?Въпроси всякакви? (2020г.)

  • 483 750
  • 13 836
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 31 374
Може ли стъклен протектор на телефон да се счупи от студа?
Или съм го чукнала без да разбера?

# 271
  • Мнения: 24 115
Че какъв ще е този студ?! Да не си в Антарктида?

# 272
  • Мнения: 31 374
Не съм.
Ама ей на. Нацепи се. А не съм го изпускала.

# 273
  • София
  • Мнения: 30 085
Може и да не е от изпускане. Ако не е прилепнал хубаво, може да се пукне и в дамска чанта напр. при притискане с нещо друго.

# 274
  • Мнения: 10 253
Ако падежът на срочен влог е в събота, в петък или в понеделник се извършва тегленето на пари?

# 275
  • Мнения: 787
Здравейте, бях питала обувките колко дни гаранция имат. Аз мислех, че месец, но някой каза година или две. Тези са от Пещера и е минало малко повече от месец. Нямат сайт, чудя се как да процедирам, не знам дали е изтекла гаранцията.

# 276
  • Мнения: 22 867
Здравейте, бях питала обувките колко дни гаранция имат. Аз мислех, че месец, но някой каза година или две. Тези са от Пещера и е минало малко повече от месец. Нямат сайт, чудя се как да процедирам, не знам дали е изтекла гаранцията.

ralliee, на сайта има информация за гаранцията.

Скрит текст:
ТЪРГОВСКА ГАРАНЦИЯ
 
Търговската гаранциия е в сила 30 (тридесет) дни от датата на закупуване на стоката и е валидна само на
територията на Република България.
 
При разлепване, разкъсване, напукване, изтъркване или друг отстраним дефект стоката се отремонтира от
търговеца, съгласно чл. 113 от ЗЗП в срок от (30) тридесет дни от датата на предявяване на основателна рекламация. В случай, че дефекта е неотстраним търговеца заменя дефектния продукт с нов. Независимо от търговската
гаранция, продавачът отговаря в случай не несъответствие между потребителската стока и договора за
покупко-продажба, съгласно ЗЗП.
Изгубени или счупени аксесоари към закупената стока, като камъчета, маниста, брошки, катарами и др. както и
изтрити капачета на токовете не се считат за рекламация!
Препоръки на търговеца: редовно намазвайте кожените изделия с лустро или течен парафин. Пазете ги от
влагата. Намокрените изделия от естествена и изкуствена кожа изсушавайте в непряк контакт с нагревателни
уреди!
При неправилна експлоатация или поддръжка търговецът не удовлетворява рекламации!

# 277
  • UK
  • Мнения: 2 816
Ако падежът на срочен влог е в събота, в петък или в понеделник се извършва тегленето на пари?
В понеделник.

# 278
  • Мнения: 68 351
Здравейте, бях питала обувките колко дни гаранция имат. Аз мислех, че месец, но някой каза година или две. Тези са от Пещера и е минало малко повече от месец. Нямат сайт, чудя се как да процедирам, не знам дали е изтекла гаранцията.

ralliee, на сайта има информация за гаранцията.

Скрит текст:
ТЪРГОВСКА ГАРАНЦИЯ
 
Търговската гаранциия е в сила 30 (тридесет) дни от датата на закупуване на стоката и е валидна само на
територията на Република България.
 
При разлепване, разкъсване, напукване, изтъркване или друг отстраним дефект стоката се отремонтира от
търговеца, съгласно чл. 113 от ЗЗП в срок от (30) тридесет дни от датата на предявяване на основателна рекламация. В случай, че дефекта е неотстраним търговеца заменя дефектния продукт с нов. Независимо от търговската
гаранция, продавачът отговаря в случай не несъответствие между потребителската стока и договора за
покупко-продажба, съгласно ЗЗП.
Изгубени или счупени аксесоари към закупената стока, като камъчета, маниста, брошки, катарами и др. както и
изтрити капачета на токовете не се считат за рекламация!
Препоръки на търговеца: редовно намазвайте кожените изделия с лустро или течен парафин. Пазете ги от
влагата. Намокрените изделия от естествена и изкуствена кожа изсушавайте в непряк контакт с нагревателни
уреди!
При неправилна експлоатация или поддръжка търговецът не удовлетворява рекламации!

Това е търговската гаранция.
Освен нея има и законова-2 г.
Първите 6 месеца клиентът не е длъжен да доказва, че дефектът е причинен не от него. Тоест-ако дефектът вэзникне в пэрвите 6 мес.от покупката, се предполага че е съществувал и при покупката още. Тоест-продали са стока несъответстваща на описанието ...дефектна.
Прочети си ЗЗП внимателно и си предяви 2г ЗАКОНОВА горанция.

# 279
  • софия
  • Мнения: 4 180
Някой знае ли колко е глобата за неявяване като свидетел по дело?

# 280
  • Мнения: 68 351
Някой знае ли колко е глобата за неявяване като свидетел по дело?

ГПК..от 50 до 300 лв.

# 281
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 770
Чл. 120, ал. 3 от НПК:
Свидетел, който не се яви на определеното място и време да даде показания, се наказва с глоба до триста лева и се довежда принудително за разпит по реда на чл. 71.
Ако свидетелят посочи уважителни причини за неявяването си, глобата и принудителното довеждане се отменят.

# 282
  • Мнения: 54 056
Болничен важи за извинение.

# 283
  • София
  • Мнения: 3 943
Мога ли да върна мебел, която съм купила онлайн, но е дефектна? Не съм я сглобявала, още след отварянето пратих снимки за рекламация, но ме мотаят и не ми казват колко време ще чакам, понеже не знаели дали имат материал.

# 284
  • Мнения: 4 665
Държавата ще връща младите от чужбина с услуги за 1200 лв ..

Някой има ли информация това вече действа ли,защото го предвиждага.от янъару тази година.И да ми разясни по—подробно,защото не разбирам важи ли за един човек.или трябва да е семейство сдете/деца.

Общи условия

Активация на акаунт