Бързи здравословни въпроси и отговори – 24

  • 25 523
  • 738
  •   2
Отговори
# 225
  • Близко съм
  • Мнения: 815
Никакви препарати не съм ползвала, просто даже и сега са ми кожата ми е същата като тази на снимката само че избеляло доста петно и като ги пиппам усещам че самата кожа някак е по безчувствена от другата на другите ми пръсти. Случвало ми се е и на крака примерно палец и показатец на изтръпнат,но предимно на  ръцете ми става така и то предимно дясната и така на периоди след време мине и пак се появи и така какво иска да ми каже тялото не мога да преценя, какъв специалист според вас да посетя невролог ли нямам идея, снимката я запазих, за да покажа на евентуален преглед, иначе няма как да обясня. Виждам че не се виждат хубаво,но петната са на цвят са как да определя по скоро към жълтия нюанс

Последна редакция: нд, 19 яну 2020, 04:26 от aloevera_

# 226
  • Мнения: 54 045
Невролог.

Искра, след травми на главата са възможни болки за по-дълъг период.
Ще ти мине, успокой се.

# 227
  • София
  • Мнения: 9 097
При какъв лекар трябва да заведем детето (12 години) при подозрения за започнало изкривяване на гръбначния стълб? Забелязахме, че някак неестествено стоят двете рамена - не симетрично - едното изглежда по-наклонено, а другото по-успоредно на земята, а не двете да са под един ъгъл. Отделно се е появила нещо като подутина от едната страна на средата на гърба (плешки ли се падат там, не съм сигурна) - като по-развит мускул.

# 228
  • Мнения: 54 045
Ортопед.

# 229
  • Мнения: 38
Iskra, препрочетох мнението ви (първото), ако няма проблем защо невроложката изписва противовъзпалително? Аз също съм на мнение, че една травма може доста време да напомня за себе си, изглежда, че усещанията, които имате макар и субективни са твърде силни и не може просто така да ги подминете. Специалистите, които сте посетили до момента ангажират се с някакъв приблизителен срок, в който се очаква последиците да отшумят?
Разбирам, че разчитате на родителите си, но в крайна сметка, щом не виждат проблем, може би е безсмислено да се опитвате да ги убедите, че спрямо усещанията ви такъв има. Работите ли или под лични средства визирате тези на семейството ви?
Мои лични средства.
Основните ми симптоми са неволевото мускулно съкращение на долния крепач и парестезия по крайниците. През ноември миналата година година получих и пристъп на задушаване  и то продължи една седмица. В тази нощ ме закараха до окръжна и там ми поставиха диагноза - невралгия. При първата невроложка която бях тя просто ми предписваше болкоуспокояващи и успокоителни. Понеже в края на януари ми се налага да замина за.4 месеца в чехия, доста натисках и желаех бързо да се установи проблемът. При частния невролог, нещата станаха по-бързо, платих ЯМР 290 лв и кръвни, от тях нищо не излезе. Имала съм малък кръвоизлив в мозъка който се разсейва. Добре, но това не отговаря на оплакванията ми. В момента взимам една шепа витамини и лекарства от които се предполага да се подобря. (Уримил, Невробекс, Лирика, Магнезий и Велаксин) плюс овлажняващи капки за очи.  В крайна сметка ме изпратиха на психиатър, и невролога каза че нямам МС. Вече се чудя дали полудявам.

Невролог.

Искра, след травми на главата са възможни болки за по-дълъг период.
Ще ти мине, успокой се.

Основните ми симптоми са неволевото мускулно съкращение на долния крепач и парестезия по крайниците. През ноември миналата година година получих и пристъп на задушаване  и то продължи една седмица. В тази нощ ме закараха до окръжна и там ми поставиха диагноза - невралгия. При първата невроложка която бях тя просто ми предписваше болкоуспокояващи и успокоителни. Понеже в края на януари ми се налага да замина за.4 месеца в чехия, доста натисках и желаех бързо да се установи проблемът. При частния невролог, нещата станаха по-бързо, платих ЯМР 290 лв и кръвни, от тях нищо не излезе. Имала съм малък кръвоизлив в мозъка който се разсейва. Добре, но това не отговаря на оплакванията ми. В момента взимам една шепа витамини и лекарства от които се предполага да се подобря. (Уримил, Невробекс, Лирика, Магнезий и Велаксин) плюс овлажняващи капки за очи.  В крайна сметка ме изпратиха на психиатър, и невролога каза че нямам МС. Вече се чудя дали полудявам.

