Любители на кучета - 101

  • 22 091
  • 739
  •   1
Отговори
# 315
  • о`майна лунна нощ е
  • Мнения: 5 537
Според мен котките са превилигировани при съжителството им с куче. Обикновено техните купички са вдигнати на височина, която е недостъпна за джафкащия съквартирант. Респ. - те могат да ядат от купата на кучето /ако то позволява/, но то от тяхната - не.
Гъвкави и подвижни са, съответно могат да се оттеглят на място, до което кучето няма достъп - тясно пространство или висока мебел и само да му гледат сеира от там в случай, че се възпали нещо.
Много от познатите ми имат такава комбинация у дома и ако не любов, то при всички цари тихо разпределение на територията и сравнително мирно съжителство.
Другото, което си мисля, е, че при вкарването на нов съквартирант у дома, ако някой от питомците /стар или нов/ е бебе, то адаптацията и приемането стават по-бързо и естествено.
Наблюдения, не и личен опит.

# 316
# 317
  • Мнения: 150
Много са смешни - Кийра се закача, иска да играе, маха с опашчица, ама като прекали някоя от котаните я склещва в някой ъгъл и я ступва по гърба (винаги без нокти и само с възпитателна цел) а тя стои като препарирана Grinning
Никога не е скучно, ама понякога като ме ядосат ги заплашвам, че ще ги пратя всички в приют Joy
А понякога са ей така:

# 318
  • Мнения: 40
Оооо, сладуриии! Revolving Hearts Ако и батко Чипс /котарака/ си лежи така спокойно като вашия, аз ще съм най-щастливата.

# 319
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 436

# 320
  • Мнения: 150
Оооо, сладуриии! Revolving Hearts Ако и батко Чипс /котарака/ си лежи така спокойно като вашия, аз ще съм най-щастливата.
Дано! Стискам палци!

# 321
  • Мнения: X
Ще има още едно джакче в темата, страхотно! Simple Smile

Арчи отново позира и разхвърля леглото. Но е негово, какво да се прави...Smile



# 322
  • Бургас
  • Мнения: 6 012
Туй не сме ний, ама да се повеселите. Ний днес изядохме само една сополива носна кърпа.

# 323
  • sofia
  • Мнения: 3 706
Откак Леон е у дома, настъпиха тежки дни за котарака Маккуин...
Самият котарак, по ирония на съдбата, пристигна на Рожденният ден на дакелът ни Марто. Добре се спогаждаха. Сега той, вече 6 годишен дебелан, получи кученце. Малкото джакче, постоянно преследва и досажда на кот и изобщо не му е весело...Дано ентусиазмът му с времето премине, защото в момента Маккуин страда...

# 324
  • София
  • Мнения: 460
Мале, какви сладури са всички! Simple Smile Радвам се, че всички са здрави, операциите минаха успешно и всичко е наред.

Павелчо, Туиг май ще излезе права, може да се наложи посещение в строителен хипермаркет с тоз тайфун, дето си гледате Smile

Липсва ми СиВи, надявам се, че са заети със забавления и просто нямат време за форум. Много ми се ще една снимка с мъдрия поглед на Макс.

# 325
  • София
  • Мнения: 9 850
Минавам да почерпя едни бишкотки, малко старички, днес стават на една годинка, ама те са като хубавия алкохол - с времето стават все по-готини Simple Smile
Бяха

Станаха

# 326
  • Bарна, морето, сините вълни
  • Мнения: 6 021
Ооо, честити рожденици! Много да са здрави и все така пуФкави. Прекрасни са, особено еднооката пиратка. Heart Eyes

# 327
  • Мнения: 709
Здравейте!
При нас, за съжаление, с Роки не ни се получиха нещата. Не искаше нито да яде, нито да пишка навън, стискаше до последно, докато на третия ден не издържа и опишка навсякъде . Отделно и с бебето не се спогоди, а и беше свикнал на студено, защото на село стои на довра и тук постоянно искаше да излиза на терасата .
Върнахме си го на село, при майка му, която между другото, също не беше яла 2 дни.
Доволен е вече.
В събота взимаме бебе чау - чау, уговорили сме се с човека.... хареса ни и на двамата с ММ. А си е бебе, друго е да си го учиш от мъничко. Тъкмо за бебето е екстра, ще си свикнат и няма да я закача.
Дано успеем бързо да го научим, че четох, че тази порода са трудни за трениране.
Чакам го с нетърпение.
Значи, казвате, преди третата ваксина не бива да го извеждаме?
Аз искам да го науча да пишка в банята, но не знам дали ще успея. Когато учихме Арон не можахме, бяхме му взели от онези подложки, дето се водят тоалетна кучешка, ама той спеше на тях, а пишкаше до тях. Joy

# 328
  • sofia
  • Мнения: 3 706
Леон и Маккуин тази сутрин.

На котарака му писна и нападна кучето. Идглежда, че се забавляват. Дано.

# 329
  • Мнения: 40
Леон и Маккуин тази сутрин.

На котарака му писна и нападна кучето. Идглежда, че се забавляват. Дано.

Добро утро!
Кришка, забавно е у вас. Много добра поза и двамата не се дават. В неделя и у нас ще е купон. Много сте мили и отзивчиви в темата, чувствам се дота по-спокойна след коментарите и снимките ви.
Момичета, имам няколко въпроса по отношение на кученцето, което ще вземам. Бебе-куче ще е само с една ваксина, четейки темата разбирам, че докато са малки не се извеждат навън. До каква възраст или зависи от поставените ваксини? Ваксините по имунизационен календар ли са както при децата или вета определя? И последен въпрос, и аз да попитам как да го науча да пишка и ака в тоалетната, ако има нещо специфично, което се прави?

Благодаря ви! Heartbeat
Ако е писано в темите ще се върна да чета още.

Общи условия

Активация на акаунт