Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 6 ян. 2020, 09:33 ч.

Трансформиращи дневници - Хранене/Тренировки 6

• 14 286
  • 280
  •   1
Отговори
  • Бургас/Пз

Това е тема за всички спортуващи, които искат да споделят
как се хранят в ежедневието си.
Тема за храненето, фокусирано не в килограмите, а в добрата форма.

Хранителни дневници на спортуващи, в които споделяме опитите си да постигнем добра форма. Без да говорим за диети, та дори за здравословно хранене, а просто за това за това как сме се хранили днес или вчера, какви са плановете ни за утре. Какво искаме да променим, съответно от какво сме доволни. Каква е връзката между храненето и тренировките в нашето ежедневие.

Моля, не давайте непоискани съвети и не критикувайте, освен ако критиката изрично не е поискана.
Просто споделяйте своя опит и търсения.

Предходни теми:
Първа тема
Втора тема - Какво променяте в режима си на хранене и тренировки през лятото?
Трета тема - Имате ли вече план и нови стратегии за добра форма през 2019 година?
Четвърта тема - Как се отрази зимният сезон на храненето и тренировките ви?
Какви изводи си направихте?
Пета тема - Какви са краткосрочните и дългосрочните ви цели

Въпрос на темата - Какви "уроци" научихте през изминалата 2019г и какво ново ще предприемете през 2020 година?

# 1
Благодаря за темата. Следя менютата.

# 2
  • 3rd Rock from the Sun
Благодаря за темата!!!
Равносметката ми за 2019 "по темата" е, че се научих на повече търпение, на последователност, на чуваемост.
Също така проумях, че ако нещо работи при Х, това не значи, че ще работи при мен, У или Z. Убедих се, че крайностите са нещо кофти. Дадох си сметка, че няма смисъл да се храня/ тренирам по зададен от някой друг ролеви модел.
Как ще продължа през 2020? Ще практикувам наученото, което се надявам и да надграждам; ще следвам начина на хранене и трениране, които доказано са "моите" и работят при мен; ще съм все така последователна и надявам се търпелива.

Да се похваля, че отново започнах да пия поне по 2.5 литра вода на ден; отчитам четвърта тренировка за годината, храната е добре- и като количество, и като качество.
Стартът е по- добър от планирания.

# 3
Здравейте! Hug
Минавам да ви поздравя с новата година, макар че съм много пасивна в темата (май по-скоро изобщо не пиша?!), но пък чета съвсем редовно и сте ми голямо вдъхновение и извор на мъдрост. Simple Smile))))
Бъдете здрави и все по-красиви! Kissing Heart

# 4
През 2019 г. се научих на повече системност в тренировките. Преди бях склонна повече да "бъхтя", да се претоварвам, да сменям непрекъснато (и понякога доста хаотично) тренировки и упражнения. Благодарение на Белчо Христов разбрах, че систематичността и планираният подход са изключително важни. Връзката "мозък-мускул", докато тренираш - също!
Другият ми урок беше свързан с храненето. Никога не съм броила калории и макроси, но през 2019 започнах да го правя, а ефектът далече надхвърли очакванията ми.
През 2020 продължавам в същия дух и със същия треньор. Конкретната ми цел е да постигна и поддържам максимално добра външна форма, вътрешно равновесие и баланс в живота Blush На 47 години това е много по-важно от плочките, задното бедро, изваяните рамене или вирнатото дупе Grinning

И менюто днес:
Сутринта правих кардио (45 минути бързо ходене на пътека с 10 градуса наклон)  и корем. Пропуснах протеина, не ми се пиеше.
Закусих час по-късно с пълнозърнеста филийка с извара и три дайджестив бисквити.
Обяд - крем супа от тиква с джинджифил и пилешки бонфилета на скара.
След обяд - ще си изпия протеина от сутринта и може би малко парченце черен шоколад с кафето.
Вечеря - фритата с праз, шунка, белтъци и жълтъци (3 към 1), печени червени чушки, извара и малко сирене. Зелена салата.

# 5
И аз благодаря за темата!

Може би най-важният урок на 2019г. за мен беше, че от гледна точка на храненето най-добре ми се отразява следенето на калории - не само от гледна точка на отслабване или поддържане на тегло, а защото тогава се храня много по-здравословно и балансирано.

И вторият урок е свързан с тренировките - когато усетя, че започвам да ям повече, да не опитвам да "наваксвам" с тренировки, а, напротив - съвсем съзнателно да намаля интензивността и честотата им. Защото при мен, особено през зимата, се получаваше един затворен кръг - ниските температури, мрачното време, празниците, липсата на особен избор на плодове и зеленчуци, принципно ме карат да ям повече. И естествено решавах, че ще компенсирам, като тренирам по-често и по-тежко, съответно апетитът ми се увеличаваше неимоверно. Тренирам, ям, пак тренирам, ям още повече, съответно килограмите се качват, изпитвам вина и неудовлетвореност...

Тази година е малко по-различно - тренирам леко, апетитът ми е в нормални граници, поддържам тегло, чувствам се добре.

Конкретни планове за 2020г. като че ли нямам. Ще я карам месец за месец. Целта на този месец е следене на калории, поддържане на тегло, повече гребен тренажор и ходене, без силови тренировки.

# 6
  • Велико Търново
Добро утро!Благодаря ти, Ани за новата тема!
Урокът на миналата година е по отношението на количество изядена храна-надявам се, че накрая съм се преборила с лакомията BlushПисала съм и друг път, че аз преяждам с извара, дроб и т.н. все храни, които са ми от режима.

Планове за 2020-от днес започвам отново персонални  тренировки за три месеца/коледния подарък от мъжа ми Mr. Green/ и храната ще е от режима на Юли. Убедена съм, че ако няма волности от моя страна ще си постигна целта.

Храната днес: извара+грейпфрут за закуска
обяд-пекох телешко месо около 130 грама+салата , след обед-350 грама Скир, вечеря 18.30-пилешки гърди печени на фурна+салата.

# 7
  • Murcia, Spain/Ruse
Честита новата година на всички!
От днес започнах пак броенето на калории, при все че не съм спирала както и да тренирам, но вече изкушенията са нс минимум🤣🤣

# 8
  • Бургас/Пз
Като ви чета и в някои отговори разпознавам себе си.  Heart Eyes
... проумях, че ако нещо работи при Х, това не значи, че ще работи при мен, У или Z. Убедих се, че крайностите са нещо кофти. Дадох си сметка, че няма смисъл да се храня/тренирам по зададен от някой друг ролеви модел.
.... разбрах, че систематичността и планираният подход са изключително важни. Връзката "мозък-мускул", докато тренираш - също!
Другият ми урок беше свързан с храненето. Никога не съм броила калории и макроси, но през 2019 започнах да го правя, а ефектът далече надхвърли очакванията ми.
....следенето на калории - не само от гледна точка на отслабване или поддържане на тегло, а защото тогава се храня много по-здравословно и балансирано.

Урокът на миналата година е по отношението на количество изядена храна-надявам се, че накрая съм се преборила с лакомията Blush
Това са и моите изводи едно към едно  Hug Hug

Конкретната ми цел за 2020 съвпада с на Ветрена - да постигна и поддържам максимално добра външна форма, вътрешно равновесие и баланс в живота Blush
Много ми се иска това да излезе на преден план пред плочките, задното бедро, изваяните рамене или вирнатото дупе Grinning Защото признавам си, на мен все още те са ми важни  Blush, а знам, че другото е по-добрият подход   Hug Hug

# 9
  • Burgas,Bulgaria/Crawley, England
Какви уроци ли? Научих се да бъда малко по-егоист. До последната 1/3 на изминалата година ако трябваше да избера дали да направя доволен някой от семейството или да направя себе си щастлива, винаги избирах първото. По отношение на тренировки, по отношение на хранене, на всичко.
Та научих, че да си егоист е хубаво нещо, особено когато иде реч за хранене и спорт. И трябва да бъдем по малко егоисти, никой няма помисли за нас, ако ние самите не го направим първо.
Урок номер 2: на сила хубост не става. Да, вдигането на тежести, кардио и т.н. на някои хора им харесват, аз бях ...ОК, не ги мразех, но не бях и особено ентусиазирана... абе ОК беше, по- скоро харесвах резултата от тях и си мислех, че с нищо друго няма да го постигна. Голяма заблуда. В момента изглеждам и се чувствам уникално добре, по-добре от когато и да било, само като правя неща, които ми харесват. Днес ходих на клас по катерене, класа е час и половина и аз питах може ли да се върна в залата и да се пробвам сама, не ми стигна, честно! Няма такъв кеф! Същото е и с плуването - просто се забавлявам и наслаждавам, нямам цел, няма напрежение, просто си почивам.
И като казах това до тук, мисля, че през годините прекалено много съм се напрягала - режими, броене и накрая я сваля 2кг, я не. И се мъча и съм нещастна. Просто намалих порциите, пак си ям всичко, което ми се яде, ям готвено и се забавлявам когато тренирам - това е моята рецепта и моят научен урок за 2019.

Отчет днес:
Обяд: въпросния "пай", ще го отчета още веднъж и край Grinning
Вечеря преди катеренето - сандвич с хамон
Тренировката ми е катерене
Ох, нямам търпение утре пак да отида, толкова беше яко!

# 10
  • Велико Търново
Добро утро!
TDI,много се радвам, че се чувстваш така добре Hug Благородно ти завиждам за катеренето, едни приятели са собственици на Уолтопия и като знам какъв им е огромен бизнеса със стени по света, но тук яявно не е много популярно.

Аз обожавам фитнеса и тежестите.Първата тренировка мина страхотно, мислех да му кажа да работим с по-малко килограми, но си замълчах и накрая едвам излязох от залата, но какъв глад ме гонеше после.
Тренировката беше крака-започнахме с лег преса, 75 кг. , хакен клек с 20 кг., напади с дъмбели с 10 кг. ,любимия ми Сиси клек-без тежести 50, с диск 20 кг.-2х50 повторения, бедрено разгъване на машина, разтваряне на абдуктор машина с всичките тежести, които са на машината около 50кг. мисля и затваряне на аддуктор машина пак така-3 серии до отказ, задно бедро на машина с 3 сериих10 кг.хо 20 поторения и прасец с 3 сериих40 кг.
Сега отивам за кардио и корем, но ще тряба да владея количествата храна, че иначе баш ще си стана за силов трибой Blush

Храната днес:
закуска извара+грейпфрут
обяд-150 пилешки гърди на фурна и салата от зеле и краставица
след обяд-Скир 350 грама и ще му сложа една лъжица протеин за вкус
вечеря-200 грама пилешки дроб, задушен.

# 11
Сис, знам ги Уолтопия, на няколко пъти в предната ми работа съм отганизирала транспорт от тях, но по заявка на получателя - получателя нейде си в Австралия, САЩ и т.н. ми е клиента демек и ми казва купих си един стена от Уолтопия прати и натовари един контейнер Grinning Тук не са от техните стани, гледах аз, оглеждах се за бранд, видях, че не е Уолтопия и го забравих какво беше...

# 12
  • Бургас/Пз
Привет и от мен.
Вчера следният ми син имаше имен ден и реших, че ще е последното ми прегрешаване със сладко на вечеря поне до именния ми ден  Mr. Green, който е след 10 дни  Joy По принцип рядко се отпускам вечер да ям сладки неща, но от 20 декември ми се случва ежедневно  Crazy

# 13
  • На ръба..
Много позитивно и вдъхновяващо начало на темата!
И аз през изминалата година открих броенето на калории, следенето на макроси и как това допринася да се "види" ефекта от тренировките, години наред тренирах и сядах после на салата домат с моцарела, домат с краставица и много сирене и си мислех, че правя всичко, както трябва... е благодарение на вас момичета и на темата, открих правилната посока.
Не бях тренирала от 20-ти декември, на 05-ти като опитах да направя тренировка за цяло тяло се бях отчаяла, нямаше спомен от издръжливостта ми, не можех да вдигна кк, които до тогава вдигах с лекота. Сега 4 дена по - късно виждам, че нещата не са чак толкова зле, но целулита..този проклет целулит.. 2020 обявявам война на целулита
И се надявам да бъде също толкова богата на знание и търпение, както изминалата беше.

