Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Кухненски робот!!! Помагайте!!! Тема №2

• 5 487
  • 83
  •   1
Отговори
Здравейте,
И аз имам нужда от съвет за робот. Имаме си сокоизтисквачка и блендер и миксер и тнт тоест трябва ни робот за мелене тип чопър и да може да реже за салати, да стърже и тнт. Видях че ще има такъв в лидъл, има ли някой с такъв и как е?

старата тема

Последна редакция: пт, 27 дек 2019, 21:46 от bubanka

# 1
  • София
Здравейте,
И аз имам нужда от съвет за робот. Имаме си сокоизтисквачка и блендер и миксер и тнт тоест трябва ни робот за мелене тип чопър и да може да реже за салати, да стърже и тнт. Видях че ще има такъв в лидъл, има ли някой с такъв и как е?

В момента един от най-добрите на пазара е този  https://m.emag.bg/kuhnenski-robot-philips-avance-collection-1300 … -00/pd/ESJPKBBBM/ ,   взех подобния на Бош и го върнах, абсолютна безумица е.

На Лидъл са слаби машинките, не бих взела робот под 1000w.

# 2
А този Филипс има ли приставка за рязане на кубчета? Не пише в описанието, а майка ми си търси хубав робот.
Аз имам робота на Силвър крест. 1000 вата е и има 3 години гаранция. Изобщо не го усещам слаб, но реално го ползвам само за рязане/ стъргане на зеленчуци, както и за сок от цитруси. Понякога досмилам по-едрата кайма също. Много съм доволна и го ползвам почти всеки ден. Съгласна съм, че има много по-добри, но се спрях на този тъй като съотношението цена качество ми се стори много приемливо, а и за да проверя дали наистина имаме нужда от такъв уред вкъщи и да не дам поредната сума за нещо, което събира прах. Имам този навик. Grinning Като дойде време да го сменям съм решила, че ще отделя по-солидна сума и ще вложа в робот, който да реже на кубчета и да има сокоизтисквачка подходяща за всякакви плодове.
Така че, Mupomd, моят съвет е да помислиш за какво ще го ползваш и съответно да прецениш какви функции и приставки ще са ти необходими.
ПП. Чак сега видях, че си уточнила за какво го искаш и мисля, че ще ти свърши работа.
Ако нещо конкретно те интересува, питай. Simple Smile

# 3
  • София
А този Филипс има ли приставка за рязане на кубчета? Не пише в описанието, а майка ми си търси хубав робот.

Няма, затова и взех Бош-а, но е толкова безумно измислен за рязане, че го върнах почти веднага. Дисковете не се нанизват а се сглобяват в една безумна конструкция, която освен да се мие, трябва и да се съхранява. Филипса има шиш на който нанизваш почти всички приставки, само бъркалката за тесто се слага без шиш. Боша , най-големия комплект, дори няма свястна бъркалка за тесто, купува се допълнително.

Филипса го имам от 7-8г. доволна съм много, заради кубчетата реших за вилата да взема Бош, уви не става и за вилата ще взема Филипс, чакам дали няма да има някоя промоция след празниците.

Ето този Бош, върнах. Беше намален на 399лв. Има приставка за кубчета.
https://www.emag.bg/kuhnenski-robot-bosch-1250-w-3-9-l-50-funkci … 872/pd/D5MG0ZBBM/

Погледнах лидълския, изглежда много добре и има всичко необходимо, не съм виждала до сега подобен в Лидъл. Само купата ми малее 2л. за салати и много малко. Бъркалката за тесто също не става, другото е екстра!

Последна редакция: пт, 27 дек 2019, 22:17 от nad_tab

# 4
  • Плевен/Пловдив
Здравейте, аз да попитам: само Бош ли има диск за рязане на кубчета?

# 5
  • София
Аз не намерих друг робот, който да реже кубчета.

# 6
До колкото виждам и този в Лидл има приставка за кубчета. Май ще му дам шанс. Ако пък не издържи са коректни за връщането.

# 7
  • Плевен/Пловдив
До колкото виждам и този в Лидл има приставка за кубчета. Май ще му дам шанс. Ако пък не издържи са коректни за връщането.
Гледах аз, но немога да разбера коя е тя 🤔.

# 8
  • София
Гледах аз, но немога да разбера коя е тя 🤔.
Къде го гледате?!? Лидълският е със стандартни приставки, няма за кубчета.

