Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Домашни любимци - декоративни зайчета 9

• 16 602
  • 126
  •   1
Отговори
# 120
Мисля, че към всяко зайче подходът е индивидуален. След доста опити с различни храни на различни производители на началния етап, с въпросната храна сме намерили идеален баланс. Нашата люцерна има дълги дебели стъбла за гризане. Отделно хайванче си има дървени гризалки за зъбки.  Следя за размери на барабонки, едри са. Зайчето  в никакъв случай не е дебело, поддържа едно и също тегло от момента, в който спря да расте. Щастливо, скокливо и е на много хубава възраст ))).

# 121
Здравейте от скоро имаме зайче може ли да споделите къде в дома си го пускате да се разхожда. Тя вече видя сметката на кабела за  телефона и дамаската на дивана. На квартира сме и после всичко това трябва да го ремонтираме. Ние е пускаме всеки ден да си играе навън. Има играчка за гризане,но тя не проявява интерес.

# 122
Пускам го в трапезарията, там го оставям даже и без надзор, защото съм прибрала всички кабели на сигурно място. По принцип нямаме килими вкъщи, но там съм сложила само заради него, за да може да се движи (на паркета не му се получава).
Общо взето само там го пускам, столовете ни са метални, няма какво да унищожи 😀

# 123
  • Варна
Здравейте, от известен период зайчето, което отглеждам започна да си хапва тънките ми пердета и не мога да намеря причината,прокъсал ги е до такава степен,че почти две педи от земята са неизползваеми вече.

# 124
Гризач е, гризе ))). Повдигни пердета, за да няма достъп. Опасно е за него по две причини - може да погълне влакната, може да се закачи с лапички.

# 125
Имаме заек на 6 години, женски, кастриран. Клетката служи само за тоалетна, отворена е. Зайчето цял ден спи из хола, сменя мястото, ту до дивана, после пред телевизора.
Истината е, че са много социални животни и не са глупави. Гледането в клетка може да се окаже напълно излишно и все повече хора им купуват заграждения, с които обособяват кътче за животното.

Съгласна съм, че Cuni adult на Versele laga е супер, ние сме на нея, но и Bunny Nature съм купувала и е добре. Люцерна се дава на малки зайчета, на възрастни е хубаво да избягва. Веднъж купих, защото сеното беше свършило в магазина.

# 126
  • София
Кастрирах двете си мъжки зайчета защото започнаха да се нараняват взаимно. След кастрацията си размениха хранителните навици. Злоядият стана лаком. 10м след кастрация установих образувание на гушката. Оказа се заешки целулит.  И макар, че след кастрацията яде повече, зъбите му били недостатъчно изтрити. Некапризният пък почна са се чуди, да яде ли, да не яде ли. Той няма целулит.  Сега  разделяме зайците при хранене и даваме първо на злоядия. Щом похапне, тогава пускаме и другото зайче. Става дума за Versale laga adult. Сутрин давахме малко мляно ленено семе с овесени ядки. Спряхме ги вече. Хапват малко пресен копър. Магданоз, ягоди, ябълка, банан не вкусват изобщо. Сега ще търся сушена коприва и глухарче да ги слагам в сеното за да ядат повечко от него. Кое сено предпочитат вашите зайчета? Сменях марки, но не поддържат стабилно качество и сега повече избирам между партидите отколкото марките (родопско, висопланинско, едно със зелен етикет,но не помня производителя). Това се предлага в квартала. Благодаря!

Общи условия

Активация на акаунт