Отговори
# 585
  • София
  • Мнения: 6 308
Тури линка на телефона и ако се объркаш, лично ще дойда да те издърпам.

# 586
  • Другата България
  • Мнения: 37 230
Тури линка на телефона и ако се объркаш, лично ще дойда да те издърпам.
Това вече е приказка.....

# 587
  • Мнения: 3 732
Мери Ан, чакаме те да разказваш ...Или поне аз.
Колко пъти се изгуби и колко пъти псува навигацията? Джигити срещна ли?

# 588
  • Другата България
  • Мнения: 37 230
Мери Ан, чакаме те да разказваш ...Или поне аз.
Колко пъти се изгуби и колко пъти псува навигацията? Джигити срещна ли?
Не, не съм се губила, аз този маршрут съм го минавала многократно, сега обаче пътят - Е79 е в ремонт и има обиколен маршрут през Ребърково, посока София, който извежда на Ботевград. И там табелата е сбъркана, и други се бяха омотали, ама вярват на навигацията си. А аз на табелата. И по нея, та до центъра. После излязох, то Ботевград е едно голямо село, няма кой знае каква философия, но загубих време.
Иначе навигацията не съм я "псувала", тя си ме заведе където отивах, а и аз бях проиграла маршрута.
Но понеже отново не ѝ се доверих, и не я послушах на коя отбивка точно да се отклоня от Хемус за подбалканския път, отпраших за София, и оттам по познатия вече маршрут по Тракия....удължих си пътя, но аз съм си виновна.
После вече я слушах.
Та навигацията ми е явно по-умна от мен, аз понеже съм Тома Неверни и малко вироглава, си се повозих.Blush
Но аз винаги си давам време, когато пътувам, тръгвам по-рано от предвиденото именно заради неочаквани ситуации. А и много спирам, в колата ми не се пуши и пие, не се и яде, а аз съм пушачка и пиячка. На кафе, естествено.Та си спирам често.

# 589
  • Мнения: 3 732
Аз София как се оправи? Форума ли ти помогна?

# 590
  • Другата България
  • Мнения: 37 230
https://
Аз София как се оправи? Форума ли ти помогна?
Joy Утре отивам Зуки, нали затова питам.

# 591
  • Мнения: 3 732
Ще разкажеш после, нали?
Брат ми е шофьор в един от двата големи града на морето. Стига в София безпроблемно, отива и кара до и в едно село в Северозапада. Дойде ли в София, паркира пред блока и ползва ГТ и приятели. Страх го е!

Аз карам една година повече от него само софийско градско. И в неговия непознат град на инат ще се оправя.


Интересно ми е точно това - дали софийско градско е висша класа? Джигити много има. В по - малките градчета така ли е?

Два пъти ходих до Своге. За мен лично е висша пилотаж заради завоите и тировете. Местните, познаващи маршрута ме изпреварваха в подходящите участъци.



Вас от какви пътища ви е страх? Защо?

# 592
  • София
  • Мнения: 3 156
Табелата в Ботевград е велика, ако нямаше полицай под нея,  щях да я снимам. София - и в двете посоки, както си избереш.
Наляво каза полицая, и излязохме точно преди широкия участък на главния път. Сигурно надясно е града и пак някак се стига, не знам.

И друго да добавя, ослушвайте се за мяукане. Оказа се, че не само зимата има опасност от котки в колите, преди 3 дни в колата ми се беше настанил гратисчия. Едва го измъкнахме, не знам как е оцеляла животинката. А ако не беше, не ми се мисли какви ядове щях да бера.

# 593
  • Мнения: X
Мери навигацията е дяволско изобретение. Винаги те обърква. Не ѝ се доверявай. Гледай си табелите.

Зуки в София няма нищо висше. Даже се кара много по лесно от колкото в малък град.

# 594
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 436
Аз карам в Стара Загора и постоянно съм нащрек. Откровено казано са олигофрени - и пешеходци, и шофьори, и велосипедисти, и т.н. (не искам да обиждам никого, говоря за мнозинството, разбира се има и адекватни хора) Масово не знаят правилата за движение, което зверски ме изнервяш ежедневно, отделно всеки кара все едно е сам на пътя. Мигачи не ползват - горяли крушите. Без коментар. Пешеходците изскачат отвсякъде без дори да се оглеждат.
Като си ходя към София само се наслаждавам на движението, въпреки че ме изнервя, че никой не спазва ограниченията за скоростта.

