Кухненски робот!!! Помагайте!!! Тема №2

  • 33 115
  • 284
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 570
Здравейте, включвам се с няколко въпроса.
В търсене съм на робот. Най-главното му предназначение ще е да ми бърка тесто и ползването на миксера блендера също ще се ползва ако може да се справи със замразени плодове. Пред дилема съм дали да не си взема планетарен миксер и блендер поотделно. Но съпругът ми е на мнение че е по добре да се вземе робот.
В кауфланд в момента има някаква промоция на тефал.  Притеснява ме само мощността. 1000w да не са малко.


Та много му се чудя.  И цената му ми се нрави доста. Ще съм много благодарна ако някоя от вас го ползва да изкаже мнение. Имам нужда от насока и препоръки на нещо подобно.
Много благодаря.

# 256
  • ВАРНА-морето,сините вълни.
  • Мнения: 4 780
Според мен е добре, като ватове. Все пак няма да месите промишлени количества.Аз съм със Лидълски - 700  вата. Доволна съм.

# 257
  • Мнения: 188
Интересна тема... Изчетох я и се обърках Simple Smile...

Приемам съвет за уред - робот, "планетарен робот?!" обединяващ следните функции:
блендер - сокове от ядки, плодове - лимони с кората и др,
месене на козуначено тесто - макс 1кг,
рязане на зеленчуци за салата, за супа, мусака и таратор - кубчета,
ренде за моркови, краставици
и пасатор за крем супи, майонеза...

От това, което изчетох Филипс -  PHILIPS Avance Collection HR7776/90, 1300W, 1.5 л Блендер, 2.4 л Купа, 12 скорости + Pulse, Черен и Бош МУМ 5 - Кухненски робот Bosch MUM58720, 1000 W, Купа 3.9 л, Inox, Блендер 1.25 л, 7 скорости + Impulse, 3D разбъркване, Червен?!
Не съм имала робот.... Няма място в кухнята за всичко, като функция поотделно....

До колкото разбрах, взимаме добър робот, мощен - мин 1000В, с макс приставки и ако някоя нужна ни я няма, поръчаме. Като тези на Бош са по-евтини и разнообразни?

Благодаря ви, предварително....

Последна редакция: чт, 20 апр 2023, 23:59 от Deona

# 258
  • София
  • Мнения: 10 291
Филипса е добър за всичко друго, но не и за месене! Става за извънредни случаи, но не и за постоянно.

# 259
  • Мнения: 3 846
Моят MUM е 700w и меси супер. Аз лично съм доволна. Бих избрала втория вариант.

# 260
# 261
  • Бургас
  • Мнения: 10 340
Аз имам последния Мум, показан от drago_2008 и съм много доволна.

# 262
  • Мнения: 4 321
Аз меся с моя Филипс. Зависи какво искаш - хляб, бухти и такива прости неща, в количество до 500 грама брашно може да меси. Козунак - замесвам и довършвам на ръка за няколко минути. Кексово тесто също разбивам в робота понякога.

Но ако редовно месиш нещо в по-големи количества или нещо специално, не става.

# 263
  • Мнения: 155
Здравейте, искам да си купя планетарен миксер или кухненски робот, който да може най-вече да меси тесто...но честно да си кажа не зная какво да гледам Sad
Ще бъда благодарна за насоки или предложения на конкретни модели и марки.
Днес гледах един Kenwood, 1000w, но съм отворена за предложения

# 264
  • Мнения: 6 268
Ако Ви трябва за месене ето един с голяма купа и мощен
https://www.amazon.de/Kenwood-Chef-KVL4100S-Patisserie-Attachmen … aps%2C217&sr=8-11

Последна редакция: пт, 21 апр 2023, 22:43 от drago_2008

# 265
  • Мнения: 155
Може ли мнение за тези уреди, знам че са с различни функции
1. Планетарен миксер Techwood TRO-1055, 1000W
2. KENWOOD KHH300WH - 1000W

# 266
  • Мнения: 188

Много благодаря! Последно, блендера за смилане на ядки за ядково мляко, ще върши ли работа?

# 267
  • Мнения: 4 321
За тези с опит  с кухненски робот тип "планетарен миксер": Има ли голяма разлика с обикновен миксер, ако правиш основно торти, за белтъци и пр.? Може ли да се меси добре и малко количество тесто?

Разбрах от по-стари мнения, че лидълския не е много добър за малко количество, а и без това искам нещо от по-добра марка.

500 w на Бош малко ли е за месене? При условие, че гледам 450 W обикновен миксер с купа и перки за тесто, то в такъв случай разликата е много малка.

Всички модели Bosch Mum ли могат да се купят базови и после да им добавяш приставки? Примерно ако реша, че искам месомелачка.

Питам конкретно за Бош, още се чудя дали такъв или просто да си взема миксер с купа. Не искам стъргане, рязане и пр., за това си имам Филипс, но в него по-сложни торти и по-големи количества кремове и тесто не стават.

Гледам в една група неизползван Bosch Mum, но е 500 W, не знам колко е стар. За 120 лв., но пък с доставка отива на 130 без гаранция, при условие, че нов базов с повече мощност е 190 лв. в момента.

И като цяло - аз не съм голям фен на Бош, защото някак не са им измислени уредите да са достатъчно удобни, но ми надделява това, че поне като мотор са здрави, имат и сервизно обслужване.

# 268
  • Мнения: 3 846
Може да се меси, има различни бъркалки за тесто. Аз меся с моя и става супер. Няма разлика спрямо добър обикновен миксер по мое мнение. Моят Бош е 700, меси добре. Обикновеният ми Тефал беше 450 и месеше по идентичен начин. Иначе аз съм доволна от Бош-а, удобен ми е и има всичко. За него нямаше приставка за рязане на кубчета, но имаше другите. Може да се погледне в сайта коя приставка с кой уред е съвместима.

# 269
  • Мнения: 77
Здравейте, искам да си купя планетарен миксер за домашно ползване. Мнение за този модел
https://berlingerhaus.bg/produkt/%d0%bf%d0%bb%d0%b0%d0%bd%d0%b5% … ger-haus-bh-9199/

Общи условия

Активация на акаунт