Деца от всички страни, добре сте дошли-8!

  • 18 842
  • 739
  •   1
Отговори
# 225
  • На остров
  • Мнения: 13 498
И при нас има още нови случаи. Отделно борсите падат, въобще става все по драматично всичко.

# 226
  • Немция
  • Мнения: 6 860
Якамоз, как сте?

Две в едно, в Амазон гледам маските. Ето линк. Има някои, които са за многократна употреба. Още не мога да се пречупя да дам толкова пари за маска. Отделно ще трябва да се пречупя така да изляза на улицата. Mask Grin
Азиатците, специално китайци, корейци, японци са свикнали да се появяват в този вид навън . Типична картинка са били и преди с маски на лицата - в туристически групи 1/4 поне са с маски. Ама в Европа не е обичайно и сигурно ще ме отбягват като чумава. Може да се замаскирам с фередже Grinning, поне това тук не е рядкост.

Ступи, хубава зимна разходка!
Две в едно, насладете се на снега! Езеро ли виждам наблизо?

Аз пазарувам май най-често от вас. Grinning Редовно съм по магазините за храна, но и не са ми далеч, все са ми по път. Дори имаме супермаркет на 5 минути от нас, пращам дори големият да вземе нещо дребно оттам, колкото да се учи на самостоятелност. Мъжът ми и той след работа редовно релаксира пазарувайки. Както е изгладнял вечер, редовно се прибира с някаква покупка. Големи консуматори сме, ужас. Stuck Out Tongue Winking Eye

Ася, хитър сладур си имате, намира си вратички да си изконсумира медийната страст. Wink
Гледам по супермаркетите, първенството по купуване на консерви с готвено държи лещата с наденички и грах с наденички. Редовно почнах да наблюдавам кой с какво пълни количката. При някои си личи, че се запасяват.

Последна редакция: пт, 28 фев 2020, 00:14 от Бибит

# 227
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Този вид тук се наричат не маска, а защита за дишане и те са с филтър.
Всъщност при нас казаха, че обикновените маски не предпазват от зараза ако си здрав, но биха ограничили донякъде разпространението ако е в активна фаза на болестта и маската се носи от болен. Но самият вирус не е заразен през инкубационният период.

Бибит да езеро е Simple Smile, трето по големина тук с две думи си е голямо. Има си вълни, течения и т.н.
Голяма игра падна днес в снега.
Сутринта като се събуди Л и ме пита дали не е Коледа и дали зимата е дошла Simple Smile .
Та дойде тя зимата когато я чакахме да си ходи вече след най топлота зима от 300 г.

# 228
  • Мнения: 277
Две в едно и Йоан пита дали няма да празнуваме Коледа още веднъж.
Емма спи само навън през деня. Вчера се опитах да я приспя вътре и след половин часова борба по леглото се предадох и я изкарах навън. На мен не ми е проблем. Само няма къде да я сложа на завет като вали. Особено в снежната виелица вчера.
Моят мъж няма изор, колкото и да мрънка поне седемте седмици, когато съм на практика трябва да я гледа, а после ако иска да връща на работа.
Аз друго ме притеснява повече от коронавирус. Ердоган отваря границите за 3,5 млн. бежанци към Европа. Та незнам кое е по-страшно грипнаеподемия от нов вид или нова бежънска бълна?!

# 229
  • USA
  • Мнения: 1 323
Хубав сняг е навалял в северна Европа и Канада! Наслаждавайте му се и за нас. При нас валя 2 дена сняг,но едва покри земята.Беше доста меко времето.Малката също питаше дали идва Коледа.
Аз съм добре.Не мисля,че се изтощавам,просто не ми остава време за бездействие.Отдавна бях запланувала един проект за една от стените в нашата спалня и си взех един ден спокойствие да си почеша крастата както се казва. Ето я https://photos.app.goo.gl/1ux5j9j7A6hNdGgX6 Анджи ми помагаше в долната част.Такова спокойствие изпитвам особено като си пусна и релаксираща музика.
Тити чудесно сте се справили с изложението!
Аз си имам още един със стреп. Не успя да го хване от брат си,но все пак го домъкна от училище...
Ася сложете му парола.На моите им слоагаме кидс моуд и ти избираш колко време да му отпуснеш без значение по кое време на денонощието.

# 230
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Кала, супер е станало!!!!
И аз влизам в алфа вълните, когато градинарство. Супер усещане е.

Сложили сме такава програма, просто мъжът ми недогледал при настройките. 🤣

Казах ли ви, че мъжът ми купи каравана? Ама за тотален ремонт 🤐
От вчера е при нас. Казах му, че ще си ушия хамак и ще спя отвън. Мъжете сега човъркат по нея 😆 планират как ще ходят по музикални фестивали с нея.
Утре подозирам, че ще ме влачат по магазините за материали... 🤨

При нас се стопи снега и днес грееше супер слънце.

