?Въпроси всякакви? (2020г.)

  • 483 736
  • 13 836
  •   1
Отговори
# 1 710
  • Мнения: 68 347
И аз се извинявам за заблудата, която внесох

Не си. Аз се обърках...има "промоция" при електронните фишове...права си. Редактирах горе..

# 1 711
  • Точно където трябва
  • Мнения: 4 745
Да, едната е електронен фиш и за нея е възможната отстъпка. Другият е на място и ще си го плащам целия... Благодаря.

Ами той не ми каза, че мога да го платя на място. Аз не знам да има такава възможност. Освен ако не намеквате да му бях дала 20 лв. Но не ми е в стила.

# 1 712
  • София-Младост
  • Мнения: 23 270
Да, едната е електронен фиш и за нея е възможната отстъпка. Другият е на място и ще си го плащам целия... Благодаря.

Ами той не ми каза, че мога да го платя на място. Аз не знам да има такава възможност. Освен ако не намеквате да му бях дала 20 лв. Но не ми е в стила.

Самата глоба за неправилно паркиране не е ли толкова...20лв?
Редактирам се...изпреварване било, а не паркиране. А през цялото време се чудех, как в движение са я глобили за неправилно паркиране.

Последна редакция: пн, 17 фев 2020, 12:11 от Ала-Бала

# 1 713
  • Мнения: 5 047
Да, едната е електронен фиш и за нея е възможната отстъпка. Другият е на място и ще си го плащам целия... Благодаря.

Ами той не ми каза, че мога да го платя на място. Аз не знам да има такава възможност. Освен ако не намеквате да му бях дала 20 лв. Но не ми е в стила.


Не намеквам, това беше шега на гърба на родната милиция.Масово така правят. Simple Smile

# 1 714
  • Сф
  • Мнения: 4 742
Тя е изпреварила неправилно, а не паркирала.

# 1 715
  • Перник
  • Мнения: 1 920
Не зная дали има друга тема, за това ще попитам тук. Имаме на тв интернет и детето си пускаше от телефона директно.  You tube/ Вгорната част на клипа имаше едно като екранче и като го натиснеш се свързвале към тв. От 2 дни изчезна от телефона иначе от тв може да се включи. Някакви идеи как да го оправя?

# 1 716
  • София
  • Мнения: 673
От години не съм освобождавала пратка от митница София, но сега ми се налага и четейки някакви нови изменения се обърках тотално. Мъжът ми е питал в кварталната ни поща, но той е чужденец и разбирането му на български е под въпрос за мен. Спомням си, че преди съм ходила на Митницата, на някакво гише, но имах известие от тях. Сега, мъжът ми е намерил писмо /даже без плик/ от БГ пощи за представителство. Случайно знам, че има вече такава възможност срещу съответната такса, има написани какви документи трябва да се представят и да им се изпратят по имейл. Има телефон, утре ще се обадя да питам за подробности, но искам да си изясня новата ситуация, а не какво съм правила преди 7-8 г. Ако отида на Митницата май трябва някаква митническа декларация, но аз ли я попълвам, митнически представител ли? От нашата поща са му казали, да отиде на Митницата, но сега чета, че Пощата към нея се е преместила не знам къде си /знам, ама не искам да обикалям София на сляпо/. Ако някой има осъвременена информация и я сподели, ще бъда много благодарна!

https://www.bgpost.bg/bg/485

Любезни са по телефона, бързо работят. Всичко става по имейл, не е необходимо да ходите никъде. След като приключи митническата процедура, пратката ще ви бъде доставена до пощенския клон.

# 1 717
  • Мнения: 5 047
От години не съм освобождавала пратка от митница София, но сега ми се налага и четейки някакви нови изменения се обърках тотално. Мъжът ми е питал в кварталната ни поща, но той е чужденец и разбирането му на български е под въпрос за мен. Спомням си, че преди съм ходила на Митницата, на някакво гише, но имах известие от тях. Сега, мъжът ми е намерил писмо /даже без плик/ от БГ пощи за представителство. Случайно знам, че има вече такава възможност срещу съответната такса, има написани какви документи трябва да се представят и да им се изпратят по имейл. Има телефон, утре ще се обадя да питам за подробности, но искам да си изясня новата ситуация, а не какво съм правила преди 7-8 г. Ако отида на Митницата май трябва някаква митническа декларация, но аз ли я попълвам, митнически представител ли? От нашата поща са му казали, да отиде на Митницата, но сега чета, че Пощата към нея се е преместила не знам къде си /знам, ама не искам да обикалям София на сляпо/. Ако някой има осъвременена информация и я сподели, ще бъда много благодарна!

https://www.bgpost.bg/bg/485

Любезни са по телефона, бързо работят. Всичко става по имейл, не е необходимо да ходите никъде. След като приключи митническата процедура, пратката ще ви бъде доставена до пощенския клон.

Срещу съответната сума.На колежка и взеха за последната пратка 12 лв.

# 1 718
  • Мнения: 3 001
Благодаря за отговорите за митническата пратка. Снощи, след като ми мина яда от тъпата поръчка на мъжа ми и най-вече, че аз трябва да се занимавам с освобождаването й,  прочетох внимателно всичко от БГ пощи, подготвих документите, сканирах ги, днес се обадих, изпратих ги и се надявам всичко да е наред. Но, пак си е губене на време - искат 4 документа, търсиш ги из пощата си, отваряш ги, принтираш, подписваш, сканираш, пращаш.... И пак им плащаш.  Ако е нещо за бизнес, разбирам, ама за едни "пършиви" 50 долара, повече от час оформяне на документи...

# 1 719
  • Сф
  • Мнения: 4 742
Не зная дали има друга тема, за това ще попитам тук. Имаме на тв интернет и детето си пускаше от телефона директно.  You tube/ Вгорната част на клипа имаше едно като екранче и като го натиснеш се свързвале към тв. От 2 дни изчезна от телефона иначе от тв може да се включи. Някакви идеи как да го оправя?

Рестартирай телефона.
До колкото разбирам детето е каствало от телефона на смарт телевизор директно от браузъра. Имай предвид, че само Хром браузъра може да каства директно, така че, ако пробваш от Мозила, може и заради това да не успяваш

# 1 720
  • Перник
  • Мнения: 1 920
Не зная дали има друга тема, за това ще попитам тук. Имаме на тв интернет и детето си пускаше от телефона директно.  You tube/ Вгорната част на клипа имаше едно като екранче и като го натиснеш се свързвале към тв. От 2 дни изчезна от телефона иначе от тв може да се включи. Някакви идеи как да го оправя?

Рестартирай телефона.
До колкото разбирам детето е каствало от телефона на смарт телевизор директно от браузъра. Имай предвид, че само Хром браузъра може да каства директно, така че, ако пробваш от Мозила, може и заради това да не успяваш
То не само от моя не става, а и от на ММ, ще пробвам с рестарт. Колкото до браузъра не е променян. Пробвах, не става... Не е от браузър а от приложението на ю тюб като отвориш клип и на него излиза прозорче за директно включване

Последна редакция: пн, 17 фев 2020, 12:55 от neji_s

# 1 721
  • Пловдив
  • Мнения: 40 596
Във всеки един момент ли мога да ида при ЛЛ и да си искам полагащите ми се профилактични кръвни изследвания?

# 1 722
  • ту тук, ту там
  • Мнения: 7 361
Провери дали всички устройства са вързани в една и съща wi-fi мрежа.

# 1 723
  • Мнения: 261
Не зная дали има друга тема, за това ще попитам тук. Имаме на тв интернет и детето си пускаше от телефона директно.  You tube/ Вгорната част на клипа имаше едно като екранче и като го натиснеш се свързвале към тв. От 2 дни изчезна от телефона иначе от тв може да се включи. Някакви идеи как да го оправя?

Рестартирай телефона.
До колкото разбирам детето е каствало от телефона на смарт телевизор директно от браузъра. Имай предвид, че само Хром браузъра може да каства директно, така че, ако пробваш от Мозила, може и заради това да не успяваш

Може да се каства и от самото приложение, за да се случи това и двете устройства трябва да са свързани към една и съща мрежа.

# 1 724
  • Мнения: 14 471
Във всеки един момент ли мога да ида при ЛЛ и да си искам полагащите ми се профилактични кръвни изследвания?

Да, стига вече да не сте ходили за тях в същата година. Ако сте диспансеризирана за заболяване може да ви се полагат повече изследвания за календарна година.

Общи условия

Активация на акаунт