# 14
  • Бургас/Пз
Вчера почивах и зареждах  Mr. Green Ама как заредих  Blush като за 10 дни напред ... а такива киселини имах, каквито от бременноста не съм имала  Twisted Evil Моята работа стана "ГГЗ"  Joy
Днес съм в ритъм:
З: овесени ядки с масло и сирене
О: пържола със салата и ориз с гъби
Сл.з: кисело мляко+сушени боровинки+ бадеми
Тренировка: протеин
Вечеря: пилешки воденички, задушени с червена,зелена чушка и моркови

Установих, че не трябва да падам на по-малко от 4 хранения на ден, защото ако минат повече от 4 часа без храна и озверявам.

# 15
Заради двама скъпи именици направих някои нарушения, но пък бяха много вкусни и си струваха.
Вече всичко е под контрол.
Тази сутрин тренирах крака, а за хапване имам следното:
След тренировката - протеин
Закуска - мъфини с овесени ядки, протеин от лупина и боровинки. Чаша кисело мляко.
Обяд - печена свинска рибица и зелена салата.
След обяд - половин протеиново барче с кафето.
Вечеря - телешко на тиган със зеленчуци (лук, морков, чушка).

# 16
  • Бургас/Пз
От вчера започнах пак да логвам храната в май финес пал. Естествено черно на бяло ведна лъсна, че наистина ям повече, но то не е като да не го знам де.  Mr. Green Ще видим колко време ще издържа и кога ще ми писне пак.
Вчера: освен това, което бях написала се изкуших с 5 шоколадови бонбона и 1 парче кекс  Twisted Evil

Днес все още съм само на 1 бонбон линд като изкушение  Crazy
З: овесена баница
О: пилешки воденички /от снощи си ги доядох/+ 150г ориз
Сл.о: 1 бонбон + 1 мандарина
Вечеря: 3 яйца на очи и 2 филийки от протеиновия хляб на Страхил Иванов.

# 17
  • Murcia, Spain/Ruse
Вчера и днес карам предимно на високо протеиново меню.То след толкова въглехидрати си е рекорд за мен ☺
От понеделник започвам фитнес,бягането на открито го спирам поне до април ,че зараните са си по 2-3 градуса и не ми е комфортно надундена  със 100 ката дрехи и шал да търча 40 минути.
Аз си вписвам всичко във фитнеспал приложението, а по празниците чак ме беше страх ,но всичко е под контрол засега☺

# 18
Реших да започна нов "проект". Мисля си как непрекъснато събирам рецепти с идеята някой ден да ги пробвам и как едва ли не в 99 % от случаите след това импровизирам. Освен това не записвам дори и сполучливите рецепти от тези импровизации, съответно едва ли не всеки път започвам отначало.
Затова реших - ще си направя тефтер за готварски експерименти.
Една страница - една рецепта.
Дата, име на рецептата, продукти, начин на приготвяне, порции, калории, какъв е крайният резултат, какво бих променила следващия път.
Да видим дали ще е полезно. Но най-малкото ще е интересно какво съм пробвала, когато се върна към рецептите след време.

# 19
  • Бургас/Пз
Ооо, Тони, страхотна идея. Моля те, споделяй сполучливите неща с нас Simple Smile

Както споделих, от няколко дни логвам храната отново в МФП. Бях спряла някъде през август, за да видя дали мога сама да си контролирам храната. Учудващо за мен се оказа, че се справям, като успях през тези месеци да поддържам с лекота теглото, което искам. Докато логвах бях на около 1800 калории, без калориен дефицит. Сега обаче като започнах логването наново установих, че както съм си мислила, че се храня с прибилизително толкова калории, вкъщност съм приемала доста повече - около 2100-2200, а понякога и до 2500. Но пък са основно от здравословна храна.
Та чуденката сега ми е дали да не си остана на тези 2100-2200 калории и макронутриенти В40/П30/М30, а април месец като реша да чистя тогава до сваля на 1800. Мислите ли, че изобщо би се получило чистене по този начин или ще трябва по-големи рестрикции. Притеснявам се, че вече много свикнах до приемам над 2000 калории и в момента ми е трудно до вляза в 1800, както беше миналата година.

Последна редакция: нд, 12 яну 2020, 12:11 от ani_d

# 20
Тони, чудесна идея, аз правя така, когато готвя нещо ново отварям един тефтер и записвам грамажа на всичко, което слагам в ястието и накрая изчислявам с фитнеспал, така имам една камара рецепти с изчислени калории и макроси и за напред е много лесно така, защото имам вече готови изчислени рецепти. Само количеството на готовото ястие претеглям всеки път, защото там се получават разлики, за да знам грамажа на порцията.

Логвам и аз - 1600 калории държа, от известно време, за сега е добре, сита съм, моите издънки идват като дойде ПМС, но този път няма да се давам, ще гледам да съм стриктна.

# 21
Защо да не се получи, Ани. Аз мисля, че ще ти се получи.

Аз абсолютно се зарибих с това катерене, вчера пак ходих. Днес ми е леко изморено, мисля да почивам.
Вчера храната ми беше:
Закуска хот-дог, който обаче си правих вкъщи с багета и тук има едни малки кренвершчета, пилешки, съизмерими с 1/2 нашенски кренвирш, от халал секцията ги купувам.
Вечерята ми беше мусака с кис мляко.
Между тях 2 бисквити.
Междудтругото не знам дали ви споменах, но станах абсолютен фен на халал месото Grinning не е толкова мазно, дори агнешкото е сухо и самото агнешко няма този дъх, не знам как го постигат. Разсъждавах кратко по въпроса и стигнах до заключението, че се дължи на "технологията" на заколване на животното. При халал се прави дупка с шиш на врата на животното и се оставя така за часове да се отече цялата кръв. Накратко при халал месото не трябва да има никаква кръв, абсолютно никаква. Дори каймата е супер суха - аз купувам телешка, а не водниста като в БГ. А преди ви бях споменала, че пилешките дробчета първо ги попарвам и после ги готвя, за да премахна този горчив вкус, който според мен отново се дължи на кръвта. Тук не ми се налага да правя това. Ако намерите някъде в БГ халал, пробвайте и после кажете дали имате същите впечатления.

Днес сутринта 2 бисквити, пазя се Grinning На обяд ще ходя с една колежка, португалка, супер свежа и весела, ще обядваме в индийски бюфет ресторант. Плащаш 9 паунда и ядеш колкото можеш Grinning

# 22
Ани, непременно ще споделям. Днес например направих хлебчетата, които No Sugar беше споделила вчера в страницата си във Фейсбук. Получиха се разкошни. Ще ги правя отново.

Що се отнася до калориите, според мен, категорично ги запази на това равнище. При положение, че ти е комфортно с това хранене и поддържаш килограми, защо да ги намаляш, при положение, че в момента не искаш да отслабваш. Когато наближи април, започни да намаляш калориите с 50 - 100 седмично например, докато стигнеш набелязаната цел. Но при положение, че в момента си удовлетворена, не виждам смисъл и ми се струва рано.

TDI, много интересно - дори не знаех какво представлява този вид месо.

# 23
  • Бургас/Пз
Благодаря ви, момичета. Оставам засега така, пък април месец ще му мисля  Mr. Green

Вчера бях предимно на въглехидрати. Като отворих МФП накрая се оказа, че калориите са ми ок, но протеина ми е само 44г, за сметка на това въглехидратите и мазнините са надвишени. Но има и такива дни  Embarassed. Днес смятам на повечко протеини да наблегна. Починах си добре два дни от тренировките, та днес нямам търпение за залата.

Хубава седмица на всички  Hug

Храната днес:
З: овесени ядки със сирене
О: печено пилешко бутче с моркови
Сл.о: 1 яйце + 1/2 кисело мляко 2 бонбона
Тренировка - протеин
Вечеря: пилешки хапки със задушени зеленчуци и ориз

Последна редакция: вт, 14 яну 2020, 08:36 от ani_d

# 24
Междудтругото не знам дали ви споменах, но станах абсолютен фен на халал месото Grinning не е толкова мазно, дори агнешкото е сухо и самото агнешко няма този дъх, не знам как го постигат. Разсъждавах кратко по въпроса и стигнах до заключението, че се дължи на "технологията" на заколване на животното.

Технологията при халал не е точно такава - това, което описваш, е по-близо до кашер, и то в стария вариант, който никъде в Европа не се прилага.
Основната разлика е, че при халал и кашер животните трябва да се заколят от "спец", и то със специална молитва. Другото важно нещо - да НЕ са упоени предварително, което е доста варварско и все повече европейски страни забраняват кашерните и халал кланици. Уточнявам това за момичетата, които имат отношение и към етичната страна в тази не особено приятна тема.

Иначе към възможно най-пълно обезкървяване се стремят всички касапски методи. При халал обаче в стремежа за по-пълно изчистване от кръвта, месото се налага за два-три дни в сол - по този начин се изсмуква не само евентуално останалата кръв, но и значителна част от водата в месото. Затова стои по-сухо, а и солта малко обезмирисява, така че може би на това се дължи ефектът при агнешкото, който си забелязала.

И по темата - тази седмица ще направя 5 тренировки - три за долна част на тялото и две за горна, с кардио по 20 минути след всяка от тях.
Хапването днес:

След тренировката - протеин.
Закуска - домашен солен кекс с овесени ядки, шунка и извара. Кисело мляко 2%. Едно парченце черен Lindt ("кусочек счастья", както казва Катя Усманова Grinning)
Обяд - пълнени чушки с телешко месо и кафяв ориз
След обяд - извара с малко плодове
Вечеря - пуешко с прясно зеле на фурна.

Последна редакция: пн, 13 яну 2020, 10:20 от Vetrena

# 25
Ето аз как го докарах вчера К1 436   В104   М82   Б56   ....мазнините пак много, но пък ми беше сито цял ден.
З хляб Вита фитнес, сирене, яйце, масло, ябълка, чай с мед
О картофен огретен, пушена сьомга, домат
СО хляб вита, масло, лъжичка сладко от ягоди - 30гр., сирене
В телешко, ориз, зеле и моркови

# 26
  • 3rd Rock from the Sun
Тони, много съм ЗА твоя нов "проект".
И аз съм с подобен и ще си призная, че крада доста идеи от тук, не само рецепти, но и за разпределяне на храненията през деня. Blush

Постът на Ветрена относно халал месото е много полезен и на място. Kissing Heart Благодаря!

Конкретно агнешкото (без значение дали е халал, или не) извън Бг и Балканския полуостров като цяло не че не мирише, а мирише доста по- различно и то основно защото животинките се хранят по различен начин, ако щете дори тревата е друг сорт и с различен "състав". Може би австралийското агнешко най- много се доближава по миризма до нашето. Иначе в голяма част от Европа, Азия и Америките миризмата наистина някак отсъства (на мен ми липсва и не ми е толкова вкусно).

