Кюретаж и забременяване след това - тема 83

  • 24 553
  • 755
  •   1
Отговори
# 345
  • София
  • Мнения: 7 427
Антибиотикът може да изтрепе бактериите и да провокира гъби, затова обикновено се комбинира с противогъбично.

На мен месец след една интервенция на шийката ми излезе 3а, два месеца (и хиляди притеснения) по-късно, се върнах на 2а/2б.

# 346
  • Мнения: 441
Аз лично след анорта и кюретажа антибиотик не съм пила, в Швейцария не се има за необходимо, забраняват се вани и басейни в рамките на 10 дни след процедурата, както и секса.. След първа менструация, ако всичко е наред може да бъдат подновени опитите.. Изследвания не се правят при по - малко ит 3 аборта без причина - твърдо прохив съм това! За мен е абсурдно да преживееш всичко 3 пъти, за да зпочнеш да търсиш причина! Момичета и да не ви насочват за изследвания, поне в България може да си ги назначите сами и да ги пуснете, аз се прибрах и така направих, защото ако наистина има проблем не е сигурно какво ще се случи с евентуална следваща бременност без взети мерки! Успех на всички и ако сте прочели на първа страница, НЕ СЕ РАЗРЕШАВА СТОЕНЕТО В ТАЗИ ГРУПА ПОВЕЧЕ ОТ 3 МЕСЕЦА 🍀 Успех на всички и нека 2020 бъде нашата година ❤

# 347
  • Sofia
  • Мнения: 3 484
Антибиотикът може да изтрепе бактериите и да провокира гъби, затова обикновено се комбинира с противогъбично.

На мен месец след една интервенция на шийката ми излезе 3а, два месеца (и хиляди притеснения) по-късно, се върнах на 2а/2б.
Междудругото е често срещано. Аз бях 3а по време на бременността и също минах през хиляди притеснения. Тогава отидох при гинеколог - онколог и тя ми каза, че се случва да настъпват изменения по време на бременността. Лекувахме една инфекция и се върнах на втора група. Сега след кюретажа също правих колпоскопия и каза, че отново вижда същата находка и че трябва да мине още време за да се прецени, защото скоро съм била бременна . Преди дни ми излезе резултата - втора група

# 348
  • Мнения: 2 523
jani и аз правих месец и половина след това и излезе същото.

# 349
  • София
  • Мнения: 6 010
Аз съм IIC от раждането насам и си пускам цито на 6 месеца, това е препоръката. Ще видим сега как ще е.
Иначе с АБ приемам и все още пробиотик и за момента нямам оплаквания.

# 350
  • Мнения: 10
Здравейте, нова съм в темата. Преди 3 седмици ми се наложи да премахнат бебето в 22 гс., защото водите са ми изтекли, бебето беше изостанало.. Имаше сърцебиене, но не беше достатъчно.. Направиха ми кюретаж. Моля дайте ми съвет какви изследвания си направихте след кюретажа и горе долу след колко месеца започнахте да правите нужните изследванияни и всякаква друга информация. Благодаря ви!

# 351
  • Мнения: 1 333
Katrin plamenova съжалявам за случилото се. Знаеш ли каква е причината за изтичането на водите - може това да ти е отправна точка с кои изследвания да започнеш.
Виж списъка на първата страница - доста е подробен. Преди да забременееш правила ли си някакви изследвания и следила ли си нещо? Като за начало около месец след кюретажа може да пуснеш микробиология, цитонамазка, изследване за хламидии, уреаплазма, микоплазма.  И без бременност е хубаво да следиш щитовидната жлеза и нивата на витамините Д и Б12.

