?Въпроси всякакви? (2020г.)

  • 484 991
  • 13 836
  •   1
Отговори
# 480
  • Мнения: 13 256
Може ли да ми препоръчате хубав турски ресторант в София, в който приготвят вкусни автентични ястия, на нормални цени? Simple Smile

http://djanamsteak-house.com/
Сега отварят и на Витошка, незнам какво точно се има предвид като нормални цени. Последната година ресторантите доста дигнаха цените, особено тези по центъра.

# 481
  • Хасково
  • Мнения: 56
Може ли да ми препоръчате хубав турски ресторант в София, в който приготвят вкусни автентични ястия, на нормални цени? Simple Smile

В "Сарай" също не е зле според мен

# 482
  • Мнения: 54 391
Мистик, в НАП ли проверяваш?

# 483
  • Пловдив
  • Мнения: 40 727
Мистик, в НАП ли проверяваш?
да, с ПИК кода вчера...случайно надзърнах и изненадааа! Simple Smile

# 484
  • Мнения: 54 391
И аз влезнах сега, нямам нищо, но ме накара да си сменя ПИК, че нали бях в ОНЯ списък. Laughing

# 485
  • Мнения: 11 505
Имам въпрос. При кандидатстване по Дезире се връща 30% от допустимата сума за кандидатстване. Има ли формула или критерии някъде написани черно на бяло за изчисляване на тези 30% ?

За газ ли питаш? Понеже съм на тази вълна точно. Не, няма формула. Във формуляра пише 30% от крайната оферта/ цена.

Приспадат се 30% от първоначалната оферта (30% от сумата без ДДС). Предимството на Дезире е и, че се връща таксата присъединяване под формата на газ. Тромава им е системата, построили са комунизма, аз приключих успешно след няколко месеца борба.

# 486
  • София
  • Мнения: 9 850
Сега ходих да искам УП-3, едната от ЧР ми каза, че се издават само при искане от НОИ. Моля, кажете ми според кой закон/кодекс/наредба се издават, за да мога да видя дали наистина са прави или просто ги мързи да си свършат работата...
Не мога да се оправя, търсих досега в Гугъл, но не се справям...

# 487
  • софия
  • Мнения: 4 180
Мистик, в НАП ли проверяваш?
да, с ПИК кода вчера...случайно надзърнах и изненадааа! Simple Smile
Може ли да дадеш линк къде се проверява?

# 488
  • Мнения: 5 288
Приспадат се 30% от първоначалната оферта (30% от сумата без ДДС). Предимството на Дезире е и, че се връща таксата присъединяване под формата на газ. Тромава им е системата, построили са комунизма, аз приключих успешно след няколко месеца борба.

Би трябвало да ни върнат максималната сума 2437, обаче в изпратения от тях имейл сумата е 1916, никъде не се споменава за връщане на остатъка от сумата под формата на газ. Днес ще го изяснявам, аман.

# 489
  • Пловдив
  • Мнения: 40 727
Мистик, в НАП ли проверяваш?
да, с ПИК кода вчера...случайно надзърнах и изненадааа! Simple Smile
Може ли да дадеш линк къде се проверява?
няма как линк понеже е с индивидуална парола и няма да корипа сигурно...Като си влезеш с кода има раздел Справки за задължения с възможност за плащане.

# 490
  • Мнения: 11 505
Не разбирам за какъв остатък говорите, под формата на газ се връща сумата за присъединяване, която се плаща отделно от офертата за газов котел и всички прилежащи джаджи+работа. Такса присъединяване е 520 лв., под формата на газ се връщат около 430 лв., което е такса присъединяване без ДДС и е отделна екстра.
Вижте си офертата и отделните компоненти в нея, би трябвало отстъпката от 30% да е изчислена от стойността на офертата без ДДС

# 491
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 043
Сега ходих да искам УП-3, едната от ЧР ми каза, че се издават само при искане от НОИ. Моля, кажете ми според кой закон/кодекс/наредба се издават, за да мога да видя дали наистина са прави или просто ги мързи да си свършат работата...
Не мога да се оправя, търсих досега в Гугъл, но не се справям...

коте, това видя ли го? http://www.pravnapomosht.com/1041108310861075/-2-3

Цитат
Удостоверенията - УП 2 за дохода и УП 3 работодателят е длъжен да издаде безплатно в срок от 30 дни от прекратяване на правоотношението или в срок от 14 дни при подаване на искане за издаването им.

В случай на отказ от страна на работодателя да издаде исканите документи могат да бъдат сезирани контролните органи в съответното териториално поделение на НОИ, както и Изпълнителна агенция „Главна инспекция по труда”.


и тук http://balans.bg/740-3-26-udostoverenie-ae-obrazec-up-3/

Цитат
У  П  Ъ  Т  В  А  Н  Е

за попълване на удостоверение обр. УП-3

Осигурителят е длъжен да издава удостоверение обр. УП-3 в случаите, когато осигурителният стаж на лицето не е равен на трудовия /служебен/ стаж и когато има положен извънреден труд.

# 492
  • София
  • Мнения: 9 850
Видях ги, Добри, благодаря! Имало промяна от миналата година или нещо такова.. Сега ще търся пак... Аман вече.

# 493
  • Мнения: 13 539
Мистик, в НАП ли проверяваш?
да, с ПИК кода вчера...случайно надзърнах и изненадааа! Simple Smile
Може ли да дадеш линк къде се проверява?
Справка за задълженията за МДТ с възможност за извършване на плащане
Тази точка търси.

# 494
  • Мнения: 68 627
Сега ходих да искам УП-3, едната от ЧР ми каза, че се издават само при искане от НОИ. Моля, кажете ми според кой закон/кодекс/наредба се издават, за да мога да видя дали наистина са прави или просто ги мързи да си свършат работата...
Не мога да се оправя, търсих досега в Гугъл, но не се справям...

Коте..виж в сайта на НОИ за УП 3...излиза образец и упътване...та в упътването пише как и сога се издава.

Виж КСО..кодекс за соц.осиг.

Общи условия

Активация на акаунт