?Въпроси всякакви? (2020г.)

  • 485 065
  • 13 836
  •   1
Отговори
# 1 695
  • Sofia
  • Мнения: 26 371
Мисля че след като се получат изравнителните сметки.При нас идват към юни.
Споразумение може би малко преди новият отоплителен сезон Thinking

Мен ме интересува дали мога да подам молба за намаляване на отопляемата кубатура и кога?
Почти не пускаме тази зима парното,в стаите е по 19-22'С без да е пуснато,в 3 стаи изобщо не се пуска.

# 1 696
  • София
  • Мнения: 30 139
Момичета, ще си идвам през лятото за две седмици в БГ и искам да сменя една металокерамична коронка с циркониева. Може ли някой да ми препоръча добър зъболекар във Варна? Цената няма значение, важно ми е да е качествено и да не ме мотаят с времето.
Благодаря предварително!

Можеш да погледнеш в подфорум "Стоматология". Там има доста мнения.

Аз лично бих препоръчала д-р Николай Станев.

# 1 697
  • Мнения: X
Мен ме интересува дали мога да подам молба за намаляване на отопляемата кубатура и кога?
Почти не пускаме тази зима парното,в стаите е по 19-22'С без да е пуснато,в 3 стаи изобщо не се пуска.
Тази молба за намаляване на отопляемата кубатура не се ли подава към фирмата за топлинно счетоводство?
Според мен, също преди началото на отоплителния сезон.

# 1 698
  • Мнения: 24 327
Има тема за Топлофикация, там биха отговорили може би по-компетентно, но и аз смятам, че в началото на сезона се правят тези договорки

# 1 699
  • Мнения: 5 059
Има тема за Топлофикация, там биха отговорили може би по-компетентно, но и аз смятам, че в началото на сезона се правят тези договорки

За първа година имам вземане даване с топлофикация и нещо са ми много объркани техните схеми.
Те кое всъщност определят като начало на сезона?Защото при нас идват за отчитане на уредите април месец, след това май-юни излиза сметката и след това август идва още една,коригирана.Ако се подписва за равни месечни вноски,би трябвало да се почне от летния сезон,но той половината преминава в някакви изравнявания.

# 1 700
  • Мнения: 13 542
Това е темата за въпроси свързани с Топлофикация София.
https://www.bg-mamma.com/?topic=1029796.645

# 1 701
  • Точно където трябва
  • Мнения: 4 751
Днес ме спряха и ме глобиха за неправилно изпреварване. Връчиха ми и стара глоба за превишена скорост от мин.година. За нея мисля, че каза, че ако я платя в 14-дневен срок  е 35лв., пише го и на нея, но това дали важи,при положение, че е от преди 6 месеца или е важно, че ми я връчват днес. А за другата няма такова нещо? Не подлежи на такава отстъпка ли?

# 1 702
  • Сф
  • Мнения: 4 763
14дена от датата на връчване. Така че важи "промоцията"

# 1 703
  • Точно където трябва
  • Мнения: 4 751
А защо за другата няма "промоция"?

# 1 704
  • Сф
  • Мнения: 4 763
Би трябвало и за двете да има. Ако  платиш до 14 дена след връчване ти опрощават 1/3 от акта.

# 1 705
  • Мнения: 68 643
Виж кое е фиш кое е акт...

# 1 706
  • Точно където трябва
  • Мнения: 4 751
Сега видях, че и на двете пише фиш. Единият е е Електронен фиш за...Другото е Глоба с фиш

# 1 707
  • Мнения: 68 643
Има два вида фиш по ЗДвП-електронен и обикновен. Съставен в отсъствие и в присъствие на водача ...различни хиротези са.
Не съм чувала за промоции....сега проверих, действително се плаща 70% от глобата, но само ако е по електронен фиш. Извинявам се.
Виж чл 186 ЗДвП ...и чл.189, ал.8 и 9 също.
https://lex.bg/mobile/ldoc/2134649345

Последна редакция: пн, 17 фев 2020, 10:37 от teta75

# 1 708
  • Мнения: 5 059
А ако бяхте казали,че искате да го платите на място,щеше да ви излезе 20 лв Grinning

# 1 709
  • Сф
  • Мнения: 4 763
И аз се извинявам за заблудата, която внесох

Общи условия

Активация на акаунт