?Въпроси всякакви? (2020г.)

  • 485 086
  • 13 836
  •   1
Отговори
# 360
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 692
Ако го няма и в горната секция - "Справка по ЕГН за постъпили данни от издадени болнични листове в Електронния регистър на болничните листове", тогава има нещо нередно.
Не е възможно от 1 месец да не е въведен. Трябва този, който се занимава с това във фирмата, да каже какво се случва.

# 361
  • София-Младост
  • Мнения: 23 339
Напълно нормално е.
Ако болничния е предаден през декември, срокът на работодателя е 10.01., това е петък, просто трябват 1-2 дни, за да е видим в системата.

# 362
  • Мнения: 5 059
Има ли някакъв вариант да си подам документи за подновяване на шофьорска книжка през интернет?
Да си спестя цялата разправия по ходене в КАТ , висене и комуникиране с вкиснати лелки зад гишетата.

# 363
  • софия
  • Мнения: 4 180
Нямам внесен болничен , издаден на 9.12. дали е нормално според вас?
Поне в посочената секция не е отразено да е обработен на този етап.
Пийк,не знам дали е нормално,защото аз рядко съм излизала болничен, но сегашният ми е точно от 09.12 , още на 13.12 ми заредиха данните за изплащането в сайта на Нои и на 27.12 си получих парите от болничния.

# 364
  • София-Младост
  • Мнения: 23 339
Има ли някакъв вариант да си подам документи за подновяване на шофьорска книжка през интернет?
Да си спестя цялата разправия по ходене в КАТ , висене и комуникиране с вкиснати лелки зад гишетата.
Можеш и в РУ да подадеш, но няма как да си спестиш срещата с администрацията:)

# 365
  • Мнения: 5 059
Има ли някакъв вариант да си подам документи за подновяване на шофьорска книжка през интернет?
Да си спестя цялата разправия по ходене в КАТ , висене и комуникиране с вкиснати лелки зад гишетата.
Можеш и в РУ да подадеш, но няма как да си спестиш срещата с администрацията:)

Не мога,аз съм СО и РУ е в Сливница.Трябва ми винетка,трябва пак да си взимам почивни дни от отпуската и става дълго и широко.
Ехххх,надявах се поне документите да мога да си подам през интернет и да ида само за взимането.Още сме си 30 години назад в БГ-то , няма да се цивилизоваме скоро Grinning

# 366
  • Мнения: 13 265
В РУ мисля, че можеше само, ако няма неплатени глоби.

# 367
  • София
  • Мнения: 8 932
Нямам внесен болничен , издаден на 9.12. дали е нормално според вас?
Поне в посочената секция не е отразено да е обработен на този етап.
Моя от 19.12 ще го платят утре. Виж дали присъства в справката за подадени болнични от болничния регистър.

# 368
  • София
  • Мнения: 11 470
Здравейте,
Дали има смисъл да звъня на топлофикация за следния проблем:
Парното в една от стаите ми работеше чудесно. Все пак от време на време го спирам изцяло, но със сигурност при пускането на парното, в началото на сезона, вентилът беше отвъртян докрай.
В един момент обаче, от няколко дни, започнаха да се нагряват само първите три лири, нататък са студени всички останали.
Не знам въобще възможно ли е по средата на сезона да стане въздушна възглавница, но дори и това да е - не знам как да се справя. Въпросът е - техник от топлофикация или някой водопроводчик?

Благодаря!

# 369
  • Мнения: 500
Провери връзките на радиотора дали са затегнати

# 370
  • Мнения: 5 059
Здравейте,
Дали има смисъл да звъня на топлофикация за следния проблем:
Парното в една от стаите ми работеше чудесно. Все пак от време на време го спирам изцяло, но със сигурност при пускането на парното, в началото на сезона, вентилът беше отвъртян докрай.
В един момент обаче, от няколко дни, започнаха да се нагряват само първите три лири, нататък са студени всички останали.
Не знам въобще възможно ли е по средата на сезона да стане въздушна възглавница, но дори и това да е - не знам как да се справя. Въпросът е - техник от топлофикация или някой водопроводчик?

Благодаря!

Цяла година се занимаваме с точно този проблем.Сменихме радиаторите навсякъде с нови и все още има капене-обезвъздушаване, бълбукане.Всъщност,преди 2-3 седмици спря целия този ужас, но аз съм си в очакване пак нещо да се появи Grinning
Обезвъздушаването е лесно,ако си с новите радиатори,трябва да имат "ключе" от края,който не е към тръбите.Ако ключето го няма се отвинтва малко с отвертка и въздуха излиза.
Но ако не можеш наистина да се справиш , извикай специалист.Мисля,че може да намериш водопроводчик,който би ти взел по-малка сума за идването.От топлофикация са им високи таксите.
Всеки кадърен водопроводчик ще се справи.
п.с. забравих да напиша-да,може да се появи въздушна възглавница по средата на сезона.И това неподгряване на част от радиатора е точно от това.

При нас клапана изглежда ето така:
Скрит текст:
През дупчицата излиза въздуха.Но имайте предвид,че трябва да държите съд под нея,защото излиза и вода.

# 371
  • Мнения: 593
съвсем може да е нужно обезвъздушаване, пак! например, някой съсед не си е отворил винтилите в началото на сезона. или пък ги е отворил, но после не е отварял въобще. и сега ги е отворил, за да се стопли човека Simple Smile и ето получава се въздух някъде по трасето ::Simple Smile))

# 372
  • София
  • Мнения: 11 470
Благодаря ви! Радиаторът е от старите, чугунени, не е нов за съжаление. Явно ще се вика водопроводчик, ще "прескоча" топлофикация.

# 373
  • Мнения: 5 059
Благодаря ви! Радиаторът е от старите, чугунени, не е нов за съжаление. Явно ще се вика водопроводчик, ще "прескоча" топлофикация.

Хич не съжалявай.Новите радиатори са гола вода.Големи неприятности имахме с тях.А взехме скъпи, не сме пестили пари.
Имай предвид,преди да викнеш човек,че най-вероятно ще му трябва достъп до абонатната.Обикновено е заключена.Виж кой държи ключа(домоуправител или касиер) и говори и с него.Някои не позволяват там да влизат неоторизирани лица и се заяждат.

# 374
  • софия
  • Мнения: 25 448
За обезвъздушаване на локален радиатор не трябва ключ за абонатната.

Общи условия

Активация на акаунт