# 27
  • Murcia, Spain/Ruse
Отчитам днес 1 ден на фитнес,размазване:30 мин упражнения за бицепс и трицепс.После 40 мин интервално бягане.
Храненето:з-кафе и Л карнитин(какво мислите за него?)
След тренировка - 1яйце с 1 белтък,чаша 150 мл полуобезмаслено пр.мляко,салата зелена с краставица и домат с филия черен дом.хляб
О-пиле с ориз 250 гр порция,кафе
В- още не знам 🤣

# 28
  • Бургас/Пз
Установих, че след тежка силова тренировка за крака съм много по-гладна, отколкото дори след дълго кардио  Twisted Evil
Напоследък си позволявам да хапвам доволно въглехидрати след теренировка и мисля, че добре ми се отразяват. А преди не си и помислях вечер да ям такива, карах я само на месо и зеленчуци  newsm78

Днес:
Сварена елда с кокосово масло и сирене
Пилешки хапки от филе със задушен ориз
Кисело мляко + 1/2 банан
Тренировка - протеин
Боб яхния + 2 филийки хляб със спелта + салата

# 29
Не ми излизаха известия за темата, не зная защо.

Тони, аз имам такава тетрадка от няколко години, казва се "A little box of spices" и понякога подарявам рецепти - някаквки готини експерименти ги пиша на красиви листа и за Коледа обикновено заедно с някое кексшче или буркан украсен с разни неща Simple Smile Става доста готино.

Аз съм супер изненадана колко калорично е месото. Буквално преживях лек шок, когато вчера въведох пържола от свински врат в МФП и ми показа толкова калории.

Не знам рано ли ми е, не ми ли е, обаче нещо не ми се получава отслабването. 15 дни съм на ВМ и нямам издънки, прекалих 1 с черен шоколад, но беше над 85% какао и без захар. М едно такова ми е "аааа ще те зарязвам" - адски много мразя да полагам усилия и да не виждам ефект, демотивиращо ми действа. А спортувам добре и ако намеря начин да изчистя мазнинините, смятам, че ще се получи много приятна фигура. Имам между 4 и 5 тренировъчни дни в седмицата, но понякога правя по две тренировки в един ден. Както ми дойде, сутрин ако е от АЛО, на обяд във фитнеса малко чисто кардио, или само спининг вечер, че е доста уморително или само силова в обедната почивка. Дебела и стегната съм. Ама аз не искам да съм дебела, а само стегната Simple Smile))

В ПМС съм и вечера малко прекалих с калориите, като ги направих 1700, но само на спининга изразходвах 430.
Така де, явно съм в настреоение "мрънка ми се".

Ани ти как чистиш мазнини?
Ветрена, а то идеята на Кашер и Халал не е ли животното да не изпитва болка и страх, защото ако изпитва се отделят токсични елементи и хормони, които остават в кръвта и в месото и влизат в нашите тела? Нещо подобно бях чела и гледала филм по въпроса преди време.

# 30
  • Бургас/Пз
Ани ти как чистиш мазнини?
Моят метаболизъм е доста бърз и най-малките рестрикции веднага имат резултат. От известно време приемам около 2000 калории и дори повече, като задържам теглото си без никакви проблеми. Ако намаля калориите на 1700 и то най-вече откъм въглехидратите веднага имам резултат. Забелязала съм, че тъй като не правя кардио по принцип, ако го вкарам поне 2 пъти седмично в тренировките, то също веднага дава резултат.
При мен проблемът е, че все още не мога да намеря начин за изчистване без да страда мускула.  newsm78

Правих един десерт на Габлиела Цулин, който горещо препоръчвам ... много ми хареса  Heart Eyes http://www.gabrielatsulin.com/2019/09/blog-post_20.html
Промените, които направих са, че вместо лимец сложих спелта, вместо орехи - бадеми и вместо фурми в блата сложих 50г кокосова захар. Кремът е извара, банани, фурми и рожков.
https://www.instagram.com/p/B7XxM1AJy6ISn3X5TQrkl3o2Ieubcua42VZav80/

# 31
  • Велико Търново
Днес тренировката беше гърди и бицепс. Шест упражнения за гърди и три за бицепс.
Храната:
07.30-палачинка от 60 грама овесени ядки+1 яйце+3 белтъка+15 грама протеин+20 грама масло.
13.00-200 грама пилешки гърди печени без мазнина и 250 грама салата от зеле и краставица, овкусена само с оцет.
18.00-200 грама пилешки дроб задушен
20.30 -доза протеин и мия зъбите Mr. Green

# 32
Включвам се след близо едногодишна пауза. След праазниците се поуплаших колко съм се угоила, а и не съм се ограничавала със сладкото и други вредни неща при стоенето вкъщи. Като за начало спрях сладкото, три дни не съм яла, като изключим бонбони, че колежка имаше рд. Честно казано се чувствам доста добре, не съм подута, вечер след вечеря не посягам за сладко. Да видим до кога ще издържа, смятам да ям черен шоколад като съм пред припадане за сладко.
Спортът ще го започна като се постопли, защото вече две седмици се влача болна. Мисля да наблегна на кардиото. Иначе не спирам с антицелулитните масажи.

# 33
  • 3rd Rock from the Sun
След тренировка- протеин с бадемово мляко.
Обяд- ризото с тиквички, от мен добавих и около 100 гр натурален скир.
Снак- две парчета от "банановия фъдж" на Инес С.
Вечеря- шпикован свински бут, салата с нахут, маруля, айсбер, пресен лук, чери доматчета.

Мисля да наблегна на кардиото. Иначе не спирам с антицелулитните масажи.

Сама ли си ги правиш, или в студио? Виждаш ли резултат.

# 34
След тренировка- протеин с бадемово мляко.
Обяд- ризото с тиквички, от мен добавих и около 100 гр натурален скир.
Снак- две парчета от "банановия фъдж" на Инес С.
Вечеря- шпикован свински бут, салата с нахут, маруля, айсбер, пресен лук, чери доматчета.

Мисля да наблегна на кардиото. Иначе не спирам с антицелулитните масажи.

Сама ли си ги правиш, или в студио? Виждаш ли резултат.
Ходя в студио от години, ръчен масаж, при упоритост и ходене всяка седмица има видим ефект, както и смаляване на обема. Много съм доволна, ама не бях ходила три седмици и се беше сбил доста. След масажа се чувствам доста леко и кожата е загладена. Разбира се, трябва и хранителен режим.

# 35
Страшен глад ме гони 2-3 дни, едва се удържам. А не като да съм на силни рестрикции... В някаква степен и сама си го направих, защото тази седмица правя повече кардио от обикновено.

Вчера след тренировката и задължителния протеин закусих извара, пълнозърнеста филийка и домат. Засладих си с две бисквити дайджестив.
Обядвах пилешко филе на скара и зелена салата.
След обяд - отново извара и парченце шоколад.
Вечерях телешки вайсбрат, задушен с лук, чесън, праз, гъби (печурки и манатарки) и вино. Е, и една чаша пино ноар си позволих, ястието си го искаше Blush

Днес храната ми е:
След тренировката - протеин
Закуска - протеиново мюсли от ДМ с кисело мляко 2% и една бисквита дайджестив
Междинно - портокал
Обяд - пилешка супа, 1 пилешко шишче, малка салата от домати и краставици и 3-4 лъжици варен жасминов ориз.
След обяд - оставих си едно пилешко шишче.
Вечеря - някаква рибка ще е (вероятно лаврак) плюс голяма зелена салата и без вино.

# 36
Изтървала съм да се запиша в новата тема...
Аз от около седмица спрях празничното тъпкане и предпразничното тъпкане с цел покачване на маса.
Сега си ям нормално колкото ми се яде....и пак почнах да свалям Disappointed
То не е живот това!

# 37
  • Бургас
То и всяка хапка да ти се лепи не е живот, да ти кажа Wink Всеки с проблема си.
Аз от няколко дни пробвам да се храня предимно с белтъчини и правя само кардио, че единия ми излишен кг май се удвои и едвам си закопчавам служебния панталон. Засега има резултат, но трябва още малко усилия.

# 38
  • Велико Търново
Днес 50 минути кардио и корем.
Храната:
08.00 70 грама варени овесени ядки+25 грама масло+150 зелена ябълка
13.00-200 пилешки гърди печени и салата домат плюс краставица
18.30-200 дроб задушен , салата зеле и краставица
20.30-1 доза протеин+2 белтъка

За тази седмица имам 3 тренировки с треньор и три кардио. Събота и неделя не съм решила дали ще правя кардио  или ще почивам. Остават ми още 32 тренировки с Наско.Краят на март ще  видя какво съм успяла да постигна и променя.

# 39
  • Murcia, Spain/Ruse
Siska79,тренировки на сдмица не са ли множко???
Аз съм с МТ навсякъде.Тренирах 5 дни поред,тежести и кардио,разбита съм.Ще почивам 2 дни,а утре се очертава "мръсен ден"😁😁😁

Последна редакция: сб, 18 яну 2020, 08:29 от venelina81

# 40
Vetrena, благодаря за уточнението за халал месото. Ти в BG ли живееш? От къде си купуваш такова месо? Аз ще се прибирам за 9 дни през февруари и да знам къде да го търся.
Иначе моите познания са от халал щанда на Асда, там си говоря с един чичо-дядко, много приятен човечец видимо от средния изток.

Аз днес моята храна не знам дали да я споделям, ама на първа страница пише да не се съдим, така че ще рискувам
закуско-обяд: сандвич с фъстъчено масло и сладко от 2 слепени филии пълнозърнест хляб
вечерята преди малко ми беше бургер от закусвалня.

Вчера: обяд паеля - аз я правих, стана уникална, отново цялата къща си облизва чиниите; вечеря пил дробчета с гъби - тук майсторлъка на съквартиранта блесна. Както се изказа майка ми "ти живееш в комуна" Grinning

Сряда не помня какво ядох, но си помня тренировката - катерене час и половина с малки почивки, вчера не можех да си вдигна чашата с вода, МТ беше нечовешка и то на места, където до сега не съм усещала, днес съм по-добре. Този път се катерих на стени с наклон, реално стената е надвиснала над теб и тежестта на тялото се усеща доста повече, от колкото при правите стени, да не говорим при тези с наклон под тъп ъгъл.

Утре мисля да отида да плувам и най-накрая намерих фиде, ще правя пил супа.

Ами туй то, много изморена се чувствам и май някакъв вирус се опитва да ме хване. Имам една колежка, днес очите й блестят, киха, кашля, секне се като мъж... не ги разбирам някои неща аз... ама карай, та мисълта ми беше, че явно от вчера се опитва да ме лепне нещо и днес не че се чувствам зле, просто ми е много отпаднало.

Дух, на моето тяло му трябва поне месец, за да видя резултат.

# 41
  • Велико Търново
Днес 30 минути кардио и в 9 среща с класната ръководителка на голямата ми дъщеря.Кортизолът беше на макс!
Храната като качество чудна, но количествата не така както ги бях замислила, утре кардио, прасец и корем, и чакам новата седмица. Мускулна треска навсякъде!

# 42
  • Бургас/Пз
Вчера и днес почивам. Не беше планувано така, но се наложи. Утре фитнес и след него СПА Simple Smile
Храната си е както обикновено. Не злоупотребявам, но и хапвам добре. Вмъквам се в предвидените 2000-2200 калории.

# 43
  • Велико Търново
Добро утро!
След малко тръгвам към залата-там по плана от вчера.
Храната днес:
07.00-омлет от три яйца, 100 грама пражка шунка и 25 грама овесени трици.
13.00-150 грама извара Мероне+100 грама пражка шунка+2 сварени яйца и салата айсберг.
18.30-200 пилешки дроб+салата.
Довечера ще се редактирам дали съм го спазила.

# 44
  • Велико Търново
Добро утро! Вчера храната беше по план.
Днес храната е:
закуска-омлет от 1 яйце+3 белтъка+60 грама овесени ядки, намазан с     една лъжица извара и 100 грама пражка шунка.Това към 8.30./около час след тренировка/
обяд към 12.30-200 грама дроб и сала айсберг
сз-доза протеин, след тренировка
вечеря-18.00-18.30-салата айсберг и 150 грама пилешки гърди.
Сега сутринта ще правя кардио, корем и прасец, а следобед само крака, защото ще бързам и няма да има време и за прасеца.