# 9
Имам лидълския робот, но няма приставка за кубчета, има за рязане на картофи на дебели ленти за пържене, може би се бъркате с нея. За тази цена няма как да реже и кубчета. За съжаление, не се предлагат допълнителни приставки, както при другите марки роботи.

# 10
  • Плевен/Пловдив
Имам лидълския робот, но няма приставка за кубчета, има за рязане на картофи на дебели ленти за пържене, може би се бъркате с нея. За тази цена няма как да реже и кубчета. За съжаление, не се предлагат допълнителни приставки, както при другите марки роботи.
Благодаря за информацията.
И аз забелязах, че е за пържени картофи.
Аз лично искам да има такава приставка. Нямам нужда от сокоизтисквачка или месомелачка.

# 11
Sage SFP820 реже и кубчета.

# 12
  • София
Sage SFP820 реже и кубчета.

Имах предвид роботите, които се предлагат на нашия пазар. За първи път чувам за Sage  newsm78

# 13
Breville се продава под марката Sage в Европа. Висок клас уреди.

# 14
  • София
Breville се продава под марката Sage в Европа. Висок клас уреди.

И къде ги продават в България?

# 15
Не знам дали ги продават тук, по-скоро не. В немския Амазон съм ги виждал и в ибей.ук.

# 16
  • Плевен/Пловдив
Здравейте,
Заглежда този модел кухненски робот Bosch MC812M865. Ако някой го има нека да сподели мнение.

# 17
  • София
Здравейте,
Заглежда този модел кухненски робот Bosch MC812M865. Ако някой го има нека да сподели мнение.

На миналата страница споделих  Laughing

Няма, затова и взех Бош-а, но е толкова безумно измислен за рязане, че го върнах почти веднага. Дисковете не се нанизват а се сглобяват в една безумна конструкция, която освен да се мие, трябва и да се съхранява. Филипса има шиш на който нанизваш почти всички приставки, само бъркалката за тесто се слага без шиш. Боша , най-големия комплект, дори няма свястна бъркалка за тесто, купува се допълнително.

Филипса го имам от 7-8г. доволна съм много, заради кубчетата реших за вилата да взема Бош, уви не става и за вилата ще взема Филипс, чакам дали няма да има някоя промоция след празниците.

Ето този Бош, върнах. Беше намален на 399лв. Има приставка за кубчета.
https://www.emag.bg/kuhnenski-robot-bosch-1250-w-3-9-l-50-funkci … 872/pd/D5MG0ZBBM/

Погледнах лидълския, изглежда много добре и има всичко необходимо, не съм виждала до сега подобен в Лидъл. Само купата ми малее 2л. за салати и много малко. Бъркалката за тесто също не става, другото е екстра!

# 18
Здравейте, някой има ли този и доволен ли е ? https://magprom.net/kukhnienski-roboti/kukhnienski-robot-ecg-kr-814-800w

# 19
  • Плевен/Пловдив
Аз бих заложила на Лидълския.

# 20
  • София
Купих ето този кухненски робот на Philips с мощност 850W.

В комплекта има сокоизтисквачка, бъркалка за тесто, приставка за сметана и майонеза, блендер кана, мелачка за ядки и голяма купа за рязане на зеленчуци с диск за рязане на ситно и шайби.

В момента е на промоция в Техномаркет за 220 лева, ако някой си търси подобен модел в този ценови клас може да му е полезно:

Последна редакция: сб, 08 фев 2020, 22:51 от Илития

# 21
здравейте, и аез се сдобих скоро с бош мум 5. трябва ми по-голяма решетка за месомелачката - мойта е 3 мм. четох че има и 6 мм май и 9 мм имаше. някой има ли идея от къде мога да си взема

# 22
От сервиза на Бош. Има телефон в интернет. Или от Амазон.де, юк и т.н.

# 23
здравейте дами, миете ли си месомелачката на бош мум 5 в съдомиялна.

# 24
Според мен не трябва. Корпусите на месомелачките са от алуминий и препаратите в съдомиялните ще ги прецакат.

# 25
в инструкцията за употреба пише че може, но ми почернява...

# 26
Основите които се ползват за разграждане на мазнините по чиниите реагират с алуминия и затова ти почернява.

# 27
ползвам прахта на дм. с всеки препарат (гел, капсули) ли би почернявало

# 28
Да, поне аз не знам за такъв. Ако съществува, ще пише, че става за алуминиеви съдове. Още като купувах миялната прочетох в инструкциите ѝ , че не е добре да се слагат алуминиеви съдове, заради почерняването, дърво и тефлон.

# 29
В съдомиялна не трябва да се мият и качествените ножове.

# 30
Алиминия се разтваря в слаби киселини и основи, каковито са препаратите за миене, та за това. Според мен, има в някои и ензими, но не са само те.

# 31
  • Пловдив
Здравейте! Моля да ми препоръчате кухненски робот, който да меси тесто,, да реже зеле, лук. Не ми трябва нито блендер, нито месомелачка. Единствено разбрах, че трябва да е мощен. Честно.....гледах, очите ми изтекоха, но не намерих такъв, който да е без блендер. Обръщам се към всички Ви с идеята, че сте далеч по-вещи. Това ще е първият ми робот.

# 32
Здравейте! Моля да ми препоръчате кухненски робот, който да меси тесто,, да реже зеле, лук. Не ми трябва нито блендер, нито месомелачка. Единствено разбрах, че трябва да е мощен. Честно.....гледах, очите ми изтекоха, но не намерих такъв, който да е без блендер. Обръщам се към всички Ви с идеята, че сте далеч по-вещи. Това ще е първият ми робот.
Не си уточнила какви количества наведнъж ще искаш да ти омеси и какъв тип тесто.

На прима виста ако бюджетът е ограничен и няма много тежки теста и в големи количества да месиш може да видиш второ предложение в склада на АМазон. Мощност 500В за 84 лв доставка до БГ преди беше около 20 лв. Машината ще има БГ гаранция 2 години.
https://www.amazon.fr/gp/offer-listing/B000VSXPNU/ref=dp_olp_all … amp;condition=all

Иначе този е значително по-мощен. Има шанс да дойде и чисто нов (поне аз 3 съм поръчвала в това състояние и всички са били перфектни). Ако му има нещо го връщаш безплатно и така.... Има и блендер, но него може дори да го пуснеш за продаване, може да се намери купувач и да си избиеш част от парите за робота. В момента е 156 лв + доставка 20 лв някъде.
https://www.amazon.fr/gp/offer-listing/B013DQEFVC/ref=dp_olp_all … amp;condition=all

# 33
  • София

https://www.emag.bg/kuhnenski-robot-philips-avance-collection-13 … earch-Action=view

Този е с блендер, но според мен ако ще го купуваш от България, този е най-добрият.  Достатъчно мощен и  да месиш и с голяма купа за рязане на зеленчуци.

Това е разширеният вариант, миналия месец си го взех за 300лв. а горния замина на вилата. Този има супер полезни дискове за рязане на зеленчуци на тънки ленти и такъв за пържени картофки. Миксера му също работи много добре.
https://www.emag.bg/kuhnenski-robot-philips-avance-collection-13 … earch-Action=view
Много съм доволна от сокоизстисквачката за цитруси, понеже е мощен за секунди изцежда до кора, на вилата имам преса, от тези металните, на робота е мнооооого по-добра.

Последна редакция: пн, 06 апр 2020, 20:30 от nad_tab

# 34
  • Пловдив
 https://www.emag.bg/kuhnenski-robot-philips-avance-collection-13 … earch-Action=view
Когато гледах, че почти всички имат блендери и разни други приставки, си казах...."Ми то като ще има, поне да е мощен" и се спрях точно на този модел.
nad_tab, безкрайно благодаря, че сподели как работи. В крайна сметка поне като приготвям зимнина, ще бъде дясната ми ръка. Благодаря ви от сърце!!

# 35
  • София
https://www.emag.bg/kuhnenski-robot-philips-avance-collection-13 … earch-Action=view
Когато гледах, че почти всички имат блендери и разни други приставки, си казах...."Ми то като ще има, поне да е мощен" и се спрях точно на този модел.
nad_tab, безкрайно благодаря, че сподели как работи. В крайна сметка поне като приготвям зимнина, ще бъде дясната ми ръка. Благодаря ви от сърце!!

Не се вижда, на кой модел сте се спрели.

Горният вариант с по-малкото приставки го използвам от 6г. няма грешка, само нова купа си купих по-някое време, че беше помътняла и ме дразнеше.

