Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Домашни любимци - декоративни зайчета 9

• 14 918
  • 114
  •   1
Отговори
# 105
  • София
Това алпийско сено също е много хубаво. Препоръчвам пелетни - дървесни или от зелен чай, вместо талаж. Най-важното е: пазете го от течение (лесно настиват) и кабели (може да загине, ако ги прегризе и го удари ток). Другото са го написали вече.

# 106
Здравейте!
Повдигам темата с въпрос Blush
Можете ли да ми препоръчате зоомагазин или развъдник във Варна, от който да закупим зайче джудже?
Има ли нещо, за което да следим при търсенето на зайче?

# 107

Да няма обратна захапка. Това е чест генетичен дефект и тогава не могат да си самоизпиляват зъбите и се налага да им се режат и е гадост.

# 108
  • Варна
Анималия, Клео, Зооплюс, зад ИУ някъде също имаше. Трябва да се обиколи, за да видите, къде има това, което искате. Ние имахме две зайчета, не ни се получи, въпреки грижите и ветеринарната помощ. Травма беше за децата.

# 109

Да няма обратна захапка. Това е чест генетичен дефект и тогава не могат да си самоизпиляват зъбите и се налага да им се режат и е гадост.
Благодаря, за съвета. Това не го знаехме, ще прочета повече по въпроса.

Blue Turquoise, ще посетим изброените магазини да проверим и там, дали имат зайчета? Днес бяхме в Маxi pet, видяхме различни зайчета - клепоухи, лъвска глава и джуджета, но искаме да видим и на други места и тогава да решим. А вашите зайчета до каква възраст живяха?

Последна редакция: сб, 01 май 2021, 21:41 от •Gracia•

# 110
  • Варна
Няколко месеца и двата. Първото беше клепоух плюс лъвска глава, второто- лъвска глава.

# 111
Нашето беше като това долу, живя осем години въпреки обратната захапка и усложненията от нея (от много рязане зъбите се счупиха неправилно, загнояха, лекувахме го как ли не, но накрая хвана менингит. Ако нямаше този дефект щеше още да живее.

# 112
Много кратък живот са имали, много жалко...На мен една продавачка в зоомагазин ми обясняваше, че зайците живеят по 10 год., не повярвах на думите й. Мъжът ми затова е донякъде против, защото според него няма да доживее до 2год.

Черна станция, а вашето зайче каква порода беше? Такива сивички досега не сме виждали да продават, много са красиви.

# 113
Води се холандско джудже, ама под същото име съм виждала и други. В София ги има много.

# 114
Момичета, малко помощ! Дали сте виждали в някой зоомагазин хубава зелена люцерна? Вчера отворих последен пакет на "Ниагара 2006", звънях на производителя - още нямат. А моята зайка не яде сено, само суха храна и въпросната люцерна.

На каква възраст е зайчето? Люцерна се дава само през първата година.

Общи условия

Активация на акаунт