?Въпроси всякакви? (2020г.)

  • 485 075
  • 13 836
  •   4
Отговори
# 1 725
  • София-Младост
  • Мнения: 23 338
Във всеки един момент ли мога да ида при ЛЛ и да си искам полагащите ми се профилактични кръвни изследвания?
Профилактичните са веднъж годишно, след РД. Обаче не всяка година имаш такива кръвни...т.е. няма задължително полагащи се.

# 1 726
  • Пловдив
  • Мнения: 40 749
Във всеки един момент ли мога да ида при ЛЛ и да си искам полагащите ми се профилактични кръвни изследвания?
Профилактичните са веднъж годишно, след РД. Обаче не всяка година имаш такива кръвни...т.е. няма задължително полагащи се.
да, мина ми РД...ама и за миналата не ме е викала да си пускам нищо, та смятям сега да си искам.
Мерси!

# 1 727
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 043
как се проверяваше какво си ползвал по НЗОК през годината?
мистик, може да се окаже, че си имаш всичко. Sad

# 1 728
  • Перник
  • Мнения: 1 920
То вкъщи има само един wi-fi, щом тв работи към него и телефона също, значи са към един и същ, друг ще е проблема явно...

# 1 729
  • Мнения: X
как се проверяваше какво си ползвал по НЗОК през годината?
мистик, може да се окаже, че си имаш всичко. Sad
След разходка до Районната здравноосигурителна каса и вадене на ПИК от там се прави справката.

# 1 730
  • София-Младост
  • Мнения: 23 338
mystic woman, аз знам, че задължението да отидеш на такъв преглед е твое.

st. Dobri с ПИК от Здравната каса може да се видят прегледите ти. Ако за това питаш. Иначе няма определен пакет от услуги, на които имаш право....или ти въобще не говориш за това.

# 1 731
  • Мнения: 68 642
http://www.mh.government.bg/bg/informaciya-za-grazhdani/dostp-do … aktichen-pregled/

Напротив...има такъв пакет.
На мен са ми пускали мастния прафил, ПКК, правена ми е ЕКГ.

# 1 732
  • София-Младост
  • Мнения: 23 338
http://www.mh.government.bg/bg/informaciya-za-grazhdani/dostp-do … aktichen-pregled/

Напротив...има такъв пакет.
На мен са ми пускали мастния прафил, ПКК, правена ми е ЕКГ.
Екг ми правят всеки път, попълване на анкетна форма, кръвно, теглото и обиколки  и.... май е това. Веднъж са ме пратили на мамолог и ПКК през последните десетина години.

Ако обаче на база тази профилактика им анещо, предполагам пращат при специалист с направление.
Но не е за всеки.

# 1 733
  • Пловдив
  • Мнения: 40 749
Само да кажа, че Пловдив не е София... Simple Smile
Може и мое да е задължението, ама като не отида не е ли редно /ако инак ще я глобят/ да ми звънне и да ме покани любезно...? Или...много се размечтах? За детето инак звъни по 100 пъти особено като има и ваксина да боцка Close

п.п. st.Dobri...100% така ще се окаже, ако ида да проверя...

# 1 734
  • София
  • Мнения: 11 482
Моята ЛЛ всяка година ми дава направление за кардиограма, ПКК + липиден профил + чернодробни. Всъщност кардиограмата тя ми я прави в кабинета.
Не се възползвам всеки път, защото от задължителното здравно осигуряване ни карат под строй веднъж годишно.

# 1 735
  • Мнения: 18 497
Боже, какви ангажирани (в добрия смисъл) ЛЛ имате, с моя не се бяхме виждали няколко години, чак в осмия месец отидох да му кажа, че съм бременна, и че трябва да запиша и детето при него - това понеже, той от 7-8 години има закачена бележка, че не приема нови пациенти. А такова нещо - той да звъни за ваксини, - даже не мога да си го представя. Иначе е чудесен педиатър, много добър диагностик, но да звъни по тел. - тц.

# 1 736
  • Deutschland/HE
  • Мнения: 5 419
Мистик, ако личният лекар има 2000пациента някак не си представям да им звъни, достатъчно друга административна работа са им стоварили и не им остава време качествено да преглеждат, а и да звънят на всеки пациент вече става прекалено. Наше задължение е да си ходим на профилактични прегледи.

# 1 737
  • София-Младост
  • Мнения: 23 338
Само да кажа, че Пловдив не е София... Simple Smile
Може и мое да е задължението, ама като не отида не е ли редно /ако инак ще я глобят/ да ми звънне и да ме покани любезно...?
Не нея...теб ще те глобят;)

# 1 738
  • София
  • Мнения: 11 482
Наше задължение е, да, ама задължение е на ЛЛ да издава направление за такива прегледи веднъж годишно. Имам предвид, Мистик да отива да си вземе направлението, като каже, че иска и липиден профил и чернодробни, че ЛЛ може и да си затрае.

# 1 739
  • София
  • Мнения: 8 932
Ако един лекар има записани 2000 пациента, как се предполага, че ще направи профилактичен преглед на всички? Системата е абсолютно неработеща. То и затова няма глобен пациент за пропуснат профилактичен преглед.

Общи условия

Активация на акаунт