Две позиции с една работна заплата? Какви са ми правата?

  • 2 494
  • 52
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 840
ммммм, класика.

# 16
  • Мнения: 927
Здравейте, момичета

Реших доброволно да напусна, след като колежката продължи да ме навътря с липсващи пари от касата и куп други интриги, а шефката се застъпи за нея, което подозирам, че и със следващите след мен ще се случи. Подадох си предизвестието и няма да се занимавам повече със злобни жени. Благодаря за отговорите!

# 17
  • Мнения: 9 825
Ако по договор заплатата трябва да ти се преведе до 5-то число, а ти я преведе след него, имаш пълното право да напуснеш без предизвестие. Тогава нито му дължиш месец доработка за да намери човек, нито има право да ти удържа от заплатата.
Естествено ако си на минимална има вероятност да ти изплати минимална заплата.

не е вярно. работодателят може да ти забави плащането на заплатата, мисля че беше 3 месеца, в който период продължаваш да дължиш известие. Длъжен е да плаща осигуровките ти навреме. Но ако се забави със заплатата над 3трите месеца, тогава можеш да напуснеш веднага, и няма да дължиш предизвестие, а той/тя трябва да ти изплати всичко веднага.

Със заповед може да ти бъде наложено да извършваш и друг вид работа, и ако този друг вид работа/за който имаш квалификация/ не е на различно работно място. И не продължава ... мисля че беше 6 месецана пълно работно време - никой не е длъжен да ти коригира длъжностната характеристика, или заплащането. Ако се надвиши срокът, тогава трябва ад те преназначат.

напрмер ако от директор почнеш да работиш като чистачка, ще вземап директорската заплата до 6 месеца, ако не те преназначат до тогава.
И обратното е вярно. Ако си чистачка, и почнеш като директор - пак чакай чиастаческа заплата.

# 18
  • Мнения: 4 881
Глупости.

# 19
  • Мнения: 31 379
Ако по договор заплатата трябва да ти се преведе до 5-то число, а ти я преведе след него, имаш пълното право да напуснеш без предизвестие. Тогава нито му дължиш месец доработка за да намери човек, нито има право да ти удържа от заплатата.
Естествено ако си на минимална има вероятност да ти изплати минимална заплата.

не е вярно. работодателят може да ти забави плащането на заплатата, мисля че беше 3 месеца, в който период продължаваш да дължиш известие. Длъжен е да плаща осигуровките ти навреме. Но ако се забави със заплатата над 3трите месеца, тогава можеш да напуснеш веднага, и няма да дължиш предизвестие, а той/тя трябва да ти изплати всичко веднага.

Със заповед може да ти бъде наложено да извършваш и друг вид работа, и ако този друг вид работа/за който имаш квалификация/ не е на различно работно място. И не продължава ... мисля че беше 6 месецана пълно работно време - никой не е длъжен да ти коригира длъжностната характеристика, или заплащането. Ако се надвиши срокът, тогава трябва ад те преназначат.

напрмер ако от директор почнеш да работиш като чистачка, ще вземап директорската заплата до 6 месеца, ако не те преназначат до тогава.
И обратното е вярно. Ако си чистачка, и почнеш като директор - пак чакай чиастаческа заплата.

Ще те помоля преди да пишеш глупости, да почетеш малко.
Виж чл.327, ал.1, т.2 от КТ;
Ето да почетеш.
https://milovanov.bg/trudovo-pravo/article-2
https://www.lex.bg/laws/ldoc/1594373121
Срок в КТ няма. Ако до 10 трябва да ти я преведат, може и на 11, 12 да напуснеш.
Хайде сега обори ме, но ще помоля да цитираш закон, който казва, че 3 месеца някой лумпен може да не ми плаща, но аз трябва да му работя.
Има КТ има и договори. Четете бе хора, четете.

# 20
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 051
Законът добре, но авторът твърди, че ако 5 е събота/ неделя, заплатата му трябва да се преведе на последния работен ден преди 5 число. Не мисля, че е така, въпреки че на всеки му се иска.

# 21
  • Мнения: 31 379
Законът добре, но авторът твърди, че ако 5 е събота/ неделя, заплатата му трябва да се преведе на последния работен ден преди 5 число. Не мисля, че е така, въпреки че на всеки му се иска.


Банките не работят събота и неделя.
Но той е длъжен до 5 да ги преведе, ако така пише в договора.
Не мисля, че е болка за умиране, ако ги преведе на 7 в понеделник. Авторката казва, че няколко дни до седмица закъснение.
Предишния ми шеф си позволяваше да бави заплатата с над 15 дни.
Извинявай, но не ми беше 5000, че да ми стига за 2 месеца.
Хич не ме е еня какви проблеми имал. Аз работя, имам договор и очаквам коректност.
Като напуснаха няколко човека, нямаше кой да му работи, ела да видиш как се оправиха нещата.
Аз също го заплаших с напускане. Ама длъжността не ми беше лесно сменяема.
Ако в договора пише, че се изплащат от 1 до 5 и се закъснее и с един ден, имаш право.
Макар че се говореше наскоро, че три дни било, после 5 за закъсненията.
Все още не е уточнено.
Въобще не мисля, че компромис с това трябва да се прави.