# 352
  • Мнения: 441
И аз съжалявам за случилото се! Започни с тези изследвания, а хормоните и генетичните изчакай поне 2 цикъла да минат, за да се регулират нещата! Бързо възстановяване и бързо връщане в отчетните теми! 🍀

# 353
  • Sofia
  • Мнения: 5 799
За генетичните не е нужно да се изчаква. Могат веднага да се направят.

# 354
  • Мнения: 2 465
Някой по-нагоре беше писал за Мажена Панова от Тина Киркова, моите впечатления са същите. Към нея ще добавя и Елена Бангеева.

JessitoBG, при дефицит на витамин д и б12 има ли някакви признаци за тях?  Понеже казвате, че ви е било лошо...

От моя аборт по медицински причини минаха 3 месеца и половина, но нито са ми изписвали антибиотик, нито ми казаха да пия някакви витамини. Дали е късно да си взема нещо?

След два цикъла ходих на контролен преглед, взеха ми цитонамазка и излезе, че съм втора група, както и че имам някакво възпаление.
Още се лекувам и после ще се задействаме да видим дали трябва да си пускаме някакви  изследвания.

# 355
  • Мнения: 2 523
Miss_Independent5, като цяло нямах тонус и бях много изморена, но по-лошите признаци бяха потене и болки в костите. Знам че и депресията е признак, но не знам дали е от липсата на витамини или от загубата.
Доц. Русев ми каза че с нива от 8 нг/мл за вит Д е цяло чудо че не съм си докарала нещо по-сериозно. Много се ядоса че това са били нивата и по време на бременност и никой не ме е следил.

За съжаление ако сами не търсим и не питаме, малко са лекарите които ще ни обърнат внимание както ние очакваме. Никога не е късно да се вземат витамини. Още повече че през зимата нивата им падат.
Аз имам мутация и приемам мета формата на вит Б12, така че провери и при теб как е положението. Успех!

# 356
  • Мнения: 71
Момичета, споделете Sad
Преди 4 дни минах кюретаж (спонтанен в 10-та). Бях се почти изчистила предния ден от самосебе си.
На първият ден от манипулацията- нищо. Следващите дни са придружени със силни и остри болки- на периоди и болка ниско долу отново на периоди. Чак на 3-тия ден си позволих нурофен. На 4-тия вече пия аулин, не ми се търпи.
На антибиотик съм, тече ми като в последен ден от цикъл - оскъдно.
Нямам температура.
На преглед съм на 6-тия ден от кюретажа. Някоя от вас преминала ли е през такива болки след това? Нормално ли е? Sad

Последна редакция: нд, 16 фев 2020, 16:05 от candyass

# 357
  • Мнения: 391
Момичета, аз съм с мисед преди година, но нямаше пулс и последва кюретаж. Любопитно ми е тези момичета, които са преживяли спонтанен аборт с ембрион, който е имал пулс - със спряло развитие до 12 гс. Споделете моля имаше ли хубаво развитие ембриона, когато се видя пулс? т.е преди да спре? Ох, извинявайте за въпросите...знам, че темата е крайно болезнена, но ми се иска да знам, има ли някакви знаци/симптоми-например по-малък ембрион за семдицата/, преди спиране на пулса на ембриона в първото тримесечие, по които можем да се ориентираме, че нещата са на кантар? Или то просто се случва - пулсът спира и край. Благодаря ви предварително!

# 358
  • Мнения: 174
Здравей мила,няма симптоми за такова нещо.Аз до 15г.с.всичко си вървеше добре никакви проблеми и в 17 г.с.когато отидох на ж.к.доктора каза,че няма пулс вече около 2 седмици.Аз нищо не съм разбрала,две седмици съм носила мъртав плод без да разбера.Вече,ако е по напреднала бременността когато се усещат и движенията на бебето може да се разбере че става нещо,ако спреш да го усещаш,но преди това няма как,особенно ако нямаш и каквото и да е кървене както при мен.

# 359
  • София
  • Мнения: 6 010
evtixia123, нас нищо не ни усъмни. Чухме пулс в 7 седмица, видях ръчички и крачета... и след 10 дни вече нямаше пулс.

Общи условия

Активация на акаунт