?Въпроси всякакви? (2020г.)

  • 485 045
  • 13 836
  •   1
Отговори
# 555
  • Варна
  • Мнения: 5 529
За изследване само на ТСХ може да ти даде направление ЛЛ или ендокринолога. Прави се сутрин на гладно. Вечеряш си нормално.

# 556
  • София
  • Мнения: 1 271
Може с направление.
12 часа след последното хранене на гладно. И без цигари.

# 557
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 043
Някой знае ли дали се плаща изследването за TSH хормон с направление и какви са условията за взимане на кръв-гладно,жадно,колкото време от последно хранене?

Flushed непоискан съвет

Скрит текст:
търсих информация преди време и помня, че в темата за щитовидната жлеза беше обсъждано изследването на хормоните.
там писаха, че изследването само на ТСХ не е достатъчно, трябва да се изследват ТСХ+ТАТ+МАТ+ФТ3 и ФТ4.

# 558
  • Мнения: 18 497
Сутрин на гладно и жадно.
Под жадно имам предвид без кафе.

# 559
  • Мнения: 24 324
Аз си платих ТАТ и МАТ, въпреки направлението

# 560
  • Мнения: 3 788
Абе аз съм на гладно и жадно,но снощи до 23ч.хрупах едни фъстъци с чаша вино,през нощта пих вода и не знам да ходя ли сега или да оставя за понеделник.

# 561
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 043
остави за понеделник Simple Smile

# 562
  • Мнения: 13 260
Имам някакъв спомен, че при завишени нива на ФПЧ има препоръка, че трябва да се ограничава излизането на децата в училищата и детските градини навън, но не мога да намеря дали това го има в някакъв документ или е просто лекарска препоръка. Дали го има някъде официално.

# 563
  • София
  • Мнения: 11 482
По здравната каса могат да се направят само ТСХ и ФТ4.
Останалите се плащат.

# 564
  • Точно където трябва
  • Мнения: 4 751
Сока от черна ряпа лют ли е, никъде не прочетох такова нещо?

# 565
  • София-Младост
  • Мнения: 23 336
Сока от черна ряпа лют ли е, никъде не прочетох такова нещо?
По-скоро не, щом при гърлобол го пият децата с мед.
Веднъж съм пробвала, не ми лютеше.

# 566
  • Точно където трябва
  • Мнения: 4 751
Скрит текст:
Купих нещо, по снимките би трябвало да е такова. Много е люто, като джинджифила. Аз не го правих с издълбаване и слагане на мед, а изтисках в сокоизтисквачка и после сложих мед, но си е люто. Детето го чуха в съседния град. И аз се зачудих да не е друго...

Последна редакция: пт, 17 яну 2020, 12:50 от elliee

# 567
  • Deutschland/HE
  • Мнения: 5 419
Сокът от черна ряпа не е лют, за мен есладък. Издълбаваш дупка и в нея слагаш мед или захар, така както ти си го направила надали ще е същото Simple Smile Милото детенце Simple Smile

# 568
  • Мнения: 18 535
Има и лютива ,зависи, но издълбай , че си изсмуква което трябва,  а изстискано е повече  от другото, повече от сока  и лютото идва. Иначе си е точно черна ряпа.

# 569
  • Мнения: 1 212
Подкрепям мненията по-горе , трябва да издълбаеш ряпата, да напълниш с мед и да преседи едно денонощие (или поне от вечерта до сутринта), така ряпата пуска сок в меда и става вълшебната отвара.
Това, което си направила, извинявам се не искам да обиждам, ама е абсурд.

Общи условия

Активация на акаунт