Спам тема (почувствай камбаните) - от 01.01. до 31.01.20

  • 52 051
  • 5 731
  •   1
Отговори

Анкета

В колко часа си легнахте на Нова Година?

Опции:

* Може да изберете максимум 2 опции.

# 45
  • Мнения: 15 619

Посмейте се, ама не вярвайте на тез дивотии, наречени за повече благозвучие и трафик "хороскоп".

# 46
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 770
Снощи 10 минути след полунощ като почнаха да трещят... та до към 2 някъде. Гледах как по улицата притичваха пешеходци, че то си беше направо опасно. До 4 вече беше рехава пукотевицата. Днес е абсолютна тишина, дори и хлапета няма по улиците да викат.
Към 2 и половина се звънна на вратата, ама бяха объркали звънците - съседите до сутринта пяха и купонясваха. Имало значи защо всеки ден съседката да ми изнася концерти Grinning. Ама пък и никой не се оплаква и от нас, де. Grinning

# 47
  • Мнения: 9 766
Тук още не са спряли с пиратките. Пък аз съм класик и съм забравила да купя хляб, та месих. И уж да не хвърлям, половин доза направих, сега обаче един приятел ще идва на гости и няма да стигне. Веднъж да съм икономична и ще ми излезе през носа Sad

# 48
  • Мнения: 15 619
Норче, започни диета от днес, без хляб.... или направи набързо содени питки - кисело мляко, лъжичка сода, малко натрошено сирене, брашно колкото поеме, щипка сол. замесваш, оставяш половин час да подейства содата. замесваш малки питки, редиш ги в тавата, бучваш пръста на всяка една и  дупчицата слагаш малко парченце масло.... ако искаш, може и малко кашкавал да настържеш или нарежеш върху всяка питка - печеш и стават разкошни, меки, дъхави малки питчици.

Последна редакция: ср, 01 яну 2020, 18:07 от luna

# 49
  • Мнения: 553
Не я знам Норчето, но аз ще се хвана да направя от тези содени питчици.
Тва астрологията - бошлаф работа, нищо не прочетох, ама илюстрациите - едни такива мноо джендърски идват.

# 50
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 770
Само за храна не ми говорете - седмицата се изкарва, без дори и парченце хляб да купим. Всичко си седи.
Баницата ми стана разкошна - пухкава, сочна... Досега "моят" късмет не е изтеглян, дебна го. За мързел иде реч, да не мислите, че е нещо друго. Joy   Иначе мъжът ми изтегли "Работа" - както всяка година и изпухтя "Може ли..." Wink

# 51
  • София
  • Мнения: 10 516
Норче, започни диета от днес, без хляб.... или направи набързо содени питки - кисело мляко, лъжичка сода, малко натрошено сирене, брашно колкото поеме, щипка сол. замесваш, оставяш половин час да подейства содата. замесваш малки питки, редиш ги в тавата, бучваш пръста на всяка една и  дупчицата слагаш малко парченце масло.... ако искаш, може и малко кашкавал да настържеш или нарежеш върху всяка питка - печеш и стават разкошни, меки, дъхави малки питчици.
Добруджанки ги знам аз.
И понеже не ми се ядеше хляб, точно тях си направих тази вечер.
Само един трик - вместо да чакаш содата 30 мин, я слагаш в купа с киселото мляко да шупне, за 5 мин.
1 кисело мляко - 2 чч брашно.
Чудни душички! И за закуска с айрян! 🥰

# 52
  • Мнения: 15 619
Да не говорим за храна, Ян, ама никой не показва гол мъж... Joy
Рудолфо, лесни са. Аз, сама и цяла тава изяждам. Laughing
Разбрах аз, защо постоянно ме унася и ми е гадно. Разболявам се, чак сега се усетих. Цял ден лоча чай, не минава. Ще взема да си изпрося един масаж.
Дайс, киселото мляко във всяка рецепта, която ползвам и  правя, задължително го шупвам със содата предварително, но това, което написах за отлежаването на тестото, важи с пълна сила. Раздуват се и стават по-пръхкави, ако си е починало малко преди да се оформя топките за печене...
Друго важно нещо е да се ползва брашно тип 450, не 500. Ако намерите.

# 53
  • Варна
  • Мнения: 36 471
Аз вечерях кисело зеле с ориз на фурна. И една свинска пържола. Майка ми го е докарала до съвършенство, даже не се опитвам да го направя аз. Предвидливо не пазарувах много за тези празници, че да не остава. Отпуснах душичката, стига толкова. Поизчистих хладилника, от утре на работа и пак на меса със салати. И Сиофор.

# 54
  • Мнения: 9 766
Мерси, luna, но хлябът си е хляб, това ще е за друг път:)
Баницата за вчера я прави един приятел и е успял да набута вътре 15 яйца и 1,2 кг. сирене. Беше я докарал на протеиново барче, ядеш едно парче и стига толкова Grinning

# 55
  • Мнения: 553
Ех тия голи мъже! Ще каже човек ( Wink ) че в живота си не сте виждали такъв, та толкова напирате Simple Smile

# 56
  • Агент под прикритие
  • Мнения: 11 587
Днес голямо шматкане падна....
Дестинацията "Кенана" беше заменена в движение с връх Аида. Ей ви малко гювеч от високото:

Скрит текст:


# 57
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 770
Агенте, ми да се беше показал, де. От де да знам, че ти си бил там, м? Wink

# 58
  • Агент под прикритие
  • Мнения: 11 587
Е, аз съм човекът зад камерата... Пък и не обичам селфитата. Joy

# 59
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 770
Да беее.... така шЕ кажеш, мноУ ясно. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт