?Въпроси всякакви? (2020г.)

  • 484 980
  • 13 836
  •   1
Отговори
# 90
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 692
Скрит текст:
Здравейте, къде може да се провери докога е валидна електронната винетка. Днес пробвах на vinetki.bg, но за която и кола да въведа (пробвах с нашата, с на съседа, за който със сигурност знам, че е валидна) все казва че не е открита винетка за дадената кола ... същото и на toll.bg..
Буквите не трябва да ги въвеждате на кирилица.
това пък защо? - само на кирилица въвеждам и излиза резултата.
всъщност би трябвало да важи написано и на кирилица, и на латиница. българските букви, които използваме при номерата са еднакви с латинските.
Точно така - приемат се буквите и на кирилица, и на латиница. Само да вметна, че еднаквостта е само като изписване, иначе са с различни "ASCI" кодове. Явно че точно това разграничаване е игнорирано. Аз пробвах и с комбинирано писане - въведох първите две букви с латинската клавиатура, а другата - с БДС клавиатурата. И по този начин работи.

# 91
  • Мнения: X
При мен има разлика. При въведен номер на кирилица и латиница. Обяснение нямам.
Скрит текст:

Това, че изтича утре, вече го знам.

# 92
  • SF
  • Мнения: 21 162
Дано въпросите ми да са за темата.
Счупи ми се катарамата на хубав колан. Къде в района на кв. Иван Вазов в София мога да го дам, за да ми сменят катарамата? Знам едно място на Витошка, но ми се иска да ми е по-близо. Обущар, коланаджия? Обущарят трябва да има катарами, които да стават и да са хубави.

# 93
  • Буркина Фасо
  • Мнения: 13 168
При мен има разлика. При въведен номер на кирилица и латиница. Обяснение нямам.
Скрит текст:

Това, че изтича утре, вече го знам.
при мен сайта изглежда по друг начин.
https://web.bgtoll.bg/TollProduct

# 94
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 692
И при мен е така, затова проверих - има и мобилно приложение. Явно скрийншотовете, които tonynette е показала, са от него.

# 95
# 96
  • Мнения: X
Не е от това, аз проверявам за винетка, издадена от Агенцията за социално подпомагане, а не за закупена винетка. Това е причината да изглежда по-различно. Затова и писах за кирилицата. Може да няма значение, когато се проверява за закупена винетка, но за "правоимащи лица", сиреч за инвалиди, това е положението.

# 97
  • София
  • Мнения: 5 953
Не е от това, аз проверявам за винетка, издадена от Агенцията за социално подпомагане, а не за закупена винетка. Това е причината да изглежда по-различно. Затова и писах за кирилицата. Може да няма значение, когато се проверява за закупена винетка, но за "правоимащи лица", сиреч за инвалиди, това е положението.

Аз влязох да проверя винетката през линк от страницата на АСП. Въведох номера на латиница и видях, че винетката ни е валидна до 17.02. Имаме дете с увреждане.

Коригирах - на латиница се изписва номерът.

http://www.asp.government.bg/proverka-na-vinetka От тук влязох.

Последна редакция: нд, 05 яну 2020, 17:19 от Жълто Цвете

# 98
  • Мнения: X
Някой знае ли разрешение от полицията ли е необходимо за пускане на заря/фойерверки/пиротехника? В нашия град зачестява шумовия и прахов терор след 11 вечерта и започва да ме дразни.

# 99
  • Мнения: 593
Не е от това, аз проверявам за винетка, издадена от Агенцията за социално подпомагане, а не за закупена винетка. Това е причината да изглежда по-различно. Затова и писах за кирилицата. Може да няма значение, когато се проверява за закупена винетка, но за "правоимащи лица", сиреч за инвалиди, това е положението.

Аз влязох да проверя винетката през линк от страницата на АСП. Въведох номера на латиница и видях, че винетката ни е валидна до 17.02. Имаме дете с увреждане.

Коригирах - на латиница се изписва номерът.

http://www.asp.government.bg/proverka-na-vinetka От тук влязох.
Благодаря за този сайт. На него излиза, че има винетка, все още валидна. И нашата е от Социалните, за инвалид. На другите сайтове няма данни за колата ...

# 100
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 035
с това трябваше да започнете.
винетките от социалните служби не излизат на сайта на БГ-тол.
ако ви спрат за проверка обяснете, че сте с такава винетка за да знаят къде да ви проверят.

# 101
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 692
с това трябваше да започнете.
Преди няколко страници имаше забележка за подобно обстоятелство. Тогава задаващата въпрос като че ли дори остана обидена, но не съвсем на място, според мен.
Дето има една приказка - "правилно поставеното условие на задачата представлява половината верен отговор". Така е и с въпросите - за да се получи възможно най-бърз, най-изчерпателен и най-точен отговор, въпросът също трябва да бъде зададен точно и с всички необходими подробности. Иначе отговор на въпроса си вместо през два-три поста, може да получите след две-три страници...

# 102
  • Мнения: X
Промениха го преди известно време. Сега проверка се прави пак в сайта на бг тол, просто е друг, отделен линк.
Сайта на АСП препраща към бг тол.

# 103
  • София
  • Мнения: 673
Има ли отърване от А1? Кога може да се прекрати договор с тях точно - колко време преди да изтече сегашния? На всяка локация казват различни неща.. Елате след месец, елате малко преди да изтече договора, елате не знам си кога..... Някаква въртележка просто.

Единственият начин, който проработи при мен, беше точно един месец преди изтичането на договора да отида да подам молба за прекратяване на услугите изобщо. Ще се пробват да ви обяснят, че не става така и не може, но бъдете настоятелни. Ако имате взети устройства за ползване от тях, трябва да ги върнете максимално бързо след изтичането на договора, защото иначе ще ги платите на доста висока цена. 

# 104
  • Мнения: 1 210
Има ли как да следя пътната обстановка  в реално време? И откъде е най-удачно да се пътува от Пловдив до Плевен?  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт