Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Отговори
# 90
  • Пловдив
Здравейте, има ли някой от Варна, който да ми препоръча конкретен зоомагазин, от който да закупим зайче? Избрали сме холандско джудже, сиво, но доколкото разбрах от старите теми, предлаганите в БГ  не са чисти породи. Има ли някаква особеност, за която да следим при търсенето на зайче, определена ферма/развъдник, която ги предлага? За клетка сме се спрели на Ferplast Casita 100. Сайтът zooplus читав ли е? Четох, че от petmall имате оплаквания. Благодаря! 🍀
Доста късно виждам поста, но ако все още не сте си взели зайче, може да осиновите някое нежелано - пълно е с изоставени и нежелани от стопаните си зайчета. Мога да съдействам, ако решите!

# 91
  • Варна
Благодаря! Взехме преди две седмици това пухченце. Надявам се да се справим добре с грижите към него/нея.

# 92
Откакто времето се оправи зайко е в пристройката, където няма какви бели да прави (почти) и е свободен. Влизам при него, галя го, храня го, той скача и се радва. Днес го взех при мен в къщата. До преди две седмици скачаше навсякъде, но сега беше уплашен. Дали е забравил обстановката? Скри се под масата,  примамвах го с лакомство (изсушен банан) да дойде, за да го погаля. Хем искам да е свободен, спокоен, хем ми стана криво...

# 93
  • София
Откакто времето се оправи зайко е в пристройката, където няма какви бели да прави (почти) и е свободен. Влизам при него, галя го, храня го, той скача и се радва. Днес го взех при мен в къщата. До преди две седмици скачаше навсякъде, но сега беше уплашен. Дали е забравил обстановката? Скри се под масата,  примамвах го с лакомство (изсушен банан) да дойде, за да го погаля. Хем искам да е свободен, спокоен, хем ми стана криво...
Зайците са страхливи животинки. Сега предполагам го е страх от "новата" обстановка и се чуди защо е там. Едва ли е забравил, освен ако не е малко зайче на месеци. Просто не е наясно защо му е сменена обстановката и се плаши какво ще му се случи. Оставете го без да го закачате, за да осъзнае, че няма никой "да го изяде" Simple Smile Предполагам като се поуспокои след някой ден, сам ще дойде да се глези (ако го е правел преди).

# 94
Здравейте. Искаме да си вземем малко декоративно зайче, и до тук стигам с информацията относно отглеждането им. Ще се благодарна на съвети и препоръки за отглеждане и коя порода найстина остава малка, защото моя приятелка вече си взе едно което уж беше декоративно, а стана 5кг заек...

# 95
  • София
Здравейте. Искаме да си вземем малко декоративно зайче, и до тук стигам с информацията относно отглеждането им. Ще се благодарна на съвети и препоръки за отглеждане и коя порода найстина остава малка, защото моя приятелка вече си взе едно което уж беше декоративно, а стана 5кг заек...
Има доста съвети, преди няколко страници подробно написах за клетки, храна и пелети. Прочети темата, може и някоя от предните. Не знам какво е това зайче 5кг., обикновено са към  кило и нещо, и са по-малки от котка, в пораснало състояние.

# 96
Здравейте,

Преди два дни ми подариха декоративно зайче, едно уникално бебе . Blush
Бих искала да я заведа на ветеринар и ако може да споделите препоръки ще е чудесно.
Ориентирала съм се към zoo Center при Парк центъра в Лозенец, ако има някой с личен опит там ще съм много благодарна да сподели.

Благодаря предварително! Blush

Общи условия

Активация на акаунт