Ужасна инфекция на зъб, моля за съвет, много съм наплашена!

  • 11 720
  • 8
  •   2
Отговори
  • Мнения: 13
Здравейте! От 22 имам болка в горен 6ти зъб, като зъбът е  умъртвен преди доста време, но ми се беше отчупила леко пломбата преди 4 месеца. На 23 посетих стоматолог, който каза, че по вероятно е болката да е в съседния 7ми,на който се оказа че имам дълбок кариес. Постави ми лекарство, но болката продължи. На 24ти открих стоматолог, който работи по празниците и отидох, при почукване боли зъбът със счупената пломба, а не другия, направихме снимка и тя каза, че има инфекция. Опита се да пробие в каналите но не успя много и сложи някаква киселина която да ги разшири и затвори зъба. Предписа ми Аугментин и Флажил, като последния каза да взимам ако се подуя.Още тогава започнах антибиотика и вече станаха 3 дни почти пълни откакто го приемам. Болките бяха непоносими, не съм знаела, че може да те боли така. Само аулин помагаше и то за 2-3 часа, нищо не я спираше. Днес се събудих без болка, но с оток. Звъннах ѝ и ми каза, че е нормално и ще ме викне на контролен преглед утре. Но аз мислих, че ако пиеш антибиотик и то вече 2-3 дни не е нормално да ти се появи оток. Просто съм доста разтревожена, защото са празници и дори не мога да получа друго мнение, днес е работен ден и бях решила снощи да ида да ми го извадят някъде, но тя буквално ми се помоли да не го вадя, че ще съжалявам и т.н.

# 1
  • Мнения: 4 518
Какъв ти е въпросът?
Според мен не го вади, нали не си с болка. Ето днес е работен ден, взимаш снимката, която са ти направили и отиваш за мнение.

# 2
  • Мнения: 3 469
Само стоматолог може да помогне.
Отивайте със снимката и действайте.

# 3
  • Варна
  • Мнения: 259
Имах такъв зъб умъртвен преди години, с лек отток, зълекарката след консулт с хирург каза, че ще чакаме да видим как ще се развие, ами след няколко дни като ми се поду и бузата почнахме антибиотик. Лечението беше бавно, почистват се отново много добре всички канали, зъболекарката ми беше много добра и зъба се излекува, ако трябва сменете зъболекаря.

# 4
  • Мнения: 731
Какво се случва все пак?

# 5
  • Мнения: 13
Какво се случва все пак?

Забравих да пиша, съжалявам. Оказа се гранулом, остър, каквото и да значи. Спасихме зъба, мисля, но болките бяха ужасни. Оказа се, че всеки умъртвен зъб, може да развие гранулом. Съветвам ви, ако имате чувствителен зъб или ви наболява леко, не чакайте дълго. Болките са ужасни и не се повлияват от обезболяващи. Спряха да са непоносими чак след 5тия ден на антибиотика, но лечението ще продължи дълго. Бяха толкова силни, че бях готова да го извадя, добре че зъболекарката ми е разбран човек и ме помоли да потърпя още малко.. Имала съм пулпити и т.н и си мислих че съм изтърпяла доста болка, но това не може да се сравнява. Сега предстои да си направя панорамна снимка, защото ако имам още такива и са в хронична форма, разяждат костта и макар без такива силни болки, са по опасни за запазването на зъба.

# 6
  • София
  • Мнения: 16
Здравейте, а мога ли да попитам кой лекар посещавате? Явно много си разбира от работата! Благодаря предварително за информацията!

# 7
  • Софиянка в Пазарджик :)
  • Мнения: 581
И аз се присъединявам към горния въпрос. Кой е зъболекарят Ви?

# 8
  • Мнения: 1
Вече съм лекувала един гранулом. Преди няколко дена се разбра, че имам още един, само че си е точно киста в най-сериозната степен, която е засегнала и синуса; 12 мм е. Та, имам стопена кост, а също и един от четирите корена на зъба е леко стопен, което усложнява допълнително и без това доста сериозната ситуация. И всичко общо взето се е получило от некадърница, която преди години ми беше правила пломба. Вярвайте ми, това беше най-болезненото нещо, което са ми правили, а доста гадорийки съм минала. И от няколко години се заблуждавам, че съм си развила синузита от мое си невнимание и безхаберие, а то се оказа от зъб. Моля ви, обръщайте внимание на тези неща и си ходете на зъболекар редовно. На мои приятели, които не ходят с години да си оправят един кариес, им се давам аз самата като пример, въпреки че аз си ходя редовно, пък и съм с брекети. Тепърва ще разбера дали ще може да ми се лекува зъбчето или ще се наложи да го вадят.

Общи условия

Активация на акаунт