Ани, тази нощ те сънувах!
Хубава седмица, момичета!

# 45
Сиска не се ли топиш с тоя режим. Аз ако ям толкова ще остана кожа и кости?!?

Ани имам теория за упражненията на Алексия. Гледайки я ми се струва, че пиниза е комбинация от две неща. Първо доста силни ръце, определено доста добре развити, според мен даже са непропорционално развити спрямо краката/смисъл, че краката са с по малка мускулатура/ и второ няма какво да й тежи, леки кости и малко необемисти крака. За съжаление и двете неща липсват при мен, но въпреки че стигнах само до опити с лежанката, имах мнохо хубава мускулна треска на корем, а това ми се случва рядко.

Аз напоследък развалих стриктния режим, хапвам си пълнени чушки, мусака, супи. И естествено месо с бавни въглехидрати, но си позволявам и други неща.
Кантара пак е надолу. Чудя се защо ли мъчих да качвам. Пак ще иде по дяволите.... Явно организма ми се чувства добре с малко килограми. Сега съм 56! Frowning
Но пък иначе се чувствам добре в кожата си. Релефа почна да се показва, като смъкна мазнините. А бе ще видим до къде ще докараме тази година. Ако топя така, може и за някое бикини фитнес състезание да се пробвам....Satisfied

# 46
  • Бургас/Пз
Сиска Heart Eyes
Пънк, и аз си го помислих това за Алексия. Наистина има доста сила в горната й част.
Аз си починах три дни, хапнах доста добре, то с толкова поводи в къщи нямаше как да е по друг начин. Въглехидратите ми бяха доста повече от предвидените, но мисля, че нещата са под контрол. Претеглих се сутринта и нямам никаква промяна в теглото от миналия понеделник. Т.е калориите, които следя са ми ок за задържане, така че пордължавам по същия начин.
Днес
З: тиква+овесени ядки+протеин
О: пилешка пържола от бутче + сварена елда с гъби и моркови
Сл: скир+бадеми+боровинки
Вечеря: Чили кон карне + салата

# 47
Ани, ако се загледаш в някои от клипчетата на Алексия може да се вгледаш как ръката и е съвсем малко по тънка от бедрото.
Аз мислех да те питам, понеже си споделяла, че ако не тренираш известно време сваляш и предполаташ, че е от дехидратация на мускула. Не се бъркам, нали?
Мислих си по темата просто и ми светна една крушка. Моя треньор ме караше да пия протеин, като изках да качвам. Обясняваше ми, че протеина помагал на мускула да задържи вода и така да се напомпа по- бързо. Мислила ли си дали не е от това, тази промяна в теглото?

# 48
  • Бургас/Пз
Аз мислех да те питам, понеже си споделяла, че ако не тренираш известно време сваляш и предполагаш, че е от дехидратация на мускула. Не се бъркам, нали?
Мислих си по темата просто и ми светна една крушка. Моя треньор ме караше да пия протеин, като изках да качвам. Обясняваше ми, че протеина помагал на мускула да задържи вода и така да се напомпа по- бързо. Мислила ли си дали не е от това, тази промяна в теглото?
Да, точно това мисля.
Колкото до протеина и задържането на вода - това вече не знам, но може и да има нещо вярно. Въпреки че, дори и да не тренирам, количеството ми протеин, което приемам не се променя. Но мускулът е в почивка и възстановяване, т.е липсва ефекта на напомпването и може би от това също "олеква"
Определено обаче задържането на вода си оказва голямо влияние.

Я да ви питам - вие как си следите теглото, колко пъти се мерите ?? Сутрин? Вечер? Ежедневно? Веднъж седмично??

# 49
Аз като се сетя, сутрин на гладно по пижама и след тоалетна. Гледам да е при еднакви обстоятелства, понеже и дрехи и вода, че дори и кафето дават отражение.
Но напоследък не се вманиачавам да се тегля, понеже свалям и хич не ми се нрави да го гледам тоя гаден кантар!
ПС: Ани ти и като не тренираш ли пиеш протеин?

# 50
  • Бургас/Пз
Аз като се сетя, сутрин на гладно по пижама и след тоалетна. Гледам да е при еднакви обстоятелства, понеже и дрехи и вода, че дори и кафето дават отражение.
Но напоследък не се вманиачавам да се тегля, понеже свалям и хич не ми се нрави да го гледам тоя гаден кантар!
Правила ли си си хормонални изследвания?? При това количество храна, което ядеш, при положение, че от някъде си тръгнала с желание да сваляш кг-ми, а в един момент стигаш до там, че да искаш да чакваш, но не можеш, не си ли мислила за някой хормонален дисбаланс или разбутани хормони?? Не казвам, че е това само разсъждавам.

# 51
Правила ли си си хормонални изследвания?? При това количество храна, което ядеш, при положение, че от някъде си тръгнала с желание да сваляш кг-ми, а в един момент стигаш до там, че да искаш да чакваш, но не можеш, не си ли мислила за някой хормонален дисбаланс или разбутани хормони?? Не казвам, че е това само разсъждавам.

Всъщност понеже майка ми е лекар, та тя първа почна да ми намила как съм си сбълкала хормоните. Та от там си превих изследвания на щитовидната жлеза. Принципно имам Хашимото, но за момента хормоните са си в норма. Ходих при един от най-добрите. Каза ми, че каквито и проблеми с теглото да имам не е от това, защото жлезата все още функционира нормално. Та мислила съм в тази насока, но вероятно много ми се е забързал метаболизма. Аз винаги съм се хранила много обилно, повече от мъжа ми и повечето мъже. От както почнах да спортувам, почнах да ям чиста храна, а без джънк няма как да стигна калориите, които приемах преди това.
А бе голам дерт ми е. Аз си се харесвам слаба, но ме притеснява здравословно колко е добре да съм толкова изчистена и за това и тръгнах да качвам.
Ако почна да ям повече джънк вероятно ще заступоря килата, но не ми се яде чесно казано. Хич не ми липсва.

# 52
Я да ви питам - вие как си следите теглото, колко пъти се мерите ?? Сутрин? Вечер? Ежедневно? Веднъж седмично??

Тегля се горе-долу през ден, винаги сутрин на гладно и жадно.
При мен теглото може да варира много. Обяснявам си го със задържане на вода, а и имам бавна перисталтика, та и това дава отражение. Често се случва в две последователни сутрини да имам 0.8-1 кг разлика в теглото при равни други условия.

Днес храната е следната:
Сутринта след тренировката пих протеин.
Закуска - филия пълнозърнест хляб, 80 г нискомаслена извара, 50 г пуешка шунка, 6 чери доматки с няколко капки зехтин, две бисквити дайджестив.
Обяд - зелена салата, 150 г печени пилешки гърди и 100 г сварен императорски ориз.
След обяд - печена тиква и протеин изолат.
Вечеря - 1 яйце и три белтъка на тиган, извара и салата от зеле, спанак и моркови.

# 53
Vetrena, как си мериш ориза, в сурово или сварено състояние?

# 54

Меря го в сварено състояние, но си имам една табличка, в която съм отбелязала от видовете ориз, които ползвам, какво количество варен отговаря на дадено количество суров. Примерно при императорския ориз съотношението е 1 : 2,4.

# 55

Меря го в сварено състояние, но си имам една табличка, в която съм отбелязала от видовете ориз, които ползвам, какво количество варен отговаря на дадено количество суров. Примерно при императорския ориз съотношението е 1 : 2,4.
То отношението зависи от количеството вода. За това поне на мен ми препоръча треньора да си го меря суров и после да готвя.
Ти 100 грама суров ли хапваш или сварен?

# 56

То отношението зависи от количеството вода. За това поне на мен ми препоръча треньора да си го меря суров и после да готвя.

Сварен съм писала, Пънкарче Blush
На мен не ми е удобно да го меря суров, защото не готвя само за себе си. Варя по 200-300 г наведнъж. По тази причина си направих описаната таблица. Ползвам бял ориз, кафяв, червен, черен (императорски), бяло и кафяво басмати, жасминов... Всеки от тях изисква различно количество вода, така че съотношенията варират. Като си претегля сварения ориз, винаги знам на какво количество суров отговаря това и си го нагласям според конкретната необходимост.

# 57
Скрит текст:

Сварен съм писала, Пънкарче Blush
На мен не ми е удобно да го меря суров, защото не готвя само за себе си. Варя по 200-300 г наведнъж. По тази причина си направих описаната таблица. Ползвам бял ориз, кафяв, червен, черен (императорски), бяло и кафяво басмати, жасминов... Всеки от тях изисква различно количество вода, така че съотношенията варират. Като си претегля сварения ориз, винаги знам на какво количество суров отговаря това и си го нагласям според конкретната необходимост.

Satisfied Предположих, че няма да го ядеш суров...за това си писала сварен Stuck Out Tongue Closed Eyes

Иначе и на мен ми е врътня ориза, че не ми се готви за една порция, пък трябва да е точен грамаж. Дая я назаем тази таблица, ако не е тайна.

# 58
  • Бургас/Пз
Пънк, написано е,че е в сварено състояние. Дори там, където си е написала менюто за ядене днес - пише че има 100г СВАРЕН императорски ориз.
И не си права, че в сварено състояние зависи от количеството вода. Белият ориз ще го свариш примерно 1:3 , императорския 1:2, кафевият също е с различна пропорция. Защото няма как да очакваш, че ако 100 г бял ориз го свариш  със 300 или 500г вода и то ще стане повече. Просто във втория случай или няма да поеме всичката вода или ще се разкашка и няма да става за ядене.
Треньорът ти е прав, че е най-добре да се мери в суров вид, но като готвиш за цялото семейство това е малко трудно. Примерно аз варя 300г ориз, който става примерно 900г сварен, което е 9 порции по 100г. сварен, което би трябвало да значи, че във всяка порция от 100г сварен ориз има 33,33г суров ориз. А как ще го въведеш като калории няма много голяма разлика. Понеже с ориза, елдата и бобовите съм го пробвала и знам, че е така.

# 59
  • Бургас/Пз

Satisfied Предположих, че няма да го ядеш суров...за това си писала сварен Stuck Out Tongue Closed Eyes

Иначе и на мен ми е врътня ориза, че не ми се готви за една порция, пък трябва да е точен грамаж. Дая я назаем тази таблица, ако не е тайна.
Е ти пък, сега колко да е точно, нали нямаш проблем с 5г въглехидрат отгоре или отдолу.
Вариш веднъж 100г суров, мериш го колко е станал сварен и си изчисляваш. Още повече, че различните видове ориз имат и различни калории. Затова ми е супер удобна сканиращата функция на МФП - сканирам съответния етикет на ориза и ми дава калориите в точно този, който готвя.

# 60

Е ти пък, сега колко да е точно, нали нямаш проблем с 5г въглехидрат отгоре или отдолу.
Вариш веднъж 100г суров, мериш го колко е станал сварен и си изчисляваш. Още повече, че различните видове ориз имат и различни калории. Затова ми е супер удобна сканиращата функция на МФП - сканирам съответния етикет на ориза и ми дава калориите в точно този, който готвя.

Тука стана много сложно за русата ми главица! И аз го имам инсталиран, ама това не го знаех, че го има като опция.
А ориза аз си го варя едно към гьотере с вода и за това има ралики. Понеже не ми пречи дали е по хрупкав или по разкашкан, все си го ям.

ПС: да не ми се разсърди някой, просто съм си разсеяна... за това си питам да не стават грешки....

