СЕДМИ клас 2019/2020 - тема 8

  • 29 553
  • 772
  •   1
Отговори
# 450
  • Мнения: 8 223
На мен органичната химия определено ми беше по-интересна. Харесва учителките си по химия и физика. За съжаление не случи с биологията. Когато биологията беше част от ЧП в предходните години, най-малко нея харесваше. Сега учителката не спомага с нищо, за да му стане по-интересна. Думите му са: "Мамо, тя толкова тихо, бавно и монотонно ни говори, че спокойно можеш да заспиш докато я слушаш".
Имам спомени за такива преподаватели от университета, които бяха способни да съсипят и най-интересните дисциплини. От другата страна, беше професорката ни по статистика, която от една привидно суха и изпълнена с формули материя, ни водеше невероятни лекции по време на които всички слушаха захласнато.
Май всичко зависи доколко преподавателят обича собствения си предмет. Тези, които го обичат, преподават с въодушевление и с желание да предадат своите знания на другите и по възможност да ги заразят със своята любов. В повечето случаи децата усещат това нещо и се отплащат, ако не с усърдно учене, то поне с внимание в час.
На другия полюс са другите, на които не им пука и все децата са им криви, че те всъщност не харесват работа си.

# 451
  • София
  • Мнения: 7 183
Има вероятност това явно масово зарибяване по химията да е малко на принципа "ентусиазъм на начинаещите". Защото география, история и биология вече са им доста познати. А химията си става тежка артилерия в следващите фази. Но те още не знаят. 😁

Ston, в университета имах ужааасно скучен преподавател по градоустройство и историята му. Освен че мрънкаше, Версай беше Версайл, а всички крале Анри - Хенрих. Първия път реших, че някак от Франция спешно сме се телепортирали в Германия. Ужас. А иначе мастит професор.

# 452
  • София
  • Мнения: 609
Здравейте!
Някой дали знае как става балообразуването в НТБГ?
Никъде не можах да го намеря в сайта им.
Оценката от НВО по математика*3, вероятно, НВО БЕЛ*1, но кой предмет от дипломата, освен математиката?
Миналата година е било 2.бел+2.мат+уд.бел+уд.мат за всички специалности.

Благодаря много!

# 453
  • Мнения: 24 467
Моята снощи учи доста по химия. Не пожела да се яви на никакви олимпиади и не е заинтригувана от новите предмети тази година.
Интересното ми е, че харесва Немили- недраги, знае го подробно и с интерес изгледа филма по БНТ. Любим герой и е Бръчков. Аз пък, както споделих преди време, едвам изгледах постановката. Хората сме различни Joy

И моят хареса "Немили-недраги", поне повече от "Под игото", лятото си я прочете без проблем.
Снощи му давах да прави уравнения по химия - като му ги обясних се оказа, че няма никакви проблеми ни с валентностите, нито с уравненията. Той не учи за оценка, покрай брат си вижда, че ако ще ходи да учи в белия свят, знания наистина ще му трябват. Там преписваческите истории от училище просто не вървят. Та сам седя и ме пита да му обяснявам, докато схване.
Купих сборника по химия със задачи, защото аз няма как да му измислям такива извън учебника.
Този:
Скрит текст:

# 454
  • Мнения: 6 584
Judy,от книжарница ли го купи или от сайт?

# 455
  • Мнения: 569
Чудесно е децата да ходят на олимпиади, но само когато е по желание. Нашите ги притискат по определени предмети да се явяват. Вкарват децата в някакви безумни схеми - не е за разправяне. Какво е това чудо не знам, плащат ли им допълнително на тези госпожи за проведена олимпиада, сами ли се напъват?
Изведнъж в 7 клас най-важните и обсъждани предмети се оказаха химия, физика (преподават се от един преподавател, който дори не съм сигурна, че е химик или физик), география. За сметка на това госпожата по БЕЛ направо се е изнервила, като са я помолили да направи олимпиада.
Моята мома отиде зорлем на физика. В събота е на химия. Класирана е за втори кръг на физиката, но изобщо не й се ходи, а и ще трябва да разместваме школата по математика.

# 456
  • Мнения: 24 467
Judy,от книжарница ли го купи или от сайт?

Онлайн поръчвам. Поръчах от ИК "Педагог" с още няколко книжки с тестове по БЕЛ за НВО нова програма и математика, че ние вкъщи си се готвим основно.

http://pedagog6.com/v2/index.php?option=com_customproperties& … p;cp_klas%5B%5D=7

http://pedagog6.com/v2/index.php?option=com_content&view=art … A-7-&Itemid=1

# 457
  • Мнения: 6 584
Благодаря, Judy!

Додиелка, успех на втори кръг!

# 458
  • Варна
  • Мнения: 485
Някой знае ли дали на първия пробен изпит по математика се включва материал от основни геометрични фигури - ъгли?

# 459
  • Мнения: 8 223
Специално за химията, когато аз ходех на училище, бях прочела една поредица от 10 или 12 книги. Бяха от "Библиотека за ученика". Още ги помня визуално. В тези книги беше целият училищен материал по химия, обяснен доста по-подробно, но и по-интересно отколкото в учебниците. Беше дадена и биографията на учените, описани бяха опитите, чрез които са достигнали до съответното откритие. Подобен род книги не откривам днес по книжарниците. Странно е, че не се преиздават тези стари поредици, които сигурно имат нужда от лека редакция и осъвременяване, но си остават добре систематизирани и подходящи за учениците. На тяхно място има куп енциклопедии, които приличат на сегашните учебници - куп факти, без стройна система на поднасяне на информацията.
Тази поредица специално наистина беше много хубава, но сигурно и по библиотеките трудно се намира вече.

# 460
  • Мнения: 24 467
В интерес на истината учебникът по химия за мен е добър. Добре и ясно е обяснен материалът. Има и подходящи въпроси и задачи за упражнение, има цели упражнителни уроци, но жалкото е, че няма отговори и когато човек си прави самопроверка, не може да прецени до къде е. Това е единственият минус.

# 461
  • Велико Търново
  • Мнения: 5 666
Знаете ли какви са критериите за оценяване по изобразително изкуство? Не става въпрос за писмени тестове по теория, а практически - рисунки. Направо ми писна от учителя на дъщеря ми, който шари наред най- различни оценки - 3,4, 6....като я питам какво рисувахте, тя ми казва по каква тема, казва, че е предала рисунката, т.е няма неизпълнение на задачата и накрая се пръква вчера някаква 4-ка.

# 462
  • Мнения: 6 584
Знам какви са критериите на нашата учителка по ИИ-“ Не ми харесва, не е в мой стил”.
Точка.

Последна редакция: пт, 17 яну 2020, 10:17 от Biserka_a

# 463
  • у дома
  • Мнения: 7 140
Какво е това чудо не знам, плащат ли им допълнително на тези госпожи за проведена олимпиада, сами ли се напъват?

По  принцип проверката се заплаща-две проверени работи са 1 лекторски час,но си зависи и от директора.
И за пореден път да кажаче съм повече от щастлива,че часовете при нас по ИИ,ТиП,музика и ФВС са наистина разтоварващи,а не натоварващи децата.

# 464
  • Мнения: 6 924
Училищата получават и финансиране за брой класирани деца на олимпиади.

Някой знае ли дали на първия пробен изпит по математика се включва материал от основни геометрични фигури - ъгли?

Зависи къде и кога е този "първи" пробен. Ако там където ще е са взели този материал до датата на провеждане - да, ще се включват.

Общи условия

Активация на акаунт