Ступи, и Дзвер спеше все навън. Обаче А е на друго мнение: кърмене и спане само в леглото, само с мен. Никой да не влиза в стаята 😆
Добре, че яде вече супи, навън не мога да я кърмя! Така поне мога да си облека поло.

# 231
  • Немция
  • Мнения: 6 860
Та незнам кое е по-страшно грипнаеподемия от нов вид или нова бежънска бълна?!
Бежанската вълнА идва в точно най-неподходящия момент в Европа. Rolling Eyes

Ася, честита каравана! Ние понякога си мечтаем да наемем някоя и да отпрашим нанякъде с нея. За собствена обаче не става и дума. Щом вашата е за тотален ремонт, със сигурност ще глътне доста средства.

Калалили, прекрасно е станало! Фенка си на планините, личи ти.

Две в едно, има и други маски в Азамон, голямо разнообразие има на модели... И цени.

# 232
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Бибит, надявам се да не глътне. Вчера купихме подовата настилка.

Аз никога не съм искала, даже ме дразнят по магистралата и после като ги зазимят и заемат 2-3 места за паркиране.
Нашата е малка, само за спане ще е... от сега съм казала, че няма да я чистя 🤨

Короната е на 10 км от нас....

# 233
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Ася много хубаво за каравната, ако си падате по такъв тип туризъм. Аз харесвам много супер малките тип яйце.
Удобството на каравана е, че си много по мобилен от колкото с кемпер. Но ограниченията са като за ремарке с каравана.
Дай снимка Simple Smile

# 234
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Две в едно, още не е за показване 🤣
Иначе е като ремарке, на място става на каравана.

# 235
  • Rennes, France
  • Мнения: 478
Честита Баба Марта!
Весели, засмени, бели и червени!!!


Калалили, страхотна "картина". Браво!
Ася, да ви е честита караваната - аз не искам. ММ също. ще видим като остареем Simple Smile
Короната е на 20км от нас, даже беше  и в Страсбург, където бяхме на 30км. Вече ми става притеснено. ММ постоянно пътува, работата ни е да ходим при други и утре ще обсъждаме графика с колегите. Тук говорят непрекъснато за това да се ограничат пътуванията, да се работи от в къщи...
Не съм ходила в супера, не знам какво е положението.
Ступи, хубава разходка съпроводена със сън за Емма-браво!
Две в едно, много хубаво е при вас и сняг и вода!
Мелина, възползвай се на макс от възможността да си с децата повече.Работата ще дойде в един или друг момент.

Оставям ви,пазете се, бъдете здрави!

# 236
  • Мнения: 277
Ася, честита каравана. Ние също много искаме. Но няма да е точно сега. Ние сме по такива преживявания-палатка, къмпинг, нещо в природата.
И при нас не е много далеч короната 🤣, но аз не се стресирам. Особено като прочетох, че не се разпространява толкова сред децата. Не сме правили никакви инзвъредно пазарувания и не мисля да правим. Лошото е че влия на икономиката, друго не ме притеснява.
И Емма е като лепенка за мен. Само да мръдна от стаята и започва да плаче. Онзи ден не искаше баща й да я държи в басейна, само аз.
Кала, страхотно се е получило 💖

# 237
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Кала виж как забравих, ти си художник ! Всички неща свързани с изкуството много ти се отдават ! Много ми хареса стената със Лекси Simple Smile !

ММ категорично не иска нито каравана нито кемпер, нито къмпинги.

# 238
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Честита баба Марта
Ето нашите мартеници, набързо ги направих сега 😁



Две в едно, аз също не обичам палатки и подобни неща. В началото и аз не исках на къмпинг, но в Италия има невероятни къмпинги, с невероятни басейни, анимация и т.н ние ходим там в бунгало.
Сега и с моите ограничения от към храна е немислимо да ходим по хотели. Винаги резервираме нещо с кухня и влача храна.
Та просто логично стигнахме до караваната, макар аз да не съм все още убедена. Сега целия багаж се вкарва там и на място се сглобява за 10 Мин и имаме готови легла.
Кухнята аз трябва да я конципирам, защото аз готвя. Съседите са хард кор кемпери и ще се съветвам с тях.
Иначе аз не бях съгласна заради теснотията.🙄
Ама и в бунгалото не е широко, а лятото е доста скъпо едно хубаво бунгало.

Ще разказвам като я изпробваме. Сега е само теория и страхове. 😒

Последна редакция: нд, 01 мар 2020, 12:19 от asyalein

# 239
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Честита баба Марта !
Ние не слагаме вече мартеници и съответно нямам.

Тук също има страхотни къмпинги с басейни и със всякакви екстри. Доста е популярно и даже цели реалити по темата по тв има. ММ просто не харесва, аз нямам опит и не мога да споделя темата.

Общи условия

Активация на акаунт