Последна редакция: пн, 20 яну 2020, 14:35 от Punk_GirL

# 61
  • Бургас/Пз
Stuck Out Tongue Closed EyesНикой няма да се сърди, нали за това обменяме инфо, да се знае. Днес като извадих телефона да сканирам едни бисквитки с шоколад на масата и колежките тотално ме обявиха за луда Sweat Smile Обаче веднага излезе колко калории и нутриенти има в една бисквитка. Много яко Stuck Out Tongue Winking Eye Лошото е, че баницата на другата колежка не подлежи на сканиране, така че не се брои колко съм изяла от нея Flushed

Да знаете, че от днес има доста интересни протеинови неща за хапване в Лидл - аз лично много искам да пробвам протеиновия шоколад.

# 62
Ани, аз си взех да пробвам от протеиновата паста - само такова чудо не бях опитвала Simple Smile

По въпроса с тегленето - аз го правя всеки ден. Е, случва се да пропусна - обикновено, когато знам, че съм яла твърде много предишния ден и няма смисъл да се стресирам, но общо-взето съм постоянна и упорита. Винаги по едно и също време - поне в рамките на седмицата, обикновено сутрин, без дрехи.

P.S. А, да, и нови ластици си купих.

# 63
  • Бостън
Лошото е, че баницата на другата колежка не подлежи на сканиране, така че не се брои колко съм изяла от нея Flushed
Grinning Grinning Grinning Много ми хареса този подход! Joy Joy Joy

# 64
  • Бургас
Ами то май така е по-добре, че аз като сметнах калориите на моята баница, направо ми се отяде, а много обичам баница...

# 65
  • Бостън
Така де, и аз затова се смея, защото и аз съм калкулирала "моята" баница.
Аз не вярвам в много тесто, но виж кило сирене и масло от сърце в баницата ми винаги има Wink

Последна редакция: вт, 21 яну 2020, 17:38 от Agent Provocateur

# 66
  • Бургас/Пз
Атентче, нищо друго не ми остава, освен такъв подход, иначе не трябва да излизам от стаята си. Ето днес в Бг е Бабинден .... повече нищо няма да пиша. Направо се чудя на себе си защо се хабя да си правя моята "баница" с овесени ядки. Ама и нея изядох и  домашна с точени кори, много сирене и масло хапнах. Лошото е, че сега такива киселини ми се получиха, ама ГГЗ мойта работа Stuck Out Tongue Closed Eyes

Та това беше закуската. Обядът ще е телешко със зелена, червена чушка, морков и сварена елда. Вечерята още не съм я измислила, но вероятно ще е яйца със салата и домашен хляб със спелта.

# 67
Днес е legday! Нямам търпение до усещането как се влача на излизане от фитнеса Satisfied
Менюто е овесени ядки /30-50гр/ с банан кисело мляко, чия и пчелен прашец + 1 яйце и белтък.
20 гр. барзилски орех за междинка.
Обяда - 100-150- гр. телешко с 100 гр/суров, ама го сварих, та варен е повече Stuck Out Tongue Closed Eyes/ ориз и салата алабаш с морков
Следобед филия пълнозърнест хляб с квас и извара/пълномаслена за такива като мен, дето хабят храната/
Вечеря вероятно пак телешко със салата и още не съм измъдрила въглехидрата.
Ако не забравя ще се претегля утре да видя как са килата. Обикновенно след крака, свалям..Disappointed

# 68
Момичета помагайте, успешно се храних на около 1600 калории последните 3 седмици и ми беше добре, от вчера обаче съм много гладна, не е лакомия, а глад, различавам ги...Свалям 200 гр. на седмица така - записвам си всяка сутрин теглото, после смятам средноаритметично за седмицата и така сравнявам седмица за седмица. Не искам да не нахвърля на храна и да затрия всичко.
Зареждащ ден ли, какво да направя, колко да вдигна калориите, за колко време  и от какво да са....Ядат ми се въглехидрати и мисълта ми все лети към една торба шоколади хартисали на децата от Коледа...Grinning

# 69
Ако си преди цикъл, може и за това на там да ти лети мисълта. При такава ситуация няма решение, или поне аз не съм го открила.
Ако не, хапни малко ядки. Според мен ще те заситят. Ако държиш да е въглехидрат... нещо ниско калорично - елда, киноа..

# 70
  • Бургас/Пз
Арсен, зареждащият ден поне при мен работи много добре в такива ситуации. Обикновено залагам 20% калории отгоре. Случвало се е обаче да заредя и с много повече, щото примерно не съм успяла да се удържа само със 100г шоколад.
Другото, което можеш да пробваш е да си направиш някакъв протеинов десерт, който е шоколадо и ще те засити. В такива случаи много препоръчвам браунито с тиква. https://www.instagram.com/p/B5PwH0LJcHd0v-ZpX5R01uHv53oClUgDkHMMe00/  или другото с чия https://www.instagram.com/p/B7B9uIapsgUN2od-aICYXtOmNheER8qfBQPbpw0/

# 71
Ани, имам тиква, имам и шоколад, но за да видя рецептата трябва да те последвам, пратих ти заявка или там каквото се казва...нямах инстаграм до днес Simple Smile
Punk_GirL, преди цикъл съм, ама ми писна всеки месец едно и също...ядките съм ги изключила напълно, при мен имат обратен ефект, не засищат, ами ме разяждат още повече.
Благодаря и на двете ви, че се включихте.

# 72
Ани и аз те последвах в инстаграм.
Ама ти си много секси мамче. Виждала съм те "частично", но сега като видях цялата картинка, ЕВАЛА!
Ей такива жени трябва да има повече!
А баницата ща взема да я пробвам утре, че интересна ми се вижда. Може и на домашните да я пробутам!

# 73
От днес- 1 час вело с 20 минути крос тренажор , храната ми няма да пиша ,че хич не е по темата.
От утре мисля да започна да правя и нещо друго освен кардио ,надявам се  да свикна с упражненията и да съм постоянна. Много си харесах този канал в ютуб и мисля да го пробвам утре. оставям линк ,ако на някой му е интересно.

# 74
  • На ръба..
Все още въвеждам във фитенспал-а частично нещата, понеже напоследък пробвам различни рецепти с повечко продукти и съответно ме домързява после да ги логвам, ограничавам се до порции на обяд и вечеря 220-230 гр месо +  обикновено ориз със зеленчуци. Увеличих тренировките на час, изцяло силови като кардио елементите са основно видове подскоци, бърпита, едноминутни серии с 6кг тежест и т.н. + почнах масажи с вендузи в банята.

Аз съм от тези, които не се теглят т.е. тегля се може би на месец 1 път като се прибера при нашите и съм, но не е нещо което следя изкъсо.

Днешното меню:
З: Протеиново мляко с ориз;
Сз: мандарина  х 2
О: 120 гр пил. шишче + 120 гр ориз;
Сз: Ябълка;
Тренировка + протеин
В: 1/2 телешка наденица + 100 гр кисело зеле.

# 75
Момичета, а какво е вашето мнение за ВМ НВХ?
Интересували ли сте се и имате ли някакви позиции по отношение на растителното и веге-кето?

Тази седмица с тренировките не сме много в крак. Вчера исках да тренирам в обедната почивка, но изобщо нямах обедна почивка. А тази сутрин току що ми дойде (бях навила будилника да стана в 6 и да тренирам поне 30 минути, обаче мабицията ми ме доведе само до чаша кафе и темата в леглото). Нищо. Утре Simple Smile или днес в обедната (ако си я взема).

# 76
Аз имам отрицателно мнение в дългосрочен план.
Добро е за бързо сваляне и определено работи, но за мен не повече от 1-2 месеца.
Вегето - като цяло съм привърженик на животинския протеин. Има доста изследвания, че растителния не се усвоява добре от ортанизма и това че си приел примерно 60-70 гр, не значи че организма ги е усвоил. За разлика от животинския, който се усвоява в по- голяма степен. Но това вече си е въпрос на предпочитания.

# 77
  • Бургас/Пз
Интересували ли сте се и имате ли някакви позиции по отношение на растителното и веге-кето?
Ще се опитам да не съм крайна и ще кажа, че съм против всякакви крайности. Може би затова всички тези режими ВМНВХ, Кето, Атанас Узунов и т.н те са ми по вкуса. Не ги отричам, но за мен са крайности и не стават за начин на живот. Може би най-много до моите разбирания се приближава "Зоната" , които си мисля, че става за дългосрочно ползване. И все още смятам, че най-добрия вариант е броене на калории и макроси. Защото какъвто и режим да се хване, ако калориите са много, нищо няма се случи. Ако пък са малко , но са само от мазнини и протеини, пак смятам, че ефектът ще е временен и непостоянен.
Колкото до веге-кето храненето, това за мен е поредната "изгъзица". Извинявам се за думата, но си е точно така. Като ще е кето, нека да си е поне както си трябва. За мен веге изключва кето, каквото и да се прави веге режимите са много трудни, когато трябва да се орежат въглехидратите. За да говорим за кето режим, то въглехидратите трябва да са около 20г, а с растителни продукти много трудно би се получило.

# 78
  • Бургас
Бях на НВ-ВМХ година и половина - по-голяма глупост в живота си не съм правила. За мен това ще си остане режим за хора с определени заболявания. За здрави хора, а и спортуващи, смятам, че изобщо не е подходящо.

Вегето - като цяло съм привърженик на животинския протеин. Има доста изследвания, че растителния не се усвоява добре от ортанизма и това че си приел примерно 60-70 гр, не значи че организма ги е усвоил. За разлика от животинския, който се усвоява в по- голяма степен. Но това вече си е въпрос на предпочитания.
Това напълно съвпада с моето мнение!

Ани е права - няма по-добро от броене на калории и макроси!

# 79
  • Варна
Дух,
за мен НВД направи чудеса! Дали е добре за теб - не знам.
Не искам да те засегна, но те /ви/ чета от доста време и бих ти дала следните съвети, защото си млада и килограмите ти са нормални:
  - спри половин година да се теглиш;
 - намали кардиото;
 - яж ПРОСТА храна - месо, яйца, картофи, зеленчук и плодове

# 80
Вчера успях да се спра на около 2000 калории, горницата калории ги докарах от два бонбона рафаело и едно парче черен шоколад, днес отново ще се опитам да мина на 1600. Кантара тази сутрин ме изненада с -100 гр. от предния ден, а очаквах да задържа вода и да съм на +.
Закусвах филия вита с масло сирене и яйце, обядвах ребърца, една лъжица пюре и зелена салата, за след обяд приготвих тиквеното брауни на Ани, след малко ще си го изям с едно кафе и за вечеря съм предвидила да сготвя пилешко с киноа, боб и нахут по рецепта на Страхил Иванов.
По назад беше станало дума за баници, ей тази на Страхил става много вкусна и засищаща, аз я направих с извара обаче, защото нямах котидж, супер се получи и във фитнеспал я логнах, съвпадат калориите и макросите с неговите. https://www.youtube.com/watch?v=QKjkZ0Qs-0w&t=22s
Растителното и веге-кето и според мен са изгъзици, както каза Ани, измислени, за да печели, някой като продава разните му там скъпи веге био и не знам си какви още щуротии.
 За мен ВМ НВХ е режим за хора с инсулинова резистентност, диабет и т.нат....защо му е на здрав спортуващ човек да се лишава от въглехидрати...?

# 81
  • Бургас/Пз
За мен ВМ НВХ е режим за хора с инсулинова резистентност, диабет и т.нат....защо му е на здрав спортуващ човек да се лишава от въглехидрати...?
И аз точно това съм си мислила. Защо всички толкова много ги е страх от въглехидратите, като при спортуващи хора те дори са ползни. Ако ви е интересно много по въпроса има писано при Страхил, също и във вдеата на Стан Събев, както и при Станимир Михов. Въглехидратите не са никакво зло, дори напротив, ако се ползват правилно и своевременно са полезни и дори желателни за постигане на желаната форма. Не говоря за ядене на сладко и тестяно на корем, а за нещо съмсем балансирано. При мен примерно като орежа въглехидратите от 180г дневно на 140г и веднага има ефект... а уж съм слаба и нямам какво да свалям, но се получава.