Блендера е супер, правя дори крем супа в него Simple Smile
Абсолютно всичко в комплекта ми влиза в употреба, днес правих мъфини с приставката с миксера, в повечето ситуации е по-удобен от ръчния. Утре ще меся хляб, за разлика от аналога на Бош, който е с безумна конструкция и отвратителна пластмасова приставка за тесто, тук имаме хубава желязна бъркалка.

Има нож на който му се регулира дебелината на рязане, удобен е за рязане на луканка, зеле или всичко което искате на шайби с регулируема дебелина.

От разширеният вариант, не съм стигнала до сокоизстисквачката, много я хвалят, но плодовете ги предпочитаме цели, портокалите са изключение Simple Smile

Имайте предвид, че разширеният вариант е често намален и излиза с цената на този с по-малко приставки.

Последна редакция: вт, 07 апр 2020, 19:43 от nad_tab

# 36
  • Пловдив
http://techno-shop.bg/product/14636/kuhnenski-robot-philips-hr7776-90.html
В момента този модел е най-евтин тук. В е-маг е с 50 лв повече. Аз бях избрала разширения вариант (който в момента с намаление е 416), но честно казано се спирам на базовия, защото някои неща от  разширения не бих ползвала.

# 37
  • София
В момента този модел е най-евтин тук. В е-маг е с 50 лв повече. Аз бях избрала разширения вариант (който в момента с намаление е 416), но честно казано се спирам на базовия, защото някои неща от  разширения не бих ползвала.

Какво не бихте използвали? Аз бих се отказала само от сокоизтисквачката.

Иначе, мислейки точно като вас, си взех преди години базовия модел, след време реших, че искам диска за пържени картофки, цената беше 70лв. ако не се лъжа, та е по-добре да се вземе разширения модел, заради двата полезни диска.

# 38
A защо не изчакате Великден? Обикновено правят доста добри намаления.

# 39

Иначе, мислейки точно като вас, си взех преди години базовия модел, след време реших, че искам диска за пържени картофки, цената беше 70лв. ако не се лъжа, та е по-добре да се вземе разширения модел, заради двата полезни диска.

Здравейте, и аз съм се спряла на този робот, но въпросът ми е дали при Вас някоя от купите/каната се е надраскала/напукала,етц. освен, че едната е потъмняла. Понеже чета мн ревюта,че се чупели някакви части след малко време ползване,пък били много скъпи.. а има всички приставки,които искам,само тая пластмаса ме притеснява

# 40
  • София

Здравейте, и аз съм се спряла на този робот, но въпросът ми е дали при Вас някоя от купите/каната се е надраскала/напукала,етц. освен, че едната е потъмняла. Понеже чета мн ревюта,че се чупели някакви части след малко време ползване,пък били много скъпи.. а има всички приставки,които искам,само тая пластмаса ме притеснява

Единствената счупена част при мен беше капака на каната, след 6г, почти ежедневна употреба. Купих нов около 30лв. струваше. Частите наистина са скъпи!

# 41
  • Пловдив
Да! Точно така възнамерявам да постъпя и благодаря за подсещането. Съгласих се с мнението на nad _tab за това, че е по-добре е да има всички приставки. До сега съм чакала, та няма да изчакам още малко ли? Благодаря ви за мненията и идеите!

# 42
Да! Точно така възнамерявам да постъпя и благодаря за подсещането. Съгласих се с мнението на nad _tab за това, че е по-добре е да има всички приставки. До сега съм чакала, та няма да изчакам още малко ли? Благодаря ви за мненията и идеите!
Те вече почнаха Simple Smile

# 43
  • Пловдив
Виждам, но точно това, което на мен ми трябва не е сред намалените. Ще видим другата седмица!

# 44
  • София

Аз за съжаление успях да счупя капака на купата - малко парче се отчупи от отвора за продукти - с един много твърд пармезан. Но и аз доста упорито го натисках, де.

Но като цяло са издръжливи частите. Много съм доволна.

Единствено ми идва доста голяма купата и обмислям да взема по-малка.

# 45
Здравейте! Прецаках си робота Филипс-стана някакво късо съединение и мотора изгоря. Искам да си купя нов робот, 1500 мощност, да реже салати, да рендосва, да бърка тесто и да меси, да прави смутита и по възможност да е със стъклен шейкър. Можете ли да ми препоръчате модел?

