Домашни любимци - декоративни зайчета 9

  • 37 530
  • 475
  •   1
Отговори
# 105
  • София
  • Мнения: 12 006
Това алпийско сено също е много хубаво. Препоръчвам пелетни - дървесни или от зелен чай, вместо талаж. Най-важното е: пазете го от течение (лесно настиват) и кабели (може да загине, ако ги прегризе и го удари ток). Другото са го написали вече.

# 106
  • София
  • Мнения: 1 125
Здравейте!
Повдигам темата с въпрос Blush
Можете ли да ми препоръчате зоомагазин или развъдник във Варна, от който да закупим зайче джудже?
Има ли нещо, за което да следим при търсенето на зайче?

# 107
  • Мнения: 40 280
Има ли нещо, за което да следим при търсенето на зайче?

Да няма обратна захапка. Това е чест генетичен дефект и тогава не могат да си самоизпиляват зъбите и се налага да им се режат и е гадост.

# 108
  • Варна
  • Мнения: 4 444
Анималия, Клео, Зооплюс, зад ИУ някъде също имаше. Трябва да се обиколи, за да видите, къде има това, което искате. Ние имахме две зайчета, не ни се получи, въпреки грижите и ветеринарната помощ. Травма беше за децата.

# 109
  • София
  • Мнения: 1 125
Има ли нещо, за което да следим при търсенето на зайче?

Да няма обратна захапка. Това е чест генетичен дефект и тогава не могат да си самоизпиляват зъбите и се налага да им се режат и е гадост.
Благодаря, за съвета. Това не го знаехме, ще прочета повече по въпроса.

Blue Turquoise, ще посетим изброените магазини да проверим и там, дали имат зайчета? Днес бяхме в Маxi pet, видяхме различни зайчета - клепоухи, лъвска глава и джуджета, но искаме да видим и на други места и тогава да решим. А вашите зайчета до каква възраст живяха?

Последна редакция: сб, 01 май 2021, 21:41 от •Gracia•

# 110
  • Варна
  • Мнения: 4 444
Няколко месеца и двата. Първото беше клепоух плюс лъвска глава, второто- лъвска глава.

# 111
  • Мнения: 40 280
Нашето беше като това долу, живя осем години въпреки обратната захапка и усложненията от нея (от много рязане зъбите се счупиха неправилно, загнояха, лекувахме го как ли не, но накрая хвана менингит. Ако нямаше този дефект щеше още да живее.

# 112
  • София
  • Мнения: 1 125
Много кратък живот са имали, много жалко...На мен една продавачка в зоомагазин ми обясняваше, че зайците живеят по 10 год., не повярвах на думите й. Мъжът ми затова е донякъде против, защото според него няма да доживее до 2год.

Черна станция, а вашето зайче каква порода беше? Такива сивички досега не сме виждали да продават, много са красиви.

# 113
  • Мнения: 40 280
Води се холандско джудже, ама под същото име съм виждала и други. В София ги има много.

# 114
  • Мнения: 101
Момичета, малко помощ! Дали сте виждали в някой зоомагазин хубава зелена люцерна? Вчера отворих последен пакет на "Ниагара 2006", звънях на производителя - още нямат. А моята зайка не яде сено, само суха храна и въпросната люцерна.

На каква възраст е зайчето? Люцерна се дава само през първата година.

# 115
  • Мнения: 5 265
Моето зайче е на  8,5 години. Яде Versele Laga Cuni Adult  и суха люцерна, сено не признава ))). Няколко пъти седмично по едно малко парче банан. Пие много вода. Нищо друго не давам. Бодро  и скокливо е.

# 116
  • Мнения: 499
Всъщност каква е разликата между сено и люцерна? Нещо не намирам ясен отговор в Гугъл.

Моят заек също яде само Versele Laga Cuni Adult, направо е пристрастен. Освен това давам всеки ден пресни зеленчуци (моркови, магданоз, копър, селъри, айсберг и всякакви зелени салати, листа от репички).
Плодове много рядко, най-вече киви и манго.

# 117
  • Пловдив
  • Мнения: 2 136
Мисля, че люцерната е сушена детелина или друго подобно растение от типа на бобовите. Самото растение се казва люцерна. Съответно тъй като е бобово растение е с висок процент протеини в състава.
Сеното е сушена окосена трева, често смес от треви, но обикновено се касае за треви от типа на необлагородени зърнени култури /това, което става на осили/ с високо съдържание на влакнини.

# 118
  • Пловдив
  • Мнения: 1 150
Люцерната е вид растителна култура и доколкото знам, се дава до 6-мес. възраст, защото е твърде хранителна. След тази възраст зайчетата само дебелеят от нея. Но знам за една зайка, която цял живот си кара на люцерна.  Обаче тя не е декоративна, а от тези, които ги развъждат - порода "пеперуда".
Не помня дали тук съм писала, обаче последното запушване на моето зайче се оправи с двудневни системи. От тогава, по съвет на докторката, гранулите са само лакомство - давам му една щипка сутрин. Основно кара на сено и от време на време нещо листно от двора  като копър, жиловлек... но малко престояло.

# 119
  • Мнения: 101
Моето зайче е на  8,5 години. Яде Versele Laga Cuni Adult  и суха люцерна, сено не признава ))). Няколко пъти седмично по едно малко парче банан. Пие много вода. Нищо друго не давам. Бодро  и скокливо е.

Люцерната не е подходяща храна за декоративен заек след първата година. Обяснимо е защо заекът ти я предпочита пред сеното, по-вкусна е, но изобщо не е добре това, което правиш...
Моят ядеше Cuni Junior и после Cuni Adult до края на втората година. След това стана много претенциозен за всичко.

Кипра Маца - можеш да даваш мащерка, мента, босилек, листа от малина, къпина и др.

Общи условия

Активация на акаунт