Всякакви въпроси относно съдомиялните - тема 23

  • 30 149
  • 738
  •   1
Отговори
# 285
  • Варна
  • Мнения: 1 557
Отвори вратичката,светни с нещо и огледай отвсякъде в долната част дали няма някоя разкачена панта.

# 286
  • 1st floor
  • Мнения: 9 102
Огледах пантите - нищо нередно не виждам и от двете страни. Вратата си се движи нормално, не увисва, само не се затваря като хората. Луфтът е еднакъв и от двете страни.

# 287
  • Мнения: 40 838
Е, все пак вратата служи за затваряне, ако не тече при работа не го мисли толкова. Вече ако не затваря хубаво имаш проблем.

# 288
  • 1st floor
  • Мнения: 9 102
Не тече, вчера я пробвах. Но пък ме дразни и съм на тръни така...

# 289
  • Мнения: 594
Това кубче ли е? И аз съм с такава и си е така, вратата не е в една линия с долната част, малко излиза напред.

# 290
  • 1st floor
  • Мнения: 9 102
Това кубче ли е? И аз съм с такава и си е така, вратата не е в една линия с долната част, малко излиза напред.

Кубче е, да. Но преди вратата беше равна. Не трябва да излиза. Твоята като на снимките, които показах ли е?

Иначе гледах в нета - вратата си е равна с долната част. Писах на БОШ да видим дали ще ми отговорят нещо или ще искат на сервиз да я водя.

# 291
  • Мнения: 594
Не мога да преценя от снимките колко точно зее при теб, но съм сигурна, че не са равни поначало. Най-добре се вижда като се погледне отгоре, в нета и аз ги виждам равни иначе Grinning
В някой магазин наблизо не е ли налична да я погледнеш там?

# 292
  • Мнения: 433
Здравейте!
Някой да има такава съдомиялна и дали си заслужава? https://zora.bg/product/wqp8-3802f-s-7-br-8-a-izmivanesushene
Дали побира средна тава,защото кубчетата май не.
Не ми се купува скъпа за вилата.
По размери май е по-голяма от кубче,дали може да се постави в шкафа или върху плота?

# 293
  • 1st floor
  • Мнения: 9 102
Не мога да преценя от снимките колко точно зее при теб, но съм сигурна, че не са равни поначало. Най-добре се вижда като се погледне отгоре, в нета и аз ги виждам равни иначе Grinning
В някой магазин наблизо не е ли налична да я погледнеш там?

Може ли да съм толкова изтрещяла, че да не съм забелязала?Smiling Imp
Ето още една снимка, изсветлих и я и направих по-ярки цветовете. Не мога да направя по-добра, защото е в шкафа. Но не ми прилича да си е така от началото...Иначе нагоре вече плътно си приляга. Ако имаш възможност , може ли да ми премериш вратичката колко мм излиза пред частта с копчетата?
Скрит текст:

Тези от Бош нищо не казаха, предложиха ми сервиз.

Памелита, кубчето ми събира всички тави, даже тази от фурната, която хич не е малка. Естествено заема почти цялото място, но може да се мият.

# 294
  • Мнения: 594
Ох, мъчих се да меря, и детето извиках да помага, милиметър-два да е разликата Joy
Опитах и да снимам
Скрит текст:

# 295
  • 1st floor
  • Мнения: 9 102
Благодаря! Моята е 5мм в края и почти 7-8мм по средата. Но наистина не я помня така. В крайна сметка мие и не тече и няма да се занимавам повече. Само ще я наблюдавам. Мерси!

# 296
  • Мнения: 594
Ооо, не е толкова при мен, не си въобразяваш. Дано не потече.

# 297
  • София
  • Мнения: 12 006
Според мен на iknik си е така заводски, т.к. издаденото е равномерно от горе до долу, докато при НеПоКоРнА ми се вижда от долу луфтът да е по-голям, а нагоре да се стеснява, което едва ли е заводско решение. Вероятно има проблем с панитите. Добре е да я погледне техник. Моят съвет е, понеже разбрах, че финансово не е ок да се вика техник точно сега, да го направи при първа възможност, а до тогава, машината да се пуска само когато има кой да й хвърля по едно око, ако протече.
---------------
Pamelita - аз такава не бих си взела, или ще сложа голяма - нормална, която е  60 см широка, но ще събира всичко или кубче. Показаната вунщно е с Размер (ш/в/д) (mm): 550/590/500, иначе Консумация на вода (литър/цикъл): 8,  Брой комплекти за миене: 8 - колкото 45 сантиметрова и 85 висока, а в съшото време е по ниска с около 20 см? Вътре никъде не видях какво е разпределението. Ти размери ли гониш или цена? Струва ми се, че е второто, т.к. показаната е 55 см. широка. За тези пари бих си взела амика. Ако имаш по-голям бюджет пиши и дали държиш да е свободно стояща или може и за вграждане.

Последна редакция: сб, 09 май 2020, 11:00 от ₪₪₪ Afrodita ₪₪₪

# 298
  • Мнения: 433
Според мен на iknik си е така заводски, т.к. издаденото е равномерно от горе до долу, докато при НеПоКоРнА ми се вижда от долу луфтът да е по-голям, а нагоре да се стеснява, което едва ли е заводско решение. Вероятно има проблем с панитите. Добре е да я погледне техник. Моят съвет е, понеже разбрах, че финансово не е ок да се вика техник точно сега, да го направи при първа възможност, а до тогава, машината да се пуска само когато има кой да й хвърля по едно око, ако протече.
---------------
Pamelita - аз такава не бих си взела, или ще сложа голяма - нормална, която е  60 см широка, но ще събира всичко или кубче. Показаната вунщно е с Размер (ш/в/д) (mm): 550/590/500, иначе Консумация на вода (литър/цикъл): 8,  Брой комплекти за миене: 8 - колкото 45 сантиметрова и 85 висока, а в съшото време е по ниска с около 20 см? Вътре никъде не видях какво е разпределението. Ти размери ли гониш или цена? Струва ми се, че е второто, т.к. показаната е 55 см. широка. За тези пари бих си взела амика. Ако имаш по-голям бюджет пиши и дали държиш да е свободно стояща или може и за вграждане.

Свободно стояща трябва да е,не претенциозна.Искам да я сложа в шкафа,а ако не става върху плота.
Т.е.тази харчи колкото 45 см.?
А кубчетата по-малко,така ли?
Къде продават Амика?
Препоръчайте кубче до 450лв.

# 299
  • София
  • Мнения: 12 006
"Т.е.тази харчи колкото 45 см." - горе долу да, а е по малка, но ако я сложиш на плота, а тя е висока 59см. - горе-долу ще е до горните шкафове, ако са по стандарт на 60 см. от плота. Амика имат 45 и 60см, кубче не съм виждала.

Общи условия

Активация на акаунт