?Въпроси всякакви? (2020г.)

  • 485 016
  • 13 836
  •   1
Отговори
# 285
  • София
  • Мнения: 10 825
Мога ли да върна мебел, която съм купила онлайн, но е дефектна? Не съм я сглобявала, още след отварянето пратих снимки за рекламация, но ме мотаят и не ми казват колко време ще чакам, понеже не знаели дали имат материал.
Да. Щом е купена онлайн можеш да го направиш в 14 дневен срок без дори да имаш причини. А особено пък щом е дефектна!

# 286
  • Мнения: 68 630
Мога ли да върна мебел, която съм купила онлайн, но е дефектна? Не съм я сглобявала, още след отварянето пратих снимки за рекламация, но ме мотаят и не ми казват колко време ще чакам, понеже не знаели дали имат материал.

14 дневен срок за връщане на НЕдефектна стока, купена онлайн , имате.
Но в случая вашата е дефектна-трябва да предявите рекламация като се позовете на ЗЗП. Пишете им по мейл. Разпечатайте отговора и цялата ви кореспонденция и пратете на КЗП ако ви мотаят.
Кой е търговецът?

Държавата ще връща младите от чужбина с услуги за 1200 лв ..

Някой има ли информация това вече действа ли,защото го предвиждага.от янъару тази година.И да ми разясни по—подробно,защото не разбирам важи ли за един човек.или трябва да е семейство сдете/деца.

Това е за циганите.

# 287
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 802
Болничен важи за извинение.

Задължително приложен към заявлението, с което свидетелят заявява, че няма да се яви в съдебно заседание.
Извинителна причина е пътуване в чужбина с приложен билет, както и служебна командировка и платен годишен отпуск.

Последна редакция: пт, 10 яну 2020, 19:48 от didka pitka

# 288
  • Мнения: 1 118
Знаете ли секс магазин в София където продавача да е жена Relaxed

# 289
  • Мнения: 698
Sexwell на бул. Шипченски проход, точно до пазарчето на Ситняково.

# 290
  • Мнения: 1 118
Мерси, а на каква възраст е Relaxed

# 291
  • Мнения: 1 937
Здравейте! Реших, че искам да си сменя старата кола, изтеглих кредит на определена сума и си харесах една в автокъща. Колата, обаче е нов внос и не е регистрирана. Продавача ми каза сума, до която ще ми пусне фактура - с 5 хил. лв. е по- малка от действителната стойност на колата. Каква е процедурата за покупко-продажба на нерегистрирани коли? Притеснява ме факта, че няма да имам фактура за цялата стойност - как ще си докажа после използването на средствата по кредита. При разваляне на сделката мога да си търся само малката сума...

# 292
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 692
При онлайн покупка стоката може да се върне в 14-дневен срок без да се дава каквото и да било обяснение за връщането. Нямам представа какъв точно е дефектът, « Ѕmile », но според мен може и да не се прави рекламация, а направо да се върне. Защото е възможно те нарочно да протакат, точно за да изтече този двуседмичен срок.

# 293
  • Мнения: 3 732
Трябва да стигна до ресторант Буката/Букета в кв. Шияковци, Костинброд с лична кола.
Ходила съм преди година, но съм забравила на кое кръгово намирах пътя, май на поликлиниката. Първо ли беше, второ ли ...
Как да стигна? Излизам по Ломско шосе, на кръговото на Околовръстното съм направо, минавам Волуяк, внимавам за камерата с ограничение 50 км/ч, стигам СБА и после?

# 294
  • Мнения: 68 630
При онлайн покупка стоката може да се върне в 14-дневен срок без да се дава каквото и да било обяснение за връщането. Нямам представа какъв точно е дефектът, « Ѕmile », но според мен може и да не се прави рекламация, а направо да се върне. Защото е възможно те нарочно да протакат, точно за да изтече този двуседмичен срок.

И аз мисля че този вариант е за предпочитане. Защото рекламация, ама то ремонт тпи пъти преди да ти върнат парите. Хамалогия е.
Да ползва наистина правото си на отзив-връщане в 14 дн.срок.
1.Те трябва да ти върнат цената на стокатата+цената на стандартната доставка. Например купила си ютия за 10 лв. и си платила 5 лв да ти я доставят- 15 лв следва да възстановят!
2.Ти плащаш куриерската услуга по връщането само.

# 295
  • София
  • Мнения: 757
При онлайн покупка стоката може да се върне в 14-дневен срок без да се дава каквото и да било обяснение за връщането. Нямам представа какъв точно е дефектът, « Ѕmile », но според мен може и да не се прави рекламация, а направо да се върне. Защото е възможно те нарочно да протакат, точно за да изтече този двуседмичен срок.

И аз мисля че този вариант е за предпочитане. Защото рекламация, ама то ремонт тпи пъти преди да ти върнат парите. Хамалогия е.
Да ползва наистина правото си на отзив-връщане в 14 дн.срок.
1.Те трябва да ти върнат цената на стокатата+цената на стандартната доставка. Например купила си ютия за 10 лв. и си платила 5 лв да ти я доставят- 15 лв следва да възстановят!
2.Ти плащаш куриерската услуга по връщането само.
А, в случай, че закупеният продукт има дефект може ли да се върне в този 14 дневен срок? Питам, защото на два пъти  се случи моят приятел да поръча нещо (още при разопаковането и изпробване на въпросните уреди се видя, че имат дефект) и по телефона ни отговарят, че можем да използваме правото си на рекламация, но не можем да го върнем директно. Законово питам дали има текст, който позволява да върна стоката в такъв случай и да си получа парите?

# 296
  • SF
  • Мнения: 21 164
Можете ли да ми кажете сайт за МАС юзери, където да проверя защо моят мак не отваря  youtube.com.
Питах в темата доста пъти защо не се отваря точно youtube.com, но явно не е ясен въпросът и нямам отговор.
От време на време компютърът ми, който е mac, не отваря youtube.com. Опитвам се да пипам из настройките на паролите в гугъл профила ми (откъдето смятам, че става блокирането), нещо променям, не разбмирам какво, и след редстарт тръгва. Но тази вечер и след 10 рестара youtube.com не се отваря.

# 297
  • ту тук, ту там
  • Мнения: 7 396
http://iphone.mobility.bg/forum/

Опитай тук, имаше раздел за mac. Макар че ми се струва позамрял форумът. Преди беше активен и имаше потребители, които са в час.

# 298
  • Мнения: 35 961
Трябва да стигна до ресторант Буката/Букета в кв. Шияковци, Костинброд с лична кола.
Ходила съм преди година, но съм забравила на кое кръгово намирах пътя, май на поликлиниката. Първо ли беше, второ ли ...
Как да стигна? Излизам по Ломско шосе, на кръговото на Околовръстното съм направо, минавам Волуяк, внимавам за камерата с ограничение 50 км/ч, стигам СБА и после?

имаш ново кръгово преди града на птицекомбината (преди сба или т-маркет, не помня на коя верига беше големият супермаркет вдясно от пътя), второ голямо в града, при поликлиниката е третото, то е по-малко
бг-мапс и гугъл мапс също помагат

# 299
  • Мнения: X
Трябва да стигна до ресторант Буката/Букета в кв. Шияковци, Костинброд с лична кола.
Ходила съм преди година, но съм забравила на кое кръгово намирах пътя, май на поликлиниката. Първо ли беше, второ ли ...
Как да стигна? Излизам по Ломско шосе, на кръговото на Околовръстното съм направо, минавам Волуяк, внимавам за камерата с ограничение 50 км/ч, стигам СБА и после?
Задай това в Гугъл мапс
Букет
2230 Център, Костинброд
https://maps.app.goo.gl/Cv3Hv5dDxioJgYji6

Общи условия

Активация на акаунт