В момента чета ... 63

  • 45 024
  • 746
  •   1
Отговори
# 435
  • Мнения: 12 752
Аз отложих "Съседката" и почнах "Парфюмът" на Патрик Зюскинд, но още съм на 16% и не мога да формулирам сносно мнение. Засега ми харесва, интересна е и даже вече започва леко да ме потриса. Досега с психопат, който се води единствено и само от носа си, не се бях сблъсквала. Много оригинално. Sweat Smile

Книгата е наистина странна. На мен ми е сред любимите. Както обичам да казвам - елегантно извращение. Тепърва ще те потриса вероятно още повече. Simple Smile Аз си падам по такива истории и не ме притесняват като цяло.
На мен тази книга ми я подариха, без да съм я искала. Много добре написана, но на мен ми се видя доста подтискаща и не можах да я дочета.

# 436
  • Мнения: 6 346
Приключих "Прилив" и много ми хареса, ще чета със сигурност и втората книга (нея я имам), а ще гледам да се снабдя и със следващите. Що се отнася до сериала, първият сезон е по първата книга - точно "Прилив", но вторият явно е по втората, която не е издадена у нас - Den tredje rösten. Ролф и Сила Бьорлинд за мен са поредният успешен шведски писателски тандем и не мисля, че по нещо отстъпват на Юрт и Русенфелт или на Руслунд и Хелстрьом.

# 437
  • Мнения: 74
Запознах се с Руслунд и Хелстрьом - "3 секунди". Много, ама много ми хареса. Продължавам с Арте Дал "Мистериозо". На скандинавска вълна сме явно. Изтеглих и Питър Мей от Рулит, благодаря за линка.

# 438
  • гр.Видин
  • Мнения: 291
Приключих "Прилив" и много ми хареса, ще чета със сигурност и втората книга (нея я имам), а ще гледам да се снабдя и със следващите. Що се отнася до сериала, първият сезон е по първата книга - точно "Прилив", но вторият явно е по втората, която не е издадена у нас - Den tredje rösten. Ролф и Сила Бьорлинд за мен са поредният успешен шведски писателски тандем и не мисля, че по нещо отстъпват на Юрт и Русенфелт или на Руслунд и Хелстрьом.
А кой е сериала по "Прилив"?

# 439
  • Мнения: 6 346
Ето го сериала по "Прилив": https://www.imdb.com/title/tt5194410/

Мери Чери, много се радвам, че са ти харесали Руслунд и Хелстрьом! Аз съм им голяма почитателка. (Е, всъщност от двамата жив в момента е само Андерш Руслунд, който продължава да пише и самостоятелно, и заедно с друг шведски писател.) Щом си харесала "3 секунди", виж и "З минути", на мен тя ми хареса дори повече. Руслунд написа самостоятелно и трета част - "3 часа" (самостоятелно не само заради смъртта на Хелстрьом, а и защото още преди това Хелстрьом бил решил да спре да пише, имал други планове), но тя няма да се превежда, не е имало достатъчно търсене за предишните.

Горе писах, че Бьорлинд не отстъпват на Руслунд и Хелстрьом, но за мен всъщност Руслунд и Хелстрьом са най-добрите в този жанр.

Последна редакция: пт, 14 фев 2020, 09:26 от Cioccolata

# 440
  • София
  • Мнения: 7 805
Приключих "Момичето и нощта" на Гийом Мюсо, финалът ми припомни защо не харесвам френските писатели и в частност  - криминалните, като изключвам, разбира се, класика Сименон. Иначе книгата не е лоша, не съжалявам, че я прочетох - твърда "тройка" в Goodreads.
Сега се поколебах между няколко скандинавци, чудих се кой да избера след разочарованието Бьорк - на третия  му роман, който прочетох след "Совата", не му достигна за тройка.
Май сега е моментът да се запозная с Руслунд и Хелстрьом - започвам с "Изверг".

# 441
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 269
Запознах се с Руслунд и Хелстрьом - "3 секунди". Много, ама много ми хареса. Продължавам с Арте Дал "Мистериозо". На скандинавска вълна сме явно. Изтеглих и Питър Мей от Рулит, благодаря за линка.

На "Мистериозо" съм дала 3 от 5 и то с компромис. Много слаба книга на фона на невероятните скандинавски попадения!

Прочетох "Другият" на Кинг. Малко съм раздвоена в оценката си, но силно пристрастна, ще му дам 5/5. Съвсем типичен Кинг. Може би заради това имах някакво странно усещане за вече четена книга. Нещо в Другия не можа да ме накара да му повярвам напълно и да се страхувам от него, имаше някаква нотка на бутафорност като че ли. Харесаха ми героите, хареса ми "сценографията", хареса ми действието, хареса ми атмосферата. И още мъничко в "главния герой", и романът щеше да е идеален!

Започнах  "Нощния гмуркач" на Елизабет Лоуел, която ще се окаже прозаичен любовен роман на фона на истории за потънали съкровища. Първата една трета не е нищо особено, не вярвам и да ме изненада с нещо нататък.

# 442
  • Мнения: 6 346
На Арне Дал четох една страхотна книга миналата година, която е първа от поредица, но така и не стигна до превод.

# 443
  • София
  • Мнения: 6 210
Леле, хора, прочетох "Верити" на Колийн Хувър и грам не ми хареса  Triumph
Все си мислех, че съм всеяден читател и мога да посегна към всеки жанр, но този роман уби всичко детско в мен, ослепях, онемях и не знам какво да кажа. Супер повърхностна ми се стори книгата. Авторката се е опитала да я направи интересна с познати похвати - насилие върху деца, семейни драми и много кекс, ама прекалено много и това съвсем прецака нещата. Отдавна не бях оставала с толкова кофти чувство от четиво, хем нямах очаквания за нещо специално, даже напротив. Купих си романа с идеята да прочета нещо по-неангажиращо и за първи път съжалявам, че съм дала пари за книга Flushed.

# 444
  • Мнения: 397
Леле, хора, прочетох "Верити" на Колийн Хувър и грам не ми хареса.
Пфу, аз имах съмнения за тази книга. Недоумявам рейтинга й в GR. Хувър като цяло не е мой автор май. За в автобуса става, но толкова. Мерси, Вени, спести ми едно книжно мъчение.

# 445
  • София
  • Мнения: 6 210
Тя май си има своите почитатели, наистина романите й са с много високи рейтинги, но... Аз не бях чела нищо нейно и що така се хързулнах, не знам Joy. Е, здраве да има Simple Smile.

# 446
  • Мнения: 10 686
Леле, хора, прочетох "Верити" на Колийн Хувър и грам не ми хареса  Triumph

А ако ти кажа, че днес се почти обидих на ММ,че не ми я е взел за Валентин-ът!! Реших импулсивно да му я поръчам на обяд...No Mouth

# 447
  • София
  • Мнения: 6 210
Хаха, повярвай ми, доколкото познавам вкуса ти за книги, отивай да му се отобидиш ВЕДНАГА Bowtie! Ако искаш да я прочетеш - ще ти я дам срещу клетвена декларация, че няма да ми се сърдиш.

# 448
  • Мнения: 6 148
Вероятно ще я преслушам Верити все някога, но и моето мнение за Колийн Хувър е че залага на сериозни теми, на драма, но е поднесено някак елементарно, претупано и повърхностно. По-скоро като за тийнейджъри и не мога да си обясня също високите ѝ оценки.

Завърших Момичето от Бруклин .. ами, не знам какво не му харесахте. Отново типичен Мюсо, нищо различно. Толкова, хм, красиво пише, че си му сложих поредната петичка от раз.

# 449
  • Мнения: 1 370
Колийн Хувър ми звучи познато отнякъде. Тя не пишеше ли по едно време едни клиширани YA романи, тип добро момиче се влюбва в татуиран плейбой? Фу, не мога да се сетя името на книгата сега, но още помня сюжета и ми става лошо...

Общи условия

Активация на акаунт