?Въпроси всякакви? (2020г.)

  • 484 879
  • 13 836
  •   1
Отговори
# 1 185
  • София
  • Мнения: 1 034
Ако стана поръчител за кредит, който не е към банка, къде ще излиза тази информация? Ако реша да кандидатствам за кредит и аз и в какви други ситуации?

# 1 186
  • Мнения: X
Бързите кредити също излизат в ЦКР, не само банковите. Но внимавайте, да не се окажете накрая в ситуация на длъжник вие.

# 1 187
  • Мнения: 39 243
Мерси, Тарти, ама е късно. Друго поръчах.

# 1 188
  • При елфите ...
  • Мнения: 2 044
Скрит текст:
Въпросът ми е за приложението Моят А1... от бързина и недоглеждане си изтрих запаметените данни на картата, с която си плащах сметката и сега не мога да извърша плащане през приложението... Някой да е имал такъв проблем... да сподели как го е решил...
Въвеждаш си отново данните от картата;)
Благодаря... Пробвах... не ми отваря тази опция... направо "тръгва да плаща"... и излиза надпис, че плащането не е осъществено...

# 1 189
  • Мнения: 181
Имам застраховка към Уника, която ми покрива към окола 4000лв  за мед.интервенции, прегледи и лекарства. Въпросът ми е как се процедира при преглед при доктор, който е със сключен договор с въпросната застр.компания?
Показвам картата? Плащам и искам фактура или???

# 1 190
  • София-Младост
  • Мнения: 23 332
Скрит текст:
Въпросът ми е за приложението Моят А1... от бързина и недоглеждане си изтрих запаметените данни на картата, с която си плащах сметката и сега не мога да извърша плащане през приложението... Някой да е имал такъв проблем... да сподели как го е решил...
Въвеждаш си отново данните от картата;)
Благодаря... Пробвах... не ми отваря тази опция... направо "тръгва да плаща"... и излиза надпис, че плащането не е осъществено...
Изтрий кеша, ано трвбва инсталирай на ново приложението

# 1 191
  • При елфите ...
  • Мнения: 2 044
Скрит текст:
Въпросът ми е за приложението Моят А1... от бързина и недоглеждане си изтрих запаметените данни на картата, с която си плащах сметката и сега не мога да извърша плащане през приложението... Някой да е имал такъв проблем... да сподели как го е решил...
Въвеждаш си отново данните от картата;)
Благодаря... Пробвах... не ми отваря тази опция... направо "тръгва да плаща"... и излиза надпис, че плащането не е осъществено...
Изтрий кеша, ано трвбва инсталирай на ново приложението
Благодаря... как се трие кеша на телефона нИ зная... 🤔

# 1 192
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 692
За IBAN-а
Ако IBAN-ът остава същият и картата е в срок, няма да уведомяват за нова.
Както Онзи е написал, при сливане на две банки, тази, която поглъща другата, не променя IBAN, но за клиенти на другата се променят. В случая ДСК придобиват Експресбанк. Т.е. клиентите на Експрес ще имат нови сметки, с нови номера, за които ще са необходими нови карти.


Не знам какво може, но лидлската можеш да я върнеш, ако след проба не те устройва.
Филипса-не можеш.
Знам, че не става въпрос за такъв случай, но по принцип и Филипса може да се върне - ако се купи онлайн.


За лидълските прахосмукачки - имаме такава, със сигурност не работи само 4 минути, вероятно тези 22, които са посочени, ги стига. За обиране на "Бенто" и подобни става, да. За събиране на течност още не съм я пробвала.


За триене на кеш
С Нокия съм.  Настройки -> Памет -> Приложения -> Моят А1 -> дава две възможности - изриване на кеш, изтриване на данни. Според мен и данните трябва да се изтрият, не само кеша.

# 1 193
  • Мнения: 45
Възможно ли е ,да изпратя пратка от Еконт или Спиди ,без получателя ,да разбере от кого е ?Искам да направя мистериозна изненада.

# 1 194
  • Мнения: X
Възможно ли е ,да изпратя пратка от Еконт или Спиди ,без получателя ,да разбере от кого е ?Искам да направя мистериозна изненада.
Многократно се е дискутирало тук. Няма начин. Ако пратката е за населеното място, в което си и ти, таксиметрови компании могат да свършат работата. Срещу съответното заплащане.

# 1 195
  • Перник
  • Мнения: 1 920
Какви документи са необходими, освен трудова книжка, при регистрация на трудова борса?

# 1 196
  • Буркина Фасо
  • Мнения: 13 153
Какви документи са необходими, освен трудова книжка, при регистрация на трудова борса?
посещение на темата - https://www.bg-mamma.com/?topic=1138585.495

# 1 197
  • Мнения: 54 355
Имам застраховка към Уника, която ми покрива към окола 4000лв  за мед.интервенции, прегледи и лекарства. Въпросът ми е как се процедира при преглед при доктор, който е със сключен договор с въпросната застр.компания?
Показвам картата? Плащам и искам фактура или???

Ако лекарят е в списъка на Застрахователя, само показваш картата. Някои ДЗО искат да има потвърждение от техен координатор, имаш телефон за връзка на самата карта.
Ако не е, вземаш фактура с касов бон и комплектоваш с други докименти за възстановяване на разходите.

# 1 198
  • Мнения: 181
Имам застраховка към Уника, която ми покрива към окола 4000лв  за мед.интервенции, прегледи и лекарства. Въпросът ми е как се процедира при преглед при доктор, който е със сключен договор с въпросната застр.компания?
Показвам картата? Плащам и искам фактура или???

Ако лекарят е в списъка на Застрахователя, само показваш картата. Някои ДЗО искат да има потвърждение от техен координатор, имаш телефон за връзка на самата карта.
Ако не е, вземаш фактура с касов бон и комплектоваш с други докименти за възстановяване на разходите.
Как възстановявам разходите? Има ли нужда да уведомявам работодател кога и какъв специалест посещавам?

# 1 199
  • Мнения: 54 355
Работодател не.
Документите се изпращат на застрахователя. Трябва да имаш претенция, по образец.

Общи условия

Активация на акаунт