Какво се случва ПРЕДИ менопаузата? Да споделим и да обсъдим. Тема № 8

  • 30 243
  • 757
  •   2
Отговори
# 105
  • Мнения: 1 432
Благодаря ти. Скоро ще трябва да посетя ЛЛ, последният път не искаше да ми дава направление за АГ, но сега ще я потърся за друго. За колагена се заинтересувах, защото чувствам слабост във вратните мускули, може и шипове да имам, не зная, отделно отскоро ме болят краката от коляното надолу, но работата ми е свързана с много движение, и това го отдавам на разширените вени.  Но при всички случаи предполагам, че е полезен колагена на нашата възраст в умерена доза, това смятам да я питам ЛЛ. И ако е така, да го почвам.

# 106
  • Мнения: 13 804
Аз си купувам от дъжд на вятър и пия, да кажем 3-4 пъти по един месец годишно.
Аз лично моите приблемни стави го отдавам на възрастта и това че ръцете са ми оръдието на труда. Но така или иначе на повечето възрастни това се случва с ръцете.

# 107
  • USA
  • Мнения: 675
Здравейте!

Аз съм в предменопауза от 4-5 г, започна като бях на 38г. Нямах никакви симптоми освен нередовен цикъл и няколко пъти сърцебиене. Постепенно цикълът ми се разреди, взех да пропускам и вече не знам кога какво да очаквам. Почти година имах по едно зацапване от време на време и това ми беше цикълът. Понеже съм дребна и с висок риск от остеопороза, а и ми е рано още, моят доктор ми препоръча противозачатъчни с ниска доза естроген плюс прогестерон. Това като за начало, а после може би на хормонална терапия, но каза, че е възможно да получа обилни кръвотечения от нея и засега съм на по-лекия вариант. Сега, след като започнах противозачатъчните пък, имах почти месец леко кървене, но четох, че е нормално. Ще видим.

Опитах да хапвам повече соя, ленено семе, аспержи, пия един чай и още забравих какво, но ефект нямаше, хормоните си показваха преминаване към менопауза и това е.

Относно колагенът-аз пих няколко месеца, не видях или усетих никакъв ефект.

# 108
  • София
  • Мнения: 1 109
И аз пия от време на време колаген, но освен здрави и дълги нокти,нищо друго не виждам.

# 109
  • Мнения: 3 260
Maimun77, кои хормони изследва и показаха менопауза?

# 110
  • Мнения: 1 913
Момичета, а тези симптоми като сърцебиене, изпотяване и тн...  кога ги получавате-около цикъл или няма някаква закономерност? При мен е преди цикъл и на около 10-12 ден от цикъла... Преди време преди цикъл имах главоболие, сега забелязвам, че в края на цикъла ме почва мигрена по 2 дни... Все още ми идва всеки месец, но е голям тормоз, изобщо не се чувствам добре и не знам какво да си взема да пия... Лекарите вдигат рамене и викат "хормоните са в норма"

# 111
  • Мнения: 20 163
При мен е без значение цикъла, почнат ли е нон стоп всеки ден.
Главоболието е отделно, то е около цикъла.

# 112
  • Мнения: 39 316
Този месец главоболието ме подмина благодарение на магнезия който пия всяка вечер. Препоръчвам ви го, но си трябва постоянство.

# 113
  • Мнения: 13 804
Момичета, а тези симптоми като сърцебиене, изпотяване и тн...  кога ги получавате-около цикъл или няма някаква закономерност? При мен е преди цикъл и на около 10-12 ден от цикъла... Преди време преди цикъл имах главоболие, сега забелязвам, че в края на цикъла ме почва мигрена по 2 дни... Все още ми идва всеки месец, но е голям тормоз, изобщо не се чувствам добре и не знам какво да си взема да пия... Лекарите вдигат рамене и викат "хормоните са в норма"

При мен е и в овулация и преди цикъл . Понеже циклите са ми на 22-23 дена ( когато ги имам ) значи през десет дена горе долу.
Началото на февруари не ми дойде. Пак  се завъртях в спиралата след осем месеца редовно цикли.

# 114
  • Мнения: 1 913
Да, и аз така-и преди цикъл и около ову(макар, че надали имам)... Мислех да почвам Витекс, ама колко ще имам полза, не знам... Моите цикли са ту на 20 дни, ту на 22....Още не ми е прескачало, но не знам как ще го преживея тоя преход... Моят ще е от патологичните:grinning:Почнах да пия Абана на Хималая заради сърцебиене то и вдигах кръвно понакога до 140/90.Вече 3 седмици го пия, малко по-добре е работата. Ама докато не разбрах, че е от климакса направо ме обвземаха паник атаки и ужас просто. Каква ли не болест си преписах... Ама и тия гинеколози са много смотан и-не било това, друго ми имало... Че как да не е? На 45 г си ми е време даже... Ама и аз съм еба ти тъпачката... Мислех, че тези симптоми почват когато почне да ти прескача цикъла. И си мислех, че щом имам всеки месец, значи някаква опасна болест имам дето не могат да я разберат.

# 115
  • Мнения: 13 804
Дъ демон
Повярвай ми, когато на мен ми почнаха изпотяванията и сърцебиенетата си поставих какви ли не онкодиагнози. Отидох при личната и тя ми пусна пълна кръвна и маркери. Като излязоха резултатите директно ме изпрати при гинеколог. И аз на себе си се чудя каква съм била забльохана. На 48 и да не предположа хич- ама хич, че може да е предвестник на мено. Но то и майка ми има вина. Тя рязко скочи в критическа на 39 когато аз съм била на 16. Никога не е оплаквала, коментирала, само помня че си носеше постоянно чиста носна кърпа с която да си бърше лицето. Сякаш съм имала представа за това какво ще се случва, но не и кога и как ще се случва на мен!
Изключително се изненадах от собствената си реакция.

# 116
  • тук-там
  • Мнения: 5 690
Аз пък ви чета отдавна и всички симптоми отдавам на премено. Не съм търсила под вола теле. Аз за сега съм тревожна и нервна преди цикъл и по време на ову. Все още нямам горещи вълни и прескачане на МЦ. Първият ми симптом беше постепенно скъсяване на цикъла последните години - от 30 дни стана 24-25.

# 117
  • София
  • Мнения: 11 484
От 7 - 8 години цикълът ми се скъси от 28 на 24 дни. Като от тогава най-дългите са ми били по 26 дни, но това са броени пъти. Изненадващо последният ми беше точно 28 дни. Сега очаквам да започне да ми прескача, или и аз не знам какво. Иначе сърцебиене и подобни неразположения си имам почти всекидневно, но не го отдавам на приближаващата менопауза.

# 118
  • Бостън
  • Мнения: 13 488
Този месец главоболието ме подмина благодарение на магнезия който пия всяка вечер. Препоръчвам ви го, но си трябва постоянство.
Аз си пия редовна магнезия заради мускулните крампи (тренирам), но не съм знаела, че влияе и на главоболията. Мерси за инфото!

Девойки, а случайно някоя да е забелязвала, че косата и се е разредила и отъняла? Вчера коментирахме с фризьорката ми.

# 119
  • Мнения: 39 316
И аз не знаех за магнезия, но в друга тема и това научих. Най- интресното е, че от лятото мигрената, която получавам като предвестник на менструацията ми се промени. Стана ужасна, промени и положението си. Този месец бях много щастлива.
За косата- нямам идея. Надявам се да не е така.

Общи условия

Активация на акаунт