Искам бебе, но съм сама...

  • 25 391
  • 1 572
  •   1
Отговори
# 1 545
  • София
  • Мнения: 24 839
Само отбелязвам..Децата не са ничие притежание,дори утробата която ги е износила не ги притежава!
Има само и единствено законни права да полага грижи.
Като чуя израза "Нали си е моето дете,квото искам туй ще си правя.."и ми призлява..Колко от пишещите тук се имат и се чувстват като притежание на родителите си?

Не само децата ми, а и сестра ми, племенницата, баба ми, майка ми, братовчедите-всички са "наши".
Род сме, а с теб не сме, затова ти не си наша.
Но пък, сме българи и по тази линия си наша.
Това буквално приемане на "притежанието" и неистовия страх да не станем нечия собственост, не ги разбирам.
Да си ничий, да си дърво без корен и "гражданин на света", за мен, е много тъжно и безнадеждно.

# 1 546
  • Пловдив
  • Мнения: 14 350
Дори и да е така, пак е по-евтино да се настани в нормално жилище майката и да и се плащат помощи, отколкото да се плаща заплата, осигуровки и обучение на приемно семейство + издръжка за детето. Издръжката за детето е еднаква навсякъде.
Не е по-евтино, защото приемните семейства са изключение. Самото естество на мярката ги прави изключение. Даването на същите пари на майката ще доведе до силно увеличаване на броя на спешно и силно нуждаещите се от помощ майки. Wink

# 1 547
  • Мнения: X
Знам ли... По този начин ще се субсидират 99% само многодетни, необразовани, трайно на минимална заплата жени от един  определен етнос, което няма да хареса на майките, които са учили, градили са кариера, планирали са кога могат да си позволят дете и въпреки това треперят всеки ден дали някой шеф няма да реши да се отърве от тях, защото детето им прихваща вируси през седмица и  те отсъстват от работа. Няма да хареса и на обществото като цяло.
Какво значение има на кой какво ще му се хареса? А на детето какво му харесва някой пита ли го?
Тука не е въпрос какво ще се хареса на майките-кариеристки. По-добре е детето да остане с майка си, ако единственият ѝ порок е бедността. Може да се работи с майката да се повиши капацитета ѝ, ако ѝ липсва такъв. Но за мен откъсването на дете от майка е оправдано само и единствено, ако последната е вредна и опасна за него.
Съгласна съм. Но Елфичка е права за едно нещо - така ще се стимулират точно професионалните раждачки от знаете кой етнос. Съвсем умишлено не ги наричам "майки".

# 1 548
  • София
  • Мнения: 19 221
Някъде бях чела, че раждаемостта при ц*ганите вече не е чак такава. Беше изследване на социолог, ако не бъркам, който пътувал и проучвал из страната, не да си го изсмуква от пръстите.
...  което няма да хареса на майките, които са учили, градили са кариера, планирали са кога могат да си позволят дете и въпреки това треперят всеки ден дали някой шеф няма да реши да се отърве от тях, защото детето им прихваща вируси през седмица и  те отсъстват от работа.
На такива майки мога да кажа, че са свободни да родят много деца и да искат съответната финансова помощ. Изборът си е техен, а не са родили деца "на тая държава". И точно защото треперят от шефа си, би трябвало да съчувстват на такива жени, които може инцидентно да останат без работа.
Не зная дали има някакъв начин да се разграничат жени, неочаквано загубили доходите си, от такива, които и преди да заченат са били без работа и осигуровки.
 
Не зная дали помните, по времето на Костов детските бяха за всяко дете....по 8 лв., защото направиха врътка при деноминацията. Голяма помощ, но поравно...

Последна редакция: пт, 17 яну 2020, 14:10 от Cuckoo

# 1 549
  • Мнения: 715
Ами може да се обвържат помощите с някакви курсове за интегриране в обществото и измъкване от бедността. А и освен това ако една жена има капацитета да бъде добра майка, то тя не е съвсем безполезна за обществото.
Жените от ромски произход също са различни. Някои имат капацитет и се справят с майчинството, спират се след 1-2 деца. И при тях се работи в посока намаляване на раждаемостта.
Тези в гетото са друга работа, раждат по инерция и май държавата България няма силен ресурс да се справи с тях.

