Какво се случва ПРЕДИ менопаузата? Да споделим и да обсъдим. Тема № 8

  • 30 241
  • 757
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 20 163
Точно така.

# 271
  • Мнения: 10 257
Да, да горе долу е зависимост от продължителността на цикъла. При мен е 26-27 дена, пия 12-13 и после почивка до другия цикъл. Според това което denis е казвала в темата за добавките, при проблеми с щитовидната по-добре вит. А да се пие. Ако няма проблеми Бета каротин. Аз второто вземам по 3 месеца, после почивам един и така.
Може ли  линк към темата?

Това е темата, но инфото е давано назад в годините по различни поводи. Трябва да изчетеш всичко. Поне на мен винаги ми е било нного интересно.

https://m.bg-mamma.com/?topic=1158672.msg40193291#new

# 272
  • тук-там
  • Мнения: 5 690
Правих си едни кръвни и в лабораторията се оказва че правят намаление на различни панели. Платих за  ТСХ и FТ4 пакет, за да си видя щитовидната. В норма са. Това значи ли че всичко е наред или има смисъл да проверя още нещо.
Какво значи в норма?
Има няколко изследвания, за които референтните стойности са различни от тези, които препоръчва СЗО. ТСХ според референциите е нормално да е 4 и нещо. А реално се приема, че има хипофункция при далеч по-ниска стойност.
ТСХ следва да е до 2 за репродукция. Между 2 и 4 следва да е ок, ако не се цели забременяване. Но при всички положения спец трябва да разтълкува. Погрешно е ние да си правим изводи на база референции.

# 273
  • Мнения: 22 865
На мен над 2,5 граница ми казаха двама лекари, че е проблем .

# 274
  • Мнения: 13 804
Мариголд благодаря..

Перуника, аз гледам границите които са дадени като референтни, въобще не знам кое е нормално и кое не е.  За да ги разтълкува специалист трябва да опита при такъв. Имам ли оплаквания? Каквито имате всички вие. Но те по принцип са нееднозначни.Какво целя? Да изключа нещо което е двусмислено. Сега, ясно че  репродунтивност не ми е в целите. Според каквото виждам у себе си като признаци обаче  в 52 тата си годишнина все още съм фертилна...

Последна редакция: нд, 16 фев 2020, 15:44 от _re_ge

# 275
  • Мнения: 3 260
За твое успокоение можеш да покажеш резултатите и на личния си лекар, когато аз си проверявах щитовидната жлеза, личния т му лекар погледна резултатите.

# 276
  • Мнения: 336
Vaiza, може ли да покажеш кой точно е чая?
Има различни видове от този чай, в зависимост от % съдържание на тулси. Аз взимам оригиналния, който е този: https://remedium.bg/product/136278/organic-india-tulsi-original- … ni-torbichki.html

# 277
  • Мнения: 10 257
Аз си бях взела подобен чай от тулси, но нещо аромата не ми допадна никак. Освен моя конкретно да е бил по-различен. Толкова гадно нещо не бях помирисвала. Пих го като чай, не за проблем. Имам още 5-6 пакетчета се подмятат на работа.

# 278
  • В градината...
  • Мнения: 15 930
Добре ти е ТСХ. И да, над 2.5 вече се усещат признаци на дисфункция. Не само за фертилитета е важно.
Аз на джипи не бих показала ей така резултати, много от общопрактикуващите хабер нямат от хормони. А и няма нужда, има си специалисти за целта.
С проблемното забременяване, уви, се научихме на много неща не по лесния път.
Но си има предимство. Цял живот секс без пазене.

# 279
  • Мнения: 13 804
Благодаря за мнението. Личната веднъж вече ми ги пуска тези преди три години някъде като почнаха неразположенията на възрастта и отидох да й се оплача. Резултатът беше подобен. Тогава тя каза че щом са ок то вече става въпрос за гинеколог ( четИ- навлизаш в премено) и ме изпрати. Обаче тука при нас като чета много от симптомите се припокриват
 Та и така и така щяха да ме боцкат, викам, да ги пусна отново за всеки случай . Ама като гледам пак е същото горе долу.
Перуника,  цял живот кекс без пазене си е за завиждане. Господ с едната взема с другата дава...

Последна редакция: нд, 16 фев 2020, 18:35 от _re_ge

# 280
  • Мнения: 3 260
Разбира се, че джи по може да погледне едно Тsh и Ft4.

# 281
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 809
perunika, това за секса без пазене ми хареса. Ето, че всяко нещо си има и плюсове.
Аз от първи път забременявах. За съжаление даже и когато не исках. Та, пазене голямо беше цял живот.

# 282
  • В градината...
  • Мнения: 15 930
Абе не е за голямо завиждане. Защото е секс по график, с постоянно следене на овулация, общо-взето, работа на сила. Направо ти става неприятно задължение и преди всеки цикъл  - дали е станало?
Всичко може да види личният, въпросът е колко ще е компетентен. С тази здравна реформа ни прецакаха всичко.

# 283
  • Мнения: 20 163
Хич не бих разчитала на джипито аз.
Реге, тсх то ти го бива, не са ти оплакванията от там(ако ги имаш)😸
Но ако беше към 4 например, нищо, че е в реф. стойности, вече щеше да си е светната лампичка.

# 284
  • В градината...
  • Мнения: 15 930
Lemy, така е. На нашите години отдавна трябва да сме разбрали, че джипито е източник на направления. Ако го слушах (едно от най-свестните в града), още щях да се успокоявам и да правя естествени опити да забременея. Ако не бях взела нещата в свои ръце и да отида в адекватната клиника....

Последна редакция: нд, 16 фев 2020, 21:12 от perunika

Общи условия

Активация на акаунт