?Въпроси всякакви? (2020г.)

  • 484 827
  • 13 836
  •   2
Отговори
# 150
  • Сф
  • Мнения: 4 761
Искаш въпреки, че умножаваш отрицателно число с положително, крайни резултат да е положителен?!

В клетката за резултата...обаче без да се изписва евро:
Format-Format cells-Number-Negative Numbers

Да, това искам, но да го форматира и като валута. Защото по описания начин го прави на обикновено число, без паричния знак. Освен това като сумирам всички редове С, това негативното го вади, а искам да го прибавя.
Май само ръчно може да стане като сложа един "-" пред всяка отрицателна клетка, ама искам автоматично да е.

# 151
  • София
  • Мнения: 7 183
Функция
=ABS(...), прави точно това, като форматът на клетката е зададен във валута евро. Опитах, работи.

# 152
  • Сф
  • Мнения: 4 761
Red, мнооого благодаря. Не я знаех тази фукция. Стана! Точно това ми трябваше Simple SmileSimple SmileSimple Smile

# 153
  • Мнения: 35 951
на 40 дни от смъртта носят ли се цветя?
благодаря предварително за отговорите!

# 154
  • Мнения: 794
тъй като има опция да се  видят всимки хора, които са били премахвани от приятели
А как става това?

Дневник на дейностите - приятели (вляво колоната) - премахнати приятели

# 155
  • До сърцето...
  • Мнения: 5 201
на 40 дни от смъртта носят ли се цветя?

Не.

# 156
  • Другата България
  • Мнения: 37 139
на 40 дни от смъртта носят ли се цветя?
благодаря предварително за отговорите!
Разбира се.
За гроба на починалия.

# 157
  • софия
  • Мнения: 4 180
на 40 дни от смъртта носят ли се цветя?
благодаря предварително за отговорите!

Мисля че да. Като правихме 40 дни на баща ми хората носиха и ги оставяха на гроба,така че предполагам че трябва.

# 158
  • Мнения: 35 951
бях на панахида в църква, не на гроба - никой не носеше цветя

# 159
  • Буркина Фасо
  • Мнения: 13 147
на 40 дни от смъртта носят ли се цветя?
благодаря предварително за отговорите!
времената така се промениха, че с цветя/без цветя, с бели или черни дрехи ... все е едно. щом физически е там човека означава, че е съпричастен.

Ще ходя на гости в чужбина на приятел и жена му.Той е българин, тя латиноамериканка. Нея не я познавам. Искам да й занеса подарък. Какво е удачно да й взема? И да става за ръчния багаж при полет.
домашна ракия + мускалче розова вода/парфюм.

Последна редакция: вт, 07 яну 2020, 18:42 от ]|I{•------» ❼0ʘ❷_𝐎𝓖Ⓝ𝔬в «------•}I|[

# 160
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 692
бях на панахида в църква, не на гроба - никой не носеше цветя
Да, но това уточнение го внасяте впоследствие.
По-често се носят цветя, когато панихидата е на гроба. Въпреки че не е строго задължително, разбира се.
Аз като ходя на гроб на близък нося цветя винаги, без значение дали е панихида или не.
В крайна сметка е въпрос на лично решение, било то за гроб или за църква се отнася.
Има хора, които и в църквата носят цветя и ги оставят покрай иконите (най-често на Богородица и на Исус).

# 161
  • Мнения: 35 951
извинявам се, не се сетих, че има разлика

# 162
  • plovdiv
  • Мнения: 519
Може. Напиши в гуги convert youtube to mp3 и си избери програмка или сайт за онлайн конвертиране от предложените
Аз ползвам тази:
https://www.mp3juices.cc/

# 163
  • До сърцето...
  • Мнения: 5 201
извинявам се, не се сетих, че има разлика
Няма разлика, поне за 40.
Свежи цветя се носят на гроба до 39 ден. На 40-я се прави т.н. "изравняване" (на пръстта), ритуали с които се отбелязването преминаването на душата в отвъдното. След това на мястото (гроба) може да се садят цветя (е, и откъснати цветя също се слагат).
Но съвременните възгледи малко размиха традициите ни. Няма да ви върнат и с цветя, но просто не е задължително.

# 164
  • Мнения: 181
Колега ми направи голям жест, замести ме в ден, в който по принцип е почивка, а аз трябваше да работя във важен за мен ден.
Купих му шоколад, традиция ни е, когато си правим услуги, но не е достатъчно.
Идеи някакви?

Общи условия

Активация на акаунт