# 46
Здравейте, мили дами,
Искам да си купя робот (или машина, вие ще кажете кое е по-правилно) и от много гледане взех да се обърквам. Колебая се между Бош Мум5 (това не включва само един модел), Кенууд някакъв, Филипс някакъв или Тефал Уизо. Функциите, които ми трябват са:
Разбиване кекс, белтъци, кремове
Месене до 1-1,5 кг
Месомелачка 0.600 кг месо 2 пъти в седмицата
Блендер за шейкове и подобни
Мини чопър
Да реже лук, магданоз и др.
Да мели кафе, ядки и др. (за тахани)
Да реже, стърже, рендосва и т.н. неща като зеле, моркови, цвекло, тиква, ябълки
Да реже картофи на жулиени и на кубчета (евентуално)
Приставка за сладолед (евентуално)
Гледах в Технополис няколко Бош-а. Направи ми впечатление, че не се предлага с всички приставки, на кашона бяха "нарисувани" всички възможности, включително и чантичката за ножове, но не срещу всички имаше отметка. Докато при Филипс май слагат всичко, което са създали за съответния модел в комплекта. Така ли е наистина?
Забелязах и че тук споделяте варианти за покупка от чужбина онлайн. А какво се прави ако има проблем с гаранцията, праща ли се в чужбина и за чия сметка?
Нямам бюджет, но както се досещате, искам да платя най-ниската възможна цена за най-добрата и качествена техника, предлагаща изброените функции.

# 47
За уредите Бош си има европейска гаранция, която важи в БГ, същото е и за Филипс, други не съм проверявала. Роботите Бош МУМ са с различна окомплектовка и различни неща включват, от там и цената е друга. Изброила си доста неща, така че трябва да търсиш от "най-богатите" им такива и да дозакупиш приставката за сладолед, нея в комплект включена не съм виждала никога. Филипс приставка за сладолед не знам да имат. БОШ имат доооста богат асортимент, който можеш да добавиш и за мен това е предимство. Има за доматен сок, кори за лазаня, спагети, талиатели, допълнителни размери решетки за мелницата за месо, мелница за брашно и други. Ако ти се износи приставка, можеш лесно да поръчаш.
По-скоро ако искаш да имаш повече опции за добавяне на приставки бих избирала между Бош и Кенууд, но не и Филипс и Тефал

# 48
  • София
Бош е с безумна конструкция! Обикновения диск за рязане не се нанизва на шиш както е при останалите а се добавя и едно като центрофуга без стени. Бъркалката за хляб е направо смешна, един пластмасов нож, ако ще месите ще трябва да купите допълнителна бъркалка.

Не мога да съм ви от полза, аз съм с Филипс разширения модел с купен допълнително блендер. Доволна съм, но вкъщи много рядко се яде месо, ако трябва да смеля го правя с обикновения нож на робота. Бъркалката за месене е хубава, но в момента съм на вилата, където имам машина за хляб, ами няма нищо общо, ако не купувате хляб, си трябва машина с робот не е същото.

Разгледайте моделите на Кенууд.

# 49
Сори, ама пълни глупости пишете относно Мум5, който споменава жената!

# 50
MUM5 е планетарен миксер и меси тесто за хляб с метална кука, а не с пластмасов нож.

# 51
  • София
Сори, ама пълни глупости пишете относно Мум5, който споменава жената!

Писах за стандартните роботи на Бош, темата е за роботи, не за планетарни миксери! Никъде не съм написала, че става въпрос за Мум5.

Кое точно е глупост? Безумната конструкция или смешния пластмасов нож(пардон бъркалка) за тесто, която върви стандартно.

Ето този комплект си бях взела, добре че беше от емаг, че да го пробвам и върна.

# 52
Обаче тя пита за MUM5.

# 53
  • София

Май не четете.... не само!

Гледах в Технополис няколко Бош-а. Направи ми впечатление, че не се предлага с всички приставки, на кашона бяха "нарисувани" всички възможности, включително и чантичката за ножове, но не срещу всички имаше отметка. Докато при Филипс май слагат всичко, което са създали за съответния модел в комплекта. Така ли е наистина?
Забелязах и че тук споделяте варианти за покупка от чужбина онлайн. А какво се прави ако има проблем с гаранцията, праща ли се в чужбина и за чия сметка?
Нямам бюджет, но както се досещате, искам да платя най-ниската възможна цена за най-добрата и качествена техника, предлагаща изброените функции.

# 54
Колебая се между Бош Мум5 (това не включва само един модел), Кенууд някакъв, Филипс някакъв или Тефал Уизо.
За Бош пита за конкретен модел. Аз отговарям за модела за които пита, а ти за някакъв друг модел.

# 55
  • София
Колебая се между Бош Мум5 (това не включва само един модел), Кенууд някакъв, Филипс някакъв или Тефал Уизо.
За Бош пита за конкретен модел. Аз отговарям за модела за които пита, а ти за някакъв друг модел.

Гледате само първата част на питането, аз отговарям на втората... сравнява се Бош с Филипс, а Филипс няма планетарен миксер в Технополис, както и да е, дискусията загуби смисъл! Форума, не е за заяждане а за споделяне на опит.

# 56
На нея робот няма да и свърши работа за това, което иска, а MUM5 ще и свърши.

# 57
Момичета, много благодаря на всички, които се включиха с мнения. Blush Май наистина ще трябва да сведа избора си до Бош Мум 5 и Кенууд Шеф или Мейджър (заради възможността за приставки за сладолед и месомелене). Но пък като им погледна и цените, ще остане Бош Мум 5. А измежду тях като че ли най-ми допада модел 54251, сякаш има най-много приставки включени. Обаче той пък няма мини чопър. Дали ще може да се режат по-малки количества лук или зеленчуци в каната? Някоя от вас има ли същия такъв Бош Мум 54251?
Имам и още един въпрос за гаранцията - ако е купен от чужбина, в България ли го нося на сервиз? Гледам, че в Амазон има интересни предложения (а аз никога не съм пазарувала от там), но не мога да разбера, някъде пише безплатна доставка, освен това има и някакви употребявани, с "малки" драскотини. За тях гаранцията пак ли е 2 години (продавачът е Амазон склад)?

# 58
Носиш го в български сервиз с разпечатаната фактура от Амазон.

И стоките от склада се ползват с 2 години гаранция.

Има безплатна доставка само до държавата, чиито Амазон гледаш и има платена доставка, която до скоро си беше на добра цена и до Б-я директно, сега не знам. Само от испанския склад доставките са задължително до испански адрес. Има фирми превозвачи, които карат от Англия, Испания и Германия и взимат на килограм тегло - 2, 4 и 3 лв.

Гледай за Мум от Франция, Германия,  Испания или Италия, защото са от ЕС! Ако цената в Италия или Франция е по-изгодна, можеш да си го пуснеш до немски или английски адрес на някой превозвач. Просто смяташ къде цената с доставите ти идва най-изгодна и поръчваш! Аз имам  3 Мум-а поръчвани от складовете на Амазон в състояние приемливо и два дойдоха чисто нови без забележки и един с малка драскотина, но не употребяван никога! Цените там винаги са били по-добри.

# 59
  • София
Прилагам линк към сравнителен тест на 5 модела кухненски роботи/машини:

https://www.youtube.com/watch?v=EF9wsJu3Mjc

Доскоро имах намерение да си взема МУМ 5, но този тест ме остави със смесени чувства - факт е, че той се справи сравнително добре с повечето задачи, но изглеждаше сякаш много се измъчва с тестото. Бъркалката му за белтъци на сняг е най-добрата по мое мнение, защото не е вертикална.

# 60
Наистина с тежки теста около 1 кг малко се затруднява, но за мен няма аналог по цена, качество и опции с други машини на пазара. Аз успях да закупя почти всички приставки и да ми дойде на доста прилична цена, каквато нямаше да мога да докарам с другата машина. Важното е да си свърши работата, а той го прави макар и с леко затруднение каквото си забелязала.

# 61
  • София
Здравейте! Да събудя темичката с няколко въпроса.
Колебая се между Philips 7776 и 7778. Мисля, че основната разлика между тях е , че в 7778 има диск за пържени картофки и сокоизтисквачка. По принцип имам сокоизтисквачка на същата марка, ни не я ползваме вече активно и само ми заема място.
Въпросът е : Трябва ли първо да се нарежат картофите на шайби за да се пускат и робота да ги реже за пържене?
И сокоизтисквачката справя ли се добре с изцеждането?
Ако има др разлики между двата модела , моля споделете.

# 62
  • София
За диска за картофки не мога да дам мнение, все още не съм го използвала, но цитрус пресата е доста добра.

Справя се отлично с моркови, цвекло и ябълки. Мие се лесно и бързо, а сокът става чист и бистър.

