Какво се случва ПРЕДИ менопаузата? Да споделим и да обсъдим. Тема № 8

  • 30 241
  • 757
  •   1
Отговори
# 435
  • Мнения: 20 163
Тук ли някой търсеше Вигантол:
От една фейс група:

# 436
  • Мнения: 22 865
Тук ли някой търсеше Вигантол:
От една фейс група:

Аз, благодаря!

# 437
  • Мнения: 7 913
Хистеректомията не е съвсем панацея, уви. Аз се отървах от едно, пък се обзаведох с друго. Но при всички случаи не съжалявам.

# 438
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
П.П: почнах да пия хапове за кр.захар. Може ли и те да влияят на цикъла? Пия половин доза от предписаната ми.

Шани, какво пиеш?
Добре дошла... Wink
Да си призная аз смятам репродуктивните органи за бомба със закъснител след опредлена възраст. Сега още не ми се мисли, но и при мен нещата рано или късно ще опрат до там. Единствено ми се иска пременопаузата и настъпването на менопаузата да са естествени, да няма големи сътресения.

добре заварила Simple Smile)
Ох, не е за майтап, но... Хормоните ми влияят изцяло на същността Simple Smile
Пия Еукрес, щото си го самоизписах (д-рката тук НЕ го беше чувала, но след като я светнах, ми го изписа).
За хистеректомията съм наясно с всйо. Майка ми я претърпя на 50годишна възраст (плюс пластика) и да Ви споделя - "роди" се. Иначе беше с припадъци и реки от кръв. Около 10г беше на ХЗТ. Слава на Бог не й се отрази на гърдите и като цяло всичко при нея мина много гладко и бързо... като изключим падането на кг й.
Eva+ - права сте. Всичко си има някаква цена и се търси по-малкото зло.
Ще видим ний как ще бъдем.
П.П: и вит.Д3 пия.

# 439
  • тук-там
  • Мнения: 5 690
Добре се е получило с майка ти, но историята познава и обратните случаи. Аз имам позната, която вследствие на дългогодишна ХЗТ в щатите е с много рядък рак на гърдата, който третират експериментално и който се храни от естрогени. Така че ... съществено важно е да сме информирани и да правим добър избор на спец, когато опрем до такъв. Да се опитваме добре да предвидим цената, която ще платим.

# 440
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Проф. д-р Иво кременски й назначи тази ХЗТ. Наистина нямаше проблеми...

# 441
  • София
  • Мнения: 13 206
E, аз ето затова предпочитам след като всичко си мине естествено да махам органи Wink Да няма ХЗТ и пр. ако не се налага крайно. На моите колежки масово и махнаха матките преди да са навлезли в менопауза и не помня някоя да е била на ХЗТ такава каквато се познава. Мисля, че в началото ползваха някакви хормони, като казвам началото имам предвид първите 6 месеца. Но така или иначе организма е в шок ако ти извадят всичко. За предпочитане е естествения ход на нещата. Аз например нямам кръвоизливи и се надявам така да продължи. Дори ето сега вече 17 дни ми закъснява. Чудех се колко е нормалното изчакване. Май ще си почакам до следващата дата дето е на хартия и ще видя какво ще стане. Така или иначе си има уговорка за април-май с лекарката. Дано само пак да няма кисти. Ако ще си пропуска без разни драми ще е най-добре Simple Smile

# 442
  • Пловдив
  • Мнения: 869
Аз утре отивам да слагам хормонална спирала.
Вече два пъти през 2г. правя абразио заради хиперплазия...еми писна ми.
И при тези обилни цикли хемоглобина ми пада.
Само се чудя много ли боли при поставянето и. Някоя от вас , която е слагала би ли споделила, моля

# 443
  • Мнения: 10 257
Не знам има ли нещо по-различно при поставянето на тази спирала. Имам позната каза страшни болки. Отиде първия път и се върна. После си взе час на ново и под упойка ѝ я слагаха. Но това не е в БГ. Дано се включи някой с повече подробности.

# 444
  • Мнения: 1 226
Слагането на спирала боли малко при поставянето, неприятно е, но мен ме болеше после корема няколко дни. Обикновена съм слагала. После може да има кървене слабо до месец. След това забравяш.

# 445
  • Мнения: 20 163
Два пъти съм слагала спирала, но обикновени. Първият път не бих казала, че ме боляло, вторият път доста ме болеше, имам чувството, че гинеколога не можа да се справи, после доста време не спря кръвотечението и я махнах.

# 446
  • Мнения: 13 804
Аз утре отивам да слагам хормонална спирала.
Вече два пъти през 2г. правя абразио заради хиперплазия...еми писна ми.
И при тези обилни цикли хемоглобина ми пада.
Само се чудя много ли боли при поставянето и. Някоя от вас , която е слагала би ли споделила, моля
Не, не ме боля въобще, слагали са ми такава два пъти. След това мацам няколко дена. И после песен.

# 447
  • Мнения: 1 674
Аз утре отивам да слагам хормонална спирала.
Вече два пъти през 2г. правя абразио заради хиперплазия...еми писна ми.
И при тези обилни цикли хемоглобина ми пада.
Само се чудя много ли боли при поставянето и. Някоя от вас , която е слагала би ли споделила, моля


Сложих хормонална спирала през септември. Имах същите проблеми. Хемоглобинът ми падна под 100. Това е най-доброто ми решение, съжалявам че не сложих по-рано.
За болката - мен ме боля доста при слагането. И продължи още около половин час. Никак не ми беше приятно, но се издържа. Заслужаваше си.
Но това е индивидуално. Пожелавам ти безпроблемно слагане. Мисли си само за позитивите и ще мине бързо слагането.

# 448
  • Мнения: 99
Здравейте, аз съм с Мирена вече 3 години. Аденомиоза, нисък хемоглобин и желязо....бях се изтормозила, години наред..ами родих се нея, живнах. Има си и негативите, разбира се, но ползите са повече. Не е толкова страшно поставянето.Дано се сприятелите бързо!

# 449
  • Мнения: 39 316
Поставянето на обикновена спирала мен не ме болеше, както и свалянето ѝ. Но едва ли бих сложила отново, при условие, че организът ми е склонен към сраствания, а и знам за случай със сраствания на спирала с матка. Успех и от мен.

Общи условия

Активация на акаунт