# 595
  • Другата България
  • Мнения: 37 230
Мери навигацията е дяволско изобретение. Винаги те обърква. Не ѝ се доверявай. Гледай си табелите.
Аз гледам всичко, но табелите понякога са много объркващи и неточни, защото са стари, а има нови пътища. И ако се доверяваш само на табелите, без да си минавал никога, не, че няма да стигнеш, но ще го направиш не оттам, откъдето искаш да минеш.
На връщане от въпросното пътуване, за което стана дума и за което говоря, се връщам от Старосел-Стрелча-Панагюрище. Искам да се включа на подбалканския път от Бургас, и от него на Столник да се прехвърля на Хемус.
Минавала съм го маршрута, но преди десет години, кой ти помни. И на Поибрене табела София наляво, надясно друг път, без табела, по който навигацията ме води и ме кара да тръгна. Е, доверих се на навигацията и това беше моя път, другия за София и той, но през Тракия, която исках да избегна.
Та добър помощник е навигацията, особено в такива забутани селца и паланки, дето табели я има, я няма, те половината от тях ромските ни братя ги предадоха на вторични суровини за старо желязо....

# 596
  • Мнения: 10 372
И в София, и в малък град, важното е да си знаеш маршрута и да си хващаш навреме лентите. В такъв случай проблем няма да имаш. Години наред карам само в София, но най-страшната случка ми беше в Банско. По някакъв начин успях да се набутам в центъра, докато ММ говореше по телефона. Е, след това нямаше излизане от центъра. А какво чух за моята ориентация, не е истина.

# 597
  • Мнения: 14 777
Аз по завои също се натоварвам,но най-омразното ми е в мъгла на фарове. Направо ме заболява главата да се взирам в тъмното.
Сега ми се налага сутрин и вечер да минавам към 25 км само завои,но след втория-третия ден вече ги научих и не ми е проблем.
Навигацията е хубаво нещо,особено сега като те предупреждава за камери и т.н. Но някой път и тя не действа. Веднъж се прибираме от Плевен и пред нас станала катастрофа. Седяхме половин час,но всички коли обърнаха и ни махат да се връщаме. Свалих прозореца и питам един господин какво се случва,каза скоро няма да отворят пътя,имало обходен през селата. Ок обърнах и аз,тръгнах след него,но се озовахме в някакво село,навигацията ни върти в кръг. Минах по един мост,макар да е силно казано “мост”,защото беше просто някакви панели наредени. 😂 На третия път ММ казва-минахме вече три пъти от тук! Остави го човека с БМВ-то,зарежи навигацията и завий на ляво! 😂😂😂 Та успяхме да излезем от там и хванахме пътя за Луковит. Но навигацията ме обърка доста.
В София нямах проблеми да карам.
Не съм обърнала внимание на табелата на Ботевград,само се чудех на едни момичета защо се снимат на нея?! 😂 А то каква била работата.

# 598
  • Мнения: 9 646
Днес на околовръстното видях едно Сузуки Вагон и се загледах дали е Зуки вътре, ама не.. мъж караше Grinning
Иначе си мисля, че от Хемус все пак може да се слезе до Цариградско и през него да се влезе към Младостите. Но не съм много убедена. Гугъл мапса ми даде маршрута около летището.

# 599
  • Мнения: 3 732
Значи Ениуан потвърждава мисълта ми - след няколко минавания по нов маршрут става лесен. Зора е ако ти е за сефте.

Навигацията за мен е лъжа. Стари са упътванията. Истинската навигация е да свалиш стъклото и да питаш човек от там.
Първото ми качване на магистрала беше да съм втора кола, на връщане- сама. Имах написан и обяснен маршрут от първия водач. Той не видял ремонт в интернет. Карам си аз из някакво село в Северозапада. Една главна улица,  къщи и баир. Навигацията не спря да повтаря да завия наляво. Къде? След 5 - 6 къщи баир.
В едно градче правят ремонт в уличка между къщи. Слушам навигацията и поне 3 - 4 пъти го минах. Накрая ми писна, спрях пред последната голяма табела на аварийки. Спря дядо с камионче. Попитах го как да стигна до София. Обясних му че навигацията ме върти в кръг. Той по начина по който Онзи обясни на Мери Ан ми каза посоките и големите сгради.



Вчера се случи така че се запознах с водача на същото грозниче като мен. Поговорихме си набързо. Дрънка я от 7 години и я харесва. Карал е и Ауди но избрал малкото грозно японче. Каза, че българския ни форум е умрял, а нямаме фб група. То аз и фб нямам. Е ....

Последна редакция: нд, 02 авг 2020, 00:05 от Зуки Су

Общи условия

Активация на акаунт