Стрептококи и бременност

  • 1 581
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: X
Здравейте .
В 6 месец съм и ми откриха Streptococcus agalactiae . Изписаха ми глобули два вида и ако не помогнат ще се наложи антибиотик  . Приключих с едните глобули тази вечер започвам следващите .
Позволих си да се разровя в интернет и се стресирах  адски много какви неща пише за тази бактерия по време на бременност. Не знаех че е толкова сериозно . 
Аз ще раждам секцио попоради медицински причини (други) . Но видях че тази бактерия може да бъде опасна дори и ако плода не е минал през влагалището . Страшно много се притесних . Тази вечер започвам другите глобули .
Моля ви дайте ми съвет ...

# 1
  • Добрич
  • Мнения: 933
Няма много какво да се каже.Лекуваш се.Таткото също да си пусне изследвания,защото се предават по полов път.При мъжете протича безсимптомно и може да те зарази отново.

# 2
  • Мнения: X
Няма много какво да се каже.Лекуваш се.Таткото също да си пусне изследвания,защото се предават по полов път.При мъжете протича безсимптомно и може да те зарази отново.
Да и той ще се провери ама ние така или иначе нямаме интимен контакт още като разбрахме че съм бременна . Тревожи ме това че до следващия преглед има много време а знам че за тази бактерия е добре да се действа . Той ми изписа само глобули и каза че ако не се повлияе ще изпише антибиотик тогава чак .

# 3
  • Добрич
  • Мнения: 933
Има глобули с локален антибиотик в тях.

# 4
  • Мнения: X


Ето тези ми изписа сега . Преди седмица бях на Лактажин.  
Каза че антибиотик ще изпишем ако не успеем са ги махнем с глобули .
Гледам да не се паникьосвам  просто в интернет понякога пише много ужасни неща за тези стрептококи и аз още с първата статия попаднах  на такова .

# 5
  • София
  • Мнения: 181
Здравейте! Виждам, че темата е стара, но все пак се надявам някой да ми отговори. Днес ми излезнаха резултатите и се оказаха, че имам Стрептококи група б, много съм притеснена, защото съм бременна в 10г.с, във Вторник ще нося изследванията на док и ще видим какво ще ми изпише... Такива страхотии прочетох в интернет, че направо не мога място да си намеря! Това, което разбирам е , че е опасно при раждането, но най-вероятно има опасност и докато бебето не се е родило, някой има ли информация? Имали ли сте такъв проблем?  Благодаря предварително!

# 6
  • Добрич
  • Мнения: 933
Опасно е да,но и зависи от степента на инфекцията.Съпругът ви също трябва да се изследва.

Общи условия

Активация на акаунт