Трансформиращи дневници - Хранене/Тренировки 6

  • 55 456
  • 739
  •   1
Отговори
# 210
  • Бостън
  • Мнения: 13 487
За мен е изключително важно да постигна максимума на моето тяло, с моите тренировки , с моята храна и ежедневие. Всичко друго ми е за разговор около 18 -те години, когато си мислиш, че всичко, което хвърчи се яде.
А баш!

# 211
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 448
Мислех тия дни да пиша и да кача няколко снимки, но размислих след последната страница-две. Не съм на нужното ниво все още.
Спокойно си качи снимки, това винаги действа много по-мотивиращо отколкото каквото и да е от написаното тук.

А Ветрена, ако знаете колко е прекрасна, направо не мога да го опиша с думи. Имах честта да я видя на живо и беше едно истински страхотно преживяване, макар и само за по-малко от час.

Сис, ти си невероятна! Постигнала си толкова много и определено това, което си направила ти е в пъти по-трудно. Наситина си изключително права, че аз никога не съм се борила с кг-те и затова се възхищавам на всяка една от вас, която е постигнала толкова много не само с физиката, но и с психиката си. И да знаеш, че най-вероятно ще имам път скоро към Велико Търново.

# 212
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 526
Само да споделя-след 24 часово напрежение и изядено доволно количество храна, днес намериха паспорта на дъщеря ми и довечера лети за Будапеща. Сигурно ще има килограм задържана вода в тялото на клетата й майка, но ще го преживея. Изместих си целия график работен и спортен, чистачката дойде и обърнахме къщата да търсим, а той бил под подиума в залата...

Ани, като знам колко общи приятели имаме предлагам голямча среща/шегувам се/ с удоволствие ще те видя!

# 213
  • Мнения: 1 543
Мила Ани, благодаря за милите думи Heart Щастлива съм, че успяхме да се видим и.... да, беше истинско дежавю, все едно те познавам отдавна-отдавна Blush

Дами, сигурно въобще няма нужда, но да кажа и аз - Ани е невероятна, изящна като статуетка, само че една много жизнена статуетка с енергия да захрани атомна централа Heart Eyes

Подкрепям Сис - една форумна среща би била невероятно преживяване и за мен!

# 214
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 448
Страхотни сте, момичета!

Напоследък малко се измести темата, за което се извинявам, понеже определено имам вина за това, та да се върнем по същество.
Аз за храната нямам нищо ново какво да добавя. Следя 1900-2000 калории, имам дни с по-високи въглехидрати и такива с по-ниски, всичко е контролирано, логвам редовно в МФП и така следя нещата. Събота и неделя малко изтървам, но всичко е в рамките на +10%, които си позволявам като залитане.
Последното ми откритие е този кекс, който ми е идеален за закуска с чаша кисело мляко или скир, държи ми поне 3 часа, но си признавам, че хапвам прилично голямо парче. Ако не му добавяте протеин, рецептата си е ок, но ако се добави, трябва да се сложи мялко вода или някакво ядково мляко.
https://www.instagram.com/p/B8vjUrIphZlXWEJTHoFn4RQGWg49SmupyvNCzk0/
Скрит текст:

Та в тая връзка, Тони, ако ни четеш може ли да споделиш накъде вървят твоите кулинарни авантюри. Нещо соленичко може ли да ни споделиш Heart HeartHeart Eyes

# 215
  • Мнения: 3 342
Ани, разбира се, че чета - даже преди два дни установих, че съм пуснала темата преди точно две години. Не усетих кога мина това време...

Кулинарните експерименти вървят добре - напоследък съм на тема солени мъфини с яйца и спанак. Идеални са ми за носене в кутия за обяд.
Купувам от Лидл от българския спанак в опаковка от 250 гр. - чудесен е. Измивам спанака и го слагам в блендер/робот, добавям яйца и извара или скир. Това е - много лесно, нямат нужда от претопляне, а са вкусни и след няколко дни.

Един път добавих малко брашно от спелта, друг път овесени ядки, но и само със спанак, яйца и извара се получават чудесни.

А идеята за среща е невероятно съблазнителна. За мен би било повече от удоволствие да се запознаем.

