Любители на Котки - Тема 141

  • 52 042
  • 738
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 2 369
Мерси за отговорите🤗

# 676
  • Мнения: 51
Здравейте отново от мен и Мърчела, която сменя зъби и ме прави на решето. Цяла седмица ми прекопава цветята, и се наложи да ги кача на полица на стената. За сега са й високо. От къде да знам, че съжителството с котка ще наложи толкова нови интериорни подобрения.

Иска ми се да кастрирам котето преди първото разгонване, ще ви помоля за информация в коя клиника са най-внимателни.

# 677
  • Мнения: 9 766
Дайте съвет за братчето на Ади. Днес на обяд е кастриран и ветеринарката не е дала никакви инструкции. Повръща, напикава се и е много студен. Какво да го прави мама? Притеснява се да не се обезводни от повръщане, както и да не падне. Кога може да му даде вода или мокра храна? Някой, ако има опит или идеи, ще съм благодарна.

# 678
  • София
  • Мнения: 16 105
Водичка и да го гушкат на топло, че терморегулацията им е засегната в деня на операцията. Когато спре да се поклаща, може много мека храна - пауч  (при нас беше късно вечерта), идеята е да не се задави и да не повръща..

# 679
  • The Big Apple
  • Мнения: 23 522
Опит нямам, но консултация с ветеринар, спешен кабинет няма ли, как така е много студен, ей, всякакви ги има.
Да го завие да му е топло, никаква храна щом повръща, има вероятност да се задави и става лошо, това са страничните ефекти от упойката. Много ли повръща?

# 680
  • София
  • Мнения: 16 105
В София денонощно работят Син Кръст  (по пътя за Панчарево) и ЦВК (до Зоопарка).

# 681
  • In the land of Never Never
  • Мнения: 1 790
Не му давайте храна и вода, може да се задави или да му влезе в дробовете и да е фатално. Ако повръща много, трябва да се сложи на системи да не се обезводни. Ако е студен, сложете му топла грелка или бутилка и го завийте. Тези неща след упойка може да се случат, въпросът е колко време продължава. Ако се притеснявате, водете го на денонощен ветеринар. ЦВК, клиниката на д-р Аминков знам че имат, но първо се обадете да сте сигурна.

# 682
  • Мнения: 9 766
Благодаря ви, ще предам. Не са в София, но са близо, ако трябва ще търчат. В тях се гуши на топло, но се изпуска. Не знам колко пъти е повърнал. Завила го и го гушкат. Сега ще звънна пак.

# 683
  • София
  • Мнения: 3 448
Таня, Блеко е кастриран на 1.5 година.

Боядисвам вратите вкъщи и Блеко не пропусна да цопне във ваната с боята...
Уж се ядосах, но се сетих за "котка комунистка", та ми мина. Grinning
Голямо "пране" падна в банята за негов ужас... Сега е с един светъл мустак Kissing Heart

Ето го помощник- бояджията Heart

Последна редакция: сб, 25 яну 2020, 23:50 от AnyHr

# 684
  • Мнения: 2 369
Здравейте отново от мен и Мърчела, която сменя зъби и ме прави на решето. Цяла седмица ми прекопава цветята, и се наложи да ги кача на полица на стената. За сега са й високо. От къде да знам, че съжителството с котка ще наложи толкова нови интериорни подобрения.

Иска ми се да кастрирам котето преди първото разгонване, ще ви помоля за информация в коя клиника са най-внимателни.


Много сладко коте❤️ А дървото купено или правено е? Харесва ми. Как е застопорено в основата?

Ани, хубавец си имаш и ти❤️ Моите ме събудиха в 06.00 ч, но аз съм си виновна, че ходих до тоалетна и събудих тях🤣 Сега големия мяука и играе с дрънчащи топки по пода ми без килим. Комшийката долу е много зла, но в случая ще си трае надявам се, че и тя има две🤣
Пак големия (Фродо) спа малко с мен по собствено желание тази нощ. В леглото се осмели да дойде❤️

Последна редакция: нд, 26 яну 2020, 07:38 от marittaa

# 685
  • София
  • Мнения: 3 448
Да ви покажа новите си ботуши... Cry



И виновникът... дали му пука...

# 686
  • Мнения: 51
Marittaa, благодаря за комплимента Simple Smile. Дървото си го правихме сами, имахме отрязаната бреза отдавна, но я пренесохме и монтирахме заради котето. За паркета я хванах със стоманена основа греда, пета май се казва, кръгла от баухаус. Стабилна е, и отива на фона.

# 687
  • The Big Apple
  • Мнения: 23 522
Как да не го одереш, нали? Всичко крия вече, още не мога да си прежаля чантата.
Noragami, как е котенцето?

# 688
  • София
  • Мнения: 13 045
Да ви покажа новите си ботуши... Cry


И моите са от същата модна линия, но в черен цвят. Laughing Купих си нови и ги държа в кутията за по-официални случаи и си ходя с продупчените. Laughing

# 689
  • Мнения: 9 766
Ивекс, по-добре е котето. Чак сутринта е почнала да го пуска упойката, ял е желе и е пил вода. Вероятно му е била в повече упойката, защото изобщо не са го мерили колко е тежък. Изобщо тази ветеринарка... Никакви инструкции не е дала, а мама е питала многократно, просто го е оперирала и им го е връчила. Даже има е два шева , за първи път чувам за шевове при мъжка котка.

Общи условия

Активация на акаунт