Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 2 ян. 2020, 23:13 ч.

?Въпроси всякакви? (2020г.)

• 228 779
  • 7 266
  •   2
Отговори
# 7 125
  • Deutschland/HE
Сегашната ти лична карта и за всеки случай Акт за раждане+копие.

# 7 126
Трябва да подам заявление за нова лична карта. Трябва ли да нося нещо освен себе си?
Сегашната лична карта. Там ти попълват заявлението автоматично, снимат те и това е

# 7 127
  • Точно където трябва
Вече дремя на опашката. Гледам, че някои носят акт за раждане, аз не. За какво може да го искат? Ще пробвам, ако ме върнат- пак.

# 7 128
Вече дремя на опашката. Гледам, че някои носят акт за раждане, аз не. За какво може да го искат? Ще пробвам, ако ме върнат- пак.
Важното е да имаш дебитна карта, за да платиш таксата. Акт за раждане, само за първа лична карта.

# 7 129
Мога ли отнякъде да изтегля молбата от дирекция социално подпомагане,която е за отопление ?

# 7 130
Възможно ли е бягаща пътека във фитнеса да не показва верен сегашния час?

# 7 131
  • София-Младост
Възможно ли е бягаща пътека във фитнеса да не показва верен сегашния час?
Ако не е сверен часовника...може.  
Изгоряла ми е крушката на мигача.Каква крушка трябва да купя., има ли значение марката на автомобила? Моля, не ми се смейте, наистина нищо не разбирам от коли.
Задължително ти трябва марката, че и модела. Но и да я купиш, може и да не можеш сама да си я смениш.
Мога ли отнякъде да изтегля молбата от дирекция социално подпомагане,която е за отопление ?
https://pomosti.oneinform.com/molbi/

# 7 132
Акт за раждане искат само за децата за 1ва лична карта.
За възрастни не трябва. Миналата седмица бях...
Само себе си, старата лична карта и банкова карта да платиш на място...

# 7 133
За дете, при подновяване на задграничен паспорт, пак ми искаха Акт за раждане

# 7 134
  • Mediterraneo
Престарали са се. Ние подновявахме миналата година, хем в посолството, не са ни искали. За първата лична карта на голямата- да.

# 7 135
  • Пловдив
За дете до 18 години, за издаването на всеки личен  документ( задграничен паспорт, нова лична карта) се изисква да се носи акт за раждане. Информацията ми е от вчера- трябваше да сменим личната карта на 16- годишен, поради смяна на постоянния адрес и ни го искаха.

# 7 136
"Искаха ни го" не е равно на "изисква се".
За да се изисква - трябва да е вписано в нормативен акт .
Всичко друго, извън вписаното в норм.акт,  е порочна практика по места.

# 7 137
  • Mediterraneo
А, баш.
    За подмяна на лична карта се представят:

-  Лична карта (предоставя се за унищожаване при получаване на новата лична карта);

Точка. Те могат и прах от Луната да поискат.

# 7 138
Това се изисква  по закон - чл. 31а, ал.4 от ЗБДС

# 7 139
  • Макондо
Една приятелка се прибра вчера от САЩ, с малко мъки, ама..Казвам го за да ви успокоя, че все пак има начин.

А каза ли какви мъки? Откъде е летяла?
От Ню Йорк през Лондон, изпуснала полета за България и ѝ загубили един куфар.

Общи условия

Активация на акаунт