?Въпроси всякакви? (2020г.)

  • 485 005
  • 13 836
  •   1
Отговори
# 1 650
  • Мнения: 5 059
Така ще направя , благодаря 😊
Все ще изсъхнат ...някога 😀

# 1 651
  • Мнения: 68 629
Фитили може да намериш в арт магазини (където продават щанци, моделин и подобни), виждала съм и в сувенирни магазини, но там бяха комплект с гел за свещи.
Много благодаря. Heart
Тоест разтопяват на водна баня като през това време в друго бурканче съм поставила фитила и когато се разтопи изливам на новото място, правилно ли съм разбрала? Joy

Не ги знам купешките фитили, но с детето претапяхме стари и правихме нови свещи, та ползвахме памучен конец - връзва се на молив и моливът се поставя хоризонтално на буркана, а кончето виси като отвес надолу. Това за да не го държиш с ръка докато се втвърди сместа...

# 1 652
  • Мнения: X
Vervam, ти сигурна ли си, че без желатин ще стане?

Тоест разтопяват на водна баня като през това време в друго бурканче съм поставила фитила и когато се разтопи изливам на новото място, правилно ли съм разбрала? Joy
Да, така става, само гледай да не се изгориш с восъка, че си пари. А, още нещо, вероятно фитилът ще е мек, то си е почти дебел конец. Та горната част на фитила я вържи за пръчица, а пръчицата подпри за ръбовете на чашата, за да остане фитилът изправен и да не потъне във восъка.
А, teta ме е изпреварила Simple Smile

# 1 653
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 692
Някой използвал ли е алое директно за мазане? Примерно, да се отреже резенче от листо и да се маже направо върху кожата. Нали не би трябвало да има каквато и да било опасност?

# 1 654
  • Мнения: 2 522
Благодаря ви, дами! Heart
Точно нещо такова ми се въртеше в главата с начина на застопоряване на фитила понеже преди доста време бях гледала някакви DIY видеа ама не обърнах достатъчно внимание и не го запомних. Пак ви благодаря, неделния ден утре ще бъде оползотворен. Joy

DamaPika, аз съм ползвала. Доволна съм. Simple Smile

# 1 655
  • Мнения: 54 391
Dama Pika, и аз, за херпес.

# 1 656
  • София
  • Мнения: 3 789
Някой използвал ли е алое директно за мазане? Примерно, да се отреже резенче от листо и да се маже направо върху кожата. Нали не би трябвало да има каквато и да било опасност?

Аз подмишници след бръснене мажа с алое, много освежава и успокоява

# 1 657
  • Буркина Фасо
  • Мнения: 13 170
Благодаря ви, дами! Heart
 ... преди доста време бях гледала някакви DIY видеа ама не обърнах достатъчно внимание и не го запомних.
от видната дама :
...  ти ако си забравила чичкото помни.

https://www.youtube.com/watch?v=Ow3I0g63Ykk

# 1 658
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 802
Много ме е срам да попитам, но как да изчистя хубаво огледало, без да е замазано... 🤦🏻♀ Майка ми обясни, но по нейният начин не се получава. Тя е голяма професионалистка явно. Препарат? Вода? КАК?!?

Вторият препарат от снимката ми е любим. Сигурно скоро ще го пуснат в Лидл на акция "Блясък". Пише, че е за стъкла, но е перфектен за огледала. Пяна с амоняк е. Изчиства перфектно без да са необходими някакви допълнителни усилия.

# 1 659
  • Мнения: 5 059
Книгата "Властелинът на пръстените" една ли е или в няколко тома? Както и "Хобит"?

# 1 660
  • Мнения: X
По принцип е от 3 книги. Задругата на пръстена, Двете кули и Завръщането на краля. Как са издавани обаче не съм сигурна.
Хобит е само една книжка.

# 1 661
  • Мнения: 5 059
В интернет намирам една книга 1100 страници .
Има английско издание от 3 книги.
Ще се разровя повече , благодаря 😊

# 1 662
  • Мнения: X
Може ли линка на това издание?
Соц изданието беше 2 книжни тома, ако не се лъжа, а като тийн имам мъгляв спомен, че четох един цял том, но не съм сигурна.

# 1 663
  • Русе
  • Мнения: 11 918
Може ли линка на това издание?
 
Моето е това , от 1999
https://www.bard.bg/book/?id=61

# 1 664
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 043
Може ли линка на това издание?
Соц изданието беше 2 книжни тома, ако не се лъжа, а като тийн имам мъгляв спомен, че четох един цял том, но не съм сигурна.

книга първа, втора, трета и трите заедно https://hermesbooks.com/catalogsearch/result/?order=relevance&am … D0%B8%D1%82%D0%B5

Общи условия

Активация на акаунт