Като разлика между двата виждам и това, че в 7778 всички приставки са прибрани в кутия, което е голямо предимство, като се има предвид колко място заемат всички части.

# 63
Senkor марката има прИмоция на маг.Денси - 15 лв е доставката .1000 вата.Намален е на 299 лв.Не е реклама само там го открих.

# 64
  • Вече с постоянно местожителство на село...
Наистина с тежки теста около 1 кг малко се затруднява, но за мен няма аналог по цена, качество и опции с други машини на пазара. Аз успях да закупя почти всички приставки и да ми дойде на доста прилична цена, каквато нямаше да мога да докарам с другата машина. Важното е да си свърши работата, а той го прави макар и с леко затруднение каквото си забелязала.

Имам BOSCH MUM 54251 от малко повече от година, месила съм козунак с него 20 минути, използвам го много и съм страшно доволна, кубчета картофи за мусака става много бързо. Глава зеле реже за по-малко от 5 мин, цялата и е чистичко е, за съжаление още не съм пробвала месомелачката, в каната съм правила много кремове и мусове без варене. Преди него имах друг Бош МСМ 4200, но без приставката за пържени картофи, подарих го на брат ми. Оглеждам се да си купя още една купа както и диска за пържени картофи, само да уточня че реже колбаси, луканка, шпекови салами и кашкавал. Нищо не мия в миялната, просто ми е по-бързо и лесно на ръка. И пак казвам голяма експлоатация има, недостатък е малкия обем на купата за месене на голямо количество тесто, но дори и в хлебопекарната да меся, пак е ограничено количеството.

# 65
Здравейте!
Майка ми най-накрая реши, че е време да си купи робот. Прееди година пак се беше засилила, но нещо по-важно все изкачаше и покупката оставаше на заден план, сега обаче е на един клик разстояние от поръчка. Grinning
Най-важно й е да има приставка за кубчета, всичко останало е бонус. Като разгледах онлайн какво се предлага, установих, че изборът на роботи с приставка за кубчета доста е оредял, да не кажа, че почти няма избор. Май се спряхме на Бош mum58364, но ме тревожи, че е само 1000w. Другият вариант е Bosch MC812W872, който е 1250 w. Приемам всякакви съвети и предложения.

# 66
Моят е даже 900W Мум, това хич не е малка мощност за домакински уред. Все пак се предполага, че няма да се ползва в обществена кухня и да трябва да се справя с огромни дози накуп. 1000w щом сте харесали е напълно достатъчен да се справи с всичко в кухнята.  Може да отворите и инструкции за употреба , сигурно ги има онлайн, и ще видите, че максималните мощности на уреда се ползват за белтъци например, но не и за теста и рязане на кубчета, мелене на месо, рендосване, та в този ред на мисли ще си работи чудесно.

# 67
Здравейте! MUM54251 има само цитруспрес, но няма сокоизстисквачка, подходяща за моркови, ябълки и т.н., нали? А може ли да се вземе допълнително? Не успях да намеря инфирмация в сайта на Бош.

# 68
Няма и няма като аксесоар. Виж Китчън Ейд.

# 69
За мен единственият недостатък на всичко в едно е : като се износи"шпилката" и мотора си работи но нищо не може да се закачи.
Имам един много хубав Бош с хиляди приставки , за какво ли не ! Еми седи 5-6-7-ма година в мазето !!! В сервиза казват това се износва, самата пластинка сигурно струва стотинки но Уви , не влизала в гаранцията точно тя Wink Сега мога да си купя чисто нов...или да търся на 2 ра ръка  и да си сменя само пластинката ....май съм кърък а?

# 70
Момичета, мамето има юбилей и искаме да я изненадаме с един хубав кухненски робот. Какво ще кажете за този? Интересува ме като мощност как се справя с месене на тесто? Приставките  лесно ли се сменят? Малко ме дразни, че блендер каната е пластмасова. Ще съм благодарна за отзиви 🙂   https://www.bosch-home.bg/productlist/kitchen-machines/mum-kitch … tion-accessories/

# 71
Каните ги правят от поликарбонат. От стъкло са хубави, но като изпуснеш стъклена кана вероятността да останеш без нея е много по-голяма отколкото когато е от поликарбонат.

