Да се оплачем... 2020

  • 2 031 312
  • 42 098
  •   1
Отговори
# 38 265
  • Мнения: 35 110
Изпуснах си нервите жестоко, но просто този безспирен рев ме влудява. Чувствам се все едно съм затворена в стая за мъчения и постоянно слушам детски рев..

# 38 266
  • Мнения: 28 464
Изпуснах си нервите жестоко, но просто този безспирен рев ме влудява. Чувствам се все едно съм затворена в стая за мъчения и постоянно слушам детски рев..
Пиикок малкия ли така безспирно плаче....? Да не го боли нещо...

# 38 267
  • sf
  • Мнения: 10 143
Пийк, и моят беше така. Мрънкане, рев, все нещо иска. Ама ей го вече е на 13г. Все това си повтарях, "няма да е все малък, няма да е все така." Имах си на стената от тия календари, дето им се мести едно прозорче върху кой ден е, и всяка сутрина го премествах и си казвах "ох, мина още един ден". И така години.
А за нечуващите мъже- тъй беше и бившия ми, та започнах да му пиша кратки и ясни бележки, да няма "ама не чух, не разбрах".

# 38 268
  • София
  • Мнения: 13 661
10 яйца, предполагам ви стигат за седмица. И да си ги измила, не е проблем. Аз говоря за ...да речем 40-50. Те обикновено са годни за употреба поне два месеца и то не в хладилник. Тези в магазините са обработвани, така или иначе.
Ако леля Гинка ти даде 20 яйца, просто ги мий преди употреба.
Пийк, нали знаеш, че детският рев е един от най-ужасните звуци, даже не само за майката. Сега, поеми дълбоко въздух и си представи звука на повръщаш пубер, който за пръв път е пил или мрънкането на малка кифличка, която се оплаква от приятелките си.
През всичко това съм преминала и честно, бебешкият период сега ми се струва най-поносим. Все пак можеш да ги сложиш по леглата и да излезеш, па ако щат да реват.

# 38 269
  • Бургас
  • Мнения: 6 589
По-гадно от крясъци и мрънкане на мъж няма!
Децата са бял кахър!
Пийк,изключвай се!Излез някъде даже за 10 минути.Важното е да си сама!

# 38 270
  • Мнения: 35 110
Изпуснах си нервите жестоко, но просто този безспирен рев ме влудява. Чувствам се все едно съм затворена в стая за мъчения и постоянно слушам детски рев..
Пиикок малкия ли така безспирно плаче....? Да не го боли нещо...
И двамата.. от ставането до лягането. Какви са тия нерви, какъв е тоя рев не знам.
Тая изолация ( излизам веднъж на 3-4 дни) направо ще ме съсипе. Знам , че ще порасне и след година няма да е така ( надявам се) ама просто в момента ми е натупорчено.

# 38 271
  • Мнения: 28 464
Ох, напълно те разбирам, моята така рева яко първите 4-5 месеца от колики...направо бях откачила, като минаха така хубаво си ядеше, спеше...лесно я отгледах!
Да, десет яйца не за седмица ми дори за 3-4 дни заминават...значи няма проблем, че съм ги измила!

# 38 272
  • София
  • Мнения: 13 661
Ох, напълно те разбирам, моята така рева яко първите 4-5 месеца от колики...направо бях откачила, като минаха така хубаво си ядеше, спеше...лесно я отгледах!
Да, десет яйца не за седмица ми дори за 3-4 дни заминават...значи няма проблем, че съм ги измила!

Няма никакъв проблем, просто е излишно Simple Smile.
И двете ми деца бяха поносими. Колики почти нямаха, но и аз много пътувах и доста от това пропуснах с тях. Сега си мисля, че хем не мисля, че съм постигнала нещо, хем съм изпуснала тези моменти.

# 38 273
  • Мнения: X
Утре , понеже е неделно, трябва да стана рано, че имам работа, и точно тази вечер реших да си правя филмови маратони.
10 яйца не ми се опират, ако реша. Миналата седмица май беше, взех една дузина от Лидл и имах останало едно от преди. Днес за 2 часа литнаха 10 броя.

И моя ме игнорира, а ако случайно чуе, веднага казва Не. За каквото и да е.
Grinning имаше едно клипче от началото на ковидната ситуация:
Питащият: Имате две опции, коя ще изберете: А. Да отидете със съпругата и детето еди къде си или Б....
Отговарящият: Б.
П: ...
О: Б. Б. Б.


Каквото и да е, е по-добро от жената и хлапето явно.

# 38 274
  • Мнения: 1 226
Пийк, и моят беше така. Мрънкане, рев, все нещо иска. Ама ей го вече е на 13г. Все това си повтарях, "няма да е все малък, няма да е все така." Имах си на стената от тия календари, дето им се мести едно прозорче върху кой ден е, и всяка сутрина го премествах и си казвах "ох, мина още един ден". И така години.
А за нечуващите мъже- тъй беше и бившия ми, та започнах да му пиша кратки и ясни бележки, да няма "ама не чух, не разбрах".
Много е трудно с ревящи деца, искрено съчувствам на тези майки. Аз календар нямах, но си казвах същото- "ох, мина още един ден". И така години.
А сутрин като съмнеше си казвах- ох, как ще издържа и този ден.
Ама минава..

Това с бележките няма грешка. Даже сега му писах пак, за утре.

# 38 275
  • Мнения: 47 981
Моля ви, вчера беше на пазар. В Лидл. Със списък. 15 пъти писа, накрая не издържа и ми звъня да крещи. Не намирал нещо си. Ми викам "аз от дивана какво да сторя, питай някой". Заяде се за какво ни били еклери и месо...ок, ама като се прибра, заръфа шоколад от шкафа. Ми затова е. Да ядеш и ти.
Разбира се,не посмях да го пратя за превръзки.
В Лидл е бил милион пъти. С мен. Той седи с ръце в джобовете. Ни пазарува, ни плаща.
Сега...сложно било, скъпо било....

# 38 276
  • Мнения: X
Аз вчера след пазара яко се бях изнервила. Обичам да ходя сама, да си зяпам, да си харесам нещо, за което не съм се сетила, да си избера бавно нещо сладичко. А той само ме дърпа, бърза да приключва с нужното и да си ходим: "Айде, готови сме, нищо повече не ни трябва. Нали уж храната ще ни стигне до понеделник. Бързо, касата е свободна. Стига вече. Гайде, хайде..." И после същата работа като при Хепи - изяде 1/3 от коледните бисквити, които аз прилежно избирах. Другата седмица ще отида сама да си напазарувам.

# 38 277
  • Мнения: 68 644
Ние отиваме вечер след като сме забрали детето. Викам дай ми Х лв и отивам сама. Те чакат в колата.

# 38 278
  • Мнения: 47 981
Ми за мен не е нормално подобно поведение за най-елементарно нещо. Не друго, а отношение. За някакъв елементарен битовизъм. Защо трябва да ме обиди и крещи. Вместо да ме уважава, като майка на децата му, да ми благодари за приготвената храна( и купена, и донесена, и сготвена, и сервирана). Ми не съм окей. Аз мога да се съобразя с " мъжкия начин на мислене" .  Но насреща няма кой да се съобрази с нищо.

# 38 279
  • Мнения: 28 464
Моля ви, вчера беше на пазар. В Лидл. Със списък. 15 пъти писа, накрая не издържа и ми звъня да крещи. Не намирал нещо си. Ми викам "аз от дивана какво да сторя, питай някой". Заяде се за какво ни били еклери и месо...ок, ама като се прибра, заръфа шоколад от шкафа. Ми затова е. Да ядеш и ти.
Разбира се,не посмях да го пратя за превръзки.
В Лидл е бил милион пъти. С мен. Той седи с ръце в джобовете. Ни пазарува, ни плаща.
Сега...сложно било, скъпо било....
АААА тия работи аз отдавна не ги отразявам, те всички са еднакви и нашия е така...то ако трябва да си късам нервите и за това???? Ходя да си пазарувам след работа, обикалям си спокойно по магазинчетата - специализираните.... А за дрехи и обувки отдавна не го водя с мен,с някоя дружка избираме с часове и се наслаждаваме на шопинг-терапията...

Общи условия

Активация на акаунт