# 216
  • Мнения: X
Моето отказване на цигарите също върви добре. Вече 20-ти ден пуша максимум до 3 цигари на ден. Имам много повече въздух при кардио тренировка и кожата на лицето ми придоби доста различен вид. Доволна съм и вероятно след още известно време ще опитам да махна и тези 3 цигари, но за сега съм Ок с тях.
Не зная дали е от времето, от стреса, от цигарите или компилация от всичко, но имам неутолим апетит и то найвече за сладко. Винаги ми е стигало малко, по-скоро бях дегустатор-любител, от колкото човек който яде големи количества сладко. Ей, Бого, сега съм способна да унищожа един шоколад и да питам за още. По същия начин стои въпроса с тестените изделия. Можех и с малко. Онзи ден майка направи баница със спанак, сухи чушки, коприва и аспержи (че бяха изостанали едни замразени) -  едвам се спрях.
Така де, качих си едни зимни кила около 3-4 и сега с тях се боря. Сложих си ред в храненето и ще започна да пия отново магнезий, както и ще потърся повече информация какъв е проблемът със сладкото. И не, не е в инсулина, защото два дни на пилешко месо, нито глад усетих, нито желание за нещо "вкусничко", но в 23 часа се събудих с аболютното съзнание, че искам и ми трябва шоколад.
Иначе нямам стройна програма с тренировките, защото никога не зная ще успея ли да изляза обедна почивка и ще успея ли да свърша навреме, за да ида на спининг. Но поне тренирам и успявам да ги докарам до 2-4 тренировки на седмица, което като за зимно време ми е добре. Тази седмица правих на 21 фей фикс екстрийм риъл тайм две тренировки и след двете имам страхотна МТ + май имах един ден спининг (вече ми се смесва всичко) + днес пак ще имам спининг.

Хубав ден!

# 217
  • Мнения: 1 290
Аз пък си наблягам на тежестите. Вчера горна част. Коремът буквално си го подпалих.
Направих грешка в последователноста на упражненията и се получи, така че малко пренатоварих рамената, но пък в крайна сметка си направих сериите. Правих набирания с широк надхват. Много се кефя. Без асистенция стигам до 4-5, но исках да дигна повторенията и две от сериите бяха с асистенция от 20кг. с цел да направя поне 8-10.
Храната спях да си я пиша в МФП, то е едно и също всеки ден. За сега задържам килограми. Ще видим, ако успея да кача още 1-2 кила, че да има какво да изчистя за лятото, ще е супер.

# 218
  • Мнения: 3 342
И аз започнах да вмъквам тренировки два дни седмично наред с обичайните 5 - 6 км. бърз ход на пътеката и гребния тренажор. 80 Day Obsession. След всяка тренировка съм с жестока мускулна треска - не мога да повярвам как тренировки, които преди няколко месеца не ми се отразяваха по никакъв начин, сега буквално ме сковават Sweat Smile

Споделям и рецепта, от която се получиха много вкусни кексчета:

2 яйца
100 гр. фурми
40 гр. мед
10 гр. псилиум хуск
100 гр. извара
40 гр. бадемов тахан
1 малка ябълка - около 130 гр.
1 голям морков - около 70 гр.

Всичко се блендира(не е нужно да е твърде фино, напротив - по-добре е да се усещат отделни парченца от ябълката, моркова и фурмите), разпределя се във формички  и се пече на умерена фурна около 40 минути.
Аз направих осем кексчета - около 130 калории всяко.
Стават сладички, но са наистина вкусни. Леко влажни, без да са ронливи.

# 219
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 448
Ооо, Тони, много добре звучат кексчетата, а суфлето със спанак и аз го правя много често. Като нямам спанак, слагам тиквичка или чушка, понякога телешка кайма или някакво филе, изобщо много варианти за импровизация. Най-хубавото е, че са много удобни за работа.
Напоследък забелязвам, че изобщо не мога да се вместя в 30%мазнини. Не знам какво се случва, но досега В винаги са ми били в горната граница, а мазнините в норма, напослесък обаче и двете са ми високи. Май фъстъченото масло и ядките имат вина за това, обаче зимата много ми се хапват. Лятото много рядко ми се прияждат, ама зимата всеки ден.
Днес: закуска- макарони /някакъв вид пълнозърнести, предварително печени/ с извара
Втора закуска: парче тартатен
Обяд:пиле с грах
Следобедна: оризовки с пастет от яйце и извара
Вечеря: запеканка с броколи и пуешко филе, ама може и със спанак да я направя Simple Smile

# 220
  • Мнения: 1 543
Започнах новата седмица с тренировка за гръб и кардио на велоергометър. Днес и утре тренирам по-леко от обикновено, защото са ми първи дни в цикъл и този път се чувствам отпаднала. Затова пък си позволявам да си угаждам повече с хапването Grinning

След тренировката - протеин.
Закуска - солен кекс с извара, задушен праз и маслини. Бисквитка дайджестив с кафето.
Междинно - портокал.
Обяд - супа топчета (с телешка кайма) и елда с гъби (преоткрих елдата, много съм щастлива!)
След обяд - оризовка с извара и чери домати. Парченце черен шоколад с кафето.
Вечеря - телешки стек от контрафиле и голяма зелена салата. Чаша пино ноар.

