Болка в зъб при 32г.с

  • 587
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 13
Мами, здравейте! Ппц, бих се обърнала към зъболекарката си, но първо са празници и не си вдига телефона и второ не ми иска да я притеснявам за нещо, което не е чак толкова сериозно. Няма да се обяснявам толкова, точно на Коледа, захапах малка, твърда кора от орехи и от тогава имам болка на единия горен кътник. Болката, която се усеща най-вече епрез ноща и имам чувствителност към топло и студено. Търпи се, ама нали се сещата, че болен зъб + контракции + напреднала бременност, не е най- добрата комбинация. Правя промивка с ракия, поддържам си хигиена и сега мисля да си взема вода за уста, обаче не знам точно, каква вода. За това, пиша тук, ако някой знае да помага. Само да кажа, че зъба не е счупен, а травмиран.

# 1
  • Мнения: 4 518
Има една, от която съм много доволна, предписаха ми я когато ми извадиха мъдрец, ако искаш ще я потърся. Само че не мисля, че можеш всяка вода за уста да използваш, има и доста силни. Моят съвет е да отидеш в хубава аптека, да им кажеш какво ти е и да поискаш съвет кое е най-подходящо.
За малки неща питам в аптеката и винаги са ми помагали. Имаше един аптекар преди години, бях с невероятна болка в ръката, за два дни ме съживи.

# 2
  • Мнения: 13
Така ще е, нямам друг избор ✌

# 3
  • Мнения: 3 394
Ще идете на стоматолог в първия възможен ден.

# 4
  • Мнения: 12 725
Каквото има по зъбите, сега го лекувай, не си жали стоматолога. Като родиш, няма да имаш време за такива неща.

# 5
  • Мнения: 823
Щом болката е през нощта ,и се появява при топло/студено ,най-вероятно е пулпит.Промивки с ракия и каквото и да било друго,са абсолютни глупости.Потърсете лекар.

# 6
  • Мнения: X
Може да имаш повишена чувствителност на зъба - пробвай да се миеш със Сензодин (на мен много ми помагаше) и отиди на зъболекар веднага след празниците. Успех!

# 7
  • Мнения: 13
Успях да се свържа със зъболекарката, тя вика да съм била мажела венеца с йодасепт 2 пъти на ден + промивки с лайка. За 2 съм съгласна, обаче съм чувала, че йодата не се препоръчва при бременност. Викам да звънна на гинеколожката и тя се хвана за главата като и казах 😄. В крайна сметка си взех от аптеката ALSYPIN, който ми препоръчаха в аптеката и сега правя промивки, иначе който пита, преди 1/2 месеца бях на зъболекар и оправихме, това което трябваше...

Общи условия

Активация на акаунт