?Въпроси всякакви? (2020г.)

  • 485 062
  • 13 836
  •   2
Отговори
# 3 630
  • Мнения: X
Гледах го, на кьошетата не работи. Мол София уж работи, тъй че ще проверя пак там. Отстрани изглежда затворен.

# 3 631
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 692
Аз имам един по-безумен въпрос.
Мисля, но не съм сигурна, че преди да започна работа през 2018 в сегашната фирма, освен в БТ, подадох документи и в НОИ. Помня, че ходих после в БТ да уведомя, че съм започнала работа, обаче за НОИ наистина не съм сигурна, никакъв спомен нямам. Има ли къде да проверя?
Доста категорично мнение, което в случая може да заблуди.
Да, не се ходи, НО само ако е изтекъл срокът за получаване на обезщетението.
Обаче, доколкото виждам, въпросът касае започване на работа преди изтичането на този срок. В такъв случай трябва да се подаде заявление за прекратяване на обезщетението - или лично в ТД на НОИ, или онлайн с ПИК на НОИ.

# 3 632
  • В страната на мечтите
  • Мнения: 737
Филмът "Турски гамбит" подходящ ли е за 11 г. дете. Да няма много убийства или сексуални сцени. Детето чете книгата, че я учат по литература, но се чудя дали да му пусна филма.

Аз не бих. За конкретния филм не мога да озкажа мнение, не съм го гледала, но като цяло филмирането на книги е доста...своеволно. Според мен филмът ще развали впечатлението от книгата и ще обърка детето. Ако държи да го гледа, бих го пуснала чак след като приключат с изучаването на произведението.

# 3 633
  • Мнения: 18 497
Нямаше много насилие в "Турски гамбит", сексуални сцени пък май никак. Не мога да преценя за каква възраст е подходящ.

# 3 634
  • Мнения: X
Искам да запиша майка ми на нашия адрес, като неин настоящ. Предполагам трябва да отидем заедно, като носим нотариалния акт. Друго нужно ли е?

# 3 635
  • Точно където трябва
  • Мнения: 4 751
Добре, нали беше казано, че ако няма съкращения държавата ще поеме 60% от заплатите / най-грубо/ Каква е файдата на нашите шефове, че искат да ни правят на 4 часа. Работа има бол.

# 3 636
  • София-Младост
  • Мнения: 23 336
Добре, нали беше казано, че ако няма съкращения държавата ще поеме 60% от заплатите / най-грубо/ Каква е файдата на нашите шефове, че искат да ни правят на 4 часа. Работа има бол.
Малко на ангро се правят нещата, ето сега искат и част от осигуровките да поемат, утре ще се гласува.
Нооо, има условия за тези 60/40..не ги дават на всички.

# 3 637
  • софия
  • Мнения: 25 446
Искам да запиша майка ми на нашия адрес, като неин настоящ. Предполагам трябва да отидем заедно, като носим нотариалния акт. Друго нужно ли е?
Попълва се заявление от собствениците. Не знам дали може предварително. Виж тук за конкретна община - http://iisda.government.bg/adm_services/services/service/2104

# 3 638
  • Точно където трябва
  • Мнения: 4 751
Добре, нали беше казано, че ако няма съкращения държавата ще поеме 60% от заплатите / най-грубо/ Каква е файдата на нашите шефове, че искат да ни правят на 4 часа. Работа има бол.
Малко на ангро се правят нещата, ето сега искат и част от осигуровките да поемат, утре ще се гласува.
Нооо, има условия за тези 60/40..не ги дават на всички.
Да де, шефката днес спомена, но си имах работа и не я слушах много. Лошото е, че работим, ще си получим на черно целите заплати, но ще се водим на 4 часа... Не вярвах, че ще ми се случи такова нещо.

# 3 639
  • Мнения: 4 808
Много е кофти това, и ако след някой и друг месец решат да ви съкратят, ще сте на голяма загуба. За да кандидатстват работодателите по схемата 60/40, трябва и да не са длъжници на държавата - за данъци, осигуровки и т.н. Мой фб приятел се оплака тия дни, пуснали ги в неплатена и той питал за 60/40, но работодателят му казал, че дължи пари на държавата и това изобщо няма как да стане.

# 3 640
  • Мнения: 3 788
Искам да запиша майка ми на нашия адрес, като неин настоящ. Предполагам трябва да отидем заедно, като носим нотариалния акт. Друго нужно ли е?
Отивате двете в общината по твое местоживене  с нот.акт.Става за 15мин. у струва 3лв.Ако го пуснеш за 3дни е 1лв.,мисля.

# 3 641
  • Мнения: 22 867
Да си прехвърля тук въпроса, може да чете някой фармацевт случайно или пък някой да знае:
Става въпрос за Генералгин и Аналгин, съдържат Метамизол натрий, 500 мг са таблетките, в листовката на Генералгин пише да не се дава на деца под 15 г., в листовката на Аналгин може да се дава на по-малки деца, т.е. под 15 г. Каква е разликата?

# 3 642
  • София
  • Мнения: 10 825
Labrex, аналгин не може да се дава на деца под 15 години, така знам аз. Мисля, че просто не всички са си ъпдейтнали листовките.
Ето виж в листовката на аналгин на Софарма при дозировката има две опции:
Възрастни: ..... и
• Деца над 15-годишна възраст - по половин таблетка 2-3 пъти дневно.
А на другата страница с нежеланите реакции: да не се дава на деца под 10 годишна възраст

https://sopharmacy.bg/sopharma-analgin-500mg-20tabl.html

Едно време даваха аналгин на всички, после откриха, че не е добре да се дава на деца под 10 год., после под 12, а от няколко години - под 15

# 3 643
  • Мнения: 68 642
Аспирин не се дава на деца.

За аналгина няма противопоказания. Хексалгин съм давала на 3 г дори по предписание на педиатър.

# 3 644
  • Мнения: 9 171
Аспирин не се дава на деца.

За аналгина няма противопоказания. Хексалгин съм давала на 3 г дори по предписание на педиатър.

Да и аз по препоръки на детската ни лична , когато е било детето с висока темп. ми е казала 10 капки да дам в сок/вода/ без значение но да не оставям по дълго от час два да седи дете с т 39+ ..а бързо да свалям , защото е много опасно , или с ампула течен аналгин или с хексалгин.

Общи условия

Активация на акаунт