# 72
Здравейте.
И аз реших, че искам да си взема кухненски робот.
Може би не съм видяла всички възможни приставки, но и аз като че ли нямам нужда от чак толкова много. Основното, на което най-вече държа, е блендер, чопър, рязане на кубчета и на шайби, както и рендосване. Би било хубаво да има и възможност за месене.
Не се интересувам от месомелачка, приставка за сладолед и цитруспреса. Дали има някакви други основни приставки, които може би изпускам?

Цената, която търся, е до 500лв, като мисля да изчакам до Черния петък другия месец. Можете ли да ми помогнете с идеи каква би била подходящата за мен машина? Предварително благодаря!

# 73
  • Пловдив
foaming, моя робот е Bosh и всичко изброено прави. 180лв е.

# 74
Реже ли на кубчета?
Аз преди няколко месеца търсих в бг сайтове и магазини нещо по-бюджетно, което да реже на кубчета, но уви, не открих по-евтин от 650лв.

# 75
  • София
Реже ли на кубчета?
Аз преди няколко месеца търсих в бг сайтове и магазини нещо по-бюджетно, което да реже на кубчета, но уви, не открих по-евтин от 650лв.

Преди време купих Бош, който реже на кубчета, добре че имаше опция за връщане, безумна конструкция, дори обикновен диск за рязане да сложиш се нанизва на шиш и нещо като центрофуга, изобщо не ми хареса.

Ако кубчетата не са ти приоритет, за мен най-доброто в средния ценови клас са тези два модела на Филипс, еднаква конструкция, само комплектацията е различна.
https://www.emag.bg/kuhnenski-roboti/brand/philips/filter/moshtn … eftbar_8727_29021

# 76
  • Плевен/Пловдив
Кой модел е ?

# 77
  • София

Няма Бош за 180лв. който да реже на кубчета, според мен е грешка.
https://www.emag.bg/kuhnenski-robot-bosch-800-w-2-skorosti-funkc … 01m/pd/D86TJYBBM/

# 78
Лориткааа, понеже точно този модел заглеждам, правила ли си сусамен тахан в него (изсипваш сусам и го оставяш да мели - според видеата около 10-12 мин), и как е купата като здравина.
Да дам мнение за Philips 7775 - до скоро ползвах само блендера (защо ли?). Купен от немския Амазон преди доста годинки. На 2-я месец изгоря мотора - оправиха го гаранционно в БГ. На 5-я месец се спука купата при дръжката (залепих я с секундно лепило след като видях цената на резервната но трая около 5-10 минути), след това се счупи пласмасата на капака където трябва да влиза оста за ножовете, както и самата ос при основата си и практически стана не използваем. Но аксесоарите не се покривали от гаранцията. Сокоизтисквачката я ползвах 5 месеца и нищо и няма още си е здрава, а блендера до сега, когато се прецака ножа на каната. Та повече не бих си взел Philips (докато търсих за резервни части, попаднах на много оплаквания за счупване на купата), но както за Philips така и за други марки има много негативни отзиви за качеството на пласмасата, а доколкото забелязах няма стъклени купи или такива от тритан. (Има някакви със стоманена, но цената е такава че да избирам между него и кола). Понеже блендера ми беше прехваления Blendtec - на който изгоря платката след 400 пускания -  година и половина смутита, не нещо тежко - и четейки из отзивите за новите модели (на всички марки) стигнах до извода да не давам много пари за скъп уред а на 2 години колкото да издържи гаранцията, нещо евтино.

# 79
  • Пловдив
Plamario, нищо не съм правила с робота. Само го пробвах и така седи да краси плота, скоро мисля да се разделя с него. И не че не става, просто не съм готвач. Иначе 2-3 пъти си правих смути и става чуднооо.

# 80
Ясно, благодаря за отговора. Погледнах цените на резервните части и са къде по-добре от тези на Филипс, та ще чакам Черния Петък и ако не ми хрумне друго може да отнеса него!

# 81
  • София
Някой да има Мулинекс? Похвали ми го една приятелка, ама като я знам, че кухн. задължения не са  и силната страна, че не смея да се доверя.....

# 82
  • София
Здравейте, някои от вас има ли този модел на bosch?
Интересувам се дали мога да му взимам допълнителни дискове за пържени картофи примерно .... Wink
https://zora.bg/product/mcm64051

# 83
Здравейте,
Темата май е позамряла, но все пак ще попитам! Има ли някой, мнение за този уред:
https://www.electronic-star.bg/domakinstvoto/malki-kuchnenski-ur … chka-cherven.html

Общи условия

Активация на акаунт