# 82
От днес -40 минута пътека и по 10 на крос тренажора и велоаргометъра.

# 83
  • Бургас
Аз реших да приключа с волните изпълнения и си поръчах режим на Страхил Иванов. Това си подарих за Коледа Simple Smile  Направи го човека и от 08.01 тренирам и се храня както ми е написал. За сега е добре, особено ми харесва, че имам планирани чийт дни на често. Тренировките са за вкъщи, четири силови и една кардио. А храната ми я е дал на 1580 кал на ден - равномерно балансирани макроси. Много лесен режим, много мой, без безкрайно въртене около печката.
Буквано не си повявах на очите като видях, че за 10 дни (първото ми замерване) съм се свила 7см от обиколката на пъпа. А не е като да съм чак толкова едра - започнах 64,7 кг на 161 см. Всъщност заради рязкото качване на почти 5 - 6 кг от септември до сега се отчаях толкова и потърсих допълнителна помощ.
Менюто е класическо - закуска с бавни въглехидрати, малко бързи, малко мазнини и достатъчно протеини.
На обяд - бавни вх и протеин и на вечеря - протеини.
По въпроса за кето храненето, без да съм експерт, но пък като пробвала - много трудно за ежедневнен начин на хранене. Супер ограничаващ, а пък на тренировка  - голяма мъка. Резултат в намаляване на кг имаше, но сега, при хранене по режим, имам по-добри резултати за по-кртко време. Та за мен - не си заслужава, освен ако не си сериозно болен. Аз имам някои зравословни проблеми, но ще ги боря по друг начин, не чрез кето Simple Smile

# 84
  • 3rd Rock from the Sun
Арсен, Господ здраве да ти дава, че ме подсети за рецептите на Страхил! Има много успешни такива.

nina_mech, хубав подарък си си направила!

# 85
  • Бостън
Менюто е класическо - закуска с бавни въглехидрати, малко бързи, малко мазнини и достатъчно протеини.
На обяд - бавни вх и протеин и на вечеря - протеини.
Класика! Доказана и работеща класика, разбира се, със калориен прием под контрол!

И аз си подарих режим за Новата година - Calorie cycling от Jordan Syatt. Тони, безкрайно съм ти благодарна, че ми обърна внимание за този човек. Кефи ме, казано просто! Най-вече защото сме на един акъл! Hug

Кетото за мен във всичките му варианти е режим за изключително къси, ударни сваляния на кг в рамките на 2-3 седмици (при калориен дефицит!) И за дадени заболявания, но аз не съм медик и/или диетолог, та да съдя за това адекватно. За дългосрочен вариант на хранене не е оптимален и лесен за поддържане, може би за ескимосите не бил бил проблемен, но за мен сега и тук - не е.

# 86
Нина ни зарадва с резултати(браво!), а Агентчето направо ми скри шапката с Jordan Syatt. Много, много интересно! Сега, когато сподели, няма как - очакваме редовни включвания кое е най-интересно и кое най-полезно.

Сега, като не мога да си спомня, споделяла ли съм за Susan Dangerfield - Sdangerfit в Инстаграм - другият от най-любимите ми профили... Невероятна е - толкова изчерпателна, обоснована, полезна в публикациите си. Ако не съм - препоръчвам за следене и за връщане към старите й публикации и внимателното им изчитане.

# 87
Благодаря много за мненията и коментарите. Размислих върху всеки един от тях. Благодаря още, че ги отправихте едва след като попитах. Оценявам го!
Само бих казала, че веган кето работи. Следя една жена, която редовно си мери кетоните. А колко такъв начин на хранене е здравословен и адекватен във веган опция е друга работа.

Да... Благодаря още веднъж. Ноември, чудесно мнение.

Ще помисля още малко над това. Много ми се иска да се храня нормално, но не искам да се връщам в омагьосания кръг на мерене на грамажи и порции. Поставям една снимка на сегашното си състояние. После ще я изтрия. Харесвам, че си стегната, но имам голям корем.

Последна редакция: чт, 23 яну 2020, 17:59 от Дух

# 88
Вчера така ми се прияде баклава. То не че ми се прияде, ами свекито/хем знае, че не трябва да ям/ домъкна една кутия и като я видях... Налапах 5-6 парчета.
Иначе си продължавам с режима, и допускам леки отклонения. Днес ще тренирам горна част.
Правя си снимки от дъжд на вятър, но от към месец насам не виждам прогрес.
 Не че си меря обиколките, понеже 1-2 см едва ли ще ми се отразят визуално. За сега и килата позадържам.
Имам нужда от промяна на тренировките, че едно и също ми омръзна. Но пък ако сменя упражненията с по леки, няма да правя такова хубаво натоварване, а ми се ще да акцентирам малко върху релефа на кратака.
Мисля този месец да направя една тренировка с треньора, да изплувам от рутината.

# 89
  • Бургас/Пз
При мен горе долу всеки ден е идентичен. Продължавам да злоупотребявам с шоколадовите бонбони, но винаги в рамките на калориите, които съм задала. Вчера стигнах до 6 броя ... като сканирах бар кода на кутията, установих, че по-добре да бях изяла 1/2 хубав шоколад.
Храната днес:
Закуска: 250г печена тиква + доза протеин + 30г фини овесени ядки
Обяд: дюнер само със зеленчуци без пържени картофи
Сл.об. /за сега само 2 бонбона/ + 30г ядки
Тренировка - протеин
Вечеря: крем супа от червена леща + 150г пилешко бон филе на тиган

# 90
  • Бургас/Пз
Пак аз, ама от известно време ми се върти нещо в главата, та викам да ви питам, може пък и на вас да са ви минавали такива мисли.
Според вас до колко трябва да е висок пулсът при силовите тренировки? Ако е прекалено не влизаме ли в кардио зоната и да се губи частично ефектът на силовата тренировка??

Храната днес:
З: 350г тиква /толкова беше останала и я изядох всичката/+ протеин
О: супа топчета + 2 бон филенца
Сл.з: кисело мляко с овесени курабийки
Тренировка - протеин
В: ще излизам с приятелка и ще си ям каквото ми дойде на момента, без ограничения, смятам да има и десерт, и вино

# 91
Аз като тренирам горна част и пулса ми почти не мърда. Виж краката е друга бира. Говорила съм с тренера, понеже пулса ми там скачаше. Общо взето е нормално. Обясни ми, че ако това не ми докара сърцетуп, значи не съм се раздала на макс. Аз като цяло гледам в почивките да бутам пулса, че като не съм ок със сърцето и внимавам.

# 92
  • Бургас/Пз
Аз като тренирам горна част и пулса ми почти не мърда. Виж краката е друга бира. Говорила съм с тренера, понеже пулса ми там скачаше. Общо взето е нормално. Обясни ми, че ако това не ми докара сърцетуп, значи не съм се раздала на макс. Аз като цяло гледам в почивките да бутам пулса, че като не съм ок със сърцето и внимавам.
И при мен е така. По -скоро си мисля, че в тренировките за крака, често съм в кардио зоната, аеробно натоварване, което май не е много ок за мускулите. В залата говорих с един от инструкторите и той ми каза да правя по -големи почивки, за да пада пулса. Ама ми се щеше да чуя и вашето мнение.

# 93
  • Бургас
Аз по време на силова не съм обръщала внимание колко ми е пулса, но при бягане на пътеката е стигал до 196 максимум. На който кажа се опулва и ме предупреждава да внимавам, а аз определено не се чуствам на умиране, пък и скоростта не е кой знае каква 8-10 км/ч.
И да се оплача - малката се разболя и от една седмица съм вкъщи, последно тренирах миналия четвъртък Sad

# 94
Ани, много интересен въпрос повдигна. И на мен ми в интересно. Ако тренирам у дома по програми на Отъм Калабрезе ми е между 120-140. Ако съм във фитнеса около 100-110. Но моята гривна не мери винаги правилно. Днес на спининга бях пуснала програма "бягане/ходене" и ми мереше 80 и много се изнервих. Спрях я и пуснах spinning, и удари 170. Като си го мерихме ръчно, понеже треньорът често ни каза да си го мерим като броим ударите на врата за 10 секунди и беше даже над 170. Та моята гривна по малко отчита.

# 95
Не искам да те засегна, но те /ви/ чета от доста време и бих ти дала следните съвети, защото си млада и килограмите ти са нормални:
  - спри половин година да се теглиш;
 - намали кардиото;
 - яж ПРОСТА храна - месо, яйца, картофи, зеленчук и плодове

Аз съм на абсолютно същото мнение Simple Smile

Днес катерене отново Simple Smile
Обад леща с кайма - едно от любимите ми, ще ви дам рецепта ако ви интересува, но общо взето е това
Вечеря пил дроб по селски и 2 препечени филии

Понеже вече си плащам осигуровките в Англия и ме извикаха на изследвания, тук им е голям дерт да не вземеш да се разболееш от сериозна болест и да им легнеш на системата, или поне така казват Grinning

Определено започвам да се чувствам "удома" в тази държава Simple Smile

# 96
# 97
Духче, има филтър, който не позволява да се види какво има на линка.

Аз тези дни съм пример как НЕ трябва да се яде. Бях в отпуск, тренирах доста(горе - долу по час на ден гребане, 5 км. бърз ход на пътеката, разходка навън, кратка тренировка с новите ластици), нямах почти никакви ангажименти, съответно ми беше и малко скучно. Предвидимият резултат - ужасно хранене - безразборно, обилно и силно въглехидратно - тесто и захар в изобилие.
Не че не го знам от преди, но наистина по-усиленото трениране при мен не води до добър резултат. Да не говорим, когато е съчетано и със свободно време.
Никаква воля нямам за спазване на стриктен режим и като съм гладна - ям. Когато увелича тренировките, съм гладна.
Трябва пак да си намеря баланса. Това е задачата за следващите дни Simple Smile

# 98
Тони, а така излиза ли - https://www.imdb.com/title/tt7455754/
Предишното беше линк към замунда, може за това да не е разрешило.

