Стискане със зъби. Брекети. Проблем със захапка?

  • 803
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 83
Здравейте и за много години! Нека 2020г. донесе много здраве, щастие и късмет на вас и вашите семейства.
Извинявам се, че ви занимавам с моите проблеми, но през 2020г. мисля да се фокусирам върху нерешените въпроси и всяко едно мнение, насока или съвет ще е огромен плюс в битката срещу тях Simple Smile

        На 30г. съм. Носих брекети и имам два  постоянни ритейнъра.  Стискам със зъби и денем и нощем, така съм от преди, по време и след брекетите /свалих ги преди 1г./ Захапката ми беше доста дълбока, долните зъби въобще не се виждаха. Носих 2г. брекети, с които се изправиха зъбите и се издърпа напред долната челюст, но проблема със стискането остана.  Дори сега като съм с постоянен ритейър положението е по-зле, защото стискам директно върху ритейнъра.

        Над 3г. вече загубих до тук и още нямам решение на проблема. Мислех, че е дискомфорта и стискането е от дълбоката захапка и кривите зъби, но брекетите не помогнаха в тази насока. Или не е проведено лечението както трябва ? Не знам, никой не казва. Ако ме питате мен- да, зъбите ми да прави, но не си усещам удобно захапката и нямам хубав контакт, но не съм ортодонт да кажа със сигурност Simple Smile.  Според ортодонтите, които посетих за второ, трето и четвърто мнение , лечението е проведено оптимално, а овърджета, който се е получил бил в рамките на допустимото. Интересното е все пак, че всеки от тях казва нещо различно, което е трябвало да се донаправи и е пропуснато. Истината е някъде там Simple Smile

      Проблемът ми е, че чувствам напрежение в горната челюст, все едно ми е издадена много напред и няма никаква опора отдолу. Все едно искам да захапя нещо - ябълка например, но нямам добър контакт в предната част и нямам достатъчно плътност и сила на захапката. Чувствам се все едно не са моите зъби, а някакви изкуствени импланти. Скованост, болка и напрежение в челюстта, които се отразяват и върху дикцията и ми е трудно да говоря ясно и правилно, което от своя страна е доста потискащо.
Трябва да се направи нещо, моля за съвети, ще пробвам всичко. Ще започна може би с най-лесното - шина за бурксизъм, но това е опция само за през нощта. Бихте ли ме насочили към специалист, който може да ми помогне, благодаря предварително Simple Smile

# 1
  • Мнения: 8 774
Един мой познат ходи в една клиника за 'усмивки', от която е мн. доволен, разбира се той имаше друг проблем, но ви давам сайта им, може хей така за мнение да идете там.
 http://eo-dent.com/bg/Kontakti.c131

# 2
  • Мнения: 83
Здравейте, за съжаление от много време не мога да открия лечение на проблема със захапката след проведено лечение с брекети. Ситуацията при мен е, че с брекетите постигнах естетика на зъбите, но захапката ми се влоши и ми създава огромен дискомфорт. От 6 ортодонта, които по сетих 5 ми казаха, че не виждат нищо тревожно в работата на техния колега. Междувременно обаче спомена ха няколко различни неща, които е следвало да бъдат направени, за да се постигне добра захапка. Само един ортодонт беше директен и ми каза, че захапката ми е била много по-добре преди брекетите. Същият този ортодонт ми подсказа, че не иска да се занимава с моя случай.



И така бихте ли  ли ми предложили работещ ортодонт през извънето положение зя гр Пловдив

Общи условия

Активация на акаунт