Какво се случва ПРЕДИ менопаузата? Да споделим и да обсъдим. Тема № 8

  • 30 150
  • 757
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 1 432
Прим-ойл  са ми преписвали две лекарки - и АГ и за гърдите, за облекчение, но скоро не съм вземала, не зная дали повлиява вълните - а те ми са отскоро.  Мога да пробвам.

# 91
  • Мнения: 39 232
А моя мамолог е "за" хормонотерапията. От вчера съм с прогестогел на гърдите.

# 92
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Последният ми цикъл закъсня доста, дойде на 37 ден (приблизително по спомени). Свърши. И на 15ти ден от новия цикъл прокървих, в оскъдно количество, еднократно. 2 дни имаше съвсем леко зацапване и спря.
Какво беше това чудо? Не ми се е случвало до сега и много се уплаших. Утре съм на лекар да видим какво се случва. Но на някой случвало ли му се е и каква се оказа причината?

# 93
  • Мнения: 39 232
Може ли да е полип?

# 94
  • Мнения: 3 254
Savina, случвало ми се е, с овулация съм го свързвала.
Perunika, аз ходех с пулс над 100, много пъти и 114 една цяла година. Слагаха ми и Холтер, който показа, че и докато спя ми е висок пулса. Здраво сърце, проблемът не беше оттам - емоции и такъв тип нервна система. Оправих се с Боарон. Ако искаш, ще ти напиша какво взимах. Не пречи пак да провериш за други възможни причини

# 95
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
При висока температура пулса се ускорява. Така знам аз. Може всичко да е било заради вируса.

Сега четох листовката на Меносан, но никъде не пише, че повлиява на гърдите. Feeling, в какво се изразяваше твоето напрежение?
Болезнено чувствителни и с регулярни тъпи болки.
Два пъти годишно правя преглед при мамолог и според него няма място за никакви притеснения.
Аз съм с възел в щитовидната жлеза вече 6г.Приемам терапия с хормон и слава богу за сега успешно в ремисия.
И АГ и мамолога са за тези добавки ,отколкото синтетичните(вечерна иглика и меносан)

# 96
  • Мнения: 13 783
А тези дето са мен около 50 те - как сте с артрита. Миналата година ми се изкриви горната фаланга на показалеца на дясната ръка. Верно че там имам контузия и може би затова почна от там, НО Тази зима ме боли същата фаланга на средния пръст.  Явно не е нещо епизодично.

# 97
  • Мнения: 8 023
А тези дето са мен около 50 те - как сте с артрита. Миналата година ми се изкриви горната фаланга на показалеца на дясната ръка. Верно че там имам контузия и може би затова почна от там, НО Тази зима ме боли същата фаланга на средния пръст.  Явно не е нещо епизодично.
На мен неочаквано ми се зачерви на ставата и след това ми се изкриви горната фаланга на среден пръст на лява ръка, на 41 бях. В рамките на седмица, така си остана... Личната препоръча да пия колаген, имала съм проблем със съединителната тъкан, с Хашимото съм и са ми височки антителата. Тази зима имам болки в сухожилия (категорично не е в ставите, просто е друго мястото), не знам с какво да си го обясня - вит Д ли ми е ниско пак, колагена ли пак е нисък... Нямам време сега за ходене по доктори, след месец ще отделя обаче, започвайки с ендокринолог...

# 98
  • София
  • Мнения: 13 204
А моя мамолог е "за" хормонотерапията. От вчера съм с прогестогел на гърдите.
Е, ти говориш за прогестерон, а те за естрогени. Доста различни неща. Аз също не искам да взимам фитоестрогени заради опасност от хормонозависими тумори. Прогестерона влияе положително на гърдите.

# 99
  • Мнения: 39 232
Ами, объркана съм, все още. За мен и едното и другото са хормони.
Има още какво да чета и да се уча. Мислех че естроген и фитоестроген са с различен произход.

# 100
  • В градината...
  • Мнения: 15 929
По принц  се лекуваме при класически хомеопат. Но заради грипа не можах да отида. Ще ходя на интервю, да видим. А през нощта като се събудя също ми е ускорен пулсът.

# 101
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 789
За сега се опитвам да стискам зъби, че мамолога е против всякакви добавки, били те и растителни. Ще видим докога.

Не стискай зъби, че да не изпадат. Дръж се и това ще отмине. Simple Smile

# 102
  • София
  • Мнения: 13 204
Ами, объркана съм, все още. За мен и едното и другото са хормони.
Има още какво да чета и да се уча. Мислех че естроген и фитоестроген са с различен произход.
Да, от различен произход са. В смисъл, че естрогена си го произвеждаме ние или си го набавяме синтетично. А фитоестрогена се извлича от соята например.
"...
Застрашава ли нашето здраве прекомерната употреба на фитоестрогени?

Мненията на учените относно влиянието на фитоестрогените се оказват твърде противоречиви. Те са на мнение, че прекомерната употреба на растителни хормони сериозно вреди на здравето на жените. Учените предупреждават дамите да не прекаляват с приема на соеви продукти, защото твърде голямото количество естроген в организма увеличава риска от появата на рак на гърдата.

Изследвания, показват че в малки дози фитоестрогените действат като човешките полови хормони - естрогените, но в големи дози застрашават тяхното действие и производство. Но, за да получите желаният ефект от употребата на фитоестрогени, най-доброто решение е навременната консултация със специалист, който може да определи необходимите количества, така че растителните хормони да бъдат полезни за вашето здраве.
..."

И понеже нивото на естрогените може да бъде и високо аз лично за себе си не знам какво е и не бих приемала никакви естрогени или фитоестрогени. Пак ще кажа, че за мен пременопаузата и менопаузата са естествени процеси. Природата е измислила как да приключи размножителната функция на жената. Освен ако няма драстичен дискомфорт нещата могат да се понесат и без хормоно-заместителни терапии. Говорим за нормалния ход на нещата, защото при тотално хистеректомираните жени е различно.При тях ако са по-млади всичко е шоково, така че сигурно трявба да се смекчат нещата.

# 103
  • Мнения: 1 432
... Личната препоръча да пия колаген, имала съм проблем със съединителната тъкан, с Хашимото съм и са ми височки антителата. Тази зима имам болки в сухожилия (категорично не е в ставите, просто е друго мястото), не знам с какво да си го обясня - вит Д ли ми е ниско пак, колагена ли пак е нисък... Нямам време сега за ходене по доктори, след месец ще отделя обаче, започвайки с ендокринолог...

Пиенето на колаген по лекарско предписание ли трябва да е, или можем сами да си го вземаме, има ли някакви противопоказания. Почти съм сигурна, че имам и аз проблеми със съединителната тъкан, затова питам. А това има ли връзка с Хашимото не разбрах? И ендокринолог ли се занимава с тези неща? Досега само на АГ и за гърдите съм била на преглед, а не се чувствам добре.

# 104
  • Мнения: 8 023
Хашимото има връзка с възпалителни процеси в тялото... Де да знам и аз има ли връзка с възпаления на сухожилия и стави. Според ЛЛ има, не защото го е чела оо научните книги, а защото има същите изкривявания по нейните пръсни, а отскоро и при дъщеря й болки в сухожилия и зачервяване на става на китката... и двете са с Хашимото. Просто й е направило впечатление. Мен АГ ме прати да си говоря с личната и с ендокринолог да видят щитовидната.
Колаген се взема и без рецепта, но има няколко вида, консултирай се с фармацевт.

Общи условия

Активация на акаунт