Последна редакция: пн, 20 яну 2020, 09:21 от bubanka

# 230
  • Мнения: 47 888
В следствие на травмата е,но подобно нещо отшумява бавно. Приемай задължително добавките, не ги спирай. Симптомите ти абсолютно си отговарят на травмата, а МС е сериозна диагноза, която не се поставя току така, нито се появява след травма. За съжаление няма как да ти се помогне да отшумят нещата по бързо, освен с добавки,покой, физиотерапия ако е подходяща

# 231
  • Мнения: 38
В следствие на травмата е,но подобно нещо отшумява бавно. Приемай задължително добавките, не ги спирай. Симптомите ти абсолютно си отговарят на травмата, а МС е сериозна диагноза, която не се поставя току така, нито се появява след травма. За съжаление няма как да ти се помогне да отшумят нещата по бързо, освен с добавки,покой, физиотерапия ако е подходяща

Благодаря ти, ще се успокоя е ще те послушам. Надявам се тези 4 месеца да минат без проблеми.

# 232
  • Мнения: 1 851
Здравейте,
дъщеря ми (4 год.) е обрината цялата, не е ясно от какво. Бяхме на дерматолог, който изписа кортикостероид спрей, но мен ме притеснява, че трябва да я напръскам буквало цялата. Има пъпки по ръцете, корема, краката, дупето, само по лицето няма. А не листовката пише (както на всички) да не се използват върху големи площи.
Някой мазал ли е толкова обширна площ (цяло тяло), да търся ли друг лекар?

# 233
  • Мнения: 2 184
Аз не бих пъскала цялото тяло.Би трябвало да съобрази дерматолога с какво да се третира толкова големи участъци.

# 234
  • Мнения: 47 888
За голям участък от корема но беше изписан кортикостероид,който да се смеси с база 1:1 и така да се маже. Вероятно вашия спрей е съобразен и вече " разреден". Не знам, или се доверяваш на лекаря, или не...

# 235
  • София
  • Мнения: 2 223
Явно не е варицела или скарлатина или подобно, алергия? Антихистамин и т.н.
Бих търсила второ мнение.
Дано се оправи бързо детето.

# 236
  • Мнения: 2 184
Поне напиши името на спрея, някой ако е ползвал да даде мнение.

# 237
  • Мнения: 1 851
Спреят е ДЕКСАПОЛКОРТ
https://apteka.puls.bg/bg/dermatologichni-sredstva/deksapolkort- … grgr-325-gr-54348

Обясних на лекарката, че обривът е по цялото тяло и изрично питах дали навсякъде да мажем, тя каза "да".

Чак когато го купих и прочетох листовката видях, че е коритокостероид и не смея да го започна.

Иначе като причина подозира храна или контектен дерматит от Бог знае какво...можело и от претопляне, но нито вкъщи, нито в градината е по-топло от обичайното...
Преди 2 седмици беше болна и давах пчелно млечице и Вигантол (давала съм ги и преди), подозирам тях ама...

Обривът е ситен, наподобява такъв от претопляне или слънце, с цвета на кожата е, трябва да се вгледаш за да го забележиш и не я сърби.

# 238
  • Мнения: 13 488
Спреят е ДЕКСАПОЛКОРТ
https://apteka.puls.bg/bg/dermatologichni-sredstva/deksapolkort- … grgr-325-gr-54348

Обясних на лекарката, че обривът е по цялото тяло и изрично питах дали навсякъде да мажем, тя каза "да".
"Обясних", да разбирам ли, че лекарката не е видяла детето?

# 239
  • Мнения: 54 045
А след като е по цялото тяло, какъв е проблемът да се маже навсякъде?

Общи условия

Активация на акаунт