# 1 550
  • София
  • Мнения: 62 595
Ако утре някоя от нас се окаже в такова положение пак ли ще е същото - да ни вземат децата и да ги дадат в приемно семейство, за да не ни дадат на нас Х пари, защото други злоупотребяват? Също като с идеята за болничните?

# 1 551
  • Пловдив
  • Мнения: 14 350
Тоест - няма вариант децата при нас, без да ни дават пари? Или ни дават Х пари, или приемно семейство?
Бедността откога е основание за "вземане" на дете?

# 1 552
  • Мнения: 7 006
Само отбелязвам..Децата не са ничие притежание,дори утробата която ги е износила не ги притежава!
Има само и единствено законни права да полага грижи.
Като чуя израза "Нали си е моето дете,квото искам туй ще си правя.."и ми призлява..Колко от пишещите тук се имат и се чувстват като притежание на родителите си?
Знаеш ли, това, че живеем с социум, изграждаме брънки на родство, възпроизвеждаме се, поколенията вървят, трупат се спомени, емоции - всичко това ни дава нещо. Ние принадлежим към нещо, един към друг..  това ни дава устои и почва под краката.
Аз съм притежание на родителите си, аз съм нечия. И когато загубиш родител ти ставаш -НИЧИЙ.

За да се чете с разбиране, говаря за нормално, топло и любящо семейство.
Такова в което отглеждаме наш....опа, чуждите деца.
Едно е да си в нечие сърце,друго е да си нечия собственост.Нека не бъркаме нещата.
И го говоря като единствено дете,отгледано като писано яйце,загубило и двамата си родители.Дори и след смъртта им,аз си оставам плод на тяхната взаимна обич,и винаги ще бъда тяхна дъщеря.
Не се чувствам ничия,защото и никога не съм била нечия...

# 1 553
  • София
  • Мнения: 24 839
Преди години, по времето на Де Гол , французите стимулират майчинството със законодателство, според което, всяка жена, родила 3 деца, получава помощи, които им гарантират нормален стандарт на живот и годините до пълнолетие на децата, се зачитат за трудов стаж.
Но, не вярвам да е било без съответните изисквания към нея. Не като при циганите.

# 1 554
  • София
  • Мнения: 19 221
Преди време чух, а после И прочетох в нета, че на македонките, родили 4-то, се дава пожизнена пенсия. И се зачудих защо им е да стимулират албанците да се плодят, те и без това са си мнго

# 1 555
  • Пловдив
  • Мнения: 14 350
Конкретно за пенсия не знам, но мерки за материално стимулиране на раждаемостта взеха. Опитаха се да ги въведат само за общините в демографски неблагоприятно състояние (демек тези без много албанци), но конституционият им съд, или не помня и аз кой, реши, че това е недопустима дискриминация.

# 1 556
  • София
  • Мнения: 35 056
Само отбелязвам..Децата не са ничие притежание,дори утробата която ги е износила не ги притежава!
Има само и единствено законни права да полага грижи.
Като чуя израза "Нали си е моето дете,квото искам туй ще си правя.."и ми призлява..Колко от пишещите тук се имат и се чувстват като притежание на родителите си?
Знаеш ли, това, че живеем с социум, изграждаме брънки на родство, възпроизвеждаме се, поколенията вървят, трупат се спомени, емоции - всичко това ни дава нещо. Ние принадлежим към нещо, един към друг..  това ни дава устои и почва под краката.
Аз съм притежание на родителите си, аз съм нечия. И когато загубиш родител ти ставаш -НИЧИЙ.

За да се чете с разбиране, говаря за нормално, топло и любящо семейство.
Такова в което отглеждаме наш....опа, чуждите деца.
Едно е да си в нечие сърце,друго е да си нечия собственост.Нека не бъркаме нещата.
И го говоря като единствено дете,отгледано като писано яйце,загубило и двамата си родители.Дори и след смъртта им,аз си оставам плод на тяхната взаимна обич,и винаги ще бъда тяхна дъщеря.
Не се чувствам ничия,защото и никога не съм била нечия...
Да, ти си тяхна дъщеря. И си нечия Heart

# 1 557
  • Paris, France
  • Мнения: 13 974
Дори и да е така, пак е по-евтино да се настани в нормално жилище майката и да и се плащат помощи, отколкото да се плаща заплата, осигуровки и обучение на приемно семейство + издръжка за детето. Издръжката за детето е еднаква навсякъде.
Не е по-евтино, защото приемните семейства са изключение. Самото естество на мярката ги прави изключение. Даването на същите пари на майката ще доведе до силно увеличаване на броя на спешно и силно нуждаещите се от помощ майки. Wink

В държавите, в които самотните майки са яко подпомагани и не са карани да работят не се наблюдава увеличаване на процента жени, избиращи да родят и напуснат работа, а напротив. Ако има увеличаване на броя новородени, той идва от имигрантските общности на някои етноси.