# 221
  • Burgas,Bulgaria/Crawley, England
  • Мнения: 1 998
Ей, изчетох ви...  Аз ходих на ски. Имам да споделя само едно нещо:  след ски много се огладнява, а ако си на ол инклузив, хептен отиде коня у ряката... Та се върнах в добрата стара Англия и се опитвам да се вкарам в релси, че не е добре така... Днес облякох една рокля, тя за ставането ми стана, ама преди ми беше по-отпусната като че ли, пък сега точно...

Днес: закуска - поничка (по пижама, преди да сложа роклята)
Обяд - пилешка супа
Вечеря боб чорба с наденичка, малко козе сирене и чаша червено - и аз бях на пино ноар днес Simple Smile

И съм още гладна но мисля да си лягам, че да не мисля за останалия боб...и наденица... ох... не е лесно, да знаете.

Донесох си и БГ вирус, хванах го последния ден в БГ, вчера одумках 8 парацетамола (съквартирантите ме бъзикат "нали знаеш, че това не е скитълс" днес съм по-добре - само 3 парацетамола, но не съм ходила да се катеря.

И да похваля ММ за рожденния ден ми подари дърти баг - това е една чантичка в която си слагаш талка, като ти се изпотят ръцете и е във формата на животинче, моето е чудовище с голямо копче за око и големи зъби, космато, много е яко!

Ох, като казах за парацетамола, Сис мисля е фармацевт - тук при нас за всичко ти бутат тоя парацетамол и дори по радиото вървят инфо съобщения да не се пият антибиотици, че след 20 години 50% от населението (цифрите малко си ги нагаждам, дали не бяха по-високи) ще са резистентни към АБ така че да се пият само при крайна нужда... И аз имам тук няколко БГ резерви, ама гледам да не ги пия... реших в крайна сметка, че ще бухам парацетамол 3 дни (утре ми е 3-тия) и ако не се оправя взимам АБ. Правилно ли е според вас?
Бих си питала Джи пи-то ама час ще ми дадат след месец Grinning та не знам дали има смисъл.... иначе ако звънна на 111 и кажа, че се съмнявам за Корона вирус ще ме обслужат на момента Grinning ама и под карантина ще ме сложат, та не ми е оферта... Grinning

Последна редакция: ср, 26 фев 2020, 00:44 от TDI

# 222
  • here, there, everywhere
  • Мнения: 919
TDI, и аз изкарах вируса, много е гаден, 5 дни ме държа. Само парацетамол и капки за нос взимах. Подобрявам се с всеки изминал ден, но си ме държа дълго. Гадното е, че признаците бяха точно като на коронавируса. Имам колега мароканец, точно до мен седи, беше в Азия май с любовница ( жената и децата си бяха вкъщи) и се разболя по същото време като мен, 2 седмици след връщането си, та леко се бях стресирала. Да не забравя, и витамин С в почти промишлени количества.

За да не спамя темата: днес спининг. Може и нещо с тежести за гръб да включа.

Момичета, много ви е позитивна темата. Ще взема и аз да си записвам рецептите ви.

# 223
  • Мнения: 7 714
ani_d, това съотношение на макросите го гониш при всяко хранене, или като тотал в края на деня?


Момичета, много ви е позитивна темата. Ще взема и аз да си записвам рецептите ви.

Аз си имам файлче с рецептите на Тони и Ани. Напоследък честичко си го отварям, да ти кажа. Wink

# 224
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 448
ani_d, това съотношение на макросите го гониш при всяко хранене, или като тотал в края на деня?
Тили, обикновено като тотал за целия ден. Напоследък обаче много се замислям да го направя и в макросите на всяко хранене. Малко ще ми е трудно, защото имам 3 основни и две междинни хранения и си е занимавка, но може би това ще ми е следващата стъпка в храненето.

Днес: закуска - кекс с тиква, лимец и орехи
втора закуска: Сладкиш Здраве на Габриела Цулин, препоръчвам го, много засища
Обяд: леща яхния и 150г пилешки филенца
Следобяд: 5 пълнозърнести бисквити + 100г котидж
Тренировка: протеин
Вечеря: 4 белтъка и 100г извара на омлет, ще добавя и малко зелена и червена печена чушка + 1 филия хляб с квас, вероятно и някаква салата, но още не съм решила каква.

Общи условия

Активация на акаунт