Всякакви въпроси относно съдомиялните - тема 23

  • 30 173
  • 738
  •   1
Отговори
# 240
  • Варна
  • Мнения: 1 557
Какво е обяснението, че машината си настройва програма според замърсяването? Как точно вижда машината колко са мръсни съдовете?

Bosch SMV46MX03E
"Сензор за натоварване: Благодарение на сензора за натоварване можете да пестите енергия при миене на по-малко съдове. Автоматично спестява вода и енергия при миене на по-малко съдове. Теглото се измерва чрез въртящ се сензор за скоростта, който открива нивото на водата. Когато има повече съдове, е необходимо по-голямо количество вода за накисването им и нивото на водата пада. В такъв случай се добавя още вода."

# 241
  • Мнения: 40 865
За плакненето е друго - там си има сензор за бистротата на изходящата вода и машината плакне докато не потече чиста вода.

# 242
  • Мнения: 4 127
Момичета, и друго да попитам. Мога ли да настройвам за половин зареждане. Дали пак мога с комбинация от бутони да се направи. Модела ми е Smv46kx04e.
Този модел на бош има ли програма с автоматично отваряне на вратата?

# 243
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 269
Какво е обяснението, че машината си настройва програма според замърсяването? Как точно вижда машината колко са мръсни съдовете?

Bosch SMV46MX03E
"Сензор за натоварване: Благодарение на сензора за натоварване можете да пестите енергия при миене на по-малко съдове. Автоматично спестява вода и енергия при миене на по-малко съдове. Теглото се измерва чрез въртящ се сензор за скоростта, който открива нивото на водата. Когато има повече съдове, е необходимо по-голямо количество вода за накисването им и нивото на водата пада. В такъв случай се добавя още вода."

Това не отговаря на въпроса ми за замърсяването на съдовете, благодаря. За натоварването е ясно, друго питах.

# 244
  • на Мелмак
  • Мнения: 11 023
Тарти, когато пусне първоначално водата има сензор за частици/плътност. Моята така си настройва Т на която да ги мие.

# 245
  • Пловдив
  • Мнения: 106
Момичета, и друго да попитам. Мога ли да настройвам за половин зареждане. Дали пак мога с комбинация от бутони да се направи. Модела ми е Smv46kx04e.
Този модел на бош има ли програма с автоматично отваряне на вратата?

Има на програма Еко. Само там.

# 246
  • Русе
  • Мнения: 5 347
Здравейте! Някоя от вас има ли този модел на Бош:
https://www.technopolis.bg/bg/Sàdomiyalni-za-vgrazhdane/S&# … V66TX01E/p/683932
Интересуваме дали наистина е толкова тиха, измива ли добре? Всяко мнение ще ми е полезно.
Планувам покупка, защото вече не се трае непрестанното миене Simple Smile
Мястото ми е ограничено и за това гледам.малка машина - за домакинство от трима. Нямам обемни съдове с изключение на 1-2 тави.
1 комплект=6 чинии, нали?

# 247
  • На брега на реката
  • Мнения: 7 682
Аз я имам. Тиха е и измива добре, но старата ми машинка, беше по-тиха и измиваше по-хубаво.
Няма програми : 1/2 , кратка програма и изплакване.
Има сушене Зеолит, което е предимство.
Ако трябва да обобщя, не бих си я купила. Бих взела машинка, която има бърза, изплакване и 1/2.

# 248
  • Русе
  • Мнения: 5 347
Хм?! Добре, разбрах - при 45 см-те има ли модел с тези функции? Или е изгубена кауза?
Предвиденото място е в края на реда шкафове и до вратата на кухнята и за 60 см-ва ще е зор. Ще махам една колона чекмеджета, за да сложа машината. Там могат и да са изводите за вода и канал. Не става на друго място дори и да искам.

# 249
  • Мнения: 13 187
Понеже не се отваря миялната в сайта, Бош ли е? Ако е така, няма ли бутони за съкращаване на времето? Това е много полезно за мен.
Изплакване съм ползвала 1-2 пъти в началото, 1/2 никога не ми е било нужно, при такъв размер на миялната и щом има трима ползватели, ще успяват да я напълнят цялата.

# 250
  • Варна
  • Мнения: 1 557
А,програмата "Auto"  не съкращава ли значително програмата при по-малко съдове?

# 251
  • Мнения: 4 127
Има на програма Еко. Само там.
а при другите програми излизат ли напълно сухи съдовете

# 252
  • На брега на реката
  • Мнения: 7 682
Ние сме двама и ни беше много удобно да има 1/2 или изплакване, защото от салата и вечеря, няма как да я напълним и лятото си замирисва.
Бутон за съкращаване на времето има, но не е значително, та не му се радвам особено.
Липсват ми програмите, които имах. Например за слабо замърсени 30 минути на 35 С и бърза на 58 мин.

Девил,  наскоро пускаха една Neff и тя май имаше повече опции. Разгледай назад или в  другата тема за миялни.
https://m.bg-mamma.com/?topic=1207294


ПП. Виж на 15-страница, има сниман,  модел на Бош и мисля, че е 45 см. Пост 221, но не знам дали има сушене Зеолит. За мен, не е проблем да го няма.

Последна редакция: вт, 05 май 2020, 15:11 от Бубoлина

# 253
  • Пловдив
  • Мнения: 106
Има на програма Еко. Само там.
а при другите програми излизат ли напълно сухи съдовете

Снощи я пуснах за първи път. Сутринта само я отворих, съдовете бяха сухи. Не се сетих да проверя дали приборите в третото чекмедже дали са измити. Замислих се по пътя към работа и сега съм в чуденка, дали в най-горното чекмедже за приборите няма да имам проблеми с измиването.

# 254
  • Русе
  • Мнения: 5 347
Предполагам, че ще успяваме да я напълним без проблем. Държа на хубаво изплакване обаче и да не драска съдовете и чашите. Имам някакви впечатления от приятелки с машини, но техните не са купувани скоро. Едната имаше поражения с надраскване.
Бош ги харесвам като марка, заедно със Сименс - последните вече ги няма за съжаление.
Като цяло всяко мнение ми е полезно.

Общи условия

Активация на акаунт