?Въпроси всякакви? (2020г.)

  • 485 069
  • 13 836
  •   1
Отговори
# 495
  • София
  • Мнения: 11 482
Има ли промяна за болничните за 2020? Нали нещо пишеше, че първите 2 дни нямало да се плащат. Прие ли се?
Мерси Flowers Hibiscus

# 496
  • Мнения: 18 536
Не се прие ,ББ скочи на амразурата и отмени както всичко друго.

# 497
  • Мнения: 68 643
Коте...виж чл.5, ал.7, т.2 КСО...пише че можеш да искаш само за периода преди 2000г. Може и прави да са твжите ЧР...
Или звънни в НОИ и питай...някой горещ телефон нямя ли.

# 498
  • София
  • Мнения: 9 850
Звъннах сега на НОИ, УП не се изисква, когато е основен ТД. Когато е допълнителен, се попълва. Иначе се пишело в книжката колко е стажа сумарно. Оф, толкова ли не можаха да ми го кажат тея ЧР, да ги хванеш и да ги размяташ...

# 499
  • Мнения: 68 643
Коте, и аз намерих нещо подобно...в сайта на НОИ, въпроси и отговори
https://www.noi.bg/forusers/faq/292-faqbgudoosd/1356-2012-06-05-13-32-21

и общи въпроси
https://www.noi.bg/forusers/faq/292-faqbgudoosd
Съвет от мен - другият път, когато ти кажат така, не ти тръгвай да търсиш къде го пише, а тях питаш : "Къде го пише това" !!!

# 500
  • София
  • Мнения: 9 850
Питах ги, повярвай ми, седя и ги питам в кой закон/наредба/кодекс го пише, за да го прочета, замълчаха си. Само - имало изменения от миналата или тази година. Ама не са хора като хора, добре, че приключвам с тях.
 Благодаря! Wink

# 501
  • Мнения: 68 643
В такъв случай аз бих си входирала писменото заявление до Ръководителя на дружеството - защото той е осигурител по смисъла на КСО, тези патки не са никакви по този кодекс, да ме прощават...вземам си входящ номер и чакам да видя какво ще ми отговорят, писмено. Евентуално с копие до НОИ го пускам заявлението...та така...да пишат.
Много неприятно наистина като се попадне на такива персони - хем тъпи, хем гадни по характер....мда, неприятна комбинация...

Последна редакция: ср, 15 яну 2020, 15:12 от teta75

# 502
  • София-Младост
  • Мнения: 23 336
А тя защо рещава да иска УП-3...къде пише, че трябва да го иска...
Хора, годишно приключване е. Не мислете, че е лесно и нарочно всички счетоводители се зъбят.
Не оправдавам ситуацията с Котето...

# 503
  • Мнения: 68 643
Работа е. Зъбенето  вкъщи. Никой не е длъжен да търпи такова отношение. Като им е трудно-напускат и вкъщи..да се зъбят на мъжа си. На работното място-не!

# 504
  • София
  • Мнения: 9 850
При нас са ЧР, не счетоводители. Те не приключват нищо, имаме си отдел Финанси. А всичко, което не се прави от отдел Финанси, го прави външна фирма - вкл. и изчисляване на заплати и т.н. Да не говорим, че при нас целогодишно се зъбят.

# 505
  • София
  • Мнения: 1 871
С какво да третирам черни дънки, които много хващат разни косъмчета и нишки и стоят като зацапани?

# 506
  • София
  • Мнения: 3 752
Перете ги в калъфка от възглавница с цип.

# 507
  • София
  • Мнения: 1 871
Но те си хващат и като са обути, чак се чудя къде ги намират тези нещица

# 508
  • Мнения: 4 808
Но те си хващат и като са обути, чак се чудя къде ги намират тези нещица
Имах едни такива, няма отърване. Преди да изляза, ги минавах с мокра ръка, за да се махне всичко и пак нямаше спасение. Много се харесвах в тях, ама добре, че накрая се скъсаха и отидоха на боклука.

# 509
  • Мнения: 10 374
Ако ги перете с омекотител, в него би трябвало да има антистатик и да помогне, поне по-малко да обират мъхове.

Общи условия

Активация на акаунт