За бързи КУЛИНАРНИ въпроси и отговори

  • 29 996
  • 737
  •   1
Отговори
# 690
  • Пловдив
  • Мнения: 40 699
Откакто "открих" соса от нар вече не купувам оцет,използвам го за всичко,за което бих ползвала оцет,че и повече...Освен за дресинг за салати,го слагам и в маринати за месо заедно със зехтин,лимонов сок,соев сос.
На коя марка купуваш и не сладни ли прекалено?

# 691
  • Пловдив
  • Мнения: 1 370
mystik woman,соса от нар го купувам от Турция,най-много пазаруваме от местна верига(Bizim),в момента има в къщи две бутилки на Besler,собствената марка на веригата Bizim toptan market.В нашето семейство се харесва,не ни е прекалено сладко,въпрос на вкус е.

# 692
  • Мнения: 22 867
Момичета, да питам, че като не си го запазих, досега ровичках, ама без успех. Някой беше показал много вкусно изглеждаща орехова торта/или сладкиш/ като дебел блат, отгоре покрит с дебел слой крем и беше написал рецепта. Да се сеща някой случайно за какво става въпрос?

# 693
  • Мнения: 35 107
Как да направя свинска пържола на тиган с гъби без да остане сурова? Много ми с е едояла на тиган, а не печена.

# 694
  • Sofia
  • Мнения: 21 605
Как да направя свинска пържола на тиган с гъби без да остане сурова? Много ми с е едояла на тиган, а не печена.
Запечатваш пържолата, после наливаш малко вода и захлупваш да се задуши и сготви. Когато е готова, отхлупваш и остяваш да остане на мазнина и да добие отново цвят.

# 695
  • В царството на игрите:)
  • Мнения: 3 997
Момичета, да питам, че като не си го запазих, досега ровичках, ама без успех. Някой беше показал много вкусно изглеждаща орехова торта/или сладкиш/ като дебел блат, отгоре покрит с дебел слой крем и беше написал рецепта. Да се сеща някой случайно за какво става въпрос?
Аз се каня но подобен сладкиш, но е от този сайт:
https://receptite.com/%D1%80%D0%B5%D1%86%D0%B5%D0%BF%D1%82%D0%B0 … D1%80%D0%B5%D0%BC
Мисля, че изглежда по подобен на описания от теб начин Simple Smile

# 696
  • София
  • Мнения: 11 688
А трябва ли да го разреждам с нещо при мариноване или сипвам и размазвам по месото? И още един малко шантав въпрос. Купих си керамична поставка като пеперуда. От едната страна е корк, а от другата е като плочка за баня. От коя страна да слагам горещи съдове? Страхувам се да не я пукна, ако е откъм рисуваната.
Не се разрежда,  намазваш си това което си искаш.
Такава плочка имам, донесох си я от Турция като сувенир, слага се в/у керамиката, колкото издържи-толкова, но би трябвало да издържи защото е за горещи съдове.

# 697
  • под тепетата
  • Мнения: 9 271
Благодаря ви отново! Сиропът е в много хубава каничка и за мен ще е ок за марина ти и салати. Марчева, много ще ме е яд, ако ми се спуска. С любимата лавандула ми е.

# 698
  • Мнения: 22 867
Скрит текст:
Момичета, да питам, че като не си го запазих, досега ровичках, ама без успех. Някой беше показал много вкусно изглеждаща орехова торта/или сладкиш/ като дебел блат, отгоре покрит с дебел слой крем и беше написал рецепта. Да се сеща някой случайно за какво става въпрос?
Аз се каня но подобен сладкиш, но е от този сайт:
https://receptite.com/%D1%80%D0%B5%D1%86%D0%B5%D0%BF%D1%82%D0%B0 … D1%80%D0%B5%D0%BC
Мисля, че изглежда по подобен на описания от теб начин Simple Smile
milmich, благодаря ти! Наистина много прилича на тоя, който видях, но съм сигурна, че е от наши теми тук във форума. Търсих и при старите рецепти, с търсачката, ама нищо не открих. Ще взема тоя да забъркам.

# 699
  • София
  • Мнения: 11 688
................ Марчева, много ще ме е яд, ако ми се спуска. С любимата лавандула ми е.
Дай обратно тогава, за да не се спука. Красиви са. Донесох си и една от Швейцария, тя е само за гореща кафеварка, ми... спука си и сега стои само за украса в кухнята.

# 700
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Детето прави по ръчно творчество поставка за топли неща от фаянсова плочка. Всичко слагам отгоре и нищо и няма...
Според мен е изостанала от нечии ремонт, не е нищо особено.

# 701
  • Sofia
  • Мнения: 21 605
И аз имам таква керамично-коркова подложка. Определно си мисля, че ако ѝ сложа нещо много горещо, ще се спука и така си седи. Не ми се ще да опитам, да се окажа права и да ми седи спукана. Та така... Wink Импулсивна покупка, щото и за декор на чиния не става, както е шарена...

# 702
  • Мнения: 39 238
Имам пакет замразени броколи. Как да ги направя за гарнитура, че да не са меки(айде, за това ще ги посваря на пара), но и добре овкусени? Ще ги полея с разтопено масло, но какво друго?

# 703
  • В градината...
  • Мнения: 15 929
Аз ги варя на пара и още горещи им слагам зехтин и лимон.

# 704
  • София
  • Мнения: 10 835
Имам пакет замразени броколи. Как да ги направя за гарнитура, че да не са меки(айде, за това ще ги посваря на пара), но и добре овкусени? Ще ги полея с разтопено масло, но какво друго?

Броколи с червен лук на фурна

Общи условия

Активация на акаунт