През 1991г една трета от майките във Франция са били домакини. Сега сме една пета.

Покрай терористичните актове бях чела, че сестрата на единия терорист получавала по 2000€ месечно като самотна майка на 4 деца - помощи за наем, храна, разни добавки + безплатна карта за целия градски транспорт, безплатно лечение и зъболечение за нея и децата, безплатни лекарства, намаления за градските басейни, разни детски увлечения Итн. Учебниците в държавните училища са безплатни и има големи помощи за помагала в началото на учебната година за бедни. Обаче никоя, работеща за минимална заплата млада тийнейджърка не се е втурнала да народи 3-4 чавета за тези суми. Възрастта при първо раждане се качва навсякъде.

Децата ми нямат нито един приятел, съсед или съученик от многодетно семейство, чийто двама родители да са родени тук. Дъщеря ми има приятелка от семейство с три момичета. От виетнамски произход са и на момичетата създаване на семейство не им е нито приоритет, нито желание.

Помощите помагат на хора, които искат деца, но не биха могли да ги гледат ако не им се помага. Никой няма да тръгне да си прави стрии за едните помощи.

# 1 558
  • Мнения: 7 006
Само отбелязвам..Децата не са ничие притежание,дори утробата която ги е износила не ги притежава!
Има само и единствено законни права да полага грижи.
Като чуя израза "Нали си е моето дете,квото искам туй ще си правя.."и ми призлява..Колко от пишещите тук се имат и се чувстват като притежание на родителите си?
Знаеш ли, това, че живеем с социум, изграждаме брънки на родство, възпроизвеждаме се, поколенията вървят, трупат се спомени, емоции - всичко това ни дава нещо. Ние принадлежим към нещо, един към друг..  това ни дава устои и почва под краката.
Аз съм притежание на родителите си, аз съм нечия. И когато загубиш родител ти ставаш -НИЧИЙ.

За да се чете с разбиране, говаря за нормално, топло и любящо семейство.
Такова в което отглеждаме наш....опа, чуждите деца.
Едно е да си в нечие сърце,друго е да си нечия собственост.Нека не бъркаме нещата.
И го говоря като единствено дете,отгледано като писано яйце,загубило и двамата си родители.Дори и след смъртта им,аз си оставам плод на тяхната взаимна обич,и винаги ще бъда тяхна дъщеря.
Не се чувствам ничия,защото и никога не съм била нечия...
Да, ти си тяхна дъщеря. И си нечия Heart
Да,била съм част от нечие семейство,била съм в нечие сърце..Това не ме прави нечия собственост.Дървото не е собственост на почвата в което расте..Птицата не е собственост на небето в което лети...По същия начин,никое човешко същество не е собственост на никого.
Казвам на сина ми,че е моето дете,че е моето най-свято нещо на тоя свят,но това,че го обвързвам с емоциите си,не го прави моя собственост.

# 1 559
  • Пловдив
  • Мнения: 14 350
Невена, аз под увеличаване имах предвид увеличен брой на кандидатстващите и оценени като нуждаещи се. Например голяма част от нашенските цигани. Така, де, бедни сме, не можем да си гледаме децата, дайте ни пари, щото нали, по-евтино и по-хуманно е, отколкото да отидат в приемно семейство, след като ние не можем да ги гледаме. Wink А всъщност бедността не е и не следва да бъде основание за извеждане на детето от семейството. Оттам - изобщо не би следвало да има място въпросът дали парите трябва да да се дадат на майката, или на приемното семейство.
Ясно, че който не го кефи такъв живот, трудно ще реши да спре работа и да кара на помощи, дори и в Англия.

Общи условия

Активация на акаунт