Всякакви въпроси относно съдомиялните - тема 23

  • 29 989
  • 738
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 351
Здравейте. Имам въпрос - кое е за предпочитане: миялна с кошница за прибори или с трето чекмедже? Моята е модел  преди 10г. и е с кошница, но близка ще си купува, та се чудим кое е по-удобно. Аз съм си свикнала с моята, а третото чекмедже не отнема ли от обема във височина?

# 136
  • София
  • Мнения: 3 446
Чекмедже!То е  два пръста.Нищо не отнема а доста побира.Препоръчвам горещо

# 137
  • Пловдив
  • Мнения: 1 361
Напротив,чекмеджето отнема пространство!От 2год. съм със съдомиялна с чекмедже,не съм "очарована".На горната кошница не мога да сложа по-високи чаши или саладиери ако не я сваля надолу,което пък ми е проблем ако имам чинии с по-голям диаметър или по-големи тави,капаци на тенджери...няма "пълно щастие".Ако сега трябва да избирам съдомиялна...не съм сигурна,че ще избера с чекмедже.

# 138
  • София
  • Мнения: 3 446
Случвало ми се е броени пъти да се налага да свалям нивото на кошницата.Ама пък за късмет в този момент не съм имала високи съдове отдолу....Аз съм с 45 см. миялна и мястото в основните кошници ми е ценно.

# 139
  • Мнения: 4 239
Чекмедже Simple Smile

# 140
  • Мнения: 133
Ние сме без чекмедже, като на горната кошница от 2-те страни има поставки, които могат да се вдигат. Като са пуснати се слага всичко върху тях - чаши от кафе, чай, прибори, а отделно има и кошница долу. Сега ако трябва да избирам - пак ще е без чекмедже. Има достатъчно място и горе, и долу. Предния път се наложи 2 тави, тенджера и тиган да са долу, и горе бяха всички чинии. Не съм сменял нивата досега - не е имало нужда. Съдомиялната e Бош, 60 см.

Последна редакция: пт, 17 апр 2020, 12:19 от Доктора 46

# 141
  • Велико Търново
  • Мнения: 2 553
И моята е с чекмедже. Доволна съм. На средната кошница с едно бутане ѝ се сменя нивото. А и чекмеджето може да се свива в двете посоки, ако имаш по-висок съд на средната кошница.
Моделът е  Whirlpool WIO 3T133

# 142
  • Мнения: X
Аз исках съвет при избор на съдомиялна, но в неправилната тема, в крайна сметка от два дни съм собственик на нова. Взех този модел на Whirlpool https://www.technomarket.bg/mialni/whirlpool-wsfo-3o23-pf-09174686
Като ползваща досега с кошница за прибори, а в момента с чекмедже, много по-доволна съм от чекмеджето.
За мое огромно съжаление обаче, има промяна в стандартите. Без проблем се справихме с удължаване на маркучите за правата и обратна вода, при тях няма промяна, обаче ударихме на камък за захранващия кабел. Там е разликата, с цели 60-70 см. новият е по-къс от този на предишната. Щем, не щем, ще ползваме удължител за тока. Когато правихме ремонт на кухнята, въобще не сме съобразили мястото на контактите.

# 143
  • София
  • Мнения: 12 006
Здравейте. Имам въпрос - кое е за предпочитане: миялна с кошница за прибори или с трето чекмедже? Моята е модел  преди 10г. и е с кошница, но близка ще си купува, та се чудим кое е по-удобно. Аз съм си свикнала с моята, а третото чекмедже не отнема ли от обема във височина?
За мен -  трето чекмежде.

# 144
  • Мнения: 3 096
Минавам да кажа само, че много бързо се свиква със съдомиялна. И добре, че взехме такава широка 60 см Grin 45 см щеше да ни малее...

Виждам, че обсъждате солта... Ние ползване Феъри 3 в 1 и нищо допълнително не слагаме. Мислех, че това е достатъчно или бъркам? Водата при нас е мека.

# 145
  • Мнения: 5 060
Христос Воскресе!

Знаете ли каква е допустимата максимална температура на входящата вода за съдомиялни, които нямат функция да бъда т свързани към топла вода?  Ако е важно, питам за Bosch

# 146
  • София
  • Мнения: 12 006
Христос Воскресе!

Знаете ли каква е допустимата максимална температура на входящата вода за съдомиялни, които нямат функция да бъда т свързани към топла вода?  Ако е важно, питам за Bosch
Искаш да й вкараш топла вода, без тя да има такава опция ли?

# 147
  • Мнения: 5 060
Свързана ми е по грешка с топлата вода. Скоро не може да я оправят . Бойлеите са от слънчева инсталация и до сега дебнех мрачното време. Вчера беше 46 градуса и не пуснах машината, сега водата е 37 и се чудя дали може

# 148
  • Мнения: 131
Аз също съм с Воsch вече 9 месеца и съм много доволна. Отваряла съм я и веднага щом свърши, и след 1 час, и на другия ден и съдовете винаги са сухи. Никъде в упътването не се споменава да е със зеолит.
Здравейте ,какъв модел е ? Благодаря

# 149
  • Мнения: 131
Ние сме без чекмедже, като на горната кошница от 2-те страни има поставки, които могат да се вдигат. Като са пуснати се слага всичко върху тях - чаши от кафе, чай, прибори, а отделно има и кошница долу. Сега ако трябва да избирам - пак ще е без чекмедже. Има достатъчно място и горе, и долу. Предния път се наложи 2 тави, тенджера и тиган да са долу, и горе бяха всички чинии. Не съм сменял нивата досега - не е имало нужда. Съдомиялната e Бош, 60 см.
Здравейте ,от кога я имате ,доволен ли сте и какъв модел е ? Благодаря

Общи условия

Активация на акаунт