# 99
  • Бургас/Пз
Като чета Тони си мисля, че всички минаваме през някакви периоди, които не ни съответстват но амплоато, много добре знаем, че това което правим не е ок, но въпреки това изпускаме нишката. Аз приех просто, че има такива и че може би идва един момент, в който самият организъм го иска и затова ни е трудно да се справим и противопоставяме. А може и да греша, просто защото това ми е най-лесното обяснение Simple Smile
Днес до тук съм изяла една купа с варени овесени ядки с масло и сирене и 1/2кг /измерена в сурово състоание/ печена тиква. Направо не знам къде я сложих тази тиква, че даже не ми е и тежко Simple Smile
В момента се пекат постни зелеви сарми с булгур, лимец, киноа, елда, гъби и моркови, та това ще е обяда. За вечеря печени пилешки пържоли от бутче с някаква салата. Забърках си и протеин с фъстъчено масло, та подозирам, че главата ми все ще е в шкафа. Намазано на оризовки е чуден следобеден снакс Simple Smile

# 100
Ани, напълно споделям мнението ти.
А днес си дадох сметка и за още нещо. В 90% от живота си съм знаела коя съм, какво мога и какво искам. Като една жена овен може би и в 90% съм постигала това, което съм била решена или което много силно съм искала. Доказала съм на себе си колко отдадена, целеустремена и борбена мога да бъда. Радвам се, че мотивирам дори колегите си и им показвам, че и в обедната почивка може да се спортува.
Но също така в много малък период от живота си съм знаела кое е ок като хранене. Сякаш това е единственото нещо, в което не успявам да открия себе си. Просто в мен постоянно се борят две противоположности, и двете непрекъснато търсят своята истина. Много ми е трудно, защото всичко звучи адски логично. И теорията за калориите, но и теорията за макросите, теорията за инсулина и мазнините, но и научните доказателства за възпалителните процеси в тялото в следствие на животинските протеини. Имам усещането, че няма научна парадигма, която да не съм допуснала като възможна и да не съм се заплеснала да изчета и изгледам една камара неща. И неминуемо обаче идва моментът, в който "майната му" надделява над всичко. Моментът в който си позволявам да бъда просто човек, който се кефи да си пийне, да си хапне, да се изкефи на живота и от вкусната му страна. Мисля, че моментът, в който просто ще приема тялото си такова, каквото е назрява. Но не знам дали някога ще се примиря с усещането, че не разбирам кое е най-доброто за въпросното тяло. И че не зная кога всичко е манипулация, пропаганда и аз падам в жертва на една огромна индустрия и кога не. Коя е разликата между хора, които желаят да ни отворят врата към осъзнатост и онези, които печелят милиони на наш гръб. Като реших да опитам ВМ НВХ се заплеснах и по доктор Берг, бях му чела и една книга. Гледах му проповедите в ю туб и имах онзи "аха момент". След две седмици му намерих сайта и видях какъв бизнес е развил... И пак имах аха момент, ама от друго естество.
Та това си мисля аз тия дни. Че може би е редно най сетне да допусна мисълта, че 40 кг са ОК и че може би пък съм красива и така.
Единственото с което съм наясно е, че не харесвам вкуса на место. Че фастингът е нещо мое, което харесвам, че обичам яйца и кашкавали, че обожавам салати и плодове, че не харесвам всички видове риба, но много си падам по скариди и сьомга, че обичам заквасена сметана и мога да ям постни манджи до припадък, че обичам страшно много картофи и ориз, но никога не съм напълно задоволена само с тях.

# 101
  • Велико Търново
Днес ми излезе този спомен във фб.
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10201492995872236&se … ype=3&theater
Днес се замислих и установих, че се стремя към нещо, което вероятно няма да достигна, но все пак имам какво да гоня.

# 102
  • Бостън
Сис, голяма красавица си!

# 103
  • Велико Търново
Благодаря ти, Агент!

# 104
Сисе, постигнала си наистина много. Браво! Потупай се по рамото и продължавай напред. Нали казват, че пътят е по-важен от целта.

# 105
  • Велико Търново
Тони, с телешкия ми инат точно това правя и така на шега не разбрах как подминах 40...все нещо да гоня.

# 106
  • Бургас/Пз
Сиска, сигурна съм, че няма да спреш, изглеждаш повече от прекрасно, а упоритостта ти заслужава големи адмирации. Винаги съм ти се възхищавала как ставаш в 5ч сутрин, за можеш да тренираш. Това за мен е УаУ. Прегръдки Simple Smile

Дух, пътят който си извървяла може само да служи за пример, че когато човек иска значи може. Нещата ти се получават и усилията, които полагаш си заслужават отвсякъде. Може би трябва малко да си починеш, да правиш само нещата, които ти харесват, да хапваш повече храни, които ти харесват. Щом си доволна от фастовете, продължавай така. Ще дойде момент, когато тялото и ума ти ще си починат и ще са готови за новата доза предизвикателства, които смяташ да поемеш Simple Smile

# 107
Май си напълно права, Ани. Забравих как голямата ми мечта беше да вляза в магазин и да си купя което ми харесва, а не все да питам "а голям номер имате ли"?

Последна редакция: нд, 26 яну 2020, 16:07 от Дух

# 108
  • На ръба..
Kissing HeartСис, адмирации! Как пък все хубавици сме се събрали в темата Hug Grinning

Ани, виждам че приемаш протеин по две дози на ден, отрази ли ти се по някакъв начин увеличената доза на добавката?

Досега BCAA-то го приемах по 1 с.л. по време на тренировка, сега по 1 ч.л. по време и по 1 ч.л. след тренировка преди протеина, чувствам се по - добре, мусулната треска я усещам по малко.
Пробвах днес обезмаслената извара на Лидл, добавих овесени ядки и какао, изядох го, но не с удоволствие, ще правя сладка с изварата, трудно ми е така да я консумирам.

# 109
И аз не съм фен на изварата. Слагам си я като заместител на крема сирене в салата спанак и моркови. Като сложа и скилидка чесън става направо вкусна Joy

# 110
  • Бургас/Пз
Дидора, от няколко дни така ми се случва, че нямам никакво време и доста тиква Simple Smile Та заради това най-лесният ми вариант е този с протеина Simple Smile Не е целенасочено увеличването и не виждам нищо различно. Като цяло откакто вдигнах калориите на 2000 ми се вдигна и протеина, който е 140г дневно, но признавам си много трудно го достигам. Трябва задължително да имам и яйца, и извара, и месо и то в добри количества, за да го направя. Аз обаче повече от 150г месо на едно ядене не мога да изям. А ми е трудно да ям и на вечеря. Има такива дни, но е леко насила само, защото знам, че трябва. Събота и неделя примерно съм яко на въглехидрати и протеинът ми е под 90. Като тренирам не пия друг. Днес добре,  че направих протеинови палачинки и един протеинов сладкиш, че имам някакви. За сметка на това изадох 400г хляб и имам над 250г въглехидрат. Утре ще е яка трунировка. Винаги след такова зареждане после много добре ми върви тренировката Simple Smile

Изварата я ям със солени храни или в сладки печива. Така както си писала с овесени ядки и какао и на мен ни би ми харесала. Най много ми допада с яйца или разбъркана с малко сол и подправки, основно с куркума.

# 111
  • Murcia, Spain/Ruse
Напоследък ям доста Cottige,това е пак вид извара. Хубаво че и децата я харесаха,та сирене почти не ядем.

# 112
  • На ръба..
Разбрах, мислех че умишлено си увеличила приема на протеин на прах. Помня, че в първите теми, когато denis. е писала, редовно е приемала по две дози и това е бил част от режима. Не че и при мен не се е случвало да вземам по две дози, но имам известни притеснения относно препоръчителната доза.

Подсети ме, че тази зима не съм консумирала тиква, а миналата се бях скъсала да ям. Ще се сдобия още тази седмица.

Ако знаете колко голямо количество боб в гърне си сготвих, сигурно имам за седмица поне, който няма да идва да му дам 😂 Обмислям да пасирам известно количество, че малко да разнообразя поне консистенцията.

# 113
  • Бостън
Въпреки, че много обичам извари, котидж и подобни млечни тях най-често ги ям с яйца, зеленчуци или просто с лют сос (тип Срирача). Като ми се яде сладко вместо извара ползвам "изцедено гръцко кисело мляко 0% мазнини" Ето такова - вижте му протеините - и с овесени ядки, и с пресни ягоди/малини/капини/боровинки или друг плод и с протеин на прах. А най-яко е с лъжичка сладко (за диабетици) или с мед! И орехи! Може и без орехи, зависи от макросите ви Grinning Всъщност с пресни малини е идеалният десерт! Или с немско сладко от малини/горски плодове!

Последна редакция: пн, 27 яну 2020, 13:43 от Agent Provocateur

# 114
Добро утро...
И аз си развалих режима събота и неделя...то бяха ягоди със сметана, хляб, вафли, бухтички.Мъка!
Днес пак се връщам към режима. Хубавото е, че при мен и да ям боклуци не ми се отразява в полжителен аспект на килата.
Бая съм изчистила тоя месец, лошото е, че все горна част. Около дупето си седи мазното и това е. Ще видим другата седмица дали ще може да направим тренировка с тренера или няма да го има.
Аз си хапвам извара, даже с лъжицата греба. Единия наслединк и той така, та вкъщи се консумира натюр. Сега колко е извара това дето го ядем, божа работа, ама все надявам да е....

# 115
  • Бургас/Пз
Въпреки, че много обичам извари, котидж и подобни млечни тях най-често го ям с яйца, зеленчуци или просто с лют сос (тип Срирача). Като ми се яде сладко вместо извара ползвам "изцедено гръцко кисело мляко 0% мазнини" Ето такова - вижте му протеините - и с овесени ядки, и с пресни ягоди/малини/капини/боровинки или друг плод и с протеин на прах. А най-яко е с лъжичка сладко (за диабетици) или с мед! И орехи! Може и без орехи, зависи от макросите ви Grinning Всъщност с пресни малини е идеалният десерт! Или с немско сладко от малини/горски плодове!
Скрит текст:
Прилича ми на тукашния скир
Скрит текст:
, но това на Агентчето е доста по-протеиново. Май не се сещам да съм срещала подобен продукт по нашенско. Ако някой знае такъв да свирка. Скирът го хапвам точно с малини или боровинки и малко бадеми за разкош, ако ми е следобяд, ако е сутрин добавям и овесени ядки.
След снощната ми злоупотреба с хляба, мислех, че днес ще ми е тежко на стомаха и ще съм подута. Нищо подобно. Кг-те ми са точно толкова, колкото бяха и миналия понеделник.

Днес започнах с 200г сварена елда+10г масло+50г сирене. На обяд още не знам какво ще е, но за вечеря ще е боб яхния с кисели краставички.

# 116
Първи ден цикъл ми е днес, коремът и кръстът ме спукаха от болки снощи. Тази сутрин отидох в залата, направих една разумна тренировка за дупе с повечко повторения и намалени тежести, финализирана от ходене под наклон с умерено темпо и в момента мога да полетя Blush Всички неприятни усещания са зад д-то ми Grinning

Хапването днес е леко разглезващо:
След тренировката - протеин.
Закуска - още в залата хапнах парченце овесена баница и здравословен кейк (маркетинг специалистката им има РД Blush)
Втора закуска в офиса - филийка пълнозърнест хляб, 50 г извара, 5 чери доматки, няколко капки зехтин. Малко парченце сладкиш с овесени ядки, рожкови, яйца, орехи, кокосово масло и домашното ми сладко от кайсии с ниско съдържание на захар.
Обяд - Доб дьо бьоф (провансалска яхния с телешко) и зелена салата.
След обяд - нормално парче от домашния сладкиш с кафето.
Вечеря - гърди от печено пиле и печени зеленчуци (лук, морков, чушка).

# 117
И аз се впечатлих от киселото мляко на Агентчето - 120 калории и 23 грама протеин! Много добре. А пък комбинациите колко вкусно звучат...

Аз съм много доволна от новия си тефтер с готварски експерименти и най-вече от бележките си. Вече имам опитани шест - седем рецепти и ми е много лесно да се върна към тези, които искам да повторя или да променя по нещо в онези, които не са идеални за моя вкус.

Снощи правих миш-маш с карфиол - получи се добре. По принцип никак не си падам по миризмата на карфиола, но тук дали заради комбинацията с извара, яйца, чесън и лук, не се усещаше толкова и се получи вкусно.

# 118
Май доста хора сме на боб тези дни. Simple Smile
В събота правих боб- чорба, традиционно с костен бульон. Към боб най- обичам да добавям сирене /и люти чушки, разбира се/, но в случая си хапнах супата с две лъжици полуобезмаслена извара. Това е любимата ми извара от няколко месеца насам, с консистенция на крем- чудесно се "размива" във всякакви по- течни ястия.
Храната вчера не беше от най- оптималните, като брой ядения за мен, но поне беше хубава и "чиста".
Обяд- ребра с няколко парчета запечен картоф; вечеря- зелеви сАрми с кайма и булгур, няколко лъжици обезмаслено КМ.
Утре ще отчета каква съм я свършила днес.

ПП. Тони, експериментът с тефтера звучи интригуващо! Ще споделиш ли с нас любими рецепти? Heart Eyes

# 119
ТиЛи, моите любими рецепти все сладки да му се не види Sweat Smile

Като ми остане време и е пред мен тефтера, ще отбележа накратко какво съм пробвала и бележките, а, ако някой има интерес към конкретна рецепта, ще я напиша.

# 120
Между другото, мен именно глад за сладко ме мъчи напоследък. Години наред не съм яла нищо сладко, от няколко месеца какво става- не знам! Но и не му се давам, мъча го и аз. Боря го именно с предварително подготвени сладки изкушения- режимни. В това отношение много ми помагат рецептите на Инес Субашка, понякога се залъгвам с протеинови смутита също- доста успешно при това.

# 121
  • Бургас/Пз
И аз ще чакам с нетърпение рецептите на Тони, сигурна съм, че ще има от какво да се възползвам.
Днес си нося две парчета от протеиновото брауни с тиква, но изядох само едното. След вчерашното натъпкване, днес не мога да огладнея. На обяд хапнах 4 бонфиленца на тиган със салата домати и краставици. Бях сигурна, че точно след 1 час ще съм гладна, но учудващо не съм. Скоро не ми се беше случвало да не съм гладна, по-скоро е обратното постоянно съм.

# 122
О, не, не са мои рецепти.
Почти всички от тези, които досега съм опитала и отбелязала в тефтера, са рецепти от интернет.
А повечето са сладки, защото те са ми интересни и затова пробвам нови рецепти почти непрекъснато.

Ето ги по ред на номерата:
* кексчета с моркови - рецепта на Руми Илиева - не са лоши, отбелязала съм си следващия път да заменя част от морковите с ябълка.
* бисквити с бадемов тахан - моя измишльотина, много вкусни се получиха.
* хлебчета на NoSugar - чудесна рецепта. Правих ги два пъти. Наскоро пусна рецептата в страницата си във Фейсбук.
* тиквеник с юфка - Руми Илиева -  хубава рецепта от зимното й меню, има вкус на истински тиквеник.
* мъфини с карфиол и моркови - рецепта на Руми Илиева от същото меню. Не ми харесаха, няма да повторя.
* кето шоколадови кексчета Монки по рецепта на Vili's time - хубави са, но недостатъчно сладки за моя вкус. Бих ги направила отново, но бих добавила малко кленов сироп, мед или стевия.

# 123
  • Murcia, Spain/Ruse

Това е моята извара, струва ми се ок като М:В:Б .Може ли рецептата за миш маш с карфиол🤗

# 124
  • Бургас
Това не е извара...

# 125
Венелина, нищо особено не е рецептата за миш-маша.
Задушавам нарязан на ситно лук в съвсем малко гхи. Когато омекне, добавям блендиран карфиол - консистенцията е на едър ориз и чесън. След около пет минути, слагам извара(за миш маша харесвам тази в кръглата опаковка, която продават в Лидл, защото не е суха и леко се разтапя), както и няколко яйца. Разбърквам добре и загасям котлона, преди яйцата да са се втвърдили съвсем - харесвам кремообразна консистенция. Добавям зелени подправки - копър или магданоз, каквото имам под ръка.

# 126
Аз пък си открих проблема с отслабването...Надявам се да успея да го коригирам.
Почнах да си въвеждам храната в МФП и се оказа, ча хапвам между 1600 и 1800 калории, по-рядко към 1800.
Та при този прием е нормално да свалям. Сега ще измисля какво да добавя още за да станат към 1900 поне.

# 127
  • Бургас/Пз
Аз пък си открих проблема с отслабването...Надявам се да успея да го коригирам.
Почнах да си въвеждам храната в МФП и се оказа, ча хапвам между 1600 и 1800 калории, по-рядко към 1800.
Та при този прием е нормално да свалям. Сега ще измисля какво да добавя още за да станат към 1900 поне.
Въглехидрат и мазнини. И 2000 да удариш едва ли ще са ти много Smile Като съм те чела, протеин хапваш доволно. Спокойно можеш да заложиш на 40% въглехидрат, 30% мазнини и 30% протеин, даже ако искаш да качваш протеинът може да ти е 25%, а мазнините 35%.
Аз доста пъти съм споделяла назад в темата, че при мен нещата се получиха, чак когато започнах да следя макросите, само със следене на калории не беше добре.
Чакаме да споделиш какво си измислила

Днес вече ми е протеинов ден.
Закуска: 2 сварени яйца , извара с куркума и краставица
Късна закуска: печена тиква без мед и орехи, само с канела
Обяд: свинско с кисело зеле
Сл.з. протеиново брауни
Тренировка- протеин
Вечеря: пилешко бутче със салата моркови, цвекло и ряпа

Според вас колко максимално трябва да са въглехидратите в протеиновия ден?? Тези които са правили ротации, ще съм им благодарна да споделят опита си.

# 128
Моят хранителен режим за качване беше подобен на ротация. При него протеине не мърдаше, само въглехидратите.

Иначе аз мисля да си запълня калорийния дефицит с ядки. И без това мазнината сериозно ми куца. Ще почна да хапвам повече ядки и за въглехидрати плоодове. Да видим как ще се справя.

# 129
  • Бургас/Пз
Моят хранителен режим за качване беше подобен на ротация. При него протеине не мърдаше, само въглехидратите.

Иначе аз мисля да си запълня калорийния дефицит с ядки. И без това мазнината сериозно ми куца. Ще почна да хапвам повече ядки и за въглехидрати плоодове. Да видим как ще се справя.

Ти как ги планираш нещата - известно време да си в "основен" период и да качваш и после да чистиш мазнини, или просто искаш да качиш до определени кг-ми??

# 130
Като цяло искам да задържа теглото. Това ми е проблема...
За момента нямам ротации. Хапвам почти едно и също всеки ден.
Може би лятото ще изчистя малко, че ми харесва релефа по бански. Но при мен чистенето се получава от самосебе си.

# 131
  • Бургас/Пз
Като цяло искам да задържа теглото. Това ми е проблема...
За момента нямам ротации. Хапвам почти едно и също всеки ден.
Може би лятото ще изчистя малко, че ми харесва релефа по бански. Но при мен чистенето се получава от самосебе си.
А като чистиш не ти ли спада теглото?? Имам предвид за релефа по бански?? При мен това е проблема. Не искам да свалям кг-ми, искам да си ми стоят, обаче мускулите да са по-изразени и не мога да го постигна. Почна ли да чистя, кг-те веднага за надолу, а от там и силата ми пада. На мен лично въглехидратите ми влияят основно на силата. Даже днес направо се чудя как ще тренирам, но ще пробвам.

# 132
Пада и се получава, така че съм доста релефна, ама като съм с дрехи изглаждам поднормено слаба. За това ако чистя ще е лятото, че поне да се вижда мускулатура.
А разковничето, ако искаш да извадиш релеф е да качиш примерно 3-4 кила над теглото, което ти харесва и после бавно чистиш мазнини. Така запазваш голяма част от мускула.
На теория звучи супер, ама на практика за мен е искински ад да го постигна.

ПС: нормално е въглехидратите да ти влияят на силата. И при мен е така. за да е силен мускула трябва да е "нахранен".
Като намалих въглехидратите и забелязвам как силата в гърба и ръцете ми се губи.

# 133
  • Бостън
Чак е болезнено да ви чете човек, ектоморфки такива! Grinning

# 134
  • Murcia, Spain/Ruse
И сирене не е,тогава?!

# 135
  • Бургас
Ами според мен е пресносолно сирене. Т.е подрирено мляко, но не е оставено да узрее.
Изварата се получава от вкиснато мляко или пресичане чрез киселина...
Скир също се получава чрез подсирване на обезмаслено мляко. Не е извара, не е и цедено кисело мляко, въпреки, че на вкус гш наподобява...

# 136
  • Murcia, Spain/Ruse
Да,може и това да е,но е вкусно и по полезно поне по описанието от бялото сирене.😉🤗

# 137
  • Бургас/Пз
Напротив точно вид сирене е cottage cheese

Моля ви, подсетете ме как беше, че не си намирам къде съм си го записала в записките и се чудя дали правилно мисля. При по-висок прием на протеин задържа ли се вода или обратното??

Последна редакция: вт, 28 яну 2020, 22:38 от ani_d

# 138
Вчера всичко с режима вървеше по план, но... трябваше да прибера любимците от свекито, след тренировката. Тя беше говила мусака, а аз умирах от глад. Та за вечеря си навъртях едно парче мусака, с две пилешки крилца и 4 парчета баница с халва. Тотал 2600 калории за деня. Е при тези калории бях със 100 грама надолу сутринта.
Страно как ми варира теглото. Онзи ден се мерих вечерта, бях 56.3. На сутринта бях 56.9. Как стават тея работи, при положение че нито вода съм пила нито съм яла. На следващия ден бях 57.4 и днес 57.3. През дните на качване съм яла поз 1800 калории.
Има нещо странно в моя метаболизъм, но не мога да хвана какво. Едва ли е от Хашимотото, защото там нещата са по скоро в една посока, или сваляш или качваш.

# 139
  • Бургас/Пз
Kissing Face
Вчера всичко с режима вървеше по план, но... трябваше да прибера любимците от свекито, след тренировката. Тя беше говила мусака, а аз умирах от глад. Та за вечеря си навъртях едно парче мусака, с две пилешки крилца и 4 парчета баница с халва. Тотал 2600 калории за деня. Е при тези калории бях със 100 грама надолу сутринта.
Страно как ми варира теглото. Онзи ден се мерих вечерта, бях 56.3. На сутринта бях 56.9. Как стават тея работи, при положение че нито вода съм пила нито съм яла. На следващия ден бях 57.4 и днес 57.3. През дните на качване съм яла поз 1800 калории.
Има нещо странно в моя метаболизъм, но не мога да хвана какво. Едва ли е от Хашимотото, защото там нещата са по скоро в една посока, или сваляш или качваш.
Според мен ти е неправилен подхода на мерене. Пробвай да се мериш само веднъж седмично в определен ден, само сутрин при равни условия. Иначе няма как да кажеш качваш или сваляш. Ако имаме предвид теглото ти от преди три дни, което е 56,3 и вчера което е 57,3 е видно, че има 1 качен кг. Така, че не разбирам притесненията ти, че не качваш. Пробвай да се храниш 7-10 дни с 2600 калории, както си писала и се претегли. Тогава си мисля, че ще можеш да си направиш по-добра равносметка. Но наистина да спазваш калорийния баланс. Щото, ако 2-3 дни паднеш от него, то веднага ще се отрази на теглото и ще те върне крачка назад.

Чак е болезнено да ви чете човек, ектоморфки такива! Grinning
Kissing Face Благодарение на много от твоите съвети и споделеното в отношението на храненето, успях да стигна до такъв контрол на теглото. Много, много съм ти благодарна. Почти на всяко излизане с компанията, те благославям, защото после не се боря 5 дни с 2 качени кила.

# 140
А бе да ви питам за мнение, щото напоследък много ми се е променил начина на мислене в тая насока.
Във вторник супер много ми се наби на очи една мацка във фитнеса. Млада 20-25 г., за първи път я виждам. Беше си сложила един клин слонова кост, леко лъскав. Толкова много и изписваше целулита, че на мен ми беше много чудно защо е избрала такъв клин, при положение че с черен или от модерните шарки нещата биха изглеждали много по-добре. Верно, не сме там на ревю, но защо му е нанякой да си подчертава недостатъците?!?
Другото, което ми беше странно е, че е толкова млада и съвсем не беше пълна, но имаше зверски целулит. На тея години, не знам ...Confounded
Та май ходенето на фитнес е станало някво ловно поле..Гледам мадамите се червосват, с ФДТ, ружове. Аз, ако се наклепоцам така, на излизане ще съм като маскирана за Хелоуин.
Вас впечатляват ли ви такива неща?!?