?Въпроси всякакви? (2020г.)

  • 483 750
  • 13 836
  •   1
Отговори
# 180
  • Italia
  • Мнения: 1 059
Моля ви спешно за помощ относно едни билети. Тръгнах да резервивам в Уиз еър, но най-намалените билети без багаж. 6 билета. Искам само на 1 от тях да купя чекиран багаж, но не става заради Уиз Клуб, защото трябва да ги резервирам заедно шестте. Колко струва ако допълнително си доплатя чекиран багаж?
Потърси опцията и махни чека на Еднакви условия за всички билети. 99% съм сигурна, че е някъде там, най-добре опитай през компютър, не през приложението. При Уиз можеш да добавиш и по-късно (след закупуване и преди излитане), като цената на куфара зависи от началната и крайната точка. По спомен - София - Братислава е 11 евро, София - Болония - 20.

# 181
  • София
  • Мнения: 7 174
Вероятно цената варира и според сезона на пътуване. Моя близка сега по Коледа доплати 25 евро на летището (София - Братислава) за малък куфар 10кг тип cabin luggage.

# 182
  • Мнения: 68 360
Да пита и в темата за Уиз...има такава.

# 183
  • Мнения: 3 341
За всеки пътник те пита по отделно с какъв багаж ще пътува, това става след като изпишеш имената на пътника. Ако автоматично дава еднакъв багаж за всички без да го отмяташ ти значи си сложила тикче, че всички ще пътуват с еднакъв багаж и трябва да го махнеш, тогава ще можеш да маркираш за всеки по отделно.

# 184
  • ту тук, ту там
  • Мнения: 7 361
Ако валидността на паспорта е изтекла и се върне до една година след това, ИМА глоба (която може би е по симпатии), ако е след повече от година - няма, отпада по давност.

# 185
  • Мнения: 787
Здравейте, имам две питания, обувките по принцип 30 дни гаранция ли имат? Моите се разлепиха малко след месец и не знам как да постъпя, тъй като магазинът беше в Пещера, няма сайт или контакти.


И ако съм пратила писмо чрез български пощи в България без да е препоръчано, мога ли да разбера дали е доставено до получателя, ако звънна на служител? Тъй като все още няма обратна връзка от човека, до когото бе пратено, а не искам да питам него. Иначе са минали над 10 дни. Не знам когато е блок, в който не могат да влязат заради чиповете, а пощенските кутии са вътре, как пощальоните доставят писмото?

Последна редакция: ср, 08 яну 2020, 00:26 от ralliee

# 186
  • Мнения: 54 058
Това с писмата вече е много несигурно, заради чиповете.
Ние даже и кутии нямаме, само една обща, в която се пуска всичко, без да се влиза във входа.

# 187
  • Мнения: 68 360
БПощи са много зле..щом е НЕпрепоръчано трудно ще го намерят и да е загубено. Скоро пращах нещо дребно, служителката ми начисли препоръка. Попитах защо след като НЕ исках...ако съм искала да стигне, трябвало така. С недомлъвки каза че иначе няма гаранция че няма да се запилее.

Обувките- 2г гаранция имат. Щом няма сайт и телефон обаче, ще трябва на място да предявите рекламацията.

# 188
  • София
  • Мнения: 8 931
На някои места, когато входът се отваря с чип и има само една пощенска кутия, слагат известия дори за обикновено писмо.

# 189
  • Мнения: 68 360
Я сложат я не...изобщо няма гаранции че ще го получиш. БП живеят още в соца в 19 век..

# 190
  • Мнения: 35 069
Кога се празнува всъщност Бабинден? Днес или на 21ви? Знам , че в нов и стар стил, но така и не научих кога е по- разпространено

# 191
  • София-Младост
  • Мнения: 23 270
Я сложат я не...изобщо няма гаранции че ще го получиш. БП живеят още в соца в 19 век..
Аз пък за последната пратка от далечен Китай, получих смс, а не хартиено известие;)

Кога се празнува всъщност Бабинден? Днес или на 21ви? Знам , че в нов и стар стил, но така и не научих кога е по- разпространено
Днес е Бабинден, на 21 е по стар стил.

# 192
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 770
Аз празнувам Бабинден на 21-ви. Simple Smile

# 193
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 051
Не говорим за 2 месеца.
А за 15+ години.
И за БГ, не за чужбина.

Понеже всички споделиха опит, реших и аз да го направя, не може ли? Какво значение има дали е Бг или чужбина като говорим за български документ за самоличност, да не съм го връщала на чужбината, върнала съм го на българска институция.

Явно наистина е изтекъл отдавна. На мен лятото не ми приеха такъв, за да не ме глобят и ме посъветваха да изчакам да мине 1 г. + 3 месеца от датата, до която е бил валиден, за да го върна.

Ето тук, примерно, се сподели нещо, което ме провокира да отговоря и аз, понеже ми направи впечатление посочения срок от година и 3 месеца. Което се различава от моите три месеца от моя опит.

# 194
  • София
  • Мнения: 6 148
Тарталета, твоите са грешно дадени пари, защото някой не знае законите и наредбите, по които трябва да работи.
https://www.mfa.bg/bg/uslugi-patuvania/konsulski-uslugi/zad-gran … /lichni-documenti
От мобилната не мога да прикача снимка от телефона само за частта със срока за връщане на паспорт.

Редактирам

Последна редакция: ср, 08 яну 2020, 12:02 от Mrs Jan

Общи условия

Активация на акаунт