# 22
  • Мнения: 9 825
Щом на вас не ви пука, че можете да напуснете утре о да си зарежете ангажиментите, значи не сте достатъчно взели присърце работата си, и не сте достатъчно лоялни. Затова сигурно и на фирмата толкова й пука за вас.
Не е нужно да ми пишете обидни неща, аз знам какво говоря. И знам какви компромиси се правят за ценните кадри, и как за заменяемите не се правят въобще такива.
И също знам, че на коректните и свестните служители се плащат бонуси, а на останалите, каквото пише в договора.

# 23
  • Мнения: 31 379
Щом на вас не ви пука, че можете да напуснете утре о да си зарежете ангажиментите, значи не сте достатъчно взели присърце работата си, и не сте достатъчно лоялни. Затова сигурно и на фирмата толкова й пука за вас.
Не е нужно да ми пишете обидни неща, аз знам какво говоря. И знам какви компромиси се правят за ценните кадри, и как за заменяемите не се правят въобще такива.
И също знам, че на коректните и свестните служители се плащат бонуси, а на останалите, каквото пише в договора.

Къде съм те обидила?
Написах, че пишеш глупости, а не че си глупава. Разликата е очевидна.
Ангажимент освен работника, има  и работодателят.
Само идиот би седял 2 месеца без заплата и да продължава да си върши работата.
И не виждам нищо лошо, ако една работа не ти е по-вкуса, временна е и можеш да напуснеш без предизвестие - то го правиш.
Аз съм го правила. Работодател редовно бавеше заплатата преди години с минимум 10 дни. Предложиха ми по-хубава работа и логично се възползвах от това да напусна, без да дължа нищо.
Защото аз съм си важна, моите интереси са важни.
И не виждам нито една причина да се съобразявам с работодател, който  има наглостта да ми бави заплатата.
Сметките всеки месец си плащат.
Можеш да прочетеш първия пост и да вникнеш по-дълбоко в това, което пише авторката и да разбереш, че работодателя не е читав и не си струва да се седи.

# 24
  • Мнения: 9 825
Ами момичето се оплакваше, че я карат да съвместява две длъжности. Което както казах, не е повод за оплакване, реално. ЗАЩОТО фирмата има право.

По въпроса за забавата, ИМА срок, при който може да се забави заплатата, и ако човекът не се яви на работа, да бъде уволнен дисциплинарно. Може да не съм права за времето, а от практическа гледна точка да съм запомнила тия месеци. Примерно, ИТ не се задейства, ако забавата не в поне три месеца. Нещо такова може да е било.

А съвсем е друг въпросът, че работодателката, жена, не ще да се кара със старата си служителка, която вероятно знае и може много. Може и да е боклук, но тук чуваме само едната гледна точка все пак.

# 25
  • Мнения: 31 379
Ами момичето се оплакваше, че я карат да съвместява две длъжности. Което както казах, не е повод за оплакване, реално. ЗАЩОТО фирмата има право.

По въпроса за забавата, ИМА срок, при който може да се забави заплатата, и ако човекът не се яви на работа, да бъде уволнен дисциплинарно. Може да не съм права за времето, а от практическа гледна точка да съм запомнила тия месеци. Примерно, ИТ не се задейства, ако забавата не в поне три месеца. Нещо такова може да е било.

А съвсем е друг въпросът, че работодателката, жена, не ще да се кара със старата си служителка, която вероятно знае и може много. Може и да е боклук, но тук чуваме само едната гледна точка все пак.

Не, фирмата няма право.
Има едно нещо наречено трудов договор. И едно нещо към него наречена длъжностна характеристика.
И подписването на трудов договор е нещо доброволно.
А това, че след като се подпише се окаже, че не е това, което са ти обещали го има в доста фирми.
И всеки човек е в пълното си право да е НЕДОВОЛЕН. И е в пълното си право да напусне. Както  и е направила авторката.
И срок за забавяне на заплата няма. Дала съм ти линкове нагоре да почетеш.
Би ли ми цитирала закона. Иначе само голи думи говориш.
Трудовите договори са за това. Да уреждат взаимоотношенията между работодател и служител. И да няма мизерии.
Затова във всеки трудов договор се пише кога се изплаща заплатата. Може да е посочено едно число, а може и да пише от 1 до 10. И те са длъжни да го спазват.
И пак казвам. Фирмата може да предложи да работи на две длъжности. А тя може да откаже.
На мен ми се е случвало.
Предложиха ми да поема друга, но без увеличение. Естествено отказах. След като се разбрахме за заплатата, приех.

# 26
  • Мнения: 9 825
??? Не си в час, казах че с вътрешна заповед на ръководителя/директорката може да се възложи за изпълнение работа, различна от ДХ. Срокът мисля беше до 6 месеца, но и друг може да е. Ако не се сменя адреса на работата, никой не ти дължи нищо. Ще работиш, или си пускаш предизвестието. Или си пускаш отпуска, платена или неплатена,  каквато разреши работодателят. Това е. КТ защитава работника, но законите защитават и фирмите. Защото последните осигуряват работни места и плащат храната на масата. Иначе, предпоследните увисват на врата на държавата.

# 27
  • Мнения: 4 881
Пак глупости.

# 28
  • Мнения: 9 825
Довиждане, девойки, беше ми приятно да си поговорим. Като се понаучите, пак ще си пишем.

# 29
  • Мнения: 31 379
Довиждане, девойки, беше ми приятно да си поговорим. Като се понаучите, пак ще си пишем.

Ми научи ни.
Хайде дай ми закон в който се твърди, че работодател може да те накара да вършиш чужда длъжност насила.
Веднага.
Иначе ставаш смешна.
За пореден път.

Общи условия

Активация на акаунт