?Въпроси всякакви? (2020г.)

  • 484 888
  • 13 836
  •   1
Отговори
# 6 000
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 173
Нашето е същото. Ползваме само него, а дистанционното на телевизора е само да прехвърляме от тв към компютър (PC) , че е вързан към телевизора.

# 6 001
  • София
  • Мнения: 7 183
Аха. Може би това е услугата, която отказах, защото трябваше да ми проточат нови кабели, пък мене ме втресе от тази мисъл.
Ние имаме една карта, която се пъха в ТВ, едно устройство между ТВ и рутер, и рутер.

# 6 002
  • София
  • Мнения: 11 538
Можете ли да връщате предаванията и да гледате на запис?

# 6 003
  • София
  • Мнения: 7 183
Именно, не можем. Явно е такъв казусът.
Аз на живо не гледам ТВ, какво остава на запис. Simple Smile
Предложиха ни такъв вариант като сключвахме наново договор, ама само това ми липсваше - непредизвикан ремонт за вкопаване на кабели у дома. Та продължихме по старите условия.

# 6 004
  • софия
  • Мнения: 25 408
Супер е да гледаш на запис. Пропускаш всички досадни реклами и всичко, което не ти е интересно.
Имаме само 1 кабел.

# 6 005
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 173
Ние можем да връщаме, от 2 години насам. Тогава сменяхме план и се оказа, че устройството, което си имахме, е едно от малкото останали най-стари такива. Смениха го с по-ново. На външен вид са си еднакви. И устр., и дистанционното. Кабели не са пускали нови. Нямаме и карта за ТВ. А гледането на нещо в удобно за теб време ни е супер, още повече че превъртам и рекламите.

# 6 006
  • София
  • Мнения: 7 183
Ами сигурно сте прави.
Мъжът ми не успя да излезе на глава с мен. Grinning
Иначе сега се сещам, че още навремето имаше някакъв казус, заради който на нашия телевизор като марка можеше директно да се пъхне карта и нямаше нужда от допълнителен приемник. Текущият е от същата марка и явно така си караме.

# 6 007
  • Другата България
  • Мнения: 37 153
Някой има ли представа направление МЗ 119а за санаториално лечение дали важи 3 месеца? На приятел е, издали са му го на 10 март и покрай карантината не можа да отиде на рехабилитация, та чак сега. Личната му лекарка е кисела като лимон като трябва да се занимава с бумащина и той направо не смее да ходи да я пита, а му предстои отиване в санаториум, направи си резервация и ако се окаже, че не му важи направлението, ще си създаде проблеми.
Аз бих питала в самия санаториум.
Там също знаят.

# 6 008
  • София
  • Мнения: 6 130
Може и в Алиекспрес да намери дистанционно.
Което ме подсеща пак да питам, не видях отговори - има ли вече неизбежно допълнително оскъпяване от българска страна на пратки оттам?

Миналата седмица взех 8 пратки от Алиекспрес от пощата, никакво оскъпяване не е имало. Поръчаните неща бяха евтини, ако това има значение.

# 6 009
  • София
  • Мнения: 619
Трябва да купя гранитогрес за открита тераса. В брошура гледах такъв на промоция (9 лв.м2), но е 3-то качество.
Каква е разликата между качеството, първо и трето? Дали и 3-то ще ми свърши работа? Нямам никаква представа.

Последна редакция: вт, 02 юни 2020, 07:14 от dron :)

# 6 010
  • Мнения: X
Едно време качествата бяха за как изглежда визуално. Второ качество е с козметични дефекти на излизане от завода - чукнато, надрано, иначе си изпълнява функцията, но визуално е със забележки.
За трето качество обаче не знам дали не касае функция Thinking
Намерих тези линкове. От форума, втория линк, е интересно да се прочете.
https://formabania.bg/opredeliane-kachestvo-plochki
https://www.fimoti.com/index.php/topic,398.0.html

# 6 011
  • Мнения: 10 343
Трябва да купя гранитогрес за открита тераса. В брошура гледах такъв на промоция (9 лв.м2), но е 3-то качество.
Каква е разликата между качеството, първо и трето? Дали и 3-то ще ми свърши работа? Нямам никаква представа.
Могат да са с различна дебелина/дължина. Ако не държиш на фуги до мм ще ти свърши работа Simple Smile

# 6 012
  • Мнения: 20 144
Най-добре говори с майстора който ще ти ги слага, или направо идете да ги видите заедно, особено ако са големи. Нашите уж бяха първо качество обаче не стана да ги наредят стъпаловидно както исках, защото се получаваше лека гърбица по средата на плочката.

# 6 013
  • София
  • Мнения: 7 183
Ако плочите са с голям размер, при трето качество може да имат "гърбици", т.е. да не са хоризонтални.
Иначе ако са с по-малки размери, обичайно има разлика в калибрите, т.е ще варират с до няколко мм в размерите и по-трудно се редят - разликата трябва да се обере с фугите. Майсторът ще мрънка най-вероятно. Може наистина да има и разлика в дебелината, което съвсем да усложни работата. Друг вариант е разлики в цвета за плочките от един кашон.
Обичайно от цената на плочките не може много да се спести. Така или иначе парите за труд и материали остават.

# 6 014
  • Мнения: X
Аз лично с такива ремонти не съм се хващала, но като разглеждам и слушам цени - настилките са най-евтиното в цялата работа.
На твое място бих взела по-скъпа настилка. Предполагам, че терасата е стандартна, а не върху целия покрив на гараж, примерно. За малка квадратура не виждам смисъл да спестиш 20 лв от настилка.

Общи условия

Активация на акаунт