?Въпроси всякакви? (2020г.)

  • 484 774
  • 13 836
  •   1
Отговори
# 1 260
  • Бургас
  • Мнения: 3 571
Поднових си паспорта на 24 юли, валидността му е 5 години. Мисля, че промяната до 10 години  е от 2021.

# 1 261
  • Мнения: 3 956
От сутринта Фейсбук ми показва 1-2 поста и отдолу изписва "Сега няма други публикации за показване". В мен ли е проблемът или в него?

Случвало ми се е няколко пъти, но не знам поради каква причина.

# 1 262
  • Мнения: 158
Добре де, нали се писа, че има промяна, цитат дадох от закона...
Даде, да. Но на практика не се прилага, затова ми е интересно, някой има
 ли 10 годишен паспорт Innocent

Последна редакция: вт, 04 фев 2020, 20:39 от erika80

# 1 263
  • Мнения: 68 570


Няма как да има някой  10г паспорт...още не са почнали да ги издават.

# 1 264
  • София
  • Мнения: 6 166
Какви са таксите за плащане на МДТ през сайта на Столична община? Никъде не успях да намеря. При избор за плащане прехвърля към системата на Борика.
Плащала съм МДТ за СО през сайта на НАП. Такса не са начислявали.

# 1 265
  • София
  • Мнения: 2 934
Само да се похваля, че Технополис взеха непотребния уред и ни казаха да си изберем друго на същата или по висока стойност! Много съм доволна!!!

# 1 266
  • Мнения: 36 421
Коментирахме този въпрос преди около седмица, затова ще го напиша: Спират временно пратките от и за Китай...
Къде да прочета подробности? И аз се наканих за 1 път да поръчам, то... Така реално ще се забавят и вероятно няма да дойдат в срок. У ако пропуснем да претендираме какво става?
Няма подробности, казаха го по новините. Като си гледам моите пратки - едната уж пътува, а другите две, поръчани по същото време (в началото на годината) още не са пратени и срокът за изпращане е удължен. И аз се чудя дали да ги канселирам. Но пък са за малко пари и ми е все едно. И да ги пратят след 3 месеца, няма значение.
Ако изтекат всички срокове и от магазина откажат да ги удължат без основание, има възможност да се отвори диспут и да върнат парите. Това ще стане най-рано след два месеца.

# 1 267
  • Мнения: 54 337
Само да се похваля, че Технополис взеха непотребния уред и ни казаха да си изберем друго на същата или по висока стойност! Много съм доволна!!!

И така мислех, че ще стане.
Преди 4 години бях на път да върна един климатик преди да е монтиран, не ми казаха да не е възможно.

# 1 268
  • Мнения: 4 125
Тета, не по-късно от 2021, не означава, че не може и сега да ги издават
Нямат интерес и ще чакат последния момент

# 1 269
  • Мнения: X
Взет днес паспорт е с валидност 5 години. Имаше нещо за биометрични данни, които да бъдат вградени в документа за самоличност, но не помня подробности.

# 1 270
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 005
на детето вземаха отпечатък от пръста миналия месец. трябва да погледна срока на валиднст.

# 1 271
  • Мнения: 794
Здравейте, имате ли идея как мога да получа контакт на HR специалистите на продукция 7/8?

# 1 272
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 692
на детето вземаха отпечатък от пръста миналия месец. трябва да погледна срока на валиднст.
Няма смисъл.
В цитирания по-горе чл.36 от ЗЛД е записано още:
"На лицата до 18-годишна възраст се издават паспорти със срок на валидност 5 години."

# 1 273
  • софия
  • Мнения: 25 392
През август смених лк и новата важи 10 години.

# 1 274
  • Мнения: 54 337
Те по принцип са за 10. И аз смених този месец ЛК, до 2030 важи.
Но те спорят за международните паспорти